Swiatzwierzat.pl
spaniel z panią

youtube.com/Caters Clips

Ślepy spaniel przeszedł operację oczu. Nagrano piękny moment, gdy pierwszy raz widzi panią

3 Lutego 2021

Autor tekstu:

Zuza Siwek

Udostępnij:

Pewna kobieta o imieniu Holly wraz ze swoim partnerem od dawna rozważali adopcję psa. Kiedy więc zobaczyli w sieci zdjęcie czarną suczkę cocker-spaniela szukającą nowego domu, od razu wiedzieli, że to zwierzak dla nich. Nie przeszkadzało im nawet to, że

Niewidomy spaniel został znaleziony na przedmieściach Los Angeles. Holly i jej partner Bart mieszkali co prawda w Vancouver, jednak tak zakochali się w suczce ze zdjęć, że zrobili wszystko, co w ich mocy, by zamieszkała z nimi. Na szczęście w Kalifornii mieli oddanego przyjaciela, który pomógł im wszystko załatwić. Gdy suczka zjawiła się w ich domu, nie posiadali się ze szczęścia.

Spaniel nie widział przez zaćmę

Suczka otrzymała imię Olive, od nazwy ulicy, gdzie została znaleziona. Szybko odnalazła się w nowym domu, gdzie od razu powitano ją mnóstwem troski i miłości. Pozostawała tylko jedna kwestia - wzrok spaniela.

Choć Holly i Bart nie uważali, że jest to duży problem, gdy dowiedzieli się od weterynarza, że Olive może widzieć, zaczęli się poważnie zastanawiać nad przeprowadzeniem operacji.

Okazało się, że problemem jest silna zaćma, którą można jednak usunąć. Właściciele postanowili obserwować nową podopieczną i zobaczyć, czy ślepota przeszkadza jej w codziennym życiu.

Chociaż Olive zachowywała się tak, jak każdy inny w pełni sprawny pies, Holly i Bart szybko zauważyli, że brak wzroku przeszkadza jej w niektórych czynnościach. Suczka wpadała na meble i ściany, często się potykała. Zadecydowali więc, że przeprowadzą operację.

Zabieg przebiegł bez komplikacji, a szczęśliwi opiekunowie postanowili uwiecznić moment, w którym spaniel widzi ich po raz pierwszy. To, jak zachowała się Olive widząc nareszcie swoich ukochanych ludzi ściska za serce!

Spaniel pierwszy raz widzi panią

Spaniel od razu biegnie do właścicieli, by dokładnie ich obwąchać i się im przyjrzeć. Olive sprawia wrażenie, jakby nie bardzo rozumiała, że znów widzi - zaćma pozbawiła ją wzroku, gdy była jeszcze szczeniakiem. 

Bart nagrał także drogę z kliniki do auta. Ogon Olive lata we wszystkie strony, a suczka rozgląda się dookoła i przymila się do pani, którą w końcu mogła zobaczyć!

Zatrzymała się nawet na dłuższą chwilę, tylko po to, by z bliska popatrzeć na twarz kobiety.  Właściciele wiedzieli, że spaniel będzie się jeszcze jakiś czas temu przyzwyczajał do tylu nowych bodźców, ale są gotowi, by dać jej wszystko, czego potrzebuje, by czuć się komfortowo.

Suczka ma szczęście, że trafiła na tak wspaniałych ludzi. Teraz może nareszcie cieszyć się pełnią życia u boku kochających właścicieli.

Zobacz wideo:

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

źródło: animalschannel.com

Podobne artykuły

policja.gov.pl

Psy

Policyjny pościg za poszukiwanym przestępcą. Auto zawisło nad skarpą, w bagażniku uwięziony był pies

Czytaj więcej >
YT

Psy

Właściciel porzucił 16-letniego psa, gdy ten zachorował na raka

Czytaj więcej >
unsplash/Markus Winkler

Psy

Weterynarze biją na alarm. Rośnie liczba zachorowań na parwowirozę wśród psów

Czytaj więcej >
YT/Pitiful Animals

Psy

Właściciel porzucił gospodarstwo, zostawiając w nim psy na łańcuchu

Czytaj więcej >
facebook/TOZ Oborniki

Psy

Suczka była przekazywana z rąk do rąk i traktowana jak przedmiot. Straszne, co wyrządził jej człowiek

Czytaj więcej >
OTOZ Animals Inspektorat Gliwice

Psy

Przekazali smutne wieści. Mała Mia nie żyje

Czytaj więcej >