Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Ratunek

Ratunek

bezdomne zwierzęta
12.07.2024 12:00 Coś ruszało się na stosie brudnych materaców. Strach pomyśleć, ile czekały na pomoc

Bezdomne zwierzęta często kręcą się po osiedlach, szukając schronienia w stosach śmieci wyrzuconych przez ludzi. Niekiedy znajdują tam resztki jedzenia lub miejsce do odpoczynku. Jednak to, co przechodzień zobaczył podczas spaceru ze swoim psem, przerosło jego najśmielsze wyobrażenia.

choroba oczu u kota
04.07.2024 15:43 Oczy kota nagle zaszły mgłą. Lekarze znaleźli przyczynę tajemniczej dolegliwości

6-letni rudy kocurek niespodziewanie zaczął chorować. Zwierzę cierpiało na bliżej nieokreśloną infekcję, której towarzyszyła gorączka. Właściciel ogromnie się zaniepokoił, gdy zobaczył, że jego oczy stają się matowe. W obawie, że mruczek straci wzrok, rozpoczął poszukiwanie najlepszego specjalisty. Lekarze znaleźli przyczynę tajemniczej dolegliwości. To cenna wskazówka dla opiekunów zwierząt, którzy robią zakupy w supermarketach.

kot proszący o pomoc
04.07.2024 07:00 Bezdomny kot zapukał do okna. Gdy go wpuścili do domu, pokazał, czego pragnie

Bezdomny, samotny i szukający ratunku kot zapukał w szybę mieszkania należącego do wolontariuszki ratującej zwierzęta. Rudy mruczek bardzo bał się zaufać ludziom, lecz nie miał już siły, aby żyć dłużej na ulicy. Kobieta oraz jej futrzaści podopieczni przyjęli go z otwartymi ramionami. Po wejściu do domu zwierzę od razu pokazało, czego najbardziej potrzebowało. 

pies znaleziony przy drodze
03.07.2024 15:18 Policjanci znaleźli psa skulonego przy krawężniku. Bezradny czekał na pomoc

Pewnego letniego popołudnia dwoje policjantów przeżyło wyjątkowe spotkanie. Podczas patrolu natknęli się na skulonego psa leżącego na poboczu ruchliwej drogi. Suczka, jakby szukając pomocy, z nadzieją w oczach spojrzała na zbliżający się radiowóz. Funkcjonariusze nie wahali się ani chwili. Zatrzymali samochód i pośpieszyli jej na ratunek.

kot
03.07.2024 06:01 Wyciągnęli kociątko z rury kanalizacyjnej. 2 dni później muszą wrócić w to miejsce

Ratownicy zwierząt otrzymali zgłoszenie, że w rurze kanalizacyjnej utknął najprawdopodobniej mały kot. Nie zwlekając ani chwili ruszyli na miejsce, by uratować mruczka w niedoli. Wtedy nie wiedzieli jeszcze, że 2 dni później, będą musieli tam jeszcze wrócić.

strażacy uratowali kota
02.07.2024 15:39 Z kratki wentylacyjnej wystawała mu tylko głowa. Kot potrzebował pomocy

W miejscowości Rybno w powiecie sochaczewskim pewien rasowy kot pozazdrościł swoim kuzynom wędrówek po okolicznych budynkach. Zwierzę wyszło na dach przez otwarte okno i utknęło w kominie. Przerażony właściciel wezwał na pomoc strażaków, którzy mieli nie lada problem z ciekawskim mruczkiem, który zamiast współpracować, wybrał się na dalsze zwiedzanie.

bizony
02.07.2024 07:00 Para bizonów uciekła z hodowli. Na wolności doczekali się potomstwa

Para bizonów, która w ubiegłym roku uciekła z hodowli prowadzonej przez biznesmena z Częstochowy, stała się poważnym problemem. Te majestatyczne zwierzęta, znane ze swojej siły i dzikiej natury, nie tylko przetrwały i swobodnie poczuły się na wolności, ale także doczekały się potomstwa. Stanowią obecnie poważne zagrożenie dla ludzi i środowiska. 

kot RTG
30.06.2024 14:23 Kot zaczął wymiotować i tracić siły. Prześwietlenie ukazało przerażającą prawdę

Pewna rodzina doświadczyła przerażającego zdarzenia, które zmusiło ich do szybkiej reakcji i wizyty u weterynarza. Ukochany kot, który zawsze był pełen energii i ciekawości, nagle zaczął wymiotować i tracić siły. Choć początkowo trudno było ustalić przyczynę jego dolegliwości, prześwietlenie ukazało prawdę, która wstrząsnęła opiekunami.

czapla biała wypuszczona na wolność
26.06.2024 15:12 Wypuścili czaplę na wolność. Nagranie skłania do refleksji

Wakacje to moment, na który każdego roku czeka wiele osób. Wraz z początkiem lata Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt w Grzędach wystosował ważny apel do rodziców. Wszystko przez zachowania dzieci, które pozostawione bez nadzoru dorosłych za wszelką cenę chcą ratować zwierzęta, nieświadomie wyrządzając im krzywdę. 

kot Gacek
19.06.2024 13:44 Co słychać u kota Gacka? Miał zostać w domu tylko na chwilę, zaszła ważna zmiana

Mija blisko rok odkąd Gacek, legendarny kot ze Szczecina, zakończył swoją “karierę” jako jedna z najwyżej oceniana atrakcja turystyczna miasta. Po latach przyciągania tłumów na ul. Kaszubską czarno-biały mruczek przeszedł na zasłużoną emeryturę. Zwierzę znalazło się w domu opiekunów, gdzie miało pozostać tylko na chwilę. Życie bywa jednak przewrotne i dotychczasowe plany uległy zmianie.

uwięziony szczeniak
17.06.2024 10:34 Szczeniak zeskoczył z łóżka i zniknął. Opiekunka nie przypuszczała, gdzie go znajdzie

Przerażona opiekunka z trudem panowała nad swoimi emocjami chwilę po tym, jak jej 12-tygodniowy szczeniak wpadł w nowo powstałą dziurę w podłodze. Zwierzę zniknęło w zakamarkach 3-piętrowego domu. Kobieta wezwała na pomoc strażaków. To była jedna z trudniejszych akcji w ich karierze. 

kot
16.06.2024 13:28 Kociak miauczy rozpaczliwie na ulicy. Ratownicy patrzą na jego brzuch i są zauroczeni

Niestety porzucanie zwierząt to niechlubny zwyczaj, który wciąż ma miejsce na całym świecie. Tym razem ratownicy zajmujący się pomocom takim stworzeniom natrafili na maleńkiego kotka, który przeraźliwie płakał, będąc zupełnie sam na ulicy. Gdy zerknęli na jego brzuch, nie mogli przestać się uśmiechać.

ranny bocian
13.06.2024 06:00 Bocian bronił swoich młodych. Pojedynek w gnieździe zakończył się tragicznie

Do dramatycznych scen doszło w bocianim gnieździe. Ptak zaciekle bronił swoich młodych przed drapieżnikiem. Niestety, choć wygrał walkę, to sam został przy tym poważnie ranny. Tegoroczną zimę najprawdopodobniej spędzi w Polsce. Pracownicy fundacji sprawujący nad nim opiekę wystosowali do miłośników zwierząt ogromną prośbę. 

Psy na plebani
12.06.2024 10:15 Wycieńczone psy na parafii. Mieszkańcy mieli dość, wezwali pomoc

Proboszcz z parafii św. Wacława w Irządzach (woj. śląskie) przetrzymywał na plebanii osiem psów w tragicznych warunkach. Owczarki niemieckie były chore, niedożywione i dzień w dzień wyły z rozpaczy. Zaniepokojeni parafianie i mieszkańcy zgłosili sprawę do Fundacji Zwierz, która wcześniej dwukrotnie interweniowała w sprawie zwierząt należących do duchownego. "Ksiądz nie chciał nas dopuścić" - relacjonują aktywiści.

uwięziony żuraw
12.06.2024 06:00 Żuraw zaplątał się w ogrodzenie. Wbrew pozorom uratowało mu życie

Leśniczy podczas patrolu natknął się na dzikie zwierzę. Uparte stworzenie usilnie chciało przedostać się na ogrodzony teren szkółki leśnej. Niestety, przez swoją ciekawość żuraw wpadł w niemałe tarapaty. Bez pomocy ludzi nie miałby szans na przeżycie. 

koty w stodole
11.06.2024 15:17 Rodzina przeprowadziła się do wymarzonego domu. W stodole odkryła dzikich lokatorów

Marzeniem rodziny było zamieszkać z dala od zgiełku miasta, na starej farmie. Po znalezieniu odpowiedniej lokalizacji i przeprowadzeniu transakcji stali się posiadaczami cudownego miejsca. Budynek wymagał jednak porządnego remontu. Podczas prac właściciele natknęli się na dzikich lokatorów. Teraz już wiedzieli, dlaczego nikt nie chciał tam na stałe zamieszkać.

pies
11.06.2024 07:00 Z pudełka dochodziło popiskiwanie. Są przekonani, że porzucili tam psa celowo

Kobieta zauważyła przed swoim sklepem podejrzanie pozostawione pudełko po pampersach. Nagle usłyszała, że dobiega z niego nieśmiałe popiskiwanie. Gdy podeszła bliżej, jej oczom ukazał się szczeniak. Wszystko wskazywało na to, że młody pitbull został umyślnie porzucony przez człowieka. Właścicielka poruszona widokiem wystraszonego malucha, natychmiast zorganizowała dla niego pomoc.

dzikie zwierzę w ogrodzie
10.06.2024 13:41 Znalazła na podwórku dzikie zwierzę pokryte błotem. Po chwili była już cała rodzinka

Odpoczywająca w ogrodzie kobieta dostrzegła dziwny ruch w rabatce z kwiatami. Gdy podeszła bliżej zobaczyła, że leży tam małe, dzikie zwierzę. Stworzenie było tak bardzo pokryte błotem, że nie potrafiła rozpoznać, co to za gatunek. Po chwili na jej terenie była już cała rodzina. Właścicielka domu w ułamku sekundy straciła swój dobytek. 

kot pod prysznicem
10.06.2024 12:40 Z łazienki dobiegł przeraźliwy krzyk mężczyzny. Kot trzymał się jedynie na pazurach

Mężczyzna biorący prysznic wpadł w panikę przez swojego kota. Potrzebujące pomocy zwierzę wisiało jedynie na pazurach. Sparaliżowany strachem wezwał więc na ratunek swoją żonę. Gdy kobieta zobaczyła, co się wydarzyło, pozostało jej jedynie chwycić za telefon.

kot
06.06.2024 14:37 Wszyscy skreślili kota ze względu na krótszą nogę. Los wynagrodził mu to z nawiązką

Gdy wolontariusze z organizacji ratującej zwierzęta otrzymali zgłoszenie do małego kotka, nie przy puszczali co stanie się później. Prośba o pomoc dla malucha z deformowaną nóżką zamieniła się w bohaterską misję ratunkową dla całej kociej rodziny. Los wreszcie wynagrodził futrzakowi jego niepełnosprawność z nawiązką — niegdyś w zardzewiałej skrzynce w winiarni, a dziś w wygodnym legowisku u boku kochających go bliskich.

pies w rozgrzanym samochodzie
05.06.2024 14:17 Zostawiła psa w rozgrzanym aucie i poszła zwiedzać wydmy. Policja wybiła szybę

Nieodpowiedzialna właścicielka psa zostawiła zwierzę w rozgrzanym samochodzie, który zaparkowano na terenie Słowińskiego Parku Narodowego, a sama poszła zwiedzać. Zziajane i przerażone stworzenie dostrzegła turystka, która natychmiast wezwała na miejsce policję. Stan czworonoga z każdą minutą się pogarszał. Funkcjonariuszki musiały wybić szybę, aby ratować bezbronnego futrzaka.

porzucony pies
03.06.2024 13:23 Właściciele porzucili niespełna rocznego psa. Odważyli się tylko zostawić kartkę

W mieście Konopnica w województwie łódzkim znaleziono porzuconego psa. Przerażone zwierzę miało przy sobie jedynie list zawieszony na szyi na zużytej sznurówce. “Przywiązani" do pupila właściciele, jak sami siebie opisują, zabrali jego obrożę na pamiątkę. W paru słowach wyjaśnili, dlaczego Max nie może być dłużej ich przyjacielem.

zając
31.05.2024 13:37 Przejechał z nim za zderzakiem ok. 700 km. Natychmiast musiał trafić do lekarza

Dla mieszkańca Żarnowca podróż nad morze zakończyła się w zaskakujący sposób. Choć sama trasa przebiegła pomyślnie i pokonanie ponad 650 km nie było dużym wyzwaniem, gdy dotarł na miejsce i zerknął na swoje auto, aż go zamurowało. Ze względu na niezapowiedzianego pasażera na gapę musiał wezwać służby.

szczeniak z jednym okiem
28.05.2024 06:00 Przygarnął szczeniaka z jednym okiem. Chwilę później zwierzę zniknęło

Mężczyzna, który przeżył osobistą tragedię w swoim życiu, przygarnął ze schroniska szczeniaka, niemającego w życiu szczęścia. Pies, choć miał tylko jedno oko okazał się cudownym towarzyszem wspierającym go w trudnych chwilach. Zwierzę pewnego dnia zaginęło. Gdy opiekun poznał przyczynę jego zniknięcia, musiał dokonać ostatecznego wyboru. Decyzja nie była łatwa.

porzucone kocięta w kartonie
26.05.2024 11:37 Znalazł porzucone kocięta. Nie mógł zignorować notatki pozostawionej na kartonie

Pewien mężczyzna wybrał się na swoją codzienną przebieżkę. Nie spodziewał się jednak, że zwykły trening tak bardzo zmieni jego życie. Podczas pokonywania kolejnych kilometrów usłyszał cichy pisk. Odgłosy dochodziły z pudełka, na którym widniała krótka informacja. Widok wnętrza pudełka skruszył jego serce.

łysy szop pracz
25.05.2024 14:40 Znalazła na podwórku przedziwne zwierzątko. Dopiero w schronisku wyprowadzili ją z błędu

Organizacja ratujące dzikie zwierzęta przygarnęła nietypowego pacjenta. Zwierzę nie miało na sobie ani grama sierści. Na pierwszy rzut oka ciężko było stwierdzić, co to za stworzenie. Na co dzień charakteryzuje go przepiękne futro z puszystym ogonem. Nawet przenikliwi internauci mieli problem z rozwiązaniem tej zagadki.

zapatrzony pies
19.05.2024 11:25 Zachodzili w głowę, dlaczego pies gapi się na ciężarówkę. Ktoś inny potrzebował pomocy

Choć życie niesłyszącego psa jest w pewnym stopniu trudniejsze, zwierzęta na co dzień polegają nie tylko na zmyśle słuchu i szybko orientują się, że w danej sytuacji coś jest nie tak. Evie to głucha suczka w typie pitbulla, która mieszka na farmie. Pewnego razu pies zapatrzył się na ciężarówkę i siedział tak przez wiele godzin. Właściciele nie mogli zrozumieć, o co mu chodzi. Dopiero po sprawdzeniu pojazdu zorientowali się, że w ten sposób suczka chciała przekazać im coś ważnego. 

jadowity wąż w samochodzie
18.05.2024 10:21 Odkryła w aucie jadowitego węża. Niebywałe, jak teraz wygląda jej życie

Australijka Lisa Kournelis odkryła w swoim samochodzie pasażera na gapę. Jadowity wąż rozgościł się na tylnym siedzeniu i nie miał zamiaru opuszczać wygodnej kryjówki. Wezwani na ratunek odławiacze węży nie dali rady sprytnemu przeciwnikowi. Kobieta musiała przystosować się do życia z nielegalnym lokatorem. Tak teraz wyglądają jej podróże.