Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Ratunek

Ratunek

jadowity wąż w samochodzie
18.05.2024 10:21 Odkryła w aucie jadowitego węża. Niebywałe, jak teraz wygląda jej życie

Australijka Lisa Kournelis odkryła w swoim samochodzie pasażera na gapę. Jadowity wąż rozgościł się na tylnym siedzeniu i nie miał zamiaru opuszczać wygodnej kryjówki. Wezwani na ratunek odławiacze węży nie dali rady sprytnemu przeciwnikowi. Kobieta musiała przystosować się do życia z nielegalnym lokatorem. Tak teraz wyglądają jej podróże. 

niedźwiedź
11.05.2024 08:14 Mały niedźwiadek spadł z drzewa. Ludzie natychmiast zareagowali

Do sieci trafiło nagranie, które wzbudziło w internautach skrajne emocje. Mały niedźwiadek ledwo trzymał się gałęzi. Natychmiastowa reakcja świadków zdarzenia przywraca wiarę w ludzi, a wideo z bohaterskiej akcji ratunkowej niesie się po sieci w zawrotnym tempie.  

jeż pomalowany sprayem
07.05.2024 15:48 Jeże pomalowane sprayem znalezione w okolicy szkoły. Fundacja prosi o pomoc

Pod opiekę Fundacji Kocia Brygada Świętochłowice trafiły zwierzęta, którymi ratownicy zwykle się nie zajmują. Dwa jeże znalezione w okolicy szkoły podstawowej zostały pomalowane sprayem. Ratownicy proszą o pomoc w namierzeniu sprawców. Aktywiści obawiają się, że wraz ze zbliżającym się końcem roku szkolnego “młodzieży się nudzi”.

uratowane łoszaki
03.05.2024 14:26 Kierowca śmiertelnie potrącił ciężarną klępę. Dla łoszaków wciąż jest nadzieja

Pośpiech i brak ostrożności są przyczynami wielu kolizji, przez które życie tracą zarówno ludzie, jak i zwierzęta. Od rozpoczęcia majówki policja na bieżąco aktualizuje informacje o serii śmiertelnych wypadków, a tymczasem w lesie w Pomiechówku doszło do kolejnego tragicznego w skutkach zdarzenia. Kierowca potrącił ciężarną klępę i nie udzielił zwierzęciu pomocy. Siła uderzenia była tak ogromna, że z ciała samicy wypadły dwa łoszaki. Niestety matka nie przeżyła. Na ratunek młodym pośpieszyli pracownicy Fundacji Wzajemnie Pomocni. 

akcja ratunkowa
02.05.2024 10:10 Pies był uwięziony pod domem. Wykopano tunel, by móc go uratować

Straż Pożarna została wezwana do trudnego zadania. Pod domem o nietypowej konstrukcji utknął mały, czarny pies. Funkcjonariusze wykopali tunel, lecz nie mogli namierzyć uwięzionego czworonoga. Z pomocą pośpieszyli ratownicy ze specjalnej jednostki. To niesamowite, kto uratował przerażonego futrzaka.

mała kuna
29.04.2024 11:05 Z zarośli słychać było wołanie o pomoc. Mała Leosia szukała mamy

Późnym wieczorem w Leoncinie malutkie zwierzę nawoływało swoją mamę. Niestety po dorosłej kunie nie było śladu. Przechodnie, którzy usłyszeli sierotkę w krzakach, nie mogli zostawić jej na pastwę losu. Zbliżała się bardzo zimna noc. Maleństwo na szczęście trafiło w dobre ręce.

świnka morska
27.04.2024 11:35 500 świnek morskich w ustawionych na sobie klatkach. Ten widok poraził ratowników

Pracownicy schroniska dokonali szokującego odkrycia. 500 świnek morskich było przetrzymywanych w skrajnych warunkach. Poustawiane na sobie klatki były przepełnione i nieodpowiednio wyposażone. Zastany widok przeraził ratowników.

pies w metrze
24.04.2024 11:19 Warszawskie metro zatrzymane na kilka minut. Na torach znalazł się pies

Do groźnego wypadku doszło w warszawskim metrze. Podczas oczekiwania na przyjazd pojazdu pies wyswobodził się właścicielce z obroży i wpadł na tory. Od tragedii dzieliły go sekundy. Na szczęście pracownicy w porę zareagowali.

jeż
23.04.2024 11:21 Jeż spacerował po autostradzie. Policjanci nie mogli przejechać obojętnie

Śląscy policjanci ocalili życie zagubionego zwierzęcia. Patrolując autostradę, dostrzegli błąkającego się po jezdni jeża. Gdyby nie funkcjonariusze, stworzenie najpewniej zginęłoby pod kołami rozpędzonych samochodów. Wysokie krawężniki skutecznie uniemożliwiały mu wydostanie się z pułapki. Internauci wieloma komentarzami docenili gest policjantów. 

bezdomny pies
22.04.2024 11:35 Przez kilka godzin myli psa. Dopiero wtedy wyszło na jaw, jak wygląda

Podrzucony pod drzwi schroniska pies był tak brudny i zaniedbany, że pracownikom ciężko było określić, kim jest. Zziębnięte i zestresowane zwierzę doznało w życiu tak wielu krzywd, że bało się ludzi. Po kilku godzinnej kąpieli i strzyżeniu oczom ratowników ukazał się piękny futrzak, który przed użyciem szamponu miał zupełnie inny kolor futra.

królik
20.04.2024 15:12 Przerażony królik kicał po osiedlu. Na pomoc wezwano Ekopatrol

Ekopatrol Straży Miejskiej w Warszawie został wezwany do kolejnej interwencji. Tym razem ich pomocy potrzebował błąkający się po osiedlu królik. Stworzenie było zupełnie samo, nie miało adresatki i było narażone na atak innych zwierząt. Na szczęście trafiło w zaskakująco dobre ręce, gdzie czeka w nadziei, że jego właściciel się po niego zgłosi.

jeż
19.04.2024 14:37 Znaleziony jeżyk miał spory problem. Wolontariusze spuścili z niego powietrzę

Do ciekawego odkrycia doszło w Wielkiej Brytanii. Jeż potrzebował pomocy. Jego ciało było przerażająco spuchnięte i kształtem przypominało kolczastą kulkę. Na szczęście odnalazł go przypadkowy mieszkaniec i w porę sprowadził pomoc. Lekarze stwierdzili bardzo rzadką chorobę u ssaka.

pies w śmietniku
18.04.2024 16:11 Bezpański pies zamieszkał w śmietniku. Tylko tam czuł się bezpiecznie

Znaleziony przez ratowników bezdomny piesek nie chciał opuścić swojego bezpiecznego schronienia. Zwierzę na swój dom wybrało kosz na śmieci. Potraktowany przez ludzi jak niepotrzebna rzecz czworonóg na szczęście zaufał pracownikom schroniska. Trudne doświadczenia pozostawiły na jego psychice trwały ślad.

kot
18.04.2024 15:34 Powódź w Dubaju. Przemoczony kot walczył o przetrwanie, nagranie obiegło świat

Ogromna ulewa w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. We wtorek nad Dubajem zawisły potężne chmury, które zalały i sparaliżowały całe miasto. Pokrzywdzonych w powodzi nie brakowało. Świat obiegło nagranie, na którym przemoczony kot walczył o przetrwanie, wisząc na jednym z aut.

jeż w pułapce
18.04.2024 10:04 Uczniowie wypatrzyli zaklinowanego w płocie jeżyka. Nagle nadeszło wybawienie

Podczas lekcji dzieci z pierwszej klasy zauważyły potrzebujące pomocy zwierzę. Jeż utknął między przęsłami szkolnego ogrodzenia. Choć sytuacja stworzenia była nieciekawa, to z ratunkiem przybyli mu pracownicy oświaty. Dzieci dopingowały poczynania cichych bohaterów świata zwierząt. Pan Witek i Pan Adam zdobyli sławę dzięki zamieszczonemu w sieci nagraniu z interwencji.

bielik
11.04.2024 09:12 Bielik zaatakowany przez psy. Leśnicy interweniowali w ostatniej chwili

Nadleśnictwo Grodzisk Lasy Państwowe poinformowało w mediach społecznościowych o bohaterskiej akcji myśliwego. Dzięki jego szybkiej reakcji udało się ocalić zaatakowanego ptaka. Bielik doznał poważnego urazu i został przetransportowany do specjalistów, gdzie udzielono mu pomocy.

zaginiony pies
09.04.2024 15:02 Poszukiwania trwały 10 miesięcy. Zaginiony pies odnalazł się tysiące kilometrów dalej

Adoptowana przez rodzinę suczka była ich oczkiem w głowie. Niestety pewnego dnia zaginęła. Choć właściciele zrobili co w ich mocy, aby ją odnaleźć, zwierzę zapadło się pod ziemię. Ku zaskoczeniu opiekunów po wielu miesiącach rozłąki ich psia przyjaciółka została odnaleziona ponad 3000 kilometrów od miejsca, w którym zaginęła. Do dziś nie wiadomo jak przebyła taką trasę.

dzikie zwierzę w śmietniku
08.04.2024 12:12 W śmietniku mieszkał schorowany szop. Skrywał tam wielką tajemnicę

Administrator budynku w Detroit szykował pojemniki na śmieci w celu wywiezienia nieczystości. Gdy spojrzał do wnętrza jednego z nich, aż podskoczył z przerażenia. Ze środka śmietnika patrzyło na niego dzikie stworzenie. Jego wygląd wskazywał, że potrzebuje pilnej pomocy. W stercie śmieci bezbronne zwierzę skrywało najważniejszą dla siebie tajemnicę. 

znalezione kocięta
08.04.2024 10:40 Był pewien, że ratuje kocięta. Oniemiał, gdy usłyszał słowa weterynarza

Mężczyzna podczas wiosennego sprzątania ogrodu usłyszał niepokojące dźwięki. Spod jego tarasu dochodziły odgłosy małych zwierząt. Gdy uchylił jedną z desek, zobaczył przemoknięte i zmarznięte stworzenia. Właściciel ogrodu był pewien, że na jego posesji okociła się bezdomna kotka. Dopiero weterynarz uświadomił mu, co tak naprawdę uratował. 

porzucone kocię
05.04.2024 13:20 Z kartonu wydobywał się cichy pisk. Jednodniowa kicia czekała na wybawienie

Malutki kotek został porzucony w kartonie na środku ulicy. Samotny i odłączony od swojej kociej mamy płakał najgłośniej, jak potrafił w nadziei, że ktoś go zauważy. Świeżo urodzony, jeszcze ślepy maluch nie miał szans na przeżycie. Szczęście w nieszczęściu, że został wyrzucony przed schroniskiem dla zwierząt, a jego głośne wołanie usłyszał pracownik.

adoptowany pies
03.04.2024 09:22 Rodzina odrzuciła Brutusa dwukrotnie. Za trzecim razem miał już gotowy plan

Czarny pies nie miał dotychczas wiele szczęścia. Rodziny, które miały zapewnić mu dach nad głową oraz pokochać na całe życie, pozbyły się go jak niepotrzebnej zabawki. Wychudzonego Brutusa uratowali pracownicy fundacji. Dzięki nim znalazł nowego właściciela, z którym połączyła go niezwykła rzecz. Jego opiekun również wiele w życiu przeszedł.

adoptowany pies ze schroniska
01.04.2024 13:39 Planowała adoptować tylko jednego psa. Podjęła najbardziej szaloną decyzję w życiu

Danielle Eden w ciągu roku podróżuje po całym świecie, niosąc pomoc bezpańskich zwierzętom. W trakcie jednego z wyjazdów złożyła wizytę w schronisku dla bezdomnych stworzeń, aby przygarnąć najbardziej niechcianego czworonoga. Gdy zobaczyła, w jakich warunkach żyją tamtejsze psy, przyszedł jej do głowy szalony pomysł. Choć początkowo plan zakładał adopcję jednego pupila, nie mogła postąpić inaczej. 

Bielik
01.04.2024 09:26 Kolejny otruty bielik. Lekarze ujawnili przyczynę, to przykład ludzkiej bezmyślności

Bielik w stanie agonalnym trafił do ośrodka rehabilitacyjnego dla dzikich zwierząt. Ptak z objawami otrucia przeszedł szereg badań. Lekarze nie wierzyli, że uda się go uratować, a jednak dzięki ich poświęceniu król przestworzy wygrał walkę o życie i wrócił na łono natury. Wiadomo już, kto jest odpowiedzialny za otrucie zwierzęcia znajdującego się pod ochroną. Dzięki wyposażeniu bielika w lokalizator GPS odkryto prawdę o nieodpowiedzialnym działaniu myśliwych.

osioł
31.03.2024 09:27 Osierocony osiołek zostaje uratowany. Jego reakcja na widok człowieka jest bezcenna

Po tym, jak straciła matkę w trakcie porody, młoda oślina tułała się przy drodze szybkiego ruchu. Kiedy natrafiła na swojego wybawcę, przepełniało ją uczucie wdzięczności. Poznajcie historię Kadife, która wymyka się wszelkim konwenansom. Los osieroconego osiołka oraz jego metamorfoza chwyciły za niejedno serce. 

Nasz nowy dom
30.03.2024 10:10 "Nasz nowy dom" pod ostrzałem krytyki. Leczenie kota było tylko przykrywką

Ekipa programu “Nasz nowy dom” znalazła nowego “kierownika” budowy. Doszło do skandalu z udziałem kota Karolka, który został potraktowany jako maskotka wyłącznie na potrzeby medialnego rozgłosu i promocji odcinka show. Mimo zaawansowanej choroby i złego stanu zdrowia zwierzę nie otrzymało od zawodowców pomocy. Głos zabrała Fundacja Serce dla Zwierząt, która wytknęło producentom programu obłudę. Kot miał trafić w ich ręce w stanie agonalnym.

jeże na drogach
29.03.2024 13:50 Zaczyna się dla nich najgorszy sezon. Jak pomóc jeżom przetrwać wiosnę?

Wiosna to trudna pora roku dla jeży. Kolczaści nocni włóczędzy dopiero niedawno wybudzili się z zimowego snu i pędzą przed siebie na oślep. Mają jeden cel — zdobycie pożywienia. Niestety wiedzione instynktem zwierzęta na masową skalę giną pod kołami rozpędzonych samochodów. Ekostraż kieruje ostrzeżenie do kierowców i nie tylko. Bez naszej pomocy jeże nie mają szansy na ratunek.

pasażer na gapę
29.03.2024 11:49 Kurier dokonał zaskakującego odkrycia. Kot robił z nim kurs na gapę

To miał być dla kuriera dzień jak co dzień. Mężczyzna miał do rozwiezienia wiele paczek, a padający z nieba śnieg tylko utrudniał zadanie. Gdy usłyszał miauczenie kota w swoim samochodzie, był przekonany, że się przesłyszał. Dźwięk jednak stawał się coraz wyraźniejszy. Nie wiedział dotychczas, że w jego samochodzie istnieje idealna kryjówka dla pasażerów na gapę.

pies w schronisku
29.03.2024 10:40 Pies spędził 15 lat zamknięty w klatce. Tego dnia po raz pierwszy ujrzał słońce

Bruno był nietrafionym prezentem ślubnym. Od samego początku właściciele go nie chcieli. Pies przez 15 lat był zamknięty w klatce. Nie rozumiał, czym jest miłość i bliskość emocjonalna z człowiekiem. Nigdy nie widział ani drzew, ani innych czworonogów. Wzruszający film nagrany przez wolontariuszkę pokazuje reakcje więzionego przez lata psa po odzyskaniu wolności. W trakcie spaceru po raz pierwszy w życiu dosięgły go promienie słońca.