Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Pies był uwięziony pod domem. Wykopano tunel, by móc go uratować
Antonina Zborowska
Antonina Zborowska 02.05.2024 10:10

Pies był uwięziony pod domem. Wykopano tunel, by móc go uratować

akcja ratunkowa
Fot. facebook.com/ Gwasanaeth Tân ac Achub CGC / MAWW Fire and Rescue

Straż Pożarna została wezwana do trudnego zadania. Pod domem o nietypowej konstrukcji utknął mały, czarny pies. Funkcjonariusze wykopali tunel, lecz nie mogli namierzyć uwięzionego czworonoga. Z pomocą pośpieszyli ratownicy ze specjalnej jednostki. To niesamowite, kto uratował przerażonego futrzaka.

Straż Pożarna służy nie tylko ludziom

Wzywana do zdarzeń straż pożarna niejednokrotnie musi mierzyć się z trudnymi i ryzykownymi sytuacjami. Oprócz gaszenia pożarów i ratowania ludzi z wypadków samochodowych bardzo często funkcjonariusze pomagają bezbronnym zwierzętom. Uwięzione na drzewach koty czy zaklinowane w ciasnych miejscach stworzenia to tylko niektóre ze scenariuszy dobrze znane zawsze gotowym do podjęcia akcji ratownikom.

Tym razem ich pomocy potrzebował niewinny piesek. Czworonóg utknął na dobre pod jednym z domów w Walii. Niestety nawet dzielnym strażakom nie udało im się go wydobyć. Musieli poprosić o pomoc specjalistyczną jednostkę, która przybyła na miejsce z wyjątkowym ratownikiem.

Jak w bezpieczny sposób odstraszyć szerszenie? Oto sprawdzone triki “My je odbieramy, żeby bezsensownie nie umierały”. O zwierzętach ocalonych z laboratoriów mówi się za mało

Trudna akcja ratownicza. Pies utknął na dobre

Strażacy, aby dostać się do uwięzionego czworonoga, musieli usunąć ciężkie betonowe płyty i wykopać tunel. Jedno wejście ustanowiono z tyłu domu, zaś drugi otwór próbowano wydrążyć w podłodze w kuchni. Mimo podjętej próby i nawoływania psa nie udało się do niego dostać. Funkcjonariusze nie potrafili namierzyć, gdzie dokładnie znajduje się potrzebujące ich pomocy zwierzę, a podkop okazał się zbyt wąski, aby bezpiecznie mógł się do niego dostać człowiek.

uwięziony pies
akcja ratunkowa, fot. facebook.com/ Gwasanaeth Tân ac Achub CGC / MAWW Fire and Rescue

Na szczęście na miejscu pojawiła się jednostka, która dysponowała specjalistycznym sprzętem do poszukiwania zaginionych w gruzach ludzi i zwierząt. Z ratownikami przybył również najbardziej wyszkolony pies. Futrzak rasy Jack Russell Terrier za pomocą swojego węchu szybko namierzył uwięzionego przyjaciela. Funkcjonariusze potwierdzili za pomocą sondy wskazane przez czworonoga miejsce i ruszyli mu z pomocą. 

uwięziony pod domem pies
akcja ratunkowa, fot. facebook.com/ Gwasanaeth Tân ac Achub CGC / MAWW Fire and Rescue

Pies tropiący uratował swojego czworonożnego kumpla

Dzięki sprawnej akcji strażaków oraz ratowników i psa tropiącego udało się wyciągnąć uwięzionego pupila. Czarny piesek przerażony doświadczeniami wtulił się w swoją właścicielkę. Opiekunka jest dozgonnie wdzięczna funkcjonariuszom. Bez ich pomocy nie udałoby się uratować jej ukochanego czworonoga. W akcji ratowniczej wzięło udział 9 ratowników i jeden dzielny pies. Na ten moment nie wiadomo, w jaki sposób zwierzę znalazło się pod domem. 

Psy tropiące posiadają niezwykłe umiejętności, które pozwalają im na szybkie i skuteczne śledzenie zapachów. Dzięki wyjątkowo rozwiniętemu zmysłowi węchu oraz specjalistycznemu szkoleniu mogą odnajdywać osoby, zwierzęta czy nawet zaginione przedmioty w różnych trudnych warunkach terenowych. Ich zdolności w tropieniu są często wykorzystywane w takich dziedzinach jak poszukiwania osób zaginionych, ratownictwo czy śledztwa kryminalne. Współpraca z tymi wyjątkowymi czworonogami stanowi cenny zasób w pracy zespołów poszukiwawczych oraz ratunkowych. Futrzaści przyjaciele pomagają ludziom znacznie szybciej namierzyć osoby czy zagubione przedmioty. Dzięki nim ratownicy mogą dotrzeć do poszkodowanych na czas.

pies ratunkowy
psy tropiące, fot. canva.com/ wpohldesign