Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Zwierzęta

Zwierzęta

zagadka
31.03.2024 13:16 Znajdź 3 zajączki z czekolady. Tylko nieliczni rozwiązują wielkanocną zagadkę

Jedną z tradycji wielkanocnych we Francji jest ukrywanie przez dorosłych w ich domach lub ogródkach przeróżnych czekoladowych figurek. Następnie dzieci wyposażone w koszyczki rozpoczynają poszukiwania słodkich smakołyków. Podejmij świąteczne wyzwanie na spostrzegawczość i odszukaj 3 ukryte na obrazku zajączki z czekolady. Tylko nielicznym się to udało. Sprawdź, jak pójdzie Tobie.

pies
31.03.2024 11:13 Znaleziona sunia ledwo się ruszała. Minęło 16 dni w schronisku i powód wyszedł na jaw

Schronisko Austin Pets Alive! opublikowało w mediach społecznościowych historię jednej ze swoich podopiecznych. Znaleziona suczka była w zaawansowanej ciąży i miała problemy z poruszaniem się. Gdy minęło 16 dni, wszyscy zrozumieli, jaki był tego powód. Tego się nie spodziewali.

pies u weterynarza
31.03.2024 10:21 Weterynarz przestrzega: w ten sposób krzywdzisz swojego psa! Wygląd to nie wszystko

Każdy opiekun czworonoga wie, jak ważna jest codzienna pielęgnacja, bo pies zadbany to pies szczęśliwy. Odpowiednie czynności kosmetyczne pomagają uchronić zwierzę przed niepożądanymi infekcjami czy chorobami. Jedni właściciele sami dbają o to w domowym zaciszu, inni zaś decydują się na wizytę w dedykowanym salonie. Chcąc, aby ich pupil wyróżniał się na ulicy, proszą groomerów o zmyślne i modne fryzury. Czasem jednak łatwo się zagalopować, ślepo podążając za modą, która niejednokrotnie okazuje się krzywdząca. Weterynarz przestrzega, czego należy się wystrzegać. Pamiętajmy, że wygląd naszego psa to nie wszystko.

osioł
31.03.2024 09:27 Osierocony osiołek zostaje uratowany. Jego reakcja na widok człowieka jest bezcenna

Po tym, jak straciła matkę w trakcie porody, młoda oślina tułała się przy drodze szybkiego ruchu. Kiedy natrafiła na swojego wybawcę, przepełniało ją uczucie wdzięczności. Poznajcie historię Kadife, która wymyka się wszelkim konwenansom. Los osieroconego osiołka oraz jego metamorfoza chwyciły za niejedno serce. 

Jagnię
30.03.2024 13:56 Niespodzianka tuż przed Wielkanocą. Urodziło się jagnię z dodatkową kończyną

W okresie poprzedzający Święta Wielkanocne na jednej z farm urodziło się jagnię o nietypowym wyglądzie. Jeden szczegół sprawił, że owieczka zdecydowanie różni się od pozostałych. Urodziła się bowiem z deformacją, przez którą zyskała miano “pająko-baranek”. Piąta noga wydaje się nie przeszkadzać zwierzęciu, niemniej weterynarzy martwi szereg innych dolegliwości zdrowotnych zdiagnozowanych u wyjątkowego pacjenta.

Bezdomny szczeniak
30.03.2024 11:40 Porzucone szczenię błaga o jedzenie. Dała mu znacznie więcej niż tylko karmę

Sanjo to uroczy piesek, który swoje szczenięce czasy spędził na ulicy. Aby przeżyć, musiał wyjadać śmieci znalezione na ulicach. Przetrwania nie ułatwiał mu fakt, że miał częściowo sparaliżowane tylne łapy. Pomimo wielu przeciwności losu maleńki czworonóg dał sobie radę. Co więcej, w końcu natknął się na osobę, która postanowiła dać mu szansę na nowe życie. Było to bardzo wymagające przedsięwzięcie, między innymi dlatego, że szczeniak potrzebował operacji.

Kot
29.03.2024 17:26 Tego produktu nie wkładaj do koszyczka wielkanocnego. To zagrożenie dla kotów

Wielkanoc to czas pełen rodzinnego ciepła. Na naszych stołach pojawia się wiele smakowitych dań, a w domu nie brakuje ozdób świątecznych. Dla naszych kotów jest to równie ciekawy okres. Dużo gości, zamieszania oraz interesujących dekoracji, jak i roślin. Myśląc o zdrowiu i bezpieczeństwu naszych podopiecznych należy zrezygnować z pewnych produktów, które większość Polaków umieszcza w koszyczku wielkanocnym. Jedna z popularnych ozdób może zagrażać ich zdrowiu. 

Zagadka
29.03.2024 16:17 Kota i mysz dostrzeże każdy. Gdzie ukryła się kobieta? Znajdź ją w 5 sekund

Świat zagadek i testów na spostrzegawczość nie przestaje nas zaskakiwać i potrafi zainspirować do kreatywnego myślenia. Na grafice przedstawiającej kocie polowanie na myszy ukryto jeszcze jeden element, którego nie widać na pierwszy rzut oka. Potrafisz wskazać kobietę znajdującą się na przedstawionym obrazku? Ta iluzja optyczna przyprawiła internautów o niemały zawrót głowy.

jajko gigant
29.03.2024 15:02 Rolnik znalazł w kurniku jajo giganta. W jego wnętrzu czekała niespodzianka

Pracujący na kurzej farmie rolnik był przekonany, że nic go już nie zadziwi. Gdy zbierał jajka zniesione przez jego kury, natknął się na gigantyczny okaz. Pomiędzy jajkami leżało jedno o trzykrotnie większych rozmiarach niż normalnie. Na tym jednak nie koniec zaskoczeń. Gospodarz zamieścił zdjęcie okazu w mediach społecznościowych, a następnie pokazał internautom, co znajdowało się w środku.

pies
28.03.2024 15:14 Imię dla psa inspirowane jedzeniem. Propozycje nie tylko dla smakoszy

Gdy w naszym domu pojawia się nowy pies, stajemy przed jakże ważną decyzją, a mianowicie wyborem imienia. Pamiętajmy, że będzie mu ono towarzyszyło przez całe życie. Ile właścicieli, tyle pomysłów, ale wybór tego idealnego jest nie lada wyzwaniem. Niektórzy opiekunowie chcą, aby nazwa jak najlepiej oddawała charakter lub wygląd ich pupila. Inni zaś sięgają po nieco bardziej nietypowe pomysły — na przykład inspirowane jedzeniem. Poznajmy propozycje psich imion nie tylko dla smakoszy.

zagadka
28.03.2024 14:17 Znajdź ślimaka na obrazku. Wyzwanie nie tylko dla najmłodszych

Coraz piękniejsza aura składnia nas do podejmowania różnych aktywności fizycznych. Również wędkarze cieszą się ze słonecznych dni. Warto jednak nim pogoda rozkręci się na dobre poćwiczyć na sucho. Czy wyłowisz wzrokiem ukryte zwierzę na obrazku? Przedstawiamy wodną zagadkę.

kot
28.03.2024 11:19 Bezdomny kot musiał rywalizować o jedzenie, choć był dokarmiany. To przez nie głodował

Instynkt przetrwania — tego pojęcia nie trzeba nikomu wyjaśniać. Tę wrodzoną zdolność posiadają zarówno ludzie jak i zwierzęta. Zbiór określonych rodzajów zachowania, objawia się w chwili zagrożenia życia. Nic więc dziwnego, że ten bezdomny kot musiał rywalizować o jedzenie, mimo że był dokarmiany. Poznajmy sprawców, przez których futrzak był skazany na głód, a to tylko jeden z jego problemów. 

pies
28.03.2024 10:18 Jak powinna wyglądać apteczka dla psa? Bez tego wyposażenia ani rusz

Doskonale wiemy, co powinna zawierać apteczka pierwszej pomocy dla ludzi. Ale czy znamy prawidłowe zaopatrzenie tej jakże istotnej skrzyneczki dla psa? Podpowiadamy, czego nie może w niej zabraknąć.

Pingwiny
28.03.2024 09:25 Gdańskie zoo zadało zagadkę. Widzisz Kokosankę? Zdjęcie pingwinów robi furorę

W Gdańskim Ogrodzie Zoologicznym mieszka ptak o światowej rozpoznawalności. Kokosanka, bo o niej mowa, jest jedynym w swoim rodzaju albinotycznym osobnikiem spośród wszystkich pingwinów przylądkowych zamieszkujących ogrody zoologiczne. Teraz walczy o miano ulubionego pingwina świata. Z tej okazji pracownicy zoo zaprosili internautów do rozwiązania zagadki. W którym miejscu na zdjęciu ukryła się Kokosanka?

Pies
27.03.2024 14:19 Czy można poczęstować psa lub kota święconką? Lekarz weterynarii alarmuje

Nadchodzące Święta Wielkanocne to okres, którego nadejścia wyczekuje niemal każdy. Wszak kto mógłby się oprzeć żurkowi, faszerowanym jajkom, pieczonym mięsom, smakowicie wyglądającym mazurkom i innym wielkanocnym pysznościom? Niestety celebrując ten szczególny czas w grobie rodziny i przyjaciół, nieświadomie możesz popełniać błędy, które zaszkodzą zdrowiu Twojego czworonożnego przyjaciela. O przykrych konsekwencjach przypominają lekarze weterynarii.

niedźwiedź
27.03.2024 13:11 Niedźwiedzica latami żyła w niewoli. Jednak wychodząc na wolność nie odczuła radości

Niedźwiedzica o imieniu Ina nie ma za sobą łatwej przeszłości. Długie lata, które przeżyła w niewoli w nieodpowiednich warunkach, odcisnęły na niej swoje piętno. Choć zwierzę udało się uwolnić z ciasnej klatki, spędzony w niej czas nie pozwolił jej cieszyć się wolnością.

pies
27.03.2024 12:39 Pies zamieszkał na cmentarzu. To nie tęsknota za panem sprowadziła go w to miejsce

Przypadkowa kobieta podczas wizyty na cmentarzu zauważyła psa, który nie chciał opuścić jednego z grobów. W pierwszej chwili pomyślała, że w tym miejscu może być pochowany właściciel czworonoga, a lojalność względem ukochanego człowieka trwa nawet po jego śmierci. Prawda okazała się zupełnie inna. Gdy podeszła bliżej, poznała powód, dla którego pies nie chciał opuścić dołka wykopanego pod nagrobną płytą.

trociniarka czerwica
27.03.2024 11:23 Sieje spustoszenie na działkach. Ogrodnicy mają patent na pozbycie się tego szkodnika

Trociniarka czerwica podczas rozwoju zmienia barwę jak kameleon i potrafi boleśnie ugryźć. Ten szkodnik spędza sen z powiek sadownikom i działkowcom, gdyż najbardziej upodobał sobie owocowe drzewka. Istnieje jednak skuteczny sposób na pozbycie się intruza. Podpowiadamy jak usunąć nieproszone larwy z ogródka.

kot
27.03.2024 10:18 Dlaczego kot saneczkuje? To zachowanie zazwyczaj nie zwiastuje niczego dobrego

Saneczkowanie — czy zdarzyło Ci się zaobserwować to dziwne zachowanie u swojego kota? Zastanawiasz się, jakie są tego przyczyny i co powinieneś z tym zrobić? Czynność ta nie zwiastuje nic dobrego, zazwyczaj oznacza, że pora udać się do specjalisty.

kleszcz
26.03.2024 16:14 Ta grupa krwi zniechęca kleszcze. Eksperci jasno wskazują, kto ma szczęście

Niedawno powitaliśmy wyczekiwaną wiosnę. Możemy zaobserwować, jak przyroda budzi się do życia, dzień staje się dłuższy a pogoda ładniejsza. Ta pora roku sprzyja miłośnikom spędzania czasu wolnego blisko natury. Należy jednak pamiętać o czyhającej w niej kleszczach. Co ciekawe, naukowcy jasno wskazują, że jedna z grup krwi zniechęca pajęczaki do ukłucia. Sprawdźmy, kto z nas ma to szczęście.

kot
26.03.2024 15:24 Kot nie chciał zejść z torby. Wszystko nabrało sensu, gdy zaczęła się ruszać

Każdy z nas zna powiedzenie „żyć jak pies z kotem”. A jak dogaduje się kot z kotem? Czy wszystkie mruczki trzymają się razem? A może rywalizują między sobą? Ile kotów, tyle odpowiedzi. Jeden z właścicieli dwóch cudownych zwierzaków miał okazję zaobserwować zabawną sytuację między futrzastym rodzeństwem. Do sieci trafiło nagranie stanowiące dowód "zbrodni”.

psy w aucie
26.03.2024 12:27 Ekscytacji psów nie było końca. Wszystko, gdy usłyszały, jaki jest cel wycieczki

Sposobów na wyrażenie szczęścia jest wiele, ale reakcja tych czworonogów była niesamowita. Psiej ekscytacji nie było końca gdy właściciel poinformował, jaki jest cel ich wspólnej podróży. Nagranie z auta podbiło serca wielu oglądających.

owczarek niemiecki
26.03.2024 09:46 Zbliżała się pora na kąpiel. Reakcja owczarka rozłożyła wszystkich na łopatki

Nie tylko husky syberyjskie mają skłonność do dramatyzowania. Ten owczarek niemiecki może konkurować z największymi gwiazdami filmowymi. Na krótkim filmiku uchwycono, do czego jest w stanie posunąć się czworonóg, aby uniknąć kąpieli. Godna podziwu gra aktorska Zeusa rozbawiła miliony widzów na TikToku. W ich ocenie zasłużyła nawet na nominację do Oscara. 

Pies
25.03.2024 16:23 Ojciec z synem zauważyli transporter w szczerym polu. Do domu wrócili we troje

Motocykliści przemierzający bezludne pustkowia natknęli się na transporter ukryty w zaroślach. Kiedy zatrzymali się, aby przyjrzeć się niespodziewanemu znalezisku, zdali sobie sprawę, że przypadkiem stali się świadkami ogromnego cierpienia. Mieli nadzieję, że skrzywdzone przez człowieka zwierzę pozwoli sobie pomóc.

pies
25.03.2024 15:51 Na jego widok spacerujące psy zastygają w bezruchu. Wideo hitem w sieci

Burek bez wątpienia jest jednym z najbardziej wyjątkowych psów na ziemi. Inne spacerujące czworonogi zastygają w bezruchu na jego widok. Pies stał się hitem w sieci, a o jego historii zrobiło się głośno zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Rudy kot
25.03.2024 13:36 Bezdomny kot od 28 dni czeka na swojego przyjaciela. Razem przeszli przez piekło

Lokalna społeczność zaangażowana w pomoc bezdomnym zwierzętom odłowiła zziębniętego kota, który od dłuższego czasu tułał się na zewnątrz pomimo trudnych warunków atmosferycznych. Zwierzę dostało drugą szansę, jednak nigdy nie zapomniało, z kim dzieliło niedolę. Aktywiści wznowili poszukiwania. Jednemu z bezdomniaków udzielono pomocy, drugiego nigdy nie przestano szukać.

potwór spaghetti
25.03.2024 12:18 Fale wyrzuciły na brzeg "gałki oczne". Te żądlące stworzenia to istny ewenement

Spragnieni odpoczynku turyści zostali zmuszeni do zmiany planów. Stworzenie nazywane “potworem spaghetti” niespodziewanie pojawiło się na plażach, a swoim wyglądem nieco przypomina gałki oczne. Choć jego nazwa brzmi niezwykle apetycznie, to bliższy kontakt z tym zwierzęciem może skończyć się dla nas dłuższym pobytem w szpitalu. Naukowcy alarmują, by zachować ostrożność. Te morskie potwory są groźne dla ludzi.

bobry
25.03.2024 11:02 Nadwiślańskie bobry do odstrzału. RDOŚ nie zamierza odpuszczać

Służby ochrony przyrody wydały kolejne zezwolenie na odstrzał bobrów. Wyznaczono już liczbę osobników skazanych na śmierć. Naczelnym argumentem za uśmiercaniem zwierząt objętych ochroną gatunkową są wyrządzone szkody w rolnictwie. Bobry cierpią z powodu czarnego PR, a przecież pełnią one ważną rolę w środowisku i tworzą naturalne zbiorniki wodne, które ratują wiele istnień, gdy nadchodzi susza. Czy tępienie bobrów jest jedynym wyjściem?