Swiatzwierzat.pl > Zwierzęta

Zwierzęta

Psy, nosorożce, motyle, delfiny, a nawet mrówki - słowem wszystkie żywe stworzenia cudzożywne, wielokomórkowe, o komórkach eukariotycznych, gdzie z reguły mają zdolność do samodzielnego ruchu. Wyróżniamy dwie grupy zwierząt a są nimi: bezkręgowce (owady), kręgowce (ryby, płazy, ptaki, gady i ssaki).

Kot
21.09.2023 16:02 Dlaczego kot dębieje i patrzy się w jeden punkt? Nie, nie widzą duchów. To może być coś gorszego

Koty uparcie wpatrujące się w jeden punkt na ścianie, na której z perspektywy człowieka nie ma nic ciekawego, mogą zmrozić krew w żyłach. Okazuje się, że tego typu zachowanie może mieć kilka przyczyn. Bywa, że ma ono związek z innym postrzeganiem świata przez te zwierzęta. Jednak zastyganie w bezruchu i wpatrywanie się w jeden punkt może świadczyć również o poważnych kłopotach. 

Spotkał na spacerze mężczyznę z ledwo żywym psem
21.09.2023 15:29 Spotkał mężczyznę z ledwo żywym psem. Wrócił do domu i nie mógł przestać o tym myśleć, gdy poznał prawdę

Kiedy mężczyzna postanowił na chwilę oderwać się od codziennego życia i udać się na spacer w okolicach jeziora, nie przypuszczał, że odkryje historię, która odmieni jego postrzeganie świata. Podczas spaceru, niespodziewanie natrafił na scenę, której nie zapomni nigdy. Po powrocie do domu nie mógł przestać myśleć o tajemniczym mężczyźnie z psem, którego spotkał.

Imię dla psa
21.09.2023 09:27 Najgorsze imiona dla psa. Nigdy nie nazywaj tak swojego pupila, ludzie będą wytykać Was palcami

Wybór imienia dla psa to ważna i jednocześnie trudna decyzja. Warto wiedzieć, które imiona dla zwierząt są przez wiele ludzi postrzegane jako śmieszne, żenujące lub kiczowate. Dzięki temu unikniesz zakłopotania podczas nawoływania swojego pupila. 

Suczka z pseudohodowli walczy o życie
21.09.2023 07:10 Sunia upadła na drodze i znieruchomiała. Jej ciało zniosło kilkanaście porodów, więcej by nie wytrzymała

Przypadkowi przechodnie natknęli się na wychudzonego psa, który całkowicie opadł sił w trakcie przechodzenia przez jezdnię. Okazało się, że była to suczka w typie pitbulla, która prawdopodobnie została porzucona przez pseudohodowcę. Zaledwie kilkuletnie zwierzę było niedożywione oraz borykało się z licznymi chorobami wskutek zaniedbania. Specjaliści dawali mu niewielkie szanse na przeżycie. 

Jak pozbyć się kreta z ogrodu?
20.09.2023 16:32 Poparzona twarz, uraz oka i skręcony kark. Działkowiec chciał pozbyć się kretów, wylądował w szpitalu

Pan Sylwester z Wyszkowa miał dosyć kretów, które powodowały spore szkody na należącej do niego działce. Za namową znajomego postanowił zainwestować w karbid. Zawartość puszki połączył z wodą, co stworzyło wybuchową mieszankę. Efekty przerosły jego najśmielsze oczekiwania. Działkowiec został poważnie ranny i trafił do szpitala. Nieomal stracił wzrok.

Porzucony pies
20.09.2023 15:12 Jej opiekun był ciężko chory. Suczką miała zająć się rodzina, sprawy jednak potoczyły się fatalnie

Do gabinetu weterynaryjnego trafił 15-letni pies w celu eutanazji. Suczce nie dolegało nic poważnego, nie licząc przypadłości charakterystycznych dla sędziwego wieku. Dotychczasowy właściciel pupila ze względów zdrowotnych nie mógł dalej się nim opiekować, natomiast jego rodzina umyła ręce. Losy Naomi okazały się być przewrotne. Seniorka dostała szansę na życie wśród troskliwych ludzi.

Psy
20.09.2023 12:49 Jego pies nagle zniknął bez śladu. Nieprawdopodobne, co zdarzyło się naprawdę. "Błąd w Matrixie"

Właściciel ośmiu psów ma w zwyczaju każdego dnia wypuszczać je na prywatny wybieg, który jest dobrze zabezpieczony na wypadek ucieczki zwierząt. Niestety, ku zdziwieniu mężczyzny, przyszedł dzień, w którym jeden z czworonogów nie wrócił do domu po porannych harcach. Opiekun natychmiast rozpoczął poszukiwania zaginionego psa. Zwierzę odnalazło się w miejscu, w którym teoretycznie nie powinien się znajdować. Błąd w Matrixie czy zwykły zbieg okoliczności?

Natknął się na długoszpara
20.09.2023 12:15 Płynął przed siebie i nie wiedział, co go czeka. Nagle pojawił się rekin, wideo mrozi krew w żyłach

Na wybrzeżu Morza Północnego, które jest tłumnie odwiedzane przez miłośników sportów wodnych, jeden z nich podczas pływania na desce SUP natknął się na przedstawiciela gatunku drugiego największego rekina na świecie. Ogromna ryba, nazywana żarłaczem olbrzymim, była zaledwie kilka metrów od zszokowanego 28-latka. W związku z tym wydarzeniem władze natychmiast podjęły zdecydowane działania.

Groźne choroby zakaźne szczeniąt
20.09.2023 11:34 Zagraża zwłaszcza szczeniętom, u ludzi objawia się podobnie do grypy. Jak rozpoznać i leczyć brucelozę?

Bruceloza jest chorobą bakteryjną, którą może zarazić się zarówno człowiek, jak i zwierzęta. Ludzie cierpiący na to schorzenie mają objawy, które łudząco przypominają grypę, natomiast w przypadku psów bruceloza obawia się między innymi problemami związanymi z układem rozrodczym. Choroba ta jest szczególnie niebezpieczna dla szczeniąt i suk w ciąży. W wielu przypadkach prowadzi do śmierci zwierząt.

Mężczyźni ruszyli na pomoc zwierzęciu
20.09.2023 11:03 Machając rękami, wybiegli na jezdnię. Ktoś potrzebował pomocy, był tak mały, że mieścił się na dłoni

Prawdopodobnie nikt z nas nie jest świadomy, jak wiele stworzeń ginie pod kołami samochodów każdego roku. Jedne tracą życie na miejscu, inne w wyniku poniesionych obrażeń cierpią, aby finalnie skonać w cierpieniu i męczarniach. Kilkutygodniowe zwierzę nieomal zostało potrącone przez nadjeżdżające samochody. Tragedii zapobiegli paramedycy, którzy w ostatniej chwili wybiegli na ruchliwą jezdnię. To dopiero początek pięknej historii.

Dzikie zwierzę było w potrzebie. Pomogli mu pracownicy Mazurskiego Parku Krajobrazowego
19.09.2023 16:23 Zbliżył się do ludzi, choć spotkany szybko zmyka. Dzikie zwierzę nie ukrywało, że potrzebuje pomocy

Pracownicy Mazurskiego Parku Krajobrazowego musieli zainterweniować w nietypowej sprawie. Mieszkańcy poinformowali ich o dzikim zwierzęciu, które zachowywało się podejrzanie. Ich obawy były uzasadnione. Ryś nie uciekał od ludzi, pozwalał podejść do siebie blisko i brakował mu energii. Podjęto decyzję o niezwłocznym odłowieniu dzikiego kota celem poddania go badaniom weterynaryjnym.

Święto okrucieństwa w Hiszpanii
19.09.2023 15:04 Dla widowiska skrzywdzili zwierzę. Nie mogło otrząsnąć się z szoku, jego rogi zapłonęły żywym ogniem

Choć mamy XXI wiek, to w europejskich miastach wciąż legalnie praktykowane są uroczystości, przez które cierpią niewinne zwierzęta. Na ulice Walencji wpędzono byka, którego spętano linami a następnie podpalono mu rogi. Proceder ten ma związek z tradycją nazywaną “toro embolado”. Czym charakteryzuje się hiszpańskie święto okrucieństwa?

Pies Pres canario
19.09.2023 13:05 Wyszła na spacer z psem, zaczepił ją obcy mężczyzna. To, co powiedział o jej pupilu, oburzyło kobietę

Właścicielka psa, mieszańca ras cane corso i pres canario przekonała się o tym, że niektórzy uważają, że kobiety nie powinny być właścicielkami masywnych czworonogów. Obcy mężczyzna zaczepił ją na spacerze i usiłował przekonać, że nie jest w stanie zapanować nad swoim pupilem. Przez jego zachowanie mogło dojść do tragedii. Miał szczęście, że natknął się na dobrze wychowanego czworonoga.

Sennik: Martwy pies
19.09.2023 11:24 Sen o nieżyjącym psie. Mało kto zdaje sobie sprawę, co oznacza, kiedy śni nam się martwy pupil

Nocne koszmary to coś, co spędza sen z powiek wielu ludziom. Do nieprzyjemnych doświadczeń z pewnością można zaliczyć sen o martwym psie. Śni Ci się czworonożny przyjaciel, który odszedł z tego świata? Ta senna wizja może mieć kilka znaczeń. Co więcej, warto wiedzieć, że śmierć pupila pojawiająca się w snach nie zawsze zwiastuje nadejście złych wydarzeń. Zdarza się, że jest to nietypowa forma “drogowskazu”, której nie powinieneś ignorować.

Nietypowy jeździec usiadł na grzbiecie jelenia
19.09.2023 09:46 Po co komu samce? Aż ciężko uwierzyć, kto dosiadł jelenia. To już nie wyścigi, ale leśne rodeo

Okazuje się, że w świecie przyrody więź koni z ludźmi wcale nie jest taka wyjątkowa. Przekonał się o tym fotograf, któremu udało się uwiecznić na zdjęciu niezwykłą relację zwierząt, których nie podejrzewano o bliską przyjaźń. Pojawił się w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie i zaobserwował “leśne rodeo” na grzbiecie jelenia. Wyjątkowe zdjęcie wzbudziło zachwyt nie tylko internautów, ale także naukowców, którzy odpowiedzieli na ważne pytanie: co tak właściwie stało się na zdjęciu?

Kociak zapukał do drzwi. Rodzina nie wiedziała, co zostaną po ich otwarciu
19.09.2023 09:11 Bez pardonu podszedł do drzwi i w nie zapukał. Rodzina nie wiedziała, co wydarzy się, gdy je otworzą

Spokój rodziny przerwało uporczywe pukanie do drzwi. Domownicy spojrzeli po sobie – nikt nie spodziewał się o tej porze gościa. Kierując się w stronę drzwi nie wiedzieli jeszcze, czego się spodziewać. Kiedy usłyszeli miauczenie, wszystko stało się jasne. Czarno-biała kotka wpatrywała się w nich wnikliwie i czekała, aż ją wpuszczą. Miała do zaoferowania znacznie więcej niż tylko miękkie futerko do głaskania.

Ślepego psiaka porzucono w parku. Jego metamorfoza po adopcji wzrusza
19.09.2023 07:00 Porzucony pies był całkowicie niewidomy. Choć nie dało się wyleczyć jego wzroku, chcieli uzdrowić duszę

Zwyczajny spacer po parku skończył się niespodziewanym odkryciem. Przerażone zwierzę kuliło się przy metalowej siatce i czekało na ratunek. Ślepa sunia bała się człowieka, każdy nieznany dźwięk wzbudzał w niej panikę. Potrzebowała czasu i cierpliwości, żeby na nowo zaufać ludziom, którzy tak skrzywdzili ją w przeszłości.

Kot
18.09.2023 15:26 Kot wypada z okna i rozpływa się w powietrzu. Po 6 latach opiekun odkrywa, co naprawdę się wydarzyło

Nawet najbardziej sprytnym zwierzakom zdarza się stracić równowagę. Pewnego dnia kocur o imieniu Mini Max wypadł przez okno z wysokości trzeciego piętra. Jego opiekunka szukała go przez wiele lat. Nie traciła nadziei na to, że jeszcze odzyska swojego czworonoga. Okazało się, że miała rację. Po sześciu latach od zaginięcia odkryła prawdę o tajemniczym zniknięciu pupila. 

Wypas koni
18.09.2023 14:39 Dopiero przyszedł na świat, zdążył postawić kilka kroków i spadł z klifu. Wszystko przez turystów

Eksplorowanie malowniczych terenów przyrodniczych z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Widokiem, który często przyciąga mnóstwo zwiedzających, są zwierzęta pasące się na stromych zboczach. Ludzie zwiedzający, traktują te praktyki jako atrakcje. Niestety, okazuje się, że nachalne tłumy, swoim zachowaniem mogą doprowadzić do tragedii. W wyniku nieszczęśliwych zbiegów okoliczności zginęło nowo narodzone źrebię.

Rekin na plaży
18.09.2023 13:09 Plażowicze ujrzeli rekina na płytkiej wodzie. Zamiast wziąć nogi za pas, ruszyli w jego kierunku

Rekiny są zwierzętami, których pojawienie się na plaży budzi ogromne emocje. Większość wizyt tych drapieżników na płytkich wodach kończy się jedynie eksploracją terenu. Zdarzają się jednak osobniki, które decydują się na atakowanie ludzi. Wydarzenie na plaży, z udziałem ponad dwumetrowego rekina, które miało miejsce kilka dni temu, znacząco różni się od wielu historii opisywanych dotychczas.

Turyści zauważyli niedźwiedzicę stojącą przy drodze z małymi. Zachowali się lekkomyślnie
18.09.2023 12:11 Niedźwiedzica z małymi stała przy drodze. Trudno uwierzyć, jak zachowali się turyści, nawet z dziećmi

Turyści powinni mieć się na baczności. Coraz więcej słyszy się o przypadkach obserwacji niedźwiedzi w trakcie codziennych spacerów czy przejażdżek. Szczególnie uważni powinni być turyści wybierający się w miejsca, gdzie spotkanie tego groźnego zwierzęcia jest chlebem powszednim. Okazuje się, że nie tylko ludzie powinni mieć oczy otwarte, a radę tę należałoby przekazać także samym niedźwiedziom. Ich spokój coraz częściej zostaje naruszony, kiedy stają się ofiarami chęci nagrania viralowych filmików.

Mężczyźni przyłapani na dręczeniu zwierząt w ZOO w Poznaniu. Towarzyszyło im dziecko
18.09.2023 11:15 Obrzucali zwierzęta kamieniami w zoo, na wszystko patrzyło dziecko. Nagranie z Polski niesie się po sieci

Dwóch mężczyzn odwiedzających poznańskie ZOO uznało, że ogród zapewnia za mało atrakcji. W obecności dziecka postanowili dostarczyć sobie dodatkowej rozrywki, prowokując zwierzęta do działania. Wzięli do ręki leżące na szlaku kamienie i zaczęli rzucać w bizony odpoczywające na wybiegu. “Kupiliśmy bilet, a zwierzęta nic nie robią” – tłumaczą się sprawcy przyłapani na gorącym uczynku. Ogród zoologiczny nie szczędzi gorzkich słów pod adresem mężczyzn i ich szokującego zachowania, które nagrali inni zwiedzający.

Rodzina miała poznać ich nowego psa, skończyło się katastrofą
18.09.2023 07:30 Wzięli na przyjęcie szczeniaka, by poznała go rodzina. Prawie wrócili do domu bez psa, "nie mogłam uwierzyć"

Impreza urodzinowa 13-letniej szwagierki miała być idealną okazją do zapoznania rodziny z nowym pupilem. Szczeniak zrobił wśród gości prawdziwą furorę, jednak nie wszystko poszło po myśli pary. Kiedy oni bawili się na przyjęciu, teściowa knuła intrygi. Niewiele brakowało, a do domu wróciliby bez ukochanego szczeniaka.

Mały lisek utknął w oponie. Na pomoc ruszyli strażacy
17.09.2023 13:25 Lisek wpakował się w nie lada tarapaty, utknął na dobre. Już zaczął tracić nadzieję

Strażacy otrzymali telefon w sprawie bezbronnego liska, zwierzę potrzebowało ich natychmiastowej pomocy. Kiedy ruszyli na miejsce zdarzenia, nie spodziewali się jednak, co zastaną. Malec był w nie lada tarapatach – miotał się we wszystkie strony, jednak nie mógł wydostać się ze śmiertelnej pułapki zastawionej przez bezmyślnego człowieka.

W przycmentarnym koszu na śmieci coś się ruszało. Maleństwa potrzebowały pomocy
17.09.2023 11:06 Wychodził z cmentarza, gdy ujrzał, że coś rusza się w koszu. Spośród śmieci dochodził cichutki płacz

Rutynowa wizyta na cmentarzu przeistoczyła się w walkę o niewinne istnienia. Kiedy mężczyzna odwiedzał groby rodziców wraz z córkami, usłyszał dochodzący z kosza na śmieci płacz. Nie wahał się ani przez chwilę i ruszył na ratunek bezbronnym maleństwom. Nie mógł uwierzyć, że ktoś był zdolny do takiego bestialstwa.

Mężczyzna nie miał siły opiekować się kotkami. Z bólem serca musiał je oddać,
17.09.2023 09:00 90-latek nie ma siły opiekować się już kotami. Szukają dla nich rodziny, ale pod jednym warunkiem

Dwie urocze kotki musiały trafić do schroniska. Opiekujący się nimi 90-latek wiedział, że nie jest w stanie zapewnić im dobrego życia. Minęło kilka lat od śmierci jego żony, a on sam potrzebował już pomocy w codziennych czynnościach. Łamało mu to serce, ale musiał oddać ukochane kotki w dobre ręce. Był tylko jeden warunek, który musiała spełnić nowa rodzina, żeby móc zabrać je do domu. Kiedy go złamano, skutki okazały się opłakane.

Niedźwiedź został zastrzelony
16.09.2023 16:32 Kto mógł, chował się pod ławkę. Niedźwiedź wdarł się na teren szkoły, służby chwyciły za broń

Dzika zwierzyna coraz częściej opuszcza lasy i podchodzi do miejsc, gdzie na co dzień przebywają ludzie. W ostatnich dniach niedźwiedź przedostał się na teren jednego z liceów, stwarzając zagrożenie dla kilkuset uczniów znajdujących się w budynku. Finał wędrówki okazał się dla niego tragiczny. Służby zawiodły podczas próby tymczasowego uśpienia zwierzęcia. 

W siatkę na boisku do piłki nożnej zaplątało się zwierzę
16.09.2023 15:27 Coś zaplątało się w sieć. Nie wiedzieli, czego się spodziewać, dopóki nie zobaczyli pasiastego pyszczka

Wyrzucone w nieodpowiednim miejscu śmieci potrafią przynieść śmierć mniejszym istotom. Tym razem winowajcą nie były jednak odpady ani porzucone przez rybaków lub myśliwych sieci. Znaleziony malec zaplątał się siatkę piłkarską pozostawioną na boisku. Zwierzę było o krok od śmierci, kiedy ostatkiem sił wychyliło uroczy pyszczek i dało się zauważyć przechodniom.