Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Koty > Kot musiał być umyty. Jego mina jest bezcenna, nagranie stało się hitem w sieci
Monika Włodarczyk
Monika Włodarczyk 15.04.2024 09:27

Kot musiał być umyty. Jego mina jest bezcenna, nagranie stało się hitem w sieci

kot
Fot. Facebook/kucingthecat

Kąpiel zdecydowanie nie należy do ulubionych czynności u kotów. Zapewne uważają, że najlepiej z tym poradzą sobie same, wylizując skrupulatnie własne futerko. Zwykle taki zabieg wystarcza w utrzymaniu codziennej czystości, niestety czasami potrzebne jest również dokładniejsze mycie. Nagranie, które krąży po sieci, stało się hitem. Zobaczcie sami minę kota skazanego na kąpiel.

Koty nie lubią kąpieli a uchodzą za bardzo czyste zwierzęta

Nie od dziś wiadomo, że koty uchodzą za niezwykle czyste zwierzęta. Bardzo często możemy zaobserwować, jak mruczki starannie wylizują swoje futerko za pomocą języka. Co ciekawe ta część ciała ma haczykowate wypustki, które w połączeniu ze śliną działają jak mokra szczotka. Jest to ich naturalny sposób na utrzymanie czystości. 

Nieco gorzej przedstawia się sytuacja kiedy chcemy zafundować naszemu wąsatemu milusińskiemu prawdziwą kąpiel. Zwykle czynność ta nie należy do ich ulubionych i może przysporzyć właścicielom futrzaków wielu kłopotów albo… śmiechu! Zobaczcie przekomiczne nagranie z kąpieli tego kociaka. Jego mina jest bezcenna.

Tragiczny finał spaceru z psem. Padły strzały, zwierzaka nie udało się uratować Znaleziony w ogrodzie kot różnił się od dachowców. Nigdy nie powinien być złapany

Nagranie z kąpieli kota stało się hitem w sieci

To wideo jest prawdziwym hitem w sieci. Przedstawia ono kota zażywającego kąpieli. Jednak nie wygląda na zbytnio szczęśliwego. Jego właścicielka przytrzymuje go pod brodzikiem i za pomocą prysznica polewa jego futerko. 

Wciśnięty w róg rudy mruczek bez wątpienia cierpi kocie katusze związane z nieznośną w jego mniemaniu pielęgnacją. Jego mina jest bezcenna. Możemy wyczytać z niej zarówno frustrację, jak i bezradność i rozpacz. Z bezsilnością czeka, aż te tortury się skończą. Nagranie, które stało się prawdziwym hitem, doprowadza do śmiechu wszystkich oglądających. Zobaczcie sami.

Kiedy należy kąpać kota?

Tak jak wspominaliśmy, koty potrafią same świetnie utrzymać swoje futrzane ciałka w należytej czystości i nie zaleca się zbyt często ich myć. Czasami zdarzają się jednak sytuacje kiedy to kąpiel z pomocą człowieka jest niezbędna. 

Poniżej przestawiamy przypadki kiedy zalecane jest dodatkowe czyszczenie futra kota:

  • w przypadku mocnych zabrudzeń;
  • w przypadku zaobserwowanych pasożytów lub problemów skórnych;
  • w przypadku występowania kołtunów i plączącej się sierści;
  • w przypadku, gdy kot ma problemy z samodzielnym czyszczeniem futerka;
  • w przypadku kotów z bezwłosych ras.
kot.jpg
Fot. Canva/Visual Content