Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Zwierzęta

Zwierzęta

Niedźwiedzie polarne
11.05.2024 12:50 Już wkrótce ich nie zobaczysz. Ostatnie niedźwiedzie polarne żegnają się z Polską. Znamy powód

Niedźwiedzie polarne to zwierzęta nierozerwalnie związane z Biegunem Północnym. Nie trzeba jednak pokonywać blisko 14 tysięcy kilometrów, by ujrzeć “białe misie” na własne oczy. Chętnym zalecamy pośpiech, bo już niebawem Gregory i Aleut opuszczą Polskę. Ostatni przedstawiciele tego gatunku w naszym kraju ruszają w zagraniczną podróż. To przykra wiadomość dla wielbicieli niedźwiedzi z Miejskiego Ogrodu Zoologicznego im. Antoniny i Jana Żabińskich w Warszawie.

Rudy kot
11.05.2024 09:21 Policjantka sprawdzała kierowcę, gdy zjawił się kot. Nie wierzyła, jak łatwo wpadła w pułapkę

Ostrożność to podstawa bezpieczeństwa na drodze, któremu może zagrozić jedna z głównych przyczyn kolizji — pośpiech. Policjantka ruchu drogowego przeprowadzała regularną kontrolę prędkości poruszających się pojazdów. W najmniej oczekiwanym momencie wpadła w pułapkę zastawioną… przez rudego kota. Mruczek doskonale wiedział, jak wykorzystać słaby punkt stróżniczki prawa.

Kot na oknie
10.05.2024 17:01 Wystarczy uchylone okno. Kociarze nagminnie popełniają ten błąd, skutki mogą być opłakane

Jak zadbać o bezpieczeństwo w domu, gdzie obecne są koty? Wystarczy proste zabezpieczenie w postaci siatki, które mimo swojej popularności nadal budzi wiele pytań i niepewności. Wielu właścicieli zastanawia się, jak ocenić wytrzymałość siatki zabezpieczającej i czy montaż można wykonać bez ingerencji w elewację. O zaletach i wadach tego rozwiązania opowiada Maja Sieńkowska, kocia behawiorystka i założycielka firmy “Kotek nielotek”.

struś
10.05.2024 13:19 Struś na podhalańskiej ścieżce rowerowej. Nikt nie zgłosił jego zaginięcia

Struś zaskoczył swoją obecnością przejeżdżających rowerzystów na jednej z podhalańskich ścieżek. Przypadkowy świadek zdarzenia udokumentował zajście za pomocą nagrania. Sprawa egzotycznego gościa jest wciąż niewyjaśniona, gdyż nikt nie zgłosił jego zaginięcia.

Pandka ruda
06.05.2024 17:00 Panda mała uciekła z zoo. Miała jasny cel podróży, nie obyło się bez interwencji policji

Choć naukowcy początkowo przypisywali jej pokrewieństwo z niedźwiedziowatymi, pod wieloma względami bliżej jej do kota lub szopa. Pandka ruda, bo o niej mowa, to tajemniczy i nieśmiały drapieżnik, który kryje przed ludźmi wiele sekretów. Pewna przedstawicielka tego gatunku wpadła w tarapaty. Młoda samiczka uciekła z zoo. Łapki poniosły ją w nieoczywiste miejsce.

tycz cieśla
06.05.2024 13:13 Owad z długimi czułkami widziany w polskich lasach. Co to za stworzenie?

Jego czułki są 3 do 5 razy dłuższe od własnego ciała. To prawdziwy rekordzista polskich lasów. Można go spotkać prawie w całym kraju. Choć najchętniej wygrzewa się na nasłonecznionych zrębach sosnowych, to równie często siada na czapkach, gdyż doskonale potrafi latać. 

królik
06.05.2024 09:19 Właściciele zamknęli królika w gołębniku, ale nie to było najgorsze. Policja wezwała wsparcie

Policjanci ze Zwolenia oraz Posterunku Policji w Kazanowie wspólnie z lokalnymi ratownikami zwierząt odebrali królika przetrzymywanego w gołębniku. Zwierzę utrzymywane było bez dostępu do światła dziennego, pożywienia i wody. Mimo iż funkcjonariusze prosili właścicieli o otworzenie gołębnika, ci nie wyrazili na to zgody. Konieczne było wezwanie strażaków. 

mężczyzna z kotem
05.05.2024 16:35 Oddał pupila pod opiekę dziadka, który nie cierpiał kotów. Nie przewidział, jak to się skończy

Chociaż zwierzęta są dla wielu ludzi ucieleśnieniem czułości i nieodłącznymi towarzyszami codzienności, są też tacy, którzy nie przepadają za ich towarzystwem. Pewien starszy mężczyzna nigdy nie lubił kotów i nic nie wskazywało na to, aby cokolwiek mogło wpłynąć na zmianę jego podejścia. Przymusowy pobyt mruczka w domu wywrócił jego życie do góry nogami. 

chrabąszcz majowy
05.05.2024 13:05 Zlatują się chmarami. Czym zagraża chrabąszcz majowy? Wplątanie we włosy to najmniejszy problem

Chrabąszcze majowe to niezbyt lubiane stworzenia, które można zobaczyć podczas nocnych lotów w okresie od maja do czerwca. Głośno bzyczą i wplątują się we włosy, zakłócając spokój osobom spędzającym czas na świeżym powietrzu. W rzeczywistości strach przed tymi owadami to nasz najmniejszy problem. Wraz z nadejściem słonecznych dni stają się one prawdziwą zmorą ogrodników i leśników. Czym zagraża chrabąszcz majowy i czy powinniśmy się go bać?

pszczoły
05.05.2024 12:21 Dziewczynka twierdzi, że w jej pokoju jest potwór. W rzeczywistości to coś gorszego

Gdy dziewczynka poinformowała rodziców, że w jej pokoju mieszka potwór nikt jej nie uwierzył. Każdy przecież wie, jak mocno potrafi działać dziecięca wyobraźnia. Tym razem jednak nie był to tylko zwykły niewinny wymysł. Prawda okazała się o wiele gorsza. 

zwierzęta
05.05.2024 09:15 Które zwierzę jest najdroższe w utrzymaniu? Odpowiedź może zaskoczyć

Decydując się na zakup bądź adopcję zwierzęcia, należy bardzo dokładnie przeanalizować wszelkie za i przeciw. Taki lokator z pewnością dostarczy nam sporą dawkę codziennej radości, ale musimy liczyć się także z wieloma obowiązkami czy zobowiązaniami finansowymi. Które ze zwierząt jest najdroższe w utrzymaniu? Odpowiedź może niejednego zaskoczyć.

sokoły
04.05.2024 16:35 Kolejny zwrot akcji w sokolim gnieździe. Wrotka cała w nerwach. "Mamy intruza"

Była już miłość, zdrada, powietrzna bójka, śmierć i narodziny. Po powrocie Wrotki, otruciu Czarta, a wreszcie wykluciu i odzyskaniu piskląt wydawałoby się, że sytuacja w sokolim gnieździe na kominie PGE Elektrociepłowni w Lublinie nieco się uspokoiła. Niedoczekanie. Ptasia telenowela trwa w najlepsze i czas na kolejny nieoczekiwany zwrot akcji. Wrotka słusznie podniosła alarm. W pobliżu gniazda kręci się intruz.

koza
04.05.2024 13:38 Płyną smutne wieści z ZOO w Lubinie. Koza osierociła młode z winy odwiedzających

Powodów, dla których pod żadnym pozorem nie wolno dokarmiać zwierząt w ZOO jest wiele. Ale przede wszystkim chodzi o ich bezpieczeństwo. Niestety nagminnie zdarzają się przypadki łamania zakazu i nie raz niosą one za sobą poważne konsekwencje. Sieć obiegły smutne wieści z ZOO w Lubinie. Koza osierociła młode, a to wszystko z winy odwiedzających.

borsuk
02.05.2024 16:01 Borsuk sprawcą awarii sieci światłowodowej. Zwierzę zostało ranne

Dla firmy serwisującej sieci światłowodowe wezwania do awarii to nic nadzwyczajnego. Problemy techniczne bądź uszkodzenia mechaniczne są na porządku dziennym. Tym razem winowajca okazał się być niezwykle wyjątkowy. W Łagiewnikach doszło do niecodziennej sytuacji z udziałem dzikiego zwierzęcia, które spowodowało uszkodzenie światłowodu. Sprawca został ranny.

foki
01.05.2024 15:12 Tym razem nie parawany. W tę majówkę to one zawładnęły plażą

Słoneczna pogoda w ostatnich dniach rozpieszcza nas w najlepsze. Jak widać, niektórzy nie próżnują i pierwsze plażowanie rozpoczęli już na dobre. Zdjęcia znad morza obiegły sieć. W tegoroczną majówkę nie ma szans wcisnąć tam parawanu. Wszystkie miejsca są już zajęte przez wylegujące się ssaki.

muchy
01.05.2024 09:33 Ten roztwór skutecznie odstraszy muchy. Przygotuj go i pożegnaj bzyczący problem

Muchy potrafią nieźle zajść nam za skórę. To jedno z bardziej irytujących latających stworzeń, z którymi mamy do czynienia w naszym klimacie. Do tego są dosłownie wszędzie. Jak skutecznie pozbyć się ich z domu? Dzięki temu roztworowi muchy będą omijać okna szerokim łukiem. 

mrówki
28.04.2024 12:12 Bezpieczne sposoby na pozbycie się mrówek z ogrodu. Sprawdzone triki

Mrówki są niewątpliwie pożytecznymi istotami w panującym ekosystemie. Jak się okazuje, nie tylko świat przyrody czerpie korzyści z ich obecności, ale również właściciele ogródków. Jeśli jednak ich ilość stanie się zbyt liczna, mogą okazać się bardziej szkodliwe niż dobroczynne. Przedstawiamy sprawdzone triki na skuteczne pozbycie się owadów z działek. 

weterynarz
27.04.2024 14:07 "Pracy weterynarzy daleko do obrazków z Animal Planet". Szczerze o weterynarii

27 kwietnia przypada Światowy Dzień Lekarzy Weterynarii. To idealna okazja, by zwrócić uwagę na fakt, że ta branża jest o wiele trudniejsza, niż wielu z nas mogłoby się wydawać. O rozmowę poprosiliśmy lekarkę weterynarii Klaudię Chrząszcz.

mały leniwiec
25.04.2024 15:19 Mały leniwiec po raz pierwszy dotknął trawy. Niezwykła reakcja

Rodzina z Florydy w Stanach Zjednoczonych zabrała ze sobą na kemping egzotyczne zwierzątko. Mały leniwiec będący ich ulubieńcem dotychczas przebywał głównie w domu i był noszony na rękach. Opiekunka nagrała jego reakcję, gdy pierwszy raz samodzielnie chodził po trawie. 

bizon
25.04.2024 12:04 Zbliżyła się do bizona, żeby zrobić selfie. Tak zareagowało zwierzę

Zjawisko turystyki szerzy się z każdym rokiem. Coraz więcej osób decyduje się mniejsze lub większe podróżnicze eskapady, podczas których niejednokrotnie mamy do czynienia z otaczającą nas dziką przyrodą oraz zwierzętami. Turyści jednak często bagatelizują sytuację i zachowują się nieodpowiedzialnie, zapominając o poszanowaniu danego terenu oraz o własnym bezpieczeństwie. Przykładem może być kobieta, która skrajnie blisko zbliżyła się do bizona, a to wszystko dla ładnego ujęcia.

szerszenie
24.04.2024 09:20 Jak w bezpieczny sposób odstraszyć szerszenie? Oto sprawdzone triki

Szerszenie swoją sporą posturą potrafią niejednemu napędzić stracha. Spotykamy je znacznie rzadziej niż osy czy pszczoły, jednak coraz częściej możemy zaobserwować ich obecność w ogródkach, a nawet w pobliżu domu. Co robić gdy zlokalizujemy gniazdo? Jak skutecznie odstraszyć owady? 

manul
23.04.2024 14:11 "Sprawa jest poważna!". Morawiecki zabrał głos. Manul Mania poza konkursem

Mania z poznańskiego ZOO znalazła się w wielkiej czwórce najpiękniejszych okazów manuli stepowych z całego świata. Teraz obiegła nas smutna wieść o dyskwalifikacji naszej przedstawicielki. Powody tej szokującej decyzji nie są jeszcze znane. W sprawie głos zabrał były premier Mateusz Morawiecki. „Sprawa jest poważna!".

Mielionerzy
22.04.2024 16:16 Pytanie w "Milionerach" zaskoczyło uczestniczkę. Chodziło o zwierzę

Pytanie w programie “Milionerzy” często opierają się również o wiedzę w tematyce zwierzęcej. Podobnie było i tym razem. Jednak, gdy uczestniczka usłyszała, o co zapytał ją prowadzący Hubert Urbański, mina mocno jej zrzedła.

spacer po górach z psem
21.04.2024 12:37 Idziesz na spacer do lasu? Patrz pod nogi, w sieci pojawiło się ostrzeżenie

Pracownicy Karkonoskiego Parku Narodowego wystosowali w mediach społecznościowych ważny apel. Poprosili odwiedzających ich turystów o patrzenie pod nogi. Wszystko przez skarby ukryte w trawie i zaroślach. Przypadkowe zniszczenia mogą wywołać tragiczne konsekwencje dla przyrody.

Rottweiler
21.04.2024 10:17 Wszyscy unikali jego psa. Przypadkowy przechodzień postąpił w zaskakujący sposób

Rottweiler o imieniu Dyce przyzwyczaił się do tego, że ludzie spotykający go na spacerach omijają go szerokim łukiem. Nie wynika to z zachowania, a wyglądu czworonoga. Duża i muskularna sylwetka zwierzaka sprawia, że większość osób uważa go za zagrożenie. Tymczasem Dyce marzy o tym, aby stale poszerzać grono swoich przyjaciół. Jego właścicielka pokazała internautom reakcje pupila na widok człowieka, który postanowił okazać mu zaufanie. Zachowanie rottweilera było zaskakujące.

dzikie zwierzę
20.04.2024 16:14 Ze studzienki zwierzakowi wystawała tylko głowa. Poziom wody wciąż się podnosił

Straż pożarna otrzymała wezwanie do zwierzęcia, które utknęło w studzience kanalizacyjnej. Po powodzi, jaka przeszła przez Bakersfield, poziom wody wciąż się podnosił. Życie uwięzionego, przerażonego stworzenia było poważnie zagrożone. Ratownicy musieli działać natychmiast.

kleszcz
20.04.2024 11:18 Kleszcze mogą żyć w domu. W tym miejscu najczęściej składają jaja

Czy wiecie, że kleszcze żyją nie tylko na terenach zalesionych i trawiastych? Pajęczaki mogą równie dobrze zadomowić się w naszych mieszkaniach, stanowiąc niemałe zagrożenie dla zdrowia naszego lub naszych pupili. Jak się tam znajdują? W którym miejscu najchętniej składają jaja oraz jak temu zaradzić? Podpowiadamy. 

pies
20.04.2024 09:32 Najczęstsze błędy popełniane przez właścicieli zwierząt wiosną

Wiosna to okres kiedy w każdym z nas budzi się nowa energia. Bierzemy się za domowe porządki, kupujemy nowe ozdoby lub kwiaty, robimy formę przed zaplanowanym urlopem. Ale czy w tej całej wiosennej euforii pamiętamy o naszych zwierzęcych podopiecznych? Przedstawiamy kilka najczęściej popełnianych błędów przez ich właścicieli w tym okresie.