Swiatzwierzat.pl
Weterynarz

unsplash/Werzk Luuu

6 alarmujących sygnałów, że czas zmienić weterynarza

24 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Znalezienie dobrze wykształconego i empatycznego weterynarza jest jedną z pierwszych czynności, gdy do naszego domu trafi nowy pupil, choć nie zawsze przychodzi łatwo. W trosce o zdrowie i komfort Waszych czworonożnych przyjaciół przygotowaliśmy listę sygnałów, które świadczą o tym, że prawdopodobnie trafiliście na kiepskiego lekarza.

Dla wielu właścicieli psów, kotów, gryzoni, czy innych domowych zwierzątek znalezienie weterynarza, który podchodzi do swoich pacjentów "z sercem", jest kwestią priorytetową. Niestety, nie każdy specjalista weterynarii charakteryzuje się otwartością i współczuciem wobec swoich pacjentów. Oto czerwone flagi, których pod żadnym pozorem nie należy ignorować podczas wizyty w lecznicy dla zwierząt.

6 sygnałów, że czas rozglądać się za nowym weterynarzem

1. Dopuścił się niewybaczalnego błędu w sztuce lekarskiej - Czy nietrafione decyzje weterynarza sprawiły, że stan zdrowia Twojego pupila się pogorszył? Jeśli odnosisz wrażenie, że specjalista traktuje Twojego podopiecznego jak królika doświadczalnego i działa po omacku, postaw na szczerość i rozpocznij rozmowę. Jego reakcja może zaważyć na tym, czy zdecydujesz się wrócić do jego gabinetu.

2. Nie bierze Twojego zdania pod uwagę - Jeśli spotykasz się z agresją, wyparciem i brakiem chęci na podjęcie rozmowy ze strony lekarza weterynarii, natychmiast podziękuj za współpracę. Nie wolno zapominać, że zadaniem specjalisty jest przede wszystkim prawidłowe zdiagnozowanie dolegliwości pacjenta oraz wdrożenie odpowiedniego leczenia, a nie kategoryczne wydawanie rozkazów i unikanie udzielania satysfakcjonujących odpowiedzi.

Zwierzęta w ZOO

Nawałnica przeszła przez stolicę Wielkopolski. Poznańskie ZOO znalazło się pod wodą, „Jesteśmy zrozpaczeni"

CZYTAJ DALEJ

3. Stosuje przestarzałe metody leczenia - Weterynaria jest nieprzerwanie w czołówce najczęściej wybieranych kierunków studiów, a co za tym idzie, medycyna weterynaryjna nie stoi w miejscu i wciąż się rozwija. Osoby wykonujące ten niesamowicie skomplikowany zawód powinny brać udział w szkoleniach, warsztatach, odbywać kursy i czytać publikacje naukowe, gdyż w przeciwnym wypadku mogą nie sprostać współczesnym wyzwaniom.

4. Nie potrafi zdobyć zaufania Twojego zwierzęcia - Paniczny lęk przed wizytą w gabinecie weterynaryjnym to dosyć powszechne zjawisko wśród czworonogów. Jednakże, lekarz, który bagatelizuje traumy swoich pacjentów, swoim zachowaniem potęguje agresję i nerwowość u zwierząt, a przy tym ma problemy z zaskarbieniem ich sympatii, powinien od razu włączyć w Twojej głowie lampkę ostrzegawczą.

5. Chce z Ciebie zedrzeć jak najwięcej pieniędzy - Jeśli weterynarz nie wykazuje realnego zainteresowania stanem powierzanych mu zwierząt i ewidentnie kieruje się wyłącznie chęcią zysku, to zwyczajnie szkoda na niego Twojego czasu, nerwów i pieniędzy. Uciekaj!

6. Nie dba o sterylność gabinetu - Każdy szanujący się specjalista wie, że zaniedbany gabinet i niezdezynfekowane przybory to nie tylko ujma dla reputacji kliniki, ale także narażenie życia i zdrowia pacjentów oraz ich opiekunów. Należy na to zwracać szczególną uwagę, zwłaszcza w czasach pandemii.

Szukaj dobrego weterynarza aż do skutku

Nie zapominajmy, że najważniejszym obowiązkiem lekarza weterynarii jest troska o zdrowie pacjentów, ale również rzetelne i profesjonalne podejście do ich opiekunów. Jeśli zatem masz wątpliwości, co do poziomu wiedzy bądź podejścia, jakim kieruje się weterynarz, najlepiej w porę zacząć rozglądać się za zaufanym i kompetentnym specjalistą.

Wizyta w gabinecie weterynaryjnym powinna odbywać się w atmosferze wzajemnego zrozumienia, szacunku, życzliwości i chęci podjęcia dalszej współpracy, dlatego powierzenie pupila w dobre ręce uchroni Cię przed niepotrzebnym stresem i jednocześnie przyniesie ulgę, że pod okiem eksperta nic mu nie grozi.

Każdy zwierzak zasługuje na najlepszą możliwą opiekę i dobrego weterynarza, który będzie nad nim czuwał, dlatego jeśli trafiłeś na takiego za pierwszym razem, to Ty i Twój pupil jesteście prawdziwymi szczęściarzami!

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!Ewa MatysiakAutor

Wydawca portalu swiatzwierzat.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Pozostałe

Słoniątko chciało przytulić się do turystki. Nie było łatwo, ale zdecydowanie warto

Czytaj więcej >

Pozostałe

63-latek nie chciał wypuścić myszołowa na wolność. Musiała interweniować policja

Czytaj więcej >

Pozostałe

Nie taki niedźwiedź straszny. Niesamowite ujęcia „walczących" niedźwiadków podbijają Sieć

Czytaj więcej >

Pozostałe

Suczka używa dzwonka, gdy chce wyjść. Tym razem zadzwoniła, by przekazać coś ważnego

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dantejskie sceny na pastwisku w Krośnicy. Trudno uwierzyć, co zrobiono zwierzętom

Czytaj więcej >

Pozostałe

Mama siódemki oposów nie cofnie się przed niczym. Internauci pieją z zachwytu

Czytaj więcej >