Swiatzwierzat.pl > Zwierzęta

Zwierzęta

To prawdziwy przysmak dla kota. Naukowcy nie wiedzą dlaczego
11.09.2023 12:07 Koty ubóstwiają ten przysmak. Skąd u nich taka taka obsesja? Naukowcy wreszcie mają odpowiedź

Koty to wyjątkowe zwierzęta o niezwykłych preferencjach smakowych. Choć od lat obserwujemy, jak mruczki kierują się w stronę tuńczyka, to dopiero teraz nauka rzuca nowe światło na tę fascynującą zagadkę. Dlaczego koty, które wyewoluowały z daleka od wody, lubią smak ryby? Co sprawia, że tuńczyk staje się dla nich nieodparcie kuszący? Odkryjmy razem odpowiedzi na te pytania, zagłębiając się w naukową podróż po zmysłach naszych futrzastych towarzyszy.

Tropikalna ryba w Bałtyku,
11.09.2023 11:06 Niesamowite, co na brzeg wyrzuciły fale Bałtyku. Zazwyczaj żyją znacznie dalej od lądu

Morze Bałtyckie od lat przyciąga wielu turystów. Zdarza się, że wakacje na plaży nie ograniczają się do opalania, kąpieli w słonej wodzie i zabaw w piasku. Niektórym turystom udaje się natknąć na niesamowite gatunki zwierząt żyjące w tych okolicach. Co więcej, okazuje się, że bałtyckie wody kryją w sobie więcej tajemnic, niż dotychczas sądzono. Kilka dni temu, na jednej z plaż znaleziono ogromne zwierzę, które normalnie występuje w głębokich, tropikalnych wodach. Specjaliści nie wiedzą, jak do tego doszło.

Podział obowiązków domowych
11.09.2023 10:18 Ma już dość zachowania partnera, myśli o wyprowadzce. Nie rozumie jej psów, chociaż sam ma czworonoga

Zamieszkanie z partnerem często okazuje się być znacznie większym wyzwaniem, niż się to wielu zakochanym ludziom na początku wydaje. To moment, w którym relacja przestaje ograniczać się do randkowania i miłego spędzania czasu razem. Dzielenie codzienności i wspólnych obowiązków jest wyzwaniem, któremu nie każda para jest w stanie podołać. Jak się okazuje, wyjątkowo burzliwe okazują się kłótnie partnerów posiadających zwierzęta. Bywa, że ciężko dogadać się w kwestii tego, kto i jak często powinien sprzątać po czworonogu. 

Porzucony psiak spał przy autostradzie. Kiedy dostał zabawkę, wszystko się odmieniło
10.09.2023 16:36 Porzucony pies koczował przy autostradzie, dostał zabawkę. Gdy go uratowali, zapomnieli o najważniejszym

Wystarczyły zaledwie dwa słowa, by całkowicie odmienić losy psa, który tygodniami tkwił przy autostradzie. Kiedy ratowniczka psów usłyszała przez telefon podekscytowany głos wykrzykujący: "Mamy go!", natychmiast wyruszyła na miejsce. Wszystkie wcześniejsze próby ocalenia przerażonego psiaka były bezowocne, nikt nie potrafił zbliżyć się do niego na tyle, by go uratować. Pupil miał w końcu zniknąć z ulic i znaleźć nowy dom, ale nie było to takie proste. Ratownicy nie wiedzieli bowiem, że zapomnieli o jednej najważniejszej rzeczy. 

Kangur kicał po lesie w Murowanej Goślinie
10.09.2023 14:23 "Nie mamy pojęcia, skąd się u nas wziął". Kangur w polskim lesie, leśnicy w szoku. Trwają poszukiwania

To naprawdę nie jest żart! Najnowszy film udostępniony przez Lasy Państwowe rozpala wyobraźnię i stawia pod znakiem zapytania wszystko, co myśleliśmy o naszych rodzimych lasach. Na nagraniu można zobaczyć coś, czego nikt się w Polsce nie spodziewał – kangura! Tak, dobrze przeczytaliście – prawdziwego kangura biegającego po polskim lesie. Jak twierdzili przedstawiciele Lasów Państwowych, nikt nie miał pojęcia, skąd on się tam wziął. To absolutnie zdumiewające i tajemnicze wydarzenie, ma jednak racjonalne wytłumaczenie.

Z Narwi wyłowiono suma-giganta
10.09.2023 11:05 Sum-gigant wyłowiony z Narwi. Jego wymiary są naprawdę imponujące, "Walczyłem czterdzieści minut"

Pod koniec sierpnia na rzece Narew w Ostrołęce, członek koła Polskiego Związku Wędkarskiego nr 38 Narew Ostrołęka stanął twarzą w twarz z niezwykłym wyzwaniem. Zaczęła się walka z czasem, siłą i nieznanym. To niezwykłe starcie w rzeczywistości przypominało pojedynek Davida i Goliata. Walka, która trwała ponad pół godziny, wciąż budzi dreszczyk emocji. Wędkarz nie ma wątpliwości, że była tego warta – gigantyczny sum stał się jednym z najbardziej wyjątkowych łowów w jego życiu.

Kocia mama ukryła swoje młode w krzakach i poprosiła o pomoc
10.09.2023 09:09 Kotka ukryła swoje młode w krzakach, gdy była gotowa, poprosiła o pomoc w opiece. Lepiej trafić nie mogła

Po sąsiedztwie błąkała się bezdomna czarno-biała kotka. Zdenerwowana chodziła z kąta w kąt, jakby nie mogła znaleźć dla siebie miejsca. W końcu nabrała odwagi i postanowiła podejść do obcej kobiety. Stanęła przed nią, spojrzała jej w oczy i skierowała się w stronę krzaków. Kobieta zrozumiała sugestię i poszła za nią. W zaroślach, gdzie zaprowadziła ją kotka, zobaczyła, dlaczego poprosiła ją o pomoc.

W łódzkim ZOO na świat przyszedł leniwiec
09.09.2023 15:27 W ZOO w Łodzi przyszedł na świat nowy ulubieniec odwiedzających. Tylko spójrzcie na tego małego leniwca

Łódzkie ZOO może pochwalić się nowym podopiecznym. Na świat przyszedł uroczy maluszek, który od razu zawładnął sercami internautów. Wystarczy jedno spojrzenia w oczka tego leniwca, żeby się zakochać. ZOO w Łodzi odpowiada, gdzie i kiedy można obejrzeć tego wyjątkowego malca. Jeśli chcesz się tam wybrać z rodziną, polecamy się śpieszyć, bo dorastanie to coś, co leniwce robią niespodziewanie szybko.

Koń padł na ziemię w centrum miasta, a woźnica chciał zagnać go dalej do roboty
09.09.2023 14:32 Koń upadł w centrum miasta, turyści sięgnęli po telefony. Woźnica robił wszystko, by przestali nagrywać

Koń ciągnął powóz w centrum miasta, kiedy ugięły się pod nim nogi i runął na ziemię. Dorożkarzom nie przeszkadzał spływający z nieba upał, liczyła się tylko dochodowa praca zwierzęcia, które było u skraju wytrzymania. Nie miało nawet chwili odpoczynku na rozgrzanym asfalcie. Woźnica chciał, żeby jak najszybciej wstał i wracał do roboty.

Jak wygląda szczepionka dla lisów zrzucana z samolotu?
09.09.2023 13:22 Jak wyglądają szczepionki dla lisów przeciw wściekliźnie zrzucane z samolotów? Lepiej to wiedzieć

Mieszkańcy Mazowsza byli zdziwieni, kiedy dostali tajemnicze wiadomości. Tym razem Alert RCB nie ostrzegał ich przed burzą czy wichurą, a przed… szczepionkami. Akcja przeciwdziałająca wściekliźnie u szczególnie narażonych na chorobę lisów sprawiła, że pojawiło się wiele pytań. W rozesłanej masowo wiadomości zabrakło jednej ważnej informacji – jak wygląda szczepionka dla lisów? Uważaj w trakcie spaceru z psem, nie pozwól mu do niej podejść.

Rodzinny obiad zakończył się kłótnią, kiedy zobaczyła, co zrobił pies
09.09.2023 11:16 TO przerosło ją podczas rodzinnego obiadu. "Powiedziałam im, że nie będę tego jadła", wszystko przez psa

Kobieta nie wytrzymała w trakcie rodzinnej kolacji. W kierunku jej rodziny padły gorzkie słowa. Wszystko przez psa siostry, którego domownicy trzymali na piedestale. Kiedy zobaczyła, co robi pupil, nie wytrzymała i wygarnęła rodzinie, co myśli. “Powiedziałam im, że nie będę tego jadła” – relacjonuje kolację z piekła rodem. Nikt nie mógł zrozumieć, o co jej chodzi, wszyscy uznawali, że przesadza. Musiała zapytać internautów, kto jest szalony – ona czy jej rodzina.

Kocię
09.09.2023 09:14 Policjant już miał wypisywać mandat kierowcy, jego uwagę odwróciło coś innego. Od razu zajął się malcem

Bezgraniczne zaufanie porzuconych zwierząt potrafi zaskoczyć i rozczulić. Okazuje się, że niektóre czworonogi, pomimo tego, że zostały wcześniej skrzywdzone przez ludzi, nie mają oporów przed poszukiwaniem pomocy u innych przedstawicieli naszego gatunku. Pewien maleńki kot, postawił wszystko na jedną kartę. Co więcej, jego zachowanie sprawiło, że rutynowa kontrola drogowa, przebiegła zupełnie inaczej, niż planował to funkcjonariusz policji.

Podwodne odkrycie
08.09.2023 16:16 Krążyły o nim legendy. Złote jajo wyłowione z morskich głębin. "Coś próbowało się z niego wydostać"

Specjaliści uważają, że głębiny oceaniczne są zdecydowanie słabiej poznane, niż Księżyc. Pomimo tego, że słone wody były niejednokrotnie eksplorowane przez wielu ekspertów, wciąż regularnie odkrywane są nowe zjawiska, organizmy i bliżej niezidentyfikowane obiekty. W zeszłym miesiącu, grupa płetwonurków badająca dno morskie nieopodal wybrzeży Alaski natknęła się na coś, co przypomina złote jajo. Tajemnicza rzecz została wydobyta na ląd w celu wykonania testów DNA.

Pies
08.09.2023 15:35 Podczas spaceru z psem znalazła kartkę naklejoną na śmietnik. Pokazała treść, w sieci rozpętała się burza

Nie da się ukryć, że jednym z nieprzyjemnych elementów związanych z posiadaniem psa, jest obowiązek sprzątania jego odchodów. Według polskiego prawa, opiekun czworonoga jest zobowiązany do zebrania kupy swojego czworonoga, jeżeli ten wypróżnił się w przestrzeni publicznej. W razie niewykonania tego obowiązku, przedstawiciele prawa mogą ukarać taką osobą mandatem w wysokości do 500 PLN. Jednak okazuje się, że istotne znaczenie ma nie tylko to, czy właściciel psa posprząta po swoim zwierzaku. Równie ważne jest to, gdzie wyrzuci nieczystości. 

Tama
08.09.2023 13:25 Leśnicy pokazują zaskakującą budowlę. Trudno uwierzyć, że nie skonstruowali tego ludzie

Bobry są zwierzętami, o których istnieniu każdy doskonale wie, ale jednocześnie niewiele osób miało okazję zobaczyć te zwierzęta w środowisku naturalnym. To bardzo skryte i sprytne gryzonie. Ponadto, większość czasu spędzają pod wodą. Znacznie łatwiej jest natknąć się budowle wznoszone przez te zwierzęta, które czasem doprowadzają do dużych zmian w krajobrazie. Wyjątkowo dużą tamę zbudowaną przez bobry można podziwiać na terenie Nadleśnictwa Choczewo. Ciężko uwierzyć, że tak małym zwierzętom udało się stworzyć tak imponującą konstrukcję. 

Samolot
08.09.2023 12:13 Rozesłano alerty, będą zrzucać TO z samolotów. Pod żadnym pozorem nie zbliżaj się i nie dotykaj

Do mieszkańców województwa mazowieckiego dotarły alerty. Wiadomości przesłane między innymi poprzez sieć komórkową informują, że w najbliższych dniach na tym obszarze dojdzie do zrzutów specjalnych środków z samolotów. Co ważne poproszono ich o szczególną ostrożność, zwłaszcza podczas spacerów.

Niedźwiedź
08.09.2023 11:41 Dla niego impreza już się skończyła. Gospodarz bez wahania pokazał niedźwiedziowi, gdzie jest furtka

Huczne imprezy mają to do siebie, że czasami przyciągają nieproszonych gości. Czasami, pomimo tego, że ktoś wyraźnie jest niemile widziany na prywatnej potańcówce, nie ma zamiaru odpuścić. Tak było na jednym ze spotkań nad wodą, w okolicy lasu. Do grupy znajomych nagle przyłączył się dorosły niedźwiedź. Jeden z mężczyzn postanowił wyprosić zwierzę. Jednak drapieżnikowi nie spodobało się to, jak został przez niego potraktowany. Niedźwiedź wyraźnie pokazał, co sądzi o tym. 

Złodziej
08.09.2023 10:14 Plantator dopadł złodzieja. Był tak przeżarty, że nie mógł wejść na drzewo, "Impreza się skończyła"

Pielęgnowanie plantacji roślin jest bardzo wymagającym wyzwaniem. Nawet najmniejszy błąd może sprawić, że sadzonki z dnia na dzień zmarnieją i cała praca pójdzie na marne. Opiekunowie młodych roślin muszą uważać na szkodniki, zmiany pogody oraz na… złodziei. Na jednej z plantacji, na której hodowane są sadzonki roślin zagrożonych wyginięciem, ktoś dokonał szkód na ponad 25 000 złotych. Wielotygodniowa praca poszła na marne. Sprawcę udało się złapać na gorącym uczynku. 

Złodziej
08.09.2023 09:24 Napad na sklep spożywczy? Żaden problem dla szczeniaka-złodzieja. Przyłapali go na gorącym uczynku

Wszelkiego rodzaju złodziejstwo jest powszechnie krytykowane przez społeczeństwo. Nawet niektóre zwierzęta nie mają najmniejszego zamiaru akceptować na swoim terytorium złodziei. Jednak wiele wskazuje na to, że zupełnie tak jak wśród ludzi, również wśród czworonogów można natknąć się na osobniki niewpisujące się w powszechnie akceptowane standardy. Było już głośno o kocie kleptomanie. Wszystko wskazuje na to, że ten słynny czworonóg nie jest odosobnionym przypadkiem. Również niektóre psy mają dużo na sumieniu.

Kotka szukała pomocy na stacji benzynowej
08.09.2023 07:15 Kotka błąka się po stacji benzynowej, szukając jedzenia. Choć trafia do domu, wraca tam kolejnego dnia

Bezdomnym zwierzętom na schronienie zdarza się wybierać nietypowe miejsca. Niektóre czworonogi decydują się na koczowanie w pobliżu ruchliwych miejsc. Poświęcają spokój na rzecz łatwiejszego dostępu do ludzi, którzy być może zdecydują się im pomóc. Strategia ta czasami bywa skuteczna. Szylkretowa kotka miała w zwyczaju błąkać się w okolicach stacji benzynowej. Nieopodal dużego skrzyżowania natknęła się na nią kobieta, która postanowiła zapewnić jej komfortowe życie. Niestety, nie obyło się bez pewnych komplikacji

Pies znalazł coś na swoim posłaniu
07.09.2023 16:01 Była pewna, że na posłaniu psa leży kołtun. Wtem kłębek zaczął się poruszać, nie mogła uwierzyć czym jest

Każdy właściciel futrzastego przyjaciela musi liczyć się z tym, że nieodłącznym elementem posiadania zwierzaka są kłaczki walające się po mieszkaniu. Kłębki z sierści znajdywane pod meblami czy w posłaniu to dla wielu codzienność. Pewna kobieta, która chciała posprzątać po swoim psie, zdała sobie sprawę, że pomyliła wyczesywane futro z żywą istotą. Nie miała pojęcia, jakim cudem dzikie zwierzę znalazło się w jej mieszkaniu, ani dlaczego miało na sobie sierść jej czworonoga. 

Pies czeka na moście
07.09.2023 15:29 Pies od 4 dni czeka na moście, wpatrując się w taflę wody. Nie rozumie, że jego pan już nie wróci

Zdarza się, że niektóre reakcje zwierząt są dla ludzi zupełnie niezrozumiałe. Nawet, jeżeli na pierwszy rzut oka wydają się one być zupełnie pozbawione sensu, nic nie dzieje się bez przyczyny. Nad zachowaniem czworonoga, który pewnego dnia pojawił się na jednym z miejskich mostów, zastanawiało się wielu lokalnych mieszkańców. Okazało się, że zwierzak czekał tam na kogoś, kogo bardzo kochał. Nie rozumiał, że jego ukochany człowiek już nigdy po niego nie wróci.

Zaginiony pies
07.09.2023 13:33 Myśleli, że stracili psa na zawsze. To, co wydarzyło się po 12 latach, jest nauczką dla wszystkich

Zaginięcie ukochanego pupila to jedna z najgorszych rzeczy jaka może przytrafić się właścicielom czworonogów. Niestety, nawet najbardziej opiekuńczym i odpowiedzialnym osobom zdarza się popełnić błąd, który może prowadzić do okropnych konsekwencji. Przekonali się o tym właściciele małego psa o imieniu Minion. Czworonóg pewnego dnia czmychnął do miasta przez nieuchyloną bramę. Zaginął. Rodzina psiaka robiła wszystko aby znaleźć swojego ukochanego pupila. Niestety, bezskutecznie. Dopiero po 12 latach wydarzył się cud. 

Pies
07.09.2023 12:29 Ranny bezpański pies zatrzymuje samochód. Kierowca jeszcze nie wie, że otrzymał wielki dar od losu

Uczestnictwo w ruchu drogowym wymaga wyostrzonej koncentracji. Nigdy nie wiadomo, kiedy na trasie wydarzy się coś niespodziewanego. Co więcej, reakcja kierowcy może mieć istotny wpływ za zdrowie i życie innych istot znajdujących się na tej samej drodze. Przekonał się o tym pewien mężczyzna, który w trakcie podróży został zaskoczony przez czworonoga. Zwierzę już z daleka wyglądało na ranne i zaniedbane. Próbowało zwrócić na siebie uwagę kierowcy. Od zachowania mężczyzny zależało, co stanie się z bezdomnym stworzeniem. 

Szczecin. Mężczyzna zamówił spodnie w internecie. Grozi mu więzienie
06.09.2023 15:45 Mieszkaniec Szczecina zamówił przez internet spodnie, szybko pożałował. Grozi mu 5 lat za kratkami

Robienie zakupów w sieci stało się w ostatnich latach częścią naszej codzienności. Za pomocą jednego kliknięcia możemy zamówić paczkę z drugiego końca świata. Obok wszechobecnych oszustw na klientów sklepów internetowych czyhają także inne zagrożenia, o czym przekonał się mieszkaniec Szczecina. Chciał tylko zamówić spodnie, ale nieodpowiedzialna decyzja zakupowa sprawiła, że mężczyzna może zostać skazany na pozbawienie wolności do lat 5. Celnicy przechwycili podejrzaną paczkę.

Praca biurowa
06.09.2023 14:36 Szef postawił mu ultimatum – albo kot, albo praca. Pracownik nie wytrzymał, dosadniej się nie da

Proces poszukiwania pracy spędza sen z powiek wielu kandydatom. Znalezienie zatrudnienia na satysfakcjonujących warunkach czasami trwa długie miesiące. Wydawać by się mogło, że po ukończeniu ostatniego etapu rekrutacji wszystko wreszcie zacznie się układać. Okazuje się, że czasami już po pierwszym dniu pracy można zostać… bezrobotnym. Na własnej skórze przekonał się o tym pewien mężczyzna. Przełożony oświadczył, że musi wybierać pomiędzy opieką nad kotem a ciepłą posadką w firmie. Pracownik za nic nie zmieniłby podjętej decyzji. 

Jednostka pływająca
06.09.2023 14:13 Chcieli przepłynąć dookoła świata, łódź zaatakowały rekiny. Zniszczyły ją doszczętnie, co z rozbitkami?

Wyprawa dookoła świata, to coś, co jeszcze kilkadziesiąt lat temu było zupełnie nieosiągalne dla zdecydowanej większości ludzi. Obecnie każdy, kto posiada odpowiednie zasoby finansowe i czasowe, może wykupić sobie wycieczkę, podczas której zrealizuje ten cel. Regularnie można usłyszeć też o grupach śmiałków, którzy decydują się na okrążenie globu na własną rękę. Pewna ekipa, kilka dni temu, podczas realizacji tego marzenia została zaatakowana przez rekiny.

Całowanie zwierząt – czy to bezpieczne?
06.09.2023 13:08 Czy można całować psa lub kota? Eksperci łapią się za głowy. Odpowiedź na to pytanie może was rozczarować

Czasem trudno jest się nam powstrzymać przed daniem całusa domowym zwierzętom. Okazując w ten sposób uczucia, nie zważamy na to, jak odbierze to pupil, który może nie być ogromnym fanem buziaków. Napotykamy też przy okazji inny problem – czy całowanie zwierząt jest bezpieczne? Psy i koty są rezerwuarem wielu drobnoustrojów, w tym tych chorobotwórczych. Jakie ryzyko wiąże się z całowaniem zwierząt domowych i czy faktycznie mamy powody do obaw?