Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Koty > Powódź w Dubaju. Przemoczony kot walczył o przetrwanie, nagranie obiegło świat
Monika Włodarczyk
Monika Włodarczyk 18.04.2024 15:34

Powódź w Dubaju. Przemoczony kot walczył o przetrwanie, nagranie obiegło świat

kot
fot. Twitter/AccuWeather

Ogromna ulewa w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. We wtorek nad Dubajem zawisły potężne chmury, które zalały i sparaliżowały całe miasto. Pokrzywdzonych w powodzi nie brakowało. Świat obiegło nagranie, na którym przemoczony kot walczył o przetrwanie, wisząc na jednym z aut.

Potężna powódź w Dubaju. Miasto sparaliżowane przez wodę

Zaledwie kilka dni temu, 16 kwietnia br. w Dubaju, położonym na terenie Zjednoczonych Emiratów Arabskich doszło do silnego załamania pogody. Niezwykle intensywne deszcze oraz potężna burza spowodowały, że ulice miasta zamieniły się w rwące potoki, a niektóre z dzielnic zostały odcięte od świata.

Powódź poniosła za sobą ogromne zniszczenia. W wyniku katastrofy zniszczone zostały nie tylko samochody, ale również domy, biurowce, metro oraz port lotniczy w Dubaju. Jak podają meteorolodzy z ZEA, teren ich kraju odwiedziła rekordowa ilość opadów od roku 1949, kiedy państwo to jeszcze nie istniało. Przypomnijmy, że Zjednoczone Emiraty Arabskie powstały 2 grudnia 1971 roku.

Dlaczego pies się drapie? W ten sposób daje ważny sygnał, nie zwlekaj Sprzątała klatkę świnek morskich. Takiego znaleziska w niej się nie spodziewała

Kot jedną z ofiar powodzi w Dubaju. Dzielnie walczył o przetrwanie

W wyniku potężnej powodzi w Dubaju wiele osób potrzebowało pomocy. Poza poszkodowanymi ludźmi były również wystraszone zwierzęta. W błyskawicznym tempie świat obiegło nagranie z akcji ratunkowej pewnego kota.

Na wideo opublikowanym przez Government of Dubai Media Office widzimy jak czarno-biały mruczek walczy z rwącym potokiem o przetrwanie. Wąsate, doszczętnie przemoczone stworzenie dzielnie trzyma się swoimi przednimi łapkami wystającej części samochodu. Klamka jednego z pojazdów zanurzonych w wodzie do połowy okazała się być zbawienna dla futrzaka. Policjant zauważył bezbronną ofiarę i ruszył na ratunek.

Policjant uratował kota w powodzi, która nawiedziła Dubaj

Wołającego o pomoc kota zauważył jeden z funkcjonariuszy lokalnej policji Dubaju. Mundurowy dzięki łodzi ratunkowej podpłynął do mruczka i bohatersko udzielił mu pomocy. 

Zwierzę początkowo wystraszyło się i chciało uciekać, ale po chwili bezpiecznie znalazło się na podkładzie wraz ze swoim wybawcą. Futrzak był całkowicie przemoczony i wystraszony. Na szczęście pomoc przybyła na czas i udało się uniknąć tragedii spowodowanej powodzią. 

Nagranie z akcji ratunkowej obiegło już niemal cały świat. Możecie je zobaczyć tutaj: