Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Rodzina odrzuciła Brutusa dwukrotnie. Za trzecim razem miał już gotowy plan
Antonina Zborowska
Antonina Zborowska 03.04.2024 09:22

Rodzina odrzuciła Brutusa dwukrotnie. Za trzecim razem miał już gotowy plan

adoptowany pies
Fot. facebook.com/ Ruff Start Rescue

Czarny pies nie miał dotychczas wiele szczęścia. Rodziny, które miały zapewnić mu dach nad głową oraz pokochać na całe życie, pozbyły się go jak niepotrzebnej zabawki. Wychudzonego Brutusa uratowali pracownicy fundacji. Dzięki nim znalazł nowego właściciela, z którym połączyła go niezwykła rzecz. Jego opiekun również wiele w życiu przeszedł.

Ludzie pozbyli się niepotrzebnego psa

Zdarzają się w życiu takie sytuacje kiedy mimo iż bardzo byśmy tego chcieli, niestety nie mamy wpływu na rzeczy, jakie nas spotykają. Nagła utrata zdrowia wpływa na nasze samopoczucie oraz pewność siebie. Psy, które są bardzo empatycznymi i wrażliwymi stworzeniami, również reagują w podobny sposób na spotykające ich nieszczęścia. 

Brutus siedmioletni pies, który niczym nie zawinił w swoim życiu, został okrutnie potraktowany przez rodziny, którym zaufał. Ostatni opiekunowie porzucili pupila w lesie. Zdarzenie to mocno odbiło się na zdrowiu psa. Na szczęście ratownicy bezdomnych zwierząt w porę znaleźli Brutusa i przywrócili mu wiarę w ludzi. Trafił w ręce człowieka, który akceptuje go takim, jakim jest.

Ojciec z synem zauważyli transporter w szczerym polu. Do domu wrócili we troje Bezdomny kot od 28 dni czeka na swojego przyjaciela. Razem przeszli przez piekło

Do trzech razy sztuka. Pies znalazł idealnego właściciela

Nieszczęścia, jakie spotkały Brutusa, mocno wpłynęły na jego zdrowie. Pies miał poważne problemy ze wzrokiem. Niemal nic nie widział. Przez co chętnych ludzi do pokochania go było niewielu. Pies mimo to wiernie czekał, aż szczęście postanowi się do niego uśmiechnąć. 

431018765_821584566665774_5185618775842960790_n-2.jpg
niewidomy psiak, Fot. facebook.com/ Ruff Start Rescue

Mężczyzna o imieniu Tony przeglądał ogłoszenia czworonogów poszukujących domu po tym jak stracił swojego ukochanego psa. Pasującego do niego pupila szukał przez ponad rok. Jednak żaden z psów nie skradł jego serca. Gdy zobaczył skórę i kości, które były Brutusem, wiedział, że to jest właśnie ten pies. Stworzenie swoimi oczami przyciągnęło uwagę Tony'ego. Jego poprzedni pies borykał się z podobnym problemem zdrowotnym dotyczącym wzroku. Mężczyzna był pewien, że jest w stanie dać odpowiedni dom zwierzęciu, które niewiele widzi. 

Kocham go z tego powodu, a nie pomimo tego. Czuję, że to kolejna przeszkoda, którą udowodnił, że był w stanie pokonać i pokazać swoją ogromną odporność - opowiadał o swoim nowym przyjacielu opiekun.

430056185_822135123277385_3872384210551088179_n-2.jpg
zagłodzony pies, Fot. facebook.com/ Ruff Start Rescue

Połączyło ich nieszczęście. Teraz pomagają innym

Mężczyzna wiedział, jak to jest pokonywać trudności i udowadniać ludziom, że jest się wartym uwagi. Od paru lat poruszał się na wózku. Krawężniki, stopnie, zbyt wąskie drzwi to tylko niektóre z przeciwności, z którymi na co dzień musiał mierzyć się nowy opiekun psa. 

429973264_821584569999107_4293257099907288172_n-2.jpg
zgrany duet, Fot. facebook.com/ Ruff Start Rescue

Brutus mimo słabego wzroku szybko odnalazł się w nowym domu. Opiekun wiarą w niego i dobrym słowem pomógł mu przełamywać męczące go lęki. Pies odwdzięczył się mężczyźnie tym samym. Tony pracuje jako pedagog szkolny. Brutus pomaga swojemu opiekunowi w pracy i służy uczniom jako pies terapeutyczny. Idealnie wpasował się w nową rolę. Właściciel i jego pies tworzą zgrany zespół, który każdego dnia pokonuje przeciwności. I udowadniają, że nikt i nic ich nie zatrzyma. 

 

Źródło: facebook.com/ Ruff Start Rescue