Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > Tym razem nie parawany. W tę majówkę to one zawładnęły plażą
Monika Włodarczyk
Monika Włodarczyk 01.05.2024 15:12

Tym razem nie parawany. W tę majówkę to one zawładnęły plażą

foki
Facebook/Na Mierzeję

Słoneczna pogoda w ostatnich dniach rozpieszcza nas w najlepsze. Jak widać, niektórzy nie próżnują i pierwsze plażowanie rozpoczęli już na dobre. Zdjęcia znad morza obiegły sieć. W tegoroczną majówkę nie ma szans wcisnąć tam parawanu. Wszystkie miejsca są już zajęte przez wylegujące się ssaki.

W Polsce wystartowała majówka

Rozpoczęła się długo wyczekiwana majówka. Co więcej, meteorolodzy w tym roku mieli dla nas niezwykle dobre wieści. Przepiękna pogoda utrzymuje się od kilku dni i zostanie z nami na dłużej. Wielu z nas postanowiło spędzić ten czas, odpoczywając nad morzem. Słońce, woda i piasek czy może być piękniej?

Jak się okazuje, podobne plany mieli też inni towarzysze zamieszkujący okolice Morza Bałtyckiego. I mimo że dopiero dzisiaj oficjalnie wystartowała majówka, to zwierzęta te zadecydowały nie zwlekać i rozpocząć odpoczynek już wcześniej, zajmując najlepsze miejsca nad samym brzegiem.

Wezwali policję do węża na drzewie. Nie do wiary, czym się okazał Bulterier zaatakował rowerzystę. Właścicielka wyprowadzała go, jadąc autem

Ogromna ilość fok na plaży w Mikoszewie

Wszyscy miłośnicy beztroskiego wylegiwania się z parawanami mogą czuć się zaniepokojeni. Prawdopodobnie tym roku nie znajdą wolnego miejsca do rozłożenia się nad morzem. Jak się okazuje, w tę majówkę to foki zawładnęły plażą.

Na facebookowym profilu o nazwie Na Mierzeję w dniu wczorajszym opublikowano niezwykłą fotografię zwierząt, wylegujących się i wygrzewających w promieniach słonecznych. Ilość ssaków na plaży w Mikoszewie, przy ujściu Wisły do Bałtyku jest oszałamiająca.

Foki opanowały również teren Rezerwatu Mewia Łacha

Mikoszewo to nie jedyne miejsce w województwie pomorskim, w którym foki postanowiły się zrelaksować. Kolejne wieści docierają z Rezerwatu Mewia Łacha. Niecodzienny widok ogromnego stada wygrzewających się ssaków zapiera dech w piersi. 

Radosław Sikorski to mieszkaniec Gniezna, który przypadkowo podczas urlopu natrafił na taki okaz i uwiecznił go za pomocą fotografii, które szybko rozniosły się w sieci. Przyznacie sami, że ujęcia są nieziemskie.