Swiatzwierzat.pl
Pico

youtube/Tom 102

Niewidomy kot o wielkich oczach hitem w sieci. Tłumy pokochały go pomimo wad

26 Maja 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Dzięki mediom społecznościowym często zdarza się, że zabawne bądź urocze zwierzęta stają się prawdziwymi celebrytami i podbijają serca milionów internautów z całego świata. Tym razem nie było inaczej! Los kota norweskiego leśnego mogłoby potoczyć się zupełnie inaczej, gdyby nie wyrozumiali ludzie, którzy dostrzegli w nim coś więcej, niż tylko unikatowe oczy.

Chyba każdy wie, że nie ma człowieka czy zwierzęcia idealnego, prawda? Każdy ma jakieś wady, ale ma też zalety, jednak sztuką jest zamiana naszych niedoskonałości w atut. Dokładnie tę strategię zastosowali właściciele zwierzaka, który pomimo utraty wzroku robi karierę w internecie.

Choroba, która odebrała wzrok

Pico niegdyś mieszkał na ulicy. Pewnego niefortunnego dnia zwierzę zostało potrącone przez samochód i trafiło do kliniki weterynaryjnej. Przez trzy dni nie mógł wybudzić się ze śpiączki.

Wieść o poszkodowanym czworonogu dotarła do Marie-Josee Brisson i jej 17-letni córki Moniki. Rodzina postanowiła go przygarnąć i zadbać, by wrócił do pełni zdrowia. Niestety kilka dni po adopcji okazało się, że zderzenie z pojazdem poważnie naruszyło nerw wzrokowy.

- Kiedyś miał zielone oczy, ale pewnego dnia dostał infekcji, która prawdopodobnie spowodowała jaskrę i doprowadziła do ślepoty - wyjaśniła właścicielka mruczka, Marie-Josiee.

Choroba sprawiła, że odtąd Pico stał się posiadaczem pary olbrzymich, wyłupiastych oczu. Chociaż kryją one smutną historię, dzisiaj są jego znakiem rozpoznawczym. Wiele osób chwali jego nietypowy wygląd i sugeruje, że mgła widoczna w jej oczach przywodzi na myśl magiczny pył albo przestrzeń kosmiczną.

Tygrys

Porażające wiadomości ze świata. Dwa tygrysy uciekły z parku rozrywki, zagryzły opiekuna

CZYTAJ DALEJ

Nietypowe oczy to jej największy atut

Utrata wzroku nie przeszkadza Pico w tym, by wieść normalne i szczęśliwe życie. Mruczek ma rzesze internetowych wielbicieli, którzy wspierają go.

Marie-Josiee i jej córka regularnie informują fanów Pico, co słychać u ich ulubieńca i jak radzi sobie z codziennymi wyzwaniami. Zapewniają, że niewidomy zwierzak w niczym nie ustępuje innym przedstawicielom swojego gatunku.

- Przez większość czasu dobrze sobie radzi ze swoimi dniami, ale czasami wpada na meble. Bardzo dobrze wie, jak poruszać się po domu - tłumaczy opiekunka Pico.

Tak samo jak inne koty uwielbia czułości, zabawy oraz spacery na świeżym powietrzu. Filmiki z udziałem uroczego Pico można obejrzeć za pośrednictwem platformy TikTok. Jego profil obserwuje już blisko 100 tys. internautów.

Ten kocurek jest tak uroczy, że można w kółko przeglądać jego zdjęcia. Sami zobaczcie, jaki z niego czarujący mruczek!

Zobacz zdjęcie i nagranie:

Pico

Pico

Dołącz do swiatzwierzat.pl

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Podobne artykuły

Koty

Kamera uchwyciła przezabawną scenę zazdrości. Mruczek nie pozwala kobiecie zawołać drugiego kota

Czytaj więcej >
facebook/TOZ Opole

Koty

Właścicielka pseudohodowli przetrzymywała ponad 50 kotów. W końcu zostały interwencyjnie odebrane

Czytaj więcej >
OSP

Koty

Strażacy są u niej co miesiąc. Niezwykły problem mieszkanki Piątnicy

Czytaj więcej >

Koty

Makabryczne znalezisko w Wielkopolsce. Ktoś porzucił nowo narodzone kocięta przy placu zabaw

Czytaj więcej >
koty w ścianie

Koty

Dzień na budowie zmienił się w akcję ratunkową. Spod młota do burzenia sypały się... koty

Czytaj więcej >
Niezwykły mruczek

Koty

Romantyczny mruczek podbija serca internautów. Jest pokryty plamkami w nietypowym kształcie

Czytaj więcej >