Swiatzwierzat.pl
Zdjęcie ilustracyjne: dzieci

unsplash/Caroline Hernandez

Mały kotek z uszkodzonym okiem chował się w krzakach. Na pomoc ruszyły mu dzieci

23 Lipca 2021

(Ostatnia zmiana: 21 Sierpnia 2021)

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Dzieci bawiące się nieopodal zarośli przeżyły chwile grozy. W trakcie wesołych swawoli przypadkiem natrafiły na ciężko chore zwierzątko, które pilnie potrzebowało pomocy. Chociaż jego widok wielu napawałby obrzydzeniem czy strachem, nieustraszone maluchy podniosły alarm, nie chcąc pozostawić go na pastwę losu.

Jak poinformowano na oficjalnym fanpage'u Fundacji Po Ludzku Do Zwierząt - Przyjazna Łapa na Facebooku, w jednej z miejscowości na terenie gminy Końskowola znaleziono małego kotka z poważnie uszkodzonym okiem. Chory i zarobaczony zwierzak ukrywał się w krzakach z dala od ludzkiego wzroku i z każdą chwilą tracił siły.

Dzieci podjęły akcję ratowniczą kotka

Szczęśliwym trafem na bezpańskiego pupila natknęła się grupa dzieciaków, która późnym wieczorem biegała pomiędzy rosnącymi w pobliżu krzakami. Niewielkich rozmiarów dachowiec w potrzebie nie uszedł ich uwadze.

Dzieci bardzo zmartwiły się stanem zdrowia bezpańskiego mruczka. Wspólnie namówiły rodziców, aby objąć go opieką. Dorośli postanowili skontaktować się z zaufaną organizacją, która od lat niesie pomoc nawet najmniejszym czworonożnym przyjaciołom.

Kot Coby

Oto kot o najpiękniejszych oczach na świecie. Potrafi zahipnotyzować jednym spojrzeniem

CZYTAJ DALEJ

Kociak przejdzie zabieg amputacji

Dzięki szybkiej reakcji rodziców oraz młodych ratowników, nowy podopieczny trafił pod skrzydła wolontariuszy. Kociak obecnie przebywa w lecznicy weterynaryjnej "na Norwida" w Puławach, gdzie przechodzi leczenie.

Jak widać na opublikowanych w sieci zdjęciach, nienaturalnie nabrzmiała, uszkodzona gałka oczna znajduje się poza oczodołem i jest niestety nie do uratowania. W dodatku maleństwo cierpi na koci katar i silne osłabienie organizmu.

W najbliższym czasie zwierzę czeka odrobaczenie oraz zabieg amputacji uszkodzonej gałki ocznej. Zanim to jednak nastanie, weterynarze podejmą wszelkie starania, by mruczek odzyskał siły i zniósł operację.

Osoby zainteresowane adopcją malucha mogą kontaktować się z organizacją prozwierzęcą pod numerem telefonu: 500851385 i 533514674 bądź poprzez wiadomości prywatne. Trzymamy kciuki, by kociak jak najszybciej odzyskał zdrowie, a także zyskał nowych opiekunów.

Zobacz zdjęcia:

Źródło: facebook/Fundacja Po Ludzku Do Zwierząt - Przyjazna Łapa

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Ewa MatysiakAutor

Wydawca portalu swiatzwierzat.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Aktualności

Zwą go polskim dr Dolittle. Ostrowski policjant przyciąga zwierzęta jak magnes

Czytaj więcej >

Aktualności

Pandemia odbija się na budżecie legendarnej stadniny koni? Są milionowe straty

Czytaj więcej >

Aktualności

Inspektorzy DIOZ uratowali zaniedbane psy „Nigdy nie były przytulane i kochane"

Czytaj więcej >

Aktualności

Niezwykła ekspozycja pod Sejmem. Tak wygląda przyszłość bez chowu przemysłowego zwierząt

Czytaj więcej >

Aktualności

Dzień na plaży zmienił się w dramat. Na odsiecz ruszyli niezwykli ratownicy

Czytaj więcej >

Aktualności

Rośnie liczba fałszywych zgłoszeń o znęcaniu nad zwierzętami. To nowa metoda zemsty

Czytaj więcej >