Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Tak kotka zareagowała na wieść o ciąży. Jej mina wyraża więcej niż tysiąc słów
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 25.03.2021 01:00

Tak kotka zareagowała na wieść o ciąży. Jej mina wyraża więcej niż tysiąc słów

Ulla u weterynarza
TONE FRANK

Zdaniem wielu osób długo wyczekany potomek to najlepszy prezent w życiu. Jednakże tak nieoczekiwana informacja potrafi zawrócić w głowie dosłownie każdemu. Pierwszą reakcją na wieść o ciąży zazwyczaj jest szok, niedowierzanie, zaskoczenie, a dopiero po chwili wybuch płaczu towarzyszący pełnemu spektrum emocji.

Niektórzy rodzice nie mogą doczekać się pojawienia dziecka na świecie, podczas gdy inni - woleliby, by ta chwila aż tak szybko nie nadeszła. Kotka imieniem Ulla zdecydowanie wpisuje się w tę drugą kategorię. 

Brzuch kotki zaczął rosnąć

W połowie kwietnia 2018 roku roczna pręgowana kotka została zabrana z ulic Nuuk, stolicy Grenlandii i przewieziona do schroniska Dyrenes Venner. Była bardzo chuda, dlatego wolontariusze podejrzewali, że zima dała jej poważnie w kość.

- Bezpańskie i zagubione koty przeżywają tutaj naprawdę ciężkie zimy - powiedział "The Dodo" Inunnguaq Christiansen, członek zarządu przytułku dla bezpańskich zwierząt. - Przy ujemnych temperaturach i częstych burzach często muszą szukać schronienia w piwnicach starszych budynków.

Wolontariusze nadali zwierzakowi imię Ulla i natychmiast obdarzyli ją gorącym uczuciem, aby zrekompensować czas spędzony na ulicy. Kotka stała się ich oczkiem w głowie i była ciągle rozpieszczana, dlatego nie miała większych trudności w zadomowieniu się w nowych warunkach. Co więcej, zdobyła również sympatię pozostałych podopiecznych schroniska - kotów, psów, a nawet świnek morskich!

Wszyscy powtarzali, że Ulla jest bardzo uroczym i opiekuńczym kotkiem, jednak nie podejrzewali, że skrywa wielką tajemnicę. W miarę upływu tygodni dostrzegli jednak, że brzuch mruczka znacznie się zaokrąglił, a jego waga poszybowała w górę. 

Ciąża z zaskoczenia

- Jeden z ochotników przyszedł z uwagą, że Ulla robi się całkiem duża - powiedział Christiansen. - Przy bliższym przyjrzeniu się było to tylko w okolicach brzucha, a jej sutki robiły się dość sztywne.

Pulchna kotka została przewieziona do kliniki weterynaryjnej, gdzie lekarze mieli już pewne podejrzenia, co do przyczyny nagłej zmiany w jej wyglądzie. Ullę niezwłocznie poddano badaniu ultrasonograficznemu, które rzuciło nowe światło na sprawę.

Ekran od razu ujawnił całą prawdę na temat pręgowanego zwierzaka. Ella zostanie mamą - i to już wkrótce! Nowina o zbliżającym się porodzie nie tylko zaskoczyła pracowników placówki, ale był to też ewidentny szok dla samej zainteresowanej. Tone Frank, członek zarządu schroniska, zrobił kilka zdjęć podczas zabiegu Ulli, doskonale rejestrując zdumienie małego kota z szeroko otwartymi oczami, po czym opublikował zdjęcia na popularnym forum Reddit.

Zaledwie kilka godzin od wrzucenia jej do Internetu, popularność postu dosłownie eksplodowała. Reakcja kotki stała się hitem w sieci! Pod postem pojawiło się aż 90 000 reakcji i ponad 900 komentarzy. Zdjęcia Ulli po dziś dzień wywołują uśmiech na ustach, a internauci nie mogą powstrzymać się od żartów, przypisując zwierzakowi takie słowa jak: "Mówił mi, że jest wykastrowany!", czy "Pewnie wie, że dostanie 500+". 

Przezabawna reakcja Ulli na ciążę nie tylko przyniosła jej internetową sławę, ale także pomogła jej znaleźć prawdziwy dom. Wkrótce potem zamieszkała w rodzinie zastępczej na okres próbny, a jej właściciele bardzo chcieli zatrzymać ją oraz wszystkie jej kocięta. Miejmy nadzieję, że nowi opiekunowie kociej rodzinki zapewnią zwierzakom wspaniały start w życie.

Zobacz zdjęcie:

undefined
undefined