Viralowy gadżet dla miłośników psów ponownie dostępny w sieci sklepów Action. Bez wątpienia każdy właściciel czworonoga powinien go mieć. Gwarantowana świetna zabawa oraz wyjątkowa pamiątka na lata.
Każdy czworonóg raz na jakiś czas się drapie. Jeśli Twój pies sporadycznie trze łapą pysk, bok lub uszy, to nie ma powodów do niepokoju. To zupełnie normalne psie zachowanie. Jednakże, jeśli zauważysz, że Twój pupil robi to znacznie częściej, może to być sygnał, że jest coś nie tak. Oto przyczyny, przez które pies nadmiernie się drapie. Podpowiadamy jak pomóc futrzakowi, którego wszystko swędzi.
Czy zauważyłeś problemy z agresją u swojego psa? Jeśli tak, wiedz, że coś się dzieje. Czworonogi z natury nie uchodzą za porywcze zwierzęta. Jednak niektóre czynniki mogą wpłynąć na zmianę ich zachowania. W takiej sytuacji należy reagować szybko.
Kąpiel zdecydowanie nie należy do ulubionych czynności u kotów. Zapewne uważają, że najlepiej z tym poradzą sobie same, wylizując skrupulatnie własne futerko. Zwykle taki zabieg wystarcza w utrzymaniu codziennej czystości, niestety czasami potrzebne jest również dokładniejsze mycie. Nagranie, które krąży po sieci, stało się hitem. Zobaczcie sami minę kota skazanego na kąpiel.
Wielu właścicieli psów ma problem z kąpielą swojego czworonoga. Zwierzę albo bardzo tego nie lubi i przejawia agresywne zachowania, albo bardzo się boi. Są jednak sposoby, aby go do tego przekonać. Warto zacząć oswajanie pupila z wodą i mydłem już od jego szczenięcych lat. Trzeba jednak przestrzegać pewnych zasad. Inaczej można wyrządzić mu tym krzywdę.
Prawdopodobnie każdy z nas widział moment, w którym pies pełen poświęcenia i zaangażowania kopał dołki. Dla wielu jest to zupełnie normalne zachowanie, jednak dla właścicieli ogródków i działek to wielka zmora. Czy kopanie przez psa jest normalnym zachowaniem czy może właściciele czworonogów powinni mieć powody do zmartwień? Wyjaśniamy.
Właściciele mruczków uwielbiają regularne zabawy ze swoimi pupilami. Widok zaangażowanych we wspólne aktywności kotów podbija serca nawet tych osób, które na co dzień nie są fanami zwierzaków. Jednak przy okazji niektórych zabaw warto otoczyć pupila szczególną troską, by nie spotkała go żadna krzywda. Które zabawki oraz niewłaściwy sposób ich użytkowania może nieść za sobą spore konsekwencje dla zdrowia mruczka? Odpowiadamy.
Koty to jedne z najpopularniejszych domowych pupili. Te piękne zwierzęta potrafią być bardzo pomocne w walce ze szkodnikami domowymi, takimi jak myszy, jednak ich obecność, zwłaszcza niepożądana, nie zawsze niesie za sobą pożyteczne skutki. Właściciele ogrodów dobrze zdają sobie sprawę, jakim utrapieniem potrafią być wolno wychodzące lub dzikie koty. Jak pozbyć się nieproszonych mruczków w skuteczny i bezpieczny dla nich sposób? Zdradzamy sprawdzone sposoby.
Każdy właściciel psa chce, aby jego przyjaciel żył długo i był zdrowy, jednak czy wiemy, co jest dla nich najlepsze? Okazuje się, że nasze decyzje mają ogromny wpływ na samopoczucie i lepsze życie pupila. Oto sposoby na wzmocnienie jego odporności, która ochroni go przed licznymi chorobami.
Dla wielu psów wiosna jest zdecydowanie ulubioną porą roku. Po długich miesiącach zimna, zbyt krótkich spacerach i spędzaniu czasu w legowisku nadchodzą ciepłe, słoneczne dni. Jednakże wraz z nimi pojawia się problem alergii. Czy zdajesz sobie sprawę, że Twój pupil także może cierpieć z powodu pylenia roślin? Dowiedz się, jak rozpoznać objawy alergii u swojego psa i jak sobie z nimi radzić.
”Niespodzianki” znalezione w naszych mieszkaniach spowodowane załatwieniem się młodych kociaków poza kuwetą to nic szokującego, jednak co w przypadku starszego kota, który jest już naszym długoletnim domownikiem? Okazuje się, że nawet jednorazowa wpadka powinna dać nam do myślenia. Winna często leży po stronie opiekuna.
Mimo że ślimaki są ważną częścią ekosystemu i raczej kojarzą nam się pozytywnie, mogą wyrządzić sporo szkód. Najczęściej przekonują się o tym właściciele ogródków, którzy próbują przeróżnych metod, aby na stałe pozbyć się nieproszonych gości. Podpowiadamy, jak w naturalny sposób zwalczyć problem szkodników. Produkty ze sklepów nie umywają się do tego patentu.
Właściciele kotów zapewne nie raz przekonali się na własnej skórze, że życie z mruczkiem nie jest nudne. Nie zawsze jednak jest kolorowo, zwłaszcza wtedy, kiedy nasz pupil postanawia od rana być tytanem energii, a my wybudzamy z błogiego snu. Co zrobić z kocim rannym ptaszkiem, który potrzebuje naszej uwagi i jak go tego oduczyć?
Opiekunowie czworonogów zobowiązani są do płacenia podatku od ich posiadania. W obecnym roku kwoty ustalane indywidualnie przez gminy znów wzrosły. Nie wszyscy jednak muszą wnosić podatek od psa. Osoby objęte opłatą powinny się pośpieszyć. Pozostało niewiele czasu na dokonanie płatności.
Dobry właściciel czworonoga dba o jego aktywność, zabawę i odpowiednie pożywienie. Czasem jednak nawet najbardziej odpowiedzialni opiekunowie mogą przeżyć chwilę grozy, gdy kawałek zabawki lub karma utknie w przełyku pupila. Wyjaśniamy, co robić, gdy zadławi się pies.
Zapewne nikt z nas nie lubi chorować. Jesteśmy wtedy osłabieni i dokuczają nam uciążliwe objawy takie jak np. gorączka, kaszel czy katar. Pochylmy się dziś nad tym ostatnim z wymienionych symptomów. Co ciekawe zjawisko lejącej się wody z nosa występuje również u czworonogów. Podobnie jak i u ludzi katar uniemożliwia im swobodne oddychanie i może prowadzić do chrapania. Pewnie zastanawiacie się, dlaczego tak się dzieje? Czy wydzielina ta oznacza coś złego? Co robić i kiedy lepiej zgłosić się z psem do specjalisty?
Wszechobecna sierść na meblach czy na ubraniach to częsta zmora właścicieli czworonogów. Linienie to w pełni naturalny i nieunikniony proces fizjologiczny. Czasami jednak może także sygnalizować stan chorobowy. Dlaczego psy tracą sierść? Czy można temu jakoś zaradzić? I kiedy powinno nas to zaniepokoić?
Dla wszystkich żywych istot czas mija nieubłaganie. Warto pamiętać, że przemijanie dotyczy również naszych kocich przyjaciół. Jak wiadomo, mruczkom nie jest dane żyć tyle, co ludziom. Niektóre z oznak ich starzenia są widoczne na pierwszy rzut oka, a inne nie. A czy Ty wiesz, po czym poznać objawy starzenia się u kotów?
Właściciele mruczków często borykają się z problemem kota, która załatwia się poza przygotowaną dla niego kuwetą. Przyczyn takiego zachowania może być wiele. Jednak eksperci zwracają uwagę, że czasem w ten sposób pupil daje nam ważny znak, że z jego zdrowiem dzieje się coś niedobrego. Behawiorystka Martyna Ladzińska wyjaśnia, co kot próbuje przez to powiedzieć.
Odpowiednia motywacja do nauki nowych rzeczy jest niezwykle istotna zarówno u ludzi, jak i u zwierząt. Najczęstszym narzędziem, po które sięgamy w tresurze psów, jest nagradzanie. Należy jednak podejść do tematu ze zdrowym rozsądkiem, ponieważ może się to obrócić przeciwko nam. Żaden z właścicieli czworonogów nie chciałby, żeby jego pupil za każdym razem wymuszał smakołyki albo był zwyczajnie rozpieszczony. Jak więc skutecznie nagradzać psa? Podpowiadamy.
Choć pogryzienia przez czworonogi zdarzają się znacznie rzadziej niż inne skaleczenia, to warto wiedzieć, co robić gdy ugryzie nas pies. Zwłaszcza gdy nie znamy właściciela lub pies nie posiada książeczki zdrowia. Prawidłowe postępowanie może nas uchronić przed groźną i nieuleczalną chorobą, jaką jest wścieklizna. Lek.wet. Dagmara Mieszkis-Święcikowska wyjaśnia, jak postępować krok po kroku.
Wraz z nadejściem wiosny, natura budzi się do życia. Niektóre ze zwierząt wstają ze snu zimowego, a inne dopiero przychodzą na świat. WWF Polska opublikowała ważny komunikat na temat dzików i ich młodych. Zwierzęta coraz częściej możemy spotkać nie tylko w lasach, ale także w pobliżu naszych domów. Ważne jest, żeby wiedzieć, jak zareagować w takiej sytuacji oraz po czym poznać, że dzik szykuje się do ataku. Podpowiadamy.
Chmara kleszczy nawiedziła niektóre województwa. Choć te pasożyty są aktywne niemal przez cały rok, to szczególnie upodobały sobie początek wiosny. Niestety odsetek kleszczy zakażonych groźnym bakteriami w 4 regionach, może sięgać nawet do 60-70 procent. Naukowcy apelują, aby chronić siebie i swoje zwierzęta. Choroby wywoływane przez te pajęczaki są śmiertelnie niebezpieczne.
Czy posiadanie psa oprócz zyskania towarzysza życia może wpływać na nasze zdrowie? Owszem! Okazuje się, że czworonogi oddziałują nie tylko na nasz umysł i samopoczucie, ale również na pewne parametry zdrowotne. Lekarze nie mają co do tego żadnych wątpliwości. Życie z psem znacząco poprawia jego jakość.
Właściciele psów, których pupile śpią w swoich legowiskach, zapewne niejednokrotnie widzieli, że ich zwierzętom zdarza się krążyć wokół swojego posłania, a nawet drapać je tuż przed położeniem się. Dlaczego tak się dzieje? Czy takie zachowanie powinno niepokoić? Wyjaśniamy.
Nie da się ukryć, że koty mają opinię czyściochów. Ich regularne, staranne wylizywanie futerka uchodzi niemalże za rytuał, a mruczki robią to z dokładnością co do jednego włoska. Okazuje się jednak, że może to świadczyć o problemach, z jakimi zmaga się pupil. Lepiej zwrócić uwagę na wykonywaną przez niego toaletę.
Każdy opiekun czworonoga wie, jak ważna jest codzienna pielęgnacja, bo pies zadbany to pies szczęśliwy. Odpowiednie czynności kosmetyczne pomagają uchronić zwierzę przed niepożądanymi infekcjami czy chorobami. Jedni właściciele sami dbają o to w domowym zaciszu, inni zaś decydują się na wizytę w dedykowanym salonie. Chcąc, aby ich pupil wyróżniał się na ulicy, proszą groomerów o zmyślne i modne fryzury. Czasem jednak łatwo się zagalopować, ślepo podążając za modą, która niejednokrotnie okazuje się krzywdząca. Weterynarz przestrzega, czego należy się wystrzegać. Pamiętajmy, że wygląd naszego psa to nie wszystko.
Ze skutkami starości zmagają się nie tylko ludzie, ale również zwierzęta. Wraz z wiekiem spadkowi ulega kondycja i samopoczucie, a proporcjonalnie zwiększa się ryzyko wielu chorób wieku starczego. Jedną z dolegliwości, która może dotknąć koty na starość, jest demencja. Objawy tej choroby są bardzo zbliżone do ludzkiego Alzheimera. Jak je rozpoznać? Wyjaśniamy, jak radzić sobie z mruczkiem staruszkiem, który zmaga się z zaburzeniami poznawczymi i zaczyna tracić pamięć.