Swiatzwierzat.pl
Ulla u weterynarza

TONE FRANK

Tak kotka zareagowała na wieść o ciąży. Jej mina wyraża więcej niż tysiąc słów

25 Marca 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Ciąża u pupila oraz narodziny potomstwa, zwłaszcza pierwszego, to nie lada wydarzenie zarówno dla przyszłej mamy, jak i właściciela. Problem stanowi jednak rozpoznanie ciąży, o której zwierzak przecież sam nam nie powie. Tak właśnie było w przypadku młode

Zdaniem wielu osób długo wyczekany potomek to najlepszy prezent w życiu. Jednakże tak nieoczekiwana informacja potrafi zawrócić w głowie dosłownie każdemu. Pierwszą reakcją na wieść o ciąży zazwyczaj jest szok, niedowierzanie, zaskoczenie, a dopiero po chwili wybuch płaczu towarzyszący pełnemu spektrum emocji.

Niektórzy rodzice nie mogą doczekać się pojawienia dziecka na świecie, podczas gdy inni - woleliby, by ta chwila aż tak szybko nie nadeszła. Kotka imieniem Ulla zdecydowanie wpisuje się w tę drugą kategorię. 

Brzuch kotki zaczął rosnąć

W połowie kwietnia 2018 roku roczna pręgowana kotka została zabrana z ulic Nuuk, stolicy Grenlandii i przewieziona do schroniska Dyrenes Venner. Była bardzo chuda, dlatego wolontariusze podejrzewali, że zima dała jej poważnie w kość.

- Bezpańskie i zagubione koty przeżywają tutaj naprawdę ciężkie zimy - powiedział "The Dodo" Inunnguaq Christiansen, członek zarządu przytułku dla bezpańskich zwierząt. - Przy ujemnych temperaturach i częstych burzach często muszą szukać schronienia w piwnicach starszych budynków.

Wolontariusze nadali zwierzakowi imię Ulla i natychmiast obdarzyli ją gorącym uczuciem, aby zrekompensować czas spędzony na ulicy. Kotka stała się ich oczkiem w głowie i była ciągle rozpieszczana, dlatego nie miała większych trudności w zadomowieniu się w nowych warunkach. Co więcej, zdobyła również sympatię pozostałych podopiecznych schroniska - kotów, psów, a nawet świnek morskich!

Wszyscy powtarzali, że Ulla jest bardzo uroczym i opiekuńczym kotkiem, jednak nie podejrzewali, że skrywa wielką tajemnicę. W miarę upływu tygodni dostrzegli jednak, że brzuch mruczka znacznie się zaokrąglił, a jego waga poszybowała w górę. 

Ciąża z zaskoczenia

- Jeden z ochotników przyszedł z uwagą, że Ulla robi się całkiem duża - powiedział Christiansen. - Przy bliższym przyjrzeniu się było to tylko w okolicach brzucha, a jej sutki robiły się dość sztywne.

Pulchna kotka została przewieziona do kliniki weterynaryjnej, gdzie lekarze mieli już pewne podejrzenia, co do przyczyny nagłej zmiany w jej wyglądzie. Ullę niezwłocznie poddano badaniu ultrasonograficznemu, które rzuciło nowe światło na sprawę.

Ekran od razu ujawnił całą prawdę na temat pręgowanego zwierzaka. Ella zostanie mamą - i to już wkrótce! Nowina o zbliżającym się porodzie nie tylko zaskoczyła pracowników placówki, ale był to też ewidentny szok dla samej zainteresowanej. Tone Frank, członek zarządu schroniska, zrobił kilka zdjęć podczas zabiegu Ulli, doskonale rejestrując zdumienie małego kota z szeroko otwartymi oczami, po czym opublikował zdjęcia na popularnym forum Reddit.

Zaledwie kilka godzin od wrzucenia jej do Internetu, popularność postu dosłownie eksplodowała. Reakcja kotki stała się hitem w sieci! Pod postem pojawiło się aż 90 000 reakcji i ponad 900 komentarzy. Zdjęcia Ulli po dziś dzień wywołują uśmiech na ustach, a internauci nie mogą powstrzymać się od żartów, przypisując zwierzakowi takie słowa jak: "Mówił mi, że jest wykastrowany!", czy "Pewnie wie, że dostanie 500+". 

Przezabawna reakcja Ulli na ciążę nie tylko przyniosła jej internetową sławę, ale także pomogła jej znaleźć prawdziwy dom. Wkrótce potem zamieszkała w rodzinie zastępczej na okres próbny, a jej właściciele bardzo chcieli zatrzymać ją oraz wszystkie jej kocięta. Miejmy nadzieję, że nowi opiekunowie kociej rodzinki zapewnią zwierzakom wspaniały start w życie.

Zobacz zdjęcie:

null
  • Dziecko nie przestawało płakać. Pies przyniósł mu swoją ulubioną zabawkę na uspokojenie

  • Po śmierci swojej Pani trafił do schroniska. 15-letni Puszek pilnie poszukuje domu

  • Kobieta wyrzuciła owczarka niemieckiego z balkonu. Pies przeżył i został przewodnikiem

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >

Pozostałe

Co wabi kleszcze? Jeden przedmiot przyciąga je jak magnes

Czytaj więcej >

Pozostałe

Pierwszy przypadek małpiej ospy w Europie. Czy mamy powody do obaw?

Czytaj więcej >