Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Ratunek

Ratunek

psy do uśpienia
04.03.2024 09:32 Psy pasterskie cudem ocalały. Właściciel chciał je uśpić z kuriozalnego powodu

Podczas wycieczki z rodzicami młoda kobieta zatrzymała się przy jednym z gospodarstw. Nieznajomy mężczyzna sprzedawał na poboczu szczenięta. Kiedy rodzina wyraziła zainteresowanie adopcją, zaprowadził ją do stodoły, gdzie miały znajdować się pozostałe psy. Niewinne zwierzęta nie zasługiwały na takie traktowanie. Rolnik trzymał psy w skrajnych warunkach tylko po to, aby się ich pozbyć. Pomoc nadeszła w ostatniej chwili. 

porzucony pies nad rzeką
01.03.2024 11:12 Psa znaleźli nad rzeką. Wyrzucili go z całym dobytkiem, czekał na pomoc

Właściciel porzucił psa z całym jego dobytkiem nad rzeką. Pozbył się czworonoga jak niepotrzebnej rzeczy. Przechodnie, którzy zauważyli porzucone zwierzę, bali się do niego podejść. Wszystko przez to, jakiej był rasy.

wiewiórka
29.02.2024 10:48 Wiewiórka umierała pod Halą Stulecia. W oczach przechodniów była niewidzialna

Niewinne stworzenie walczyło o życie tuż obok Hali Stulecia we Wrocławiu, gdzie odbywał się Wege Festiwal. Mimo licznej obecności uczestników kiermaszu szczycących się dbałością o środowisko i zwierzęta prawie nikt nie zwrócił uwagi na konającą wiewiórkę. Niewiele brakowało, a interwencja Ekostraży zakończyłaby się niepowodzeniem. W ostatniej chwili zwierzę przewieziono do gabinetu weterynaryjnego.

porzucony kot
28.02.2024 16:25 Zeszli do piwnicy. Z tęsknoty i braku miłości kot rzucił się w ich stronę

Koty wolno żyjące stanowią stały element ekosystemu miejskiego. Zwykle nie są oswojone, urodziły się i wychowały na wolności, dlatego wprowadzenie w ich szeregi domowego pupila nie jest najlepszym pomysłem. Innego zdania była osoba, która zamknęła w piwnicy niechcianego kota. Nie wiadomo, ile czasu spędził zamknięty w pułapce, jednak na widok ludzi, który okazali się jej wybawcami, stęsknione zwierzę niemal oszalało. 

Protest rolników
27.02.2024 17:18 Tego obawiali się rolnicy. PE przyjął projekt prawa ws. odbudowy przyrody

Pomimo protestów rolników odbywających się w nie tylko w Polsce, ale jednocześnie w wielu innych unijnych państwach Europy, Parlament Europejski przyjął projekt prawa ws. odbudowy przyrody. Nowe prawo ma przywrócić ekosystemy, które były niszczone przez wiele lat działalności człowieka na terenie Unii Europejskiej.

Operacja kardiologiczna
26.02.2024 11:32 Uratował życie ich synka. Nie spodziewał się, że tak mu się odwdzięczą

Choroba dziecka to trudna sytuacja, która zawsze stawia przed rodziną wiele wyzwań. Kiedy rodzice dowiedzieli się, że ich synek urodził się z wadą serca, szukali pomocy, gdzie tylko było to możliwe. Tak trafili na wspaniałego kardiochirurga, który nie wahał się zawalczyć o życie ich dziecka, choć ostrzegał, z jak ogromnym ryzykiem wiąże się operacja. Gdy do rodziców chłopca dotarły złe wieści o członku rodziny lekarza, postanowili odpłacić się tym samym. 

pies na łańcuchu
26.02.2024 09:55 Nawet w więzieniu mają lepsze warunki. Trzymała psa w kojcu za drutem kolczastym

Drut kolczasty, kraty i kilka zbitych desek mających służyć za dach. Przez wiele lat to był przez jedyny widok, jaki pies mógł oglądać. Właścicielka zwierzęcia postanowiła ukarać swojego podopiecznego, ponieważ miał skłonność do ucieczek. Inspektorzy Ekostraży załamali ręce na widok warunków, w jakich przebywał. 

czarny kocurek Zorro
25.02.2024 14:37 Kot Zorro potrzebuje pomocy. Gabinet weterynaryjny stał się jego drugim domem

Czasem nawet najsilniejsi bohaterowie potrzebują wsparcia i pomocy. Czarny kotek o imieniu Zorro wiele już w swoim życiu przeszedł. Teraz musi walczyć z tajemniczą bakterią, która sprawia, że co chwile ląduje w lecznicy. Mimo codziennego trudu i mozołu Zorro nie zamierza się poddać, zupełnie jak bohater, po którym dostał imię. Potrzebna jest pomoc.

nutria
24.02.2024 16:22 Wielki gryzoń wbiegł do Biedronki. Strażnicy miejscy wyciągali go zza regałów

Nietypowy gość pojawił się w łódzkim markecie Biedronka. Dzikie zwierzę spacerowało między sklepowymi alejkami, a dostrzeżone przez klienta spłoszyło się i schowało pod paletami. Po tajemniczego klienta przyjechali funkcjonariusze Straży Miejskiej. Aby wyciągnąć stworzenie, potrzebowali specjalnego sprzętu.

interwencja ekostraży
24.02.2024 11:33 Z okna kamienicy wyrzucili klatki ze zwierzętami. Nie wszystkie przeżyły

Mieszkańcy jednego z mieszkań w kamienicy przy ul. Nowowiejskiej we Wrocławiu dopuścili się bestialskiego czynu. Domowe gryzonie zostały wyrzucone wraz z klatką przez okno. Zwierzęta roztrzaskały się o bruk. To, że część z nich przeżyła, zakrawa na cud. Przedstawiciele Ekostraży płakali, gdy zobaczyli nagranie i natychmiast ruszyli gryzoniom na pomoc.

Kundelek uratował dzikie zwierzę
21.02.2024 10:53 Adoptowany kundelek wywęszył zwierzę w potrzebie. Tkwiło w zasypanej studzience

W trakcie spaceru po lasach niedaleko Iławy suczka o imieniu Lucy zrobiła się nerwowa i poprowadziła swoją opiekunkę do zasypanej studzienki. Tym sposobem kundelek uratował dzikie zwierzę, które utknęło głęboko pod ziemią. Gdyby nie czuły nos psiego detektywa, nikt by go nie znalazł. Właściciele mogą być dumni, że adoptowali ze schroniska właśnie ją.

wypadek stadnina koni
20.02.2024 15:21 Niebezpieczne zdarzenie podczas półkolonii. Koń stratował dziewczynkę

Na terenie stadniny koni w Starym Wiśniczu doszło do nieszczęśliwego wypadku. Podczas półkolonii 12-letnia dziewczynka została poturbowana przez spłoszone zwierzę. Po poszkodowane dziecko przyleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. 

potrącony pies
17.02.2024 17:00 Kierowca dostrzegł potrąconego psa na poboczu. Wciąż mógł go uratować

Mężczyzna podróżował autostradą, kiedy dostrzegł czarną plamę na poboczu drogi. Z początku wziął ją za zużytą oponę. Jego zdziwienie było ogromne, gdy okazało się, że w rzeczywistości ciemna kulka jest potrzebującym pomocy zwierzęciem. Kierowca natychmiast wcisnął hamulec i ruszył w kierunku psa. Choć był przekonany, że stworzenie nie przeżyło zderzenia z rozpędzonym samochodem, ranne zwierzę nadal oddychało.

atak drapieżnego ptaka
17.02.2024 11:08 Orzeł zaatakował psa, może nawet stracić oko. Sprawa trafiła do sądu

Choć sytuacja brzmi jak scena z typowego amerykańskiego filmu akcji, to w rzeczywistości miała miejsce w Polsce. W Wojkowicach (woj. śląskie) orzeł przedni zaatakował spacerującego ze swoim właścicielem golden retrievera. Zaskoczony pies nie miał szans się obronić. W starciu poniósł obrażenia — został częściowo pozbawiony wzroku. Opiekunka czworonoga zgłosiła sprawę na policję, a swój finał będzie miała w sądzie.

kocia przesyłka
16.02.2024 11:38 Znalazła wśród paczek porzuconego kota. Wyglądał jakby miał się rozpłakać

Niespodziewany dodatek do stosu paczek zaskoczył aktywistkę Kay Banks zajmującą się pomocą porzuconym zwierzętom. Podczas gdy kobieta brała wieczorny prysznic, na zewnątrz rozgrywał się koci dramat. Pomimo pokaźnej liczby podopiecznych postanowiła ruszyć mruczkowi z pomocą. Przymusowa przeprowadzka wywołała u niego silny stres. 

zastępcza mama
12.02.2024 09:25 Odrzuciła je tuż po urodzeniu. Tylko jeden kotek znalazł wybawicielkę

Zdarza się, że kocięta zostają porzucone przez matkę. Jest wiele powodów, dlaczego kotka odrzuca swoje dziecko, a nawet cały miot. Pozostawione bez opieki kocięta nie mają szans na przeżycie. Ta historia zakończyła się jednak szczęśliwie. Porzucony kociak miał wiele szczęścia, czego nie można powiedzieć o jego rodzeństwie. 

pudełko z kotami
11.02.2024 13:05 Cztery kocięta wyrzucone jak śmieci. Okrucieństwo, któremu łatwo zapobiec

Podróżująca samochodem kobieta wyjątkowo wybrała inną trasę do domu. Do dziś nie wie dlaczego, niemniej zbieg okoliczności sprawił, że znalazła porzucony na poboczu karton. Dzięki niej ratunek otrzymały potrzebujące zwierzęta. Ktoś okrutnie wyrzucił je na bruk. Gdyby nie jej reakcja, na pomoc byłoby za późno.

Zmarznięte zwierzę
11.02.2024 10:34 Zziębnięte zwierzę ukrywało się pod molo. Weterynarz wydał polecenie służbom

Biedne, zmarznięte zwierzę wpadło w pułapkę miejskiej dżungli. Zmęczone walką z rwącą i lodowatą wodą oczekiwało pomocy. Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce, chcieli podjąć działania. Musieli jednak zastosować się do wytycznych, jakie otrzymali od lekarza weterynarii. Nie dla wszystkich było zrozumiałe, dlaczego lekarz rozkazał zostawić zwierzę w spokoju.

uratowany łabędź
11.02.2024 09:31 Łabędź nie odleciał z zamarzniętego jeziora. Źródło nieszczęść krył pod skrzydłami

Samotny łabędź nie miał szans na przeżycie. Porzucony przez stado ptak został zauważony przez pracowników Zarządu Ochrony Środowiska w ostatniej chwili. Nie uciekał, nawet gdy wybawcy podeszli naprawdę blisko. Trudna akcja na zamarzniętym jeziorze ujawniła, dlaczego ptak nie poderwał się do lotu. 

porzucony kot
08.02.2024 15:22 Znalazł plecak przy ogródkach działkowych. Otworzył go i zamarł

Myślał, że znalazł porzucony plecak, który wcześniej został komuś skradziony. Uczynny mężczyzna chciał sprawdzić, czy nie zostały w środku dokumenty, aby oddać je poszkodowanej osobie. Nie tego spodziewał się po jego otwarciu.

Szopik pręgoogonowy
08.02.2024 10:52 Schował się w spiżarni. Z tak rzadkim zwierzęciem nie mieli do czynienia od 42 lat

Mężczyzna omal nie dostał zawału po otwarciu szafki w swojej spiżarni. Zamiast schowanych produktów spożywczych znalazł w środku dzikie stworzenie, o którego istnieniu nie miał pojęcia. Zwierzę fukało, gwizdało i warczało, a duże czarne ślepia czujnie wpatrywały się w mężczyznę. Przerażony właściciel mieszkania musiał wezwać pomoc. Po przewiezieniu zwierzęcia do ośrodka rehabilitacyjnego nawet ekspertom ciężko było ustalić, do jakiego gatunku przynależy.

brązowy piesek
08.02.2024 09:26 Złamany kręgosłup to wyrok? Nie dla niego. Pitbull uczy, jak żyć szczęśliwie

Dash miał tylko 9 miesięcy gdy wyrządzono mu niewyobrażalną krzywdę. Pomimo urazu łapy i złamanego kręgosłupa, przebywający w schronisku pies dalej walczy, aby ktoś go zauważył, a swoją radością zaraża każdą napotkaną osobę, w tym pracowników placówki. To jednak nie wystarcza, by na wpół sparaliżowany zwierzak odnalazł kochającą rodzinę.

zwierzę na autostradzie
01.02.2024 12:18 Kobieta wybiegła przed auta na ruchliwej drodze. Zobaczyła zwierzę między pasami i nie miała wyjścia

Kobieta dostrzegła niewielkich rozmiarów zwierzątko po drugiej stronie drogi w centrum miasta. Aby uratować bezbronne stworzenie, musiała przedrzeć się przez wszystkie pasy ruchu drogowego. Pędzące samochody nie ułatwiały jej zadania. Przerażony zwierzak siedział przy barierach ochronnych. Jakim cudem go tam wypatrzyła?

Interwencja policji
01.02.2024 09:32 Wyjechał poza Polskę, a z zamkniętego mieszkania słychać było wycie. Policja otworzyła drzwi siłą

Przedstawiciele Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w asyście policji interweniowali w jednym z bloków mieszkalnych w Pile. Dwa dorosłe psy i pięcioro szczeniąt od kilku dni czekało w zamknięciu na pomoc. Bez dostępu do jedzenia oraz wody nie miały żadnych szans na przeżycie. W obawie o życie i zdrowie psów podjęto decyzję o siłowym wejściu do mieszkania. Traumę, jaką zafundował im nieodpowiedzialny opiekun, będą długo pamiętać. Służby ustaliły miejsce pobytu 24-letniego mężczyzny.

opos na drzewie
23.01.2024 14:11 Panna młoda nagle przerwała ślub, nie wahała się ubrudzić sobie rąk. Mąż szybko chwycił za stołek

To był najważniejszy dzień w życiu panny młodej. Na ślubnym kobiercu czekał wybranek jej serca, a wokół nich zgromadzili się członkowie rodziny i przyjaciele, by wspólnie świętować rozpoczęcie nowego rozdziału ich wspólnego życia. Choć harmonogram był napięty, to kobieta postanowiła przerwać uroczystość, żeby pomóc zwierzęciu w potrzebie. Jej świeżo upieczony mąż pośpieszył z pomocą.

pies policyjny
23.01.2024 11:58 Po kłótni z partnerką wyszedł, grożąc, że popełni samobójstwo. Pies Boss wykazał się czujnym nosem

Z funkcjonariuszami policji z Wejherowa skontaktowała się zaniepokojona kobieta. Zgłaszająca przekazała, że jej partner opuścił mieszkanie, informując bliskich, że zamierza targnąć się na swoje życie. Mężczyzna nie rzucał słów na wiatr, bowiem wziął przedmioty, które świadczyły o zamiarze popełnienia samobójstwa. W pościg za 65-latkiem udał się pies tropiący o imieniu Boss, który udowodnił, że znakomity węch potrafi zdziałać cuda.

akcja ratunkowa
22.01.2024 10:31 "Zaczął ciężko oddychać, słyszeliśmy to". Pies wpadł do lisiej nory, strażacy kopali do 3 nad ranem

Heroiczna walka o życie psa, który znalazł się w niemałych tarapatach po wejściu do lisiej nory, dobiegła końca po 6 godzinach. Właściciele zwierzęcia przez długi czas szukali pomocy, wsłuchując się w słabnący oddech pupila. Odbili się jednak od drzwi. Wsparciem okazała się lokalna społeczność. Obywatelska postawa mieszkańców województwa pomorskiego ocaliła życie psa.

uratowany królik
21.01.2024 11:32 Piękny królik porzucony przed blokiem, jeszcze nie wiedział, co go czeka. Dwaj chłopcy nie próżnowali

Puchaty królik baranek błąkał się przed blokami na jednym z osiedli w Łodzi. Pozostawiony na pastwę losu pupil trząsł się z zimna. Na ośnieżonym trawniku w środku zimy nie miał szans na przeżycie. Na całe szczęście pomoc przyszła na czas. Dwóm chłopcom z Widzewa nie przyszło do głowy pytać rodziców, co należy zrobić w zaistniałej sytuacji. Nie tracąc czasu, sami zajęli się porzuconym zwierzątkiem.