Swiatzwierzat.pl
spaniel z panią

youtube.com/Caters Clips

Ślepy spaniel przeszedł operację oczu. Nagrano piękny moment, gdy pierwszy raz widzi panią

3 Lutego 2021

Autor tekstu:

Zuza Siwek

Pewna kobieta o imieniu Holly wraz ze swoim partnerem od dawna rozważali adopcję psa. Kiedy więc zobaczyli w sieci zdjęcie czarną suczkę cocker-spaniela szukającą nowego domu, od razu wiedzieli, że to zwierzak dla nich. Nie przeszkadzało im nawet to, że

Niewidomy spaniel został znaleziony na przedmieściach Los Angeles. Holly i jej partner Bart mieszkali co prawda w Vancouver, jednak tak zakochali się w suczce ze zdjęć, że zrobili wszystko, co w ich mocy, by zamieszkała z nimi. Na szczęście w Kalifornii mieli oddanego przyjaciela, który pomógł im wszystko załatwić. Gdy suczka zjawiła się w ich domu, nie posiadali się ze szczęścia.

Spaniel nie widział przez zaćmę

Suczka otrzymała imię Olive, od nazwy ulicy, gdzie została znaleziona. Szybko odnalazła się w nowym domu, gdzie od razu powitano ją mnóstwem troski i miłości. Pozostawała tylko jedna kwestia - wzrok spaniela.

Choć Holly i Bart nie uważali, że jest to duży problem, gdy dowiedzieli się od weterynarza, że Olive może widzieć, zaczęli się poważnie zastanawiać nad przeprowadzeniem operacji.

Okazało się, że problemem jest silna zaćma, którą można jednak usunąć. Właściciele postanowili obserwować nową podopieczną i zobaczyć, czy ślepota przeszkadza jej w codziennym życiu.

Chociaż Olive zachowywała się tak, jak każdy inny w pełni sprawny pies, Holly i Bart szybko zauważyli, że brak wzroku przeszkadza jej w niektórych czynnościach. Suczka wpadała na meble i ściany, często się potykała. Zadecydowali więc, że przeprowadzą operację.

Zabieg przebiegł bez komplikacji, a szczęśliwi opiekunowie postanowili uwiecznić moment, w którym spaniel widzi ich po raz pierwszy. To, jak zachowała się Olive widząc nareszcie swoich ukochanych ludzi ściska za serce!

Spaniel pierwszy raz widzi panią

Spaniel od razu biegnie do właścicieli, by dokładnie ich obwąchać i się im przyjrzeć. Olive sprawia wrażenie, jakby nie bardzo rozumiała, że znów widzi - zaćma pozbawiła ją wzroku, gdy była jeszcze szczeniakiem. 

Bart nagrał także drogę z kliniki do auta. Ogon Olive lata we wszystkie strony, a suczka rozgląda się dookoła i przymila się do pani, którą w końcu mogła zobaczyć!

Zatrzymała się nawet na dłuższą chwilę, tylko po to, by z bliska popatrzeć na twarz kobiety.  Właściciele wiedzieli, że spaniel będzie się jeszcze jakiś czas temu przyzwyczajał do tylu nowych bodźców, ale są gotowi, by dać jej wszystko, czego potrzebuje, by czuć się komfortowo.

Suczka ma szczęście, że trafiła na tak wspaniałych ludzi. Teraz może nareszcie cieszyć się pełnią życia u boku kochających właścicieli.

Zobacz wideo:

źródło: animalschannel.com

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Tagi:

Zuza SiwekAutor

Wydawca w portalu swiatzwierzat.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >

Pozostałe

Co wabi kleszcze? Jeden przedmiot przyciąga je jak magnes

Czytaj więcej >

Pozostałe

Pierwszy przypadek małpiej ospy w Europie. Czy mamy powody do obaw?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Jaką krzywdę może wyrządzić wypalanie traw?

Czytaj więcej >