Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Ratunek

Ratunek

kot
18.04.2024 15:34 Powódź w Dubaju. Przemoczony kot walczył o przetrwanie, nagranie obiegło świat

Ogromna ulewa w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. We wtorek nad Dubajem zawisły potężne chmury, które zalały i sparaliżowały całe miasto. Pokrzywdzonych w powodzi nie brakowało. Świat obiegło nagranie, na którym przemoczony kot walczył o przetrwanie, wisząc na jednym z aut.

jeż w pułapce
18.04.2024 10:04 Uczniowie wypatrzyli zaklinowanego w płocie jeżyka. Nagle nadeszło wybawienie

Podczas lekcji dzieci z pierwszej klasy zauważyły potrzebujące pomocy zwierzę. Jeż utknął między przęsłami szkolnego ogrodzenia. Choć sytuacja stworzenia była nieciekawa, to z ratunkiem przybyli mu pracownicy oświaty. Dzieci dopingowały poczynania cichych bohaterów świata zwierząt. Pan Witek i Pan Adam zdobyli sławę dzięki zamieszczonemu w sieci nagraniu z interwencji.

bielik
11.04.2024 09:12 Bielik zaatakowany przez psy. Leśnicy interweniowali w ostatniej chwili

Nadleśnictwo Grodzisk Lasy Państwowe poinformowało w mediach społecznościowych o bohaterskiej akcji myśliwego. Dzięki jego szybkiej reakcji udało się ocalić zaatakowanego ptaka. Bielik doznał poważnego urazu i został przetransportowany do specjalistów, gdzie udzielono mu pomocy.

zaginiony pies
09.04.2024 15:02 Poszukiwania trwały 10 miesięcy. Zaginiony pies odnalazł się tysiące kilometrów dalej

Adoptowana przez rodzinę suczka była ich oczkiem w głowie. Niestety pewnego dnia zaginęła. Choć właściciele zrobili co w ich mocy, aby ją odnaleźć, zwierzę zapadło się pod ziemię. Ku zaskoczeniu opiekunów po wielu miesiącach rozłąki ich psia przyjaciółka została odnaleziona ponad 3000 kilometrów od miejsca, w którym zaginęła. Do dziś nie wiadomo jak przebyła taką trasę.

dzikie zwierzę w śmietniku
08.04.2024 12:12 W śmietniku mieszkał schorowany szop. Skrywał tam wielką tajemnicę

Administrator budynku w Detroit szykował pojemniki na śmieci w celu wywiezienia nieczystości. Gdy spojrzał do wnętrza jednego z nich, aż podskoczył z przerażenia. Ze środka śmietnika patrzyło na niego dzikie stworzenie. Jego wygląd wskazywał, że potrzebuje pilnej pomocy. W stercie śmieci bezbronne zwierzę skrywało najważniejszą dla siebie tajemnicę. 

znalezione kocięta
08.04.2024 10:40 Był pewien, że ratuje kocięta. Oniemiał, gdy usłyszał słowa weterynarza

Mężczyzna podczas wiosennego sprzątania ogrodu usłyszał niepokojące dźwięki. Spod jego tarasu dochodziły odgłosy małych zwierząt. Gdy uchylił jedną z desek, zobaczył przemoknięte i zmarznięte stworzenia. Właściciel ogrodu był pewien, że na jego posesji okociła się bezdomna kotka. Dopiero weterynarz uświadomił mu, co tak naprawdę uratował. 

porzucone kocię
05.04.2024 13:20 Z kartonu wydobywał się cichy pisk. Jednodniowa kicia czekała na wybawienie

Malutki kotek został porzucony w kartonie na środku ulicy. Samotny i odłączony od swojej kociej mamy płakał najgłośniej, jak potrafił w nadziei, że ktoś go zauważy. Świeżo urodzony, jeszcze ślepy maluch nie miał szans na przeżycie. Szczęście w nieszczęściu, że został wyrzucony przed schroniskiem dla zwierząt, a jego głośne wołanie usłyszał pracownik.

adoptowany pies
03.04.2024 09:22 Rodzina odrzuciła Brutusa dwukrotnie. Za trzecim razem miał już gotowy plan

Czarny pies nie miał dotychczas wiele szczęścia. Rodziny, które miały zapewnić mu dach nad głową oraz pokochać na całe życie, pozbyły się go jak niepotrzebnej zabawki. Wychudzonego Brutusa uratowali pracownicy fundacji. Dzięki nim znalazł nowego właściciela, z którym połączyła go niezwykła rzecz. Jego opiekun również wiele w życiu przeszedł.

adoptowany pies ze schroniska
01.04.2024 13:39 Planowała adoptować tylko jednego psa. Podjęła najbardziej szaloną decyzję w życiu

Danielle Eden w ciągu roku podróżuje po całym świecie, niosąc pomoc bezpańskich zwierzętom. W trakcie jednego z wyjazdów złożyła wizytę w schronisku dla bezdomnych stworzeń, aby przygarnąć najbardziej niechcianego czworonoga. Gdy zobaczyła, w jakich warunkach żyją tamtejsze psy, przyszedł jej do głowy szalony pomysł. Choć początkowo plan zakładał adopcję jednego pupila, nie mogła postąpić inaczej. 

Bielik
01.04.2024 09:26 Kolejny otruty bielik. Lekarze ujawnili przyczynę, to przykład ludzkiej bezmyślności

Bielik w stanie agonalnym trafił do ośrodka rehabilitacyjnego dla dzikich zwierząt. Ptak z objawami otrucia przeszedł szereg badań. Lekarze nie wierzyli, że uda się go uratować, a jednak dzięki ich poświęceniu król przestworzy wygrał walkę o życie i wrócił na łono natury. Wiadomo już, kto jest odpowiedzialny za otrucie zwierzęcia znajdującego się pod ochroną. Dzięki wyposażeniu bielika w lokalizator GPS odkryto prawdę o nieodpowiedzialnym działaniu myśliwych.

osioł
31.03.2024 09:27 Osierocony osiołek zostaje uratowany. Jego reakcja na widok człowieka jest bezcenna

Po tym, jak straciła matkę w trakcie porody, młoda oślina tułała się przy drodze szybkiego ruchu. Kiedy natrafiła na swojego wybawcę, przepełniało ją uczucie wdzięczności. Poznajcie historię Kadife, która wymyka się wszelkim konwenansom. Los osieroconego osiołka oraz jego metamorfoza chwyciły za niejedno serce. 

Nasz nowy dom
30.03.2024 10:10 "Nasz nowy dom" pod ostrzałem krytyki. Leczenie kota było tylko przykrywką

Ekipa programu “Nasz nowy dom” znalazła nowego “kierownika” budowy. Doszło do skandalu z udziałem kota Karolka, który został potraktowany jako maskotka wyłącznie na potrzeby medialnego rozgłosu i promocji odcinka show. Mimo zaawansowanej choroby i złego stanu zdrowia zwierzę nie otrzymało od zawodowców pomocy. Głos zabrała Fundacja Serce dla Zwierząt, która wytknęło producentom programu obłudę. Kot miał trafić w ich ręce w stanie agonalnym.

jeże na drogach
29.03.2024 13:50 Zaczyna się dla nich najgorszy sezon. Jak pomóc jeżom przetrwać wiosnę?

Wiosna to trudna pora roku dla jeży. Kolczaści nocni włóczędzy dopiero niedawno wybudzili się z zimowego snu i pędzą przed siebie na oślep. Mają jeden cel — zdobycie pożywienia. Niestety wiedzione instynktem zwierzęta na masową skalę giną pod kołami rozpędzonych samochodów. Ekostraż kieruje ostrzeżenie do kierowców i nie tylko. Bez naszej pomocy jeże nie mają szansy na ratunek.

pasażer na gapę
29.03.2024 11:49 Kurier dokonał zaskakującego odkrycia. Kot robił z nim kurs na gapę

To miał być dla kuriera dzień jak co dzień. Mężczyzna miał do rozwiezienia wiele paczek, a padający z nieba śnieg tylko utrudniał zadanie. Gdy usłyszał miauczenie kota w swoim samochodzie, był przekonany, że się przesłyszał. Dźwięk jednak stawał się coraz wyraźniejszy. Nie wiedział dotychczas, że w jego samochodzie istnieje idealna kryjówka dla pasażerów na gapę.

pies w schronisku
29.03.2024 10:40 Pies spędził 15 lat zamknięty w klatce. Tego dnia po raz pierwszy ujrzał słońce

Bruno był nietrafionym prezentem ślubnym. Od samego początku właściciele go nie chcieli. Pies przez 15 lat był zamknięty w klatce. Nie rozumiał, czym jest miłość i bliskość emocjonalna z człowiekiem. Nigdy nie widział ani drzew, ani innych czworonogów. Wzruszający film nagrany przez wolontariuszkę pokazuje reakcje więzionego przez lata psa po odzyskaniu wolności. W trakcie spaceru po raz pierwszy w życiu dosięgły go promienie słońca. 

uratowana wiewiórka
27.03.2024 09:16 Wiewiórka biegała spanikowana po ogrodzie. Jej potomstwo nie dawało oznak życia

Wiosenne porządki w ogrodzie mogą nas zaskoczyć pod wieloma względami. Właścicielka domu nie spodziewała się jednak, że pielenie grządek przerodzi się w akcję ratunkową. Wiewiórcza mama szukała pomocy u ludzi i swoim zachowaniem próbowało pokazać, że życie jej potomstwa jest zagrożone. Maleńka wiewiórka nie dawała oznak życia.

uratowane zwierzę
24.03.2024 11:20 To sympatyczne zwierzątko zna każdy. Niebywałe, jak wygląda, zanim urośnie

Miłośniczka zwierząt znalazła wciąż ślepe i głuche maleństwo. Na pierwszy rzut oka ciężko było określić, co to za stworzenie, jednak postanowiła się nim zaopiekować. Z każdym tygodniem nowy podopieczny rósł jak na drożdżach i zaczął coraz bardziej przypominać znany wszystkim gatunek. Trafił jej się prawdziwy cudak. Nagranie jego metamorfozy rozczuliło internautów. 

starszy kot
20.03.2024 10:51 Kocurek ze schroniska dostąpił cudu. Ból po stracie ukoił niezapowiedziany gość

Świat starszego kocurka diametralnie się zmienił po tym, jak jego wieloletni właściciel niespodziewanie umarł. Zwierzę trafiło do schroniskowej klatki, w której nie potrafiło się odnaleźć. Kulił się w najdalszym rogu i tęsknił za swoją rodziną. Jedyne, o czym marzył, to wrócić do domu. Przez jego niezmiennie skwaszoną minę otrzymał łatkę ponuraka. Dołującym grymasem pyszczka nie odstraszył tylko jednej osoby.

kotek z padaczką
19.03.2024 16:55 Kociak podupadł na zdrowiu. Przerażające, czym właściciele próbowali go leczyć

Nieodpowiedzialni opiekunowie chcieli na własną rękę leczyć kota. Gdy po podaniu nieodpowiednich leków stan zwierzęcia uległ pogorszeniu, pojechali z nim do weterynarza, aby… go uśpić. Nie chcieli wydawać na pupila ani grosza więcej. Lekarz weterynarii w porę przejrzał zamiary właścicieli kota. 

Rowerzystka z psem na plecach, szczenię
19.03.2024 13:03 Rowerzyści zauważyli porzuconego szczeniaczka. Podjęli jedyną słuszną decyzję

Rowerzystka Sarah Penso wybrała się na trening na trasie wokół swojego rodzinnego miasta. W pewnym momencie jej oczom ukazała się jasna kulka futra, która krążyła wokół jej roweru. Bezpański szczeniak nie wahał się ani chwili i desperacko próbował zatrzymać nieznajomą. Kobieta i jej towarzysz rozejrzeli się dookoła i wszystko stało się jasne. W obliczu trudnej sytuacji mogli podjąć tylko jedną decyzję.

pies ratownik
19.03.2024 10:38 Suczka dobijała się do psiego przedszkola. Tylko tak mogła uratować opiekunkę

3-letnia suczka jak szalona dobijała się do drzwi psiego przedszkola, do którego uczęszczała jako szczenię. Pracownik obiektu od razu rozpoznał dawną podopieczną. Nigdzie jednak nie było jej właścicielki. Gdy zadzwonił na jej numer telefonu, od razu zrozumiał, co zwierzę chciało mu przekazać. Aries desperacko próbowało sprowadzić pomoc dla swojej pani.

ślepy pies
18.03.2024 16:53 Historia Zezola chwyta za serce. Stracił oczy, ale odzyskał coś cenniejszego

Choć wycierpiał w życiu wiele, jak na jedno psie życie, to nie stracił nadziei, że ktoś go uratuje i pokocha. Zezol vel. Ziomek stracił oczy, ale nie nadzieję na lepsze jutro. Ten cudny psiak czeka na swojego nowego opiekuna w tymczasowym domu i udowadnia, że do kochania człowieka oczy nie są potrzebne. 

dziki kot
14.03.2024 16:31 Kocur przyszedł do ogrodu. Życie na ulicy wyrządziło mu największą krzywdę

Kobieta regularnie dokarmiała na swojej posesji dzikie koty. Niespodziewanie wśród zwierząt pojawił się on. Bury kocur z ranami zadanymi przez inne bezdomne koty. Po jego pyszczku było widać, że wiele przeszedł. Był jednak zbyt dziki, aby można było mu pomóc. Opiekunka kotów nie zamierzała jednak tak łatwo się poddać. 

Bernardyn
12.03.2024 11:22 Słynny bernardyn ze Szklarki w potrzebie. Opiekun nie doczekał radosnych wieści

Zakopane ma Białego Misia, a Szklarska Poręba łagodnego olbrzyma z beczułką zawieszoną przy szyi. Wielu turystów pamięta bernardyna znad Wodospadu Szklarki i ma z nim pamiątkowe zdjęcie ze szlaku. Teraz to Max potrzebuje pomocy. Niestety jego opiekun poważnie zachorował. Pies stracił nie tylko dom, ale i najlepszego przyjaciela.

Kudłate Szczęście
04.03.2024 12:07 Zbiórka na Kudłate Szczęście zakończona sukcesem. Teraz zwierzęta otrzymają pomoc

Zorganizowana przez Świat Zwierząt zbiórka dla Stowarzyszenia Kudłate Szczęście trwała całą zimę. Darczyńcy kolejny raz pokazali, że życie niewinnych i porzuconych zwierząt nie jest im obojętne. Dzięki otwartym sercom naszych Czytelników zebraliśmy pokaźną kwotę, a futrzaści podopieczni Pani Iwony Ciosk otrzymają potrzebne wsparcie. 

bezdomny piesek
04.03.2024 11:00 Bezpański pies przyszedł na komisariat. Policjanci wpadli na genialny pomysł

Jeszcze chwilę temu nie miał dachu nad głową, teraz jest gwiazdą. Oliveira był bezpańskim psem, jakich pełno na ulicach Brazylii, aż do dnia, gdy postanowił wziąć sprawy we własne łapy. Zwierzę codziennie odwdzięcza się swojemu opiekunowi za okazaną pomoc. Policjant nie spodziewał się zyskać tak wiernego przyjaciela.

psy do uśpienia
04.03.2024 09:32 Psy pasterskie cudem ocalały. Właściciel chciał je uśpić z kuriozalnego powodu

Podczas wycieczki z rodzicami młoda kobieta zatrzymała się przy jednym z gospodarstw. Nieznajomy mężczyzna sprzedawał na poboczu szczenięta. Kiedy rodzina wyraziła zainteresowanie adopcją, zaprowadził ją do stodoły, gdzie miały znajdować się pozostałe psy. Niewinne zwierzęta nie zasługiwały na takie traktowanie. Rolnik trzymał psy w skrajnych warunkach tylko po to, aby się ich pozbyć. Pomoc nadeszła w ostatniej chwili. 

porzucony pies nad rzeką
01.03.2024 11:12 Psa znaleźli nad rzeką. Wyrzucili go z całym dobytkiem, czekał na pomoc

Właściciel porzucił psa z całym jego dobytkiem nad rzeką. Pozbył się czworonoga jak niepotrzebnej rzeczy. Przechodnie, którzy zauważyli porzucone zwierzę, bali się do niego podejść. Wszystko przez to, jakiej był rasy.