Ludzie przechodzą samych siebie. Na terenie leśnictwa Orelec strażnicy leśni znaleźli aż kilkanaście kilogramów serów różnego rodzaju, m.in. typu "oscypek". Porzucony nabiał już nieświeży i zaczynał śmierdzieć. Skonsumowanie zepsutego pokarmu wraz ze szkodliwymi substancjami przez dziko żyjące zwierzęta mogłoby okazać się dla nich zabójcze. Zepsute serki zostały wyrzucone w zakątku pomiędzy drzewami, gdzie przypuszczalnie nikt nie byłby w stanie dostrzec osoby, która dopuściła się tego skandalicznego czynu. Leśnicy nie czekali z reakcją i natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawcy.
Dzieci bawiące się nieopodal zarośli przeżyły chwile grozy. W trakcie wesołych swawoli przypadkiem natrafiły na ciężko chore zwierzątko, które pilnie potrzebowało pomocy. Chociaż jego widok wielu napawałby obrzydzeniem czy strachem, nieustraszone maluchy podniosły alarm, nie chcąc pozostawić go na pastwę losu. Jak poinformowano na oficjalnym fanpage'u Fundacji Po Ludzku Do Zwierząt - Przyjazna Łapa na Facebooku, w jednej z miejscowości na terenie gminy Końskowola znaleziono małego kotka z poważnie uszkodzonym okiem. Chory i zarobaczony zwierzak ukrywał się w krzakach z dala od ludzkiego wzroku i z każdą chwilą tracił siły.
Pracownicy centrum handlowego w Żorach przez blisko dwie godziny szukali właściciela schorowanego psiego seniora pozostawionego w upale. Zwierzę nie miało dostępu do wody i słabło z minuty na minutę. Zdarzenie najpewniej miałoby tragiczny finał, gdy nie interwencja służb. Co na swoją obronę miał opiekun zwierzęcia?W poniedziałek, tj. 5 lipca około godziny 14 pracownik jednego z salonów w żorskiej galerii handlowej zauważył starszego mężczyznę, który wchodząc do środka, pozostawił przed wejściem swojego psa. Na dworze panował upał, dlatego gdy po dwóch godzinach pies nadal był przywiązany, ogarnęła go wściekłość.
Mieszkańcy Kansas City w Stanach Zjednoczonych zauważyli na ulicy dziwny obiekt błąkający się bez celu po mieście. Dopiero po zbliżeniu się do niego, okazało się, że to skołtuniony starszy czworonóg, który prawdopodobnie został porzucony. Na miejsce wezwano ratowników, którzy postanowili zabrać go na wizytę u fryzjera. Bezpańskie zwierzę pokryte było gigantycznymi kołtunami, powstałymi wskutek brudu, niemycia i nieczesania sierści. Wskazywało to na ewidentne zaniedbanie ze strony właściciela, który oszczędził sobie kłopotu i zwyczajnie wyrzucił pupila na ulicę. Na szczęście psiak trafił na empatycznych ludzi, którzy uratowali go przed śmiercią na ulicy.
49-letnia mieszkanka Chiang Mai w Tajlandii, Walai Sriboonvorakul, przypadkiem natknęła się na bezpańską kotkę, która doznała porażenia prądem. Kobieta była zszokowana obojętnością przechodniów, dlatego postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce. Adoptowany pupil przeszedł amputację przednich łap. Jak radzi sobie bez nich dzisiaj? Pewien czas temu w miejscowości Walai doszło do zerwania kabli energetycznych na głównej ulicy. Niefortunnie w tym samym czasie kotka przechadzała się po dachu, gdzie polowała na ptaki. Tego dnia została dotkliwie porażona prądem.
Znalezienie dobrze wykształconego i empatycznego weterynarza jest jedną z pierwszych czynności, gdy do naszego domu trafi nowy pupil, choć nie zawsze przychodzi łatwo. W trosce o zdrowie i komfort Waszych czworonożnych przyjaciół przygotowaliśmy listę sygnałów, które świadczą o tym, że prawdopodobnie trafiliście na kiepskiego lekarza. Dla wielu właścicieli psów, kotów, gryzoni, czy innych domowych zwierzątek znalezienie weterynarza, który podchodzi do swoich pacjentów "z sercem", jest kwestią priorytetową. Niestety, nie każdy specjalista weterynarii charakteryzuje się otwartością i współczuciem wobec swoich pacjentów. Oto czerwone flagi, których pod żadnym pozorem nie należy ignorować podczas wizyty w lecznicy dla zwierząt.
Dzięki mediom społecznościowym często zdarza się, że zabawne bądź urocze zwierzęta stają się prawdziwymi celebrytami i podbijają serca milionów internautów z całego świata. Tym razem nie było inaczej! Los kota norweskiego leśnego mogłoby potoczyć się zupełnie inaczej, gdyby nie wyrozumiali ludzie, którzy dostrzegli w nim coś więcej, niż tylko unikatowe oczy. Chyba każdy wie, że nie ma człowieka czy zwierzęcia idealnego, prawda? Każdy ma jakieś wady, ale ma też zalety, jednak sztuką jest zamiana naszych niedoskonałości w atut. Dokładnie tę strategię zastosowali właściciele zwierzaka, który pomimo utraty wzroku robi karierę w internecie.
Śmiech jest nieodłącznym elementem ludzkiego życia. Dodaje energii, ułatwia nam zawieranie znajomości, zwiększa odporność i sprawia, że chce się żyć. Jednakże jego biologiczne funkcje oraz wpływ na nasz organizm nadal stanowi ogromne pole do badań. Amerykańscy naukowcy postanowili jednak zmienić obiekt zainteresować i wziąć pod lupę zwierzęcą mimice. Czy to możliwe, że zwierzaki również się śmieją? Właściciele domowych pupili często mogą odnieść wrażenie, że ich podopieczni potrafią się uśmiechać. Okazuje się, że przysłowiowy "banan na ustach" i odsłanianie zębów wcale nie jest wytworem ich wyobraźni, lecz rzeczywistym przejawem radości i bezwzględnej miłości do opiekuna.
Robaki, tj. pasożyty jelitowe, mogą stanowić poważne zagrożenie dla kotów w każdym wieku (także najmłodszych kociąt). W tym artykule znajdziesz najważniejsze informacje o profilaktyce, rozpoznawaniu i leczeniu robaczycy. Pasożyty to niewidoczne zagrożenie, które bagatelizowane będzie prędzej czy później prowadzić do wyniszczenia organizmu zwierzęcia. Jeżeli zależy nam na zdrowiu i dobrym samopoczuciu naszych czworonożnych przyjaciół, powinniśmy dołożyć wszelkich starań, aby poznać sposoby walki z robakami.
Nawet kilkadziesiąt kotów tkwi w śmiertelnej pułapce wewnątrz mieszkania w samych centrum Opola. Właścicielka pseudohodowli nie godzi się na oddanie schorowanych zwierząt pod opiekę weterynarza czy udzielenie wyjaśnień dziennikarzom. O losie pokrzywdzonych stworzeń poinformowali zaniepokojeni sąsiedzi, którzy nieustannie słyszą miauczenie z sąsiedniego mieszkania. Jak wynika z nadesłanych do TVP3 Opole nagrań, właścicielka pseudohodowli rasowych kotów trzyma zwierzęta w jednym z mieszkań przy ulicy Spychalskiego w Opolu. Jak dotąd żadnego z nich nie udało się jej odebrać.
Fundacja MONDO CANE - Inspektorat Włocławek poinformowała, że na terenie Zazamcza ktoś strzela do wolno żyjących kotów. Śrut utkwił w kręgosłupie jednego z okolicznych mruczków. Po operacji zwierzę cierpi na częściowy niedowład tylnych łap. W okolicy już wcześniej ginęły zwierzęta, jednak postępowanie w ich sprawie zostało umorzone. Czy to sprawka tej samej osoby?Karmicielka wolno żyjących kotów zgłosiła się z prośbą o pomoc. Jeden z jej podopiecznych został postrzelony. Zwierzę wymagało natychmiastowej operacji.
Alergia potrafi być ogromnym utrudnieniem nie tylko dla samego psiego alergika, ale również dla jego zaniepokojonego opiekuna. Reakcje alergiczne nie są w końcu niczym przyjemnym, a w niektórych przypadkach mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia i życia zwierzęcia.Najgroźniejszym skutkiem alergii pokarmowej jest wstrząs anafilaktyczny, który może doprowadzić nawet do śmierci psa. Jak zatem zadbać o bezpieczeństwo pupila i przynieść mu ulgę w obliczu alergii? W pierwszej kolejności należy zlokalizować źródło problemu.
Zdaniem wielu osób długo wyczekany potomek to najlepszy prezent w życiu. Jednakże tak nieoczekiwana informacja potrafi zawrócić w głowie dosłownie każdemu. Pierwszą reakcją na wieść o ciąży zazwyczaj jest szok, niedowierzanie, zaskoczenie, a dopiero po chwili wybuch płaczu towarzyszący pełnemu spektrum emocji. Niektórzy rodzice nie mogą doczekać się pojawienia dziecka na świecie, podczas gdy inni - woleliby, by ta chwila aż tak szybko nie nadeszła. Kotka imieniem Ulla zdecydowanie wpisuje się w tę drugą kategorię.
Labrador należący do Ute Dausch był jej najlepszym przyjacielem i codziennym powodem do radości. Zwierzak uwielbiał wszelkiego rodzaju zabawy i figle, jednak zwykle wychodził z nich bez szwanku. Kobieta jednak starała się zawsze mieć na niego oko i być w pogotowiu na wypadek, gdyby jego szalone pomysły zaczęły wymykać się spod kontroli. Niestety, całodobowe pilnowanie psiaka okazało się być niemożliwe.
Zbliża się astronomiczna wiosna. Okres rozpoczynający się 20 marca sprzyja zmianom, porządkom i odnowie. Dotyczy to wszystkich aspektów życia, ale przede wszystkim natury i świata zwierząt. Psy wymagają szczególnej pielęgnacji po zimie, dlatego to najlepszy czas, aby dobrze się im przyjrzeć.Wiosna to czas, kiedy przyroda budzi się do życia i jak każda pora roku przynosi ze sobą zmiany. Słoneczne dni pozytywnie nastrajają i zachęcają do wprowadzenia zmian, które dotąd odkładało się na później. Warto więc pomyśleć o sprawach, które należy niezwłocznie uporządkować.
Właściciele zwierzaków doskonale wiedzą, że w luźną skórę w okolicy karku i szyi wyposażony jest każdy pies. W zależności od poszczególnej rasy u niektórych pupili zwisających fałdek jest więcej i są one bardziej widoczne. W oczach niektórych miłośników zwierząt wyróżniający się wygląd "pomarszczonych" czworonogów jest zdecydowanym atutem i powodem, dla którego ludzie decydują się je adoptować.Przykładami ras, które słyną z pofałdowanej skóry są przede wszystkim mopsy, buldogi francuskie, shar peie, czy mastify neapolitańskie. Luźna skóra to w ich przypadku znak rozpoznawczy, który przy okazji potrafi rozbawić niemal każdego. W ciągu ostatnich lat powyższe rasy wzbudziły wielkie zainteresowanie i stały się jednymi z najpopularniejszych zwierzaków hodowanych w domach na całym świecie. Warto jednak zadać sobie pytanie, jakie podstawowe funkcje pełni nadmiar skóry u tych, jak i wszystkich innych czworonogów?
Ponieważ pasożyty najczęściej pozostają dla nas niewidoczne, wiele osób decyduje się na odrobaczenie psa dopiero wtedy, gdy zaczną nas niepokoić poważne objawy zakażenia pasożytami. Taka postawa naraża zwierzę na niepotrzebne cierpienie, ponieważ robaki wyrządzają szkody w organizmie znacznie wcześniej, kiedy wydaje się nam, że nas pies jest całkiem zdrowy. Aby właściwie zadbać o zdrowie swojego pupila (i nasze własne, ponieważ pasożyty odzwierzęce mogą bardzo łatwo przenosić się na człowieka) należy pamiętać o regularnym odrobaczaniu. Warto wiedzieć, że w przypadku zdiagnozowanej robaczycy u zwierzęcia powinno się poddać leczeniu wszystkich domowników zarówno czworo, jak i dwunogich. robaki u psatype: asset-hyperlink id: 4VQanrVS8rHwTih9zQZRFf
Młoda kobieta pracująca w salonie groomingu w Kolorado uwielbia eksperymentować i wypróbowywać nowe trendy. Nie boi się spełnić próśb właścicieli zwierząt, którzy wielokrotnie proszą ją o naprawdę szalone rzeczy, takie jak farbowanie sierści ich podopiecznych na rozmaite kolory tęczy. Efekt jednej z jej ostatnich prac zrobi tak niezwykłe wrażenie, czego dowodem jest fakt, iż wiele osób było święcie przekonane, iż stworzyła nową rasę psów.
Brudna kuweta to bardzo poważny problem. Zaniedbanie kociej toalety ma ogromne konsekwencje. Od przykrych niespodzianek, pozostawianych przez mruczki w różnych częściach domu, po bakterie, grzyby i pasożyty, które będą się rozwijać w nieczystościach. Jak utrzymać kuwetę w idealnym stanie przy niewielkim nakładzie pracy? Na podstawie własnych doświadczeń opowiem, jak zapewnić mruczkom dobre warunki, a nam samym komfort i bezpieczeństwo.
Pewien weterynarz zrelacjonował w sieci zabawną historię jednego z czworonożnych pacjentów, która szczególnie utkwiła mu w pamięci. Dotyczyła ona kotki, która zdaniem starszej opiekunki, każdego miesiąca rodziła kolejne potomstwo. Choć weterynarzowi wydawało się to niezwykle absurdalnym zbiegiem okoliczności, nie zamierzał kłócić się z kobietą i czym prędzej przebadał jej pupila. Wtedy odkrył coś zdumiewającego.
Kraków zainspirował się Lwowem, gdzie pomysł zaproponowała doradczyni prezydenta miasta, Iryna Orszak. Jako że fusy po kawie również zapobiegają ślizganiu się, mogą stanowić dobrą alternatywę dla szkodliwej dla zwierząt i naszego obuwia soli. Łapy psa, delikatne i narażone nie tylko na niskie temperatury, ale i na uszkodzenia, z pewnością podziękują władzom miasta za taką decyzję!
Niewidomy spaniel został znaleziony na przedmieściach Los Angeles. Holly i jej partner Bart mieszkali co prawda w Vancouver, jednak tak zakochali się w suczce ze zdjęć, że zrobili wszystko, co w ich mocy, by zamieszkała z nimi. Na szczęście w Kalifornii mieli oddanego przyjaciela, który pomógł im wszystko załatwić. Gdy suczka zjawiła się w ich domu, nie posiadali się ze szczęścia.
We wtorek słonica miała być apatyczna. Później zaczęła się biegunka i odwodnienie. Po południu Linda nie była już w stanie stać. Od tamtej pory trwała zaciekła walka o życie 35-letniego zwierzęcia. W środę rano na miejsce miał przybyć specjalista z Niemiec. Niestety, walka o życie słonia zakończyła się kilka godzin wcześniej.
Kot w naturze jest zarówno drapieżnikiem, jak i ofiarą. Mruczek nie chce rozsiewać swojego zapachu po całej okolicy, co sprawia, że zakopywanie odchodów jest jego instynktownym zachowaniem. Koty zazwyczaj zakopują swoje odchody, starając się je ukryć! Wbrew pozorom nie jest to jednak umiejętność, którą posiada każde kocię od urodzenia. Zwierzęta muszą się tego nauczyć.
Wokół tematu trzymania psa zimą w budzie krąży sporo kontrowersji. Jak się jednak okazuje, przy spełnieniu podstawowych warunków, nic nie stoi na przeszkodzie, by w ten sposób utrzymywać czworonoga. Co więcej, są rasy, którym gorąc wręcz przeszkadza, dlatego zima jest dla nich istnym błogosławieństwem. Jednak tyczy się to tylko niektórych psów. Część z nich może mieć poważne problemy, gdy nadejdzie nagłe ochłodzenie. Czego więc należy się wystrzegać, by nie wyrządzić swojemu pupilowi krzywdy?
Większość miłośników zwierząt z niecierpliwością wyczekuje spotkania z małymi pieskami czy kotkami, które mają pojawić się na świecie. Gdy termin porodu zbliża się wielkimi krokami, na myśl coraz częściej zaczynają nasuwać się trzy ważne pytania - jak przygotować się na narodziny zwierzaków, w jaki sposób należy zachować się podczas porodu oraz czy dotykanie nowo narodzonych szczeniąt lub kociąt może wpłynąć na ich przyszłość?Przede wszystkim już na samym początku warto zadbać o prawidłowy przebieg ciąży u pupila, aby uniknąć komplikacji. W sytuacji, kiedy opiekun spodziewa się narodzin szczeniąt lub kociąt, powinien znaleźć zaufanego lekarza weterynarii, który ma doświadczenie w prowadzeniu ciąży u zwierząt domowych. Następnym krokiem są przygotowania domu przed porodem. Ponadto, właściciele powinni mieć na uwadze fakt, że wymagania względem psów i kotów poszczególnych ras się różnią, dlatego konsultacja z ekspertem może okazać się konieczna. Czy jednak w czasie porodu można samemu udzielać pomocy? Odpowiedzi na to pytanie udzieliła nam lek. wet. Mala Kalińska.
Szczepienia zwierząt, sprawdzone i stosowane od lat, pomagają chronić czworonogi przed chorobami zakaźnymi. Ich celem jest nie tylko ochrona konkretnego psa czy kota, ale zapewnienie tzw. odporności stada, która chroni przed wystąpieniem ognisk chorób zakaźnych oraz zmniejsza ryzyko wybuchu epidemii wśród zwierząt. Jakie zatem szczepienia dla psa i kota należy zaplanować na ten rok?
Canicross to stosunkowo nowa i zarazem ciesząca się coraz większą popularnością wśród posiadaczy psów dyscyplina sportu. Z myślą o pasjonatach sportu z udziałem czworonogów organizowane są różnorodne zawody, w których każdy może wybrać, jaka forma uczestnictwa najbardziej mu odpowiada. Zanim jednak będzie można wziąć w nich udział, należy odpowiednio wytrenować psa i samego siebie. Od czego więc zacząć?