Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > Jeż spacerował po autostradzie. Policjanci nie mogli przejechać obojętnie
Antonina Zborowska
Antonina Zborowska 23.04.2024 11:21

Jeż spacerował po autostradzie. Policjanci nie mogli przejechać obojętnie

jeż
Fot. facebook.com/ Policja Śląska, canva/gettyimages

Śląscy policjanci ocalili życie zagubionego zwierzęcia. Patrolując autostradę, dostrzegli błąkającego się po jezdni jeża. Gdyby nie funkcjonariusze, stworzenie najpewniej zginęłoby pod kołami rozpędzonych samochodów. Wysokie krawężniki skutecznie uniemożliwiały mu wydostanie się z pułapki. Internauci wieloma komentarzami docenili gest policjantów. 

Dzięki pracy policji wiele zwierząt dostaje drugą szansę na szczęśliwe życie

Policja pełni niezwykle ważną rolę w społeczeństwie, dbając nie tylko o bezpieczeństwo i ochronę ludzi, ale również angażując się w pomoc i ochronę zwierząt. Dzięki przeprowadzonym przez funkcjonariuszy interwencjom wiele stworzeń zostało ocalonych przed okrutnym losem. Sytuacje nie zawsze są łatwe i przyjemne dla mundurowych, lecz ślubując służbę ludziom i społeczeństwu wierzą, że każde życie zasługuje na ratunek. Nawet jeśli wymaga to od nich ogromnego poświęcenia. 

Śląscy policjanci podczas zwykłego patrolu napotkali zwierzę w potrzasku. Jeż szukający pożywienia nieświadomie zawędrował na ruchliwą autostradę. Niestety utknął na niej przez za wysokie dla jego łapek krawężniki. Na szczęście funkcjonariusze w porę go dostrzegli i tym samym ocalili stworzeniu życie.

4-miesięczny szczeniak wymagał operacji. Na prześwietleniu wyszło, co zjadł Idziesz na spacer do lasu? Patrz pod nogi, w sieci pojawiło się ostrzeżenie

Funkcjonariusze ocalili zagubionego jeża

Mundurowi, aby przenieść jeża w bezpieczne miejsce, musieli zatrzymać ruch. Chcieli mieć pewność, że przerażone ich obecnością zwierzę nie wpadnie w popłochu pod koła mijających ich samochodów. Funkcjonariusze zabrali stworzenie do radiowozu i sprawdzili, czy nic mu nie dolega. Na szczęście był cały i zdrowy. 

Jeż odbył z policjantami przejażdżkę radiowozem i został wypuszczony na wolność w bezpiecznym miejscu. Funkcjonariusze w swoim poście apelują, aby nie pozostawać obojętnym na los tych bezbronnych zwierząt. Stworzenia te są pod ochroną i mają znaczący wpływ dla środowiska. Niestety często ulegają wypadom. 

Policjanci zostali ogłoszeni bohaterami

Po zamieszczeniu w sieci zdjęcia wraz z opisem zdarzenia pojawiło się wiele pozytywnych komentarzy. Miłośnicy przyrody, a także fani jednostek mundurowych chcieli w ten sposób pokazać, że są dumni i wdzięczni za czyn, jakiego dokonali funkcjonariusze Śląskiej Policji

 • “Szacun dla ludzi w mundurach”,
   
 • “Panowie! Jesteście super goście!”,
   
 • “Chapeau bas dla funkcjonariuszy”,
   
 • “Rozumiem, że ten jeż został przesłuchany, spisany i ukarany za chodzenie po ulicy bez odblasków. A może, jako że to pieszy raz to pouczenie?”,
   
 • “Super Bohaterowie”.

Działania policji w ochronie zwierząt to ważny aspekt ich służby, który pokazuje zaangażowanie w zapewnieniu bezpieczeństwa i dobrobytu wszystkim istotom żywym. Niezależnie od gatunku i wartości ich istnienia czy rozmiaru.