Podawanie leków pupilowi, który nie ma ochoty ich przyjmować, to prawdziwe wyzwanie. O ile sztuki przekonywania czworonoga do połknięcia tabletki można łatwo się nauczyć, tak przemywanie i zakropienie mu oczu spędza niektórym opiekunom sen z powiek. Jak prawidłowo zakraplać psu oczy? Istnieją dwa sposoby na usprawnienie tej procedury. Postępuj zgodnie z wytycznymi, a Twój zwierzak wreszcie przestanie się wyrywać.
W upalne dni każdy z nas próbuje znaleźć sposób na zaznanie odrobiny chłodu. Dzięki klimatyzacji, wiatrakom, zimnym napojom oraz lodom nam — ludziom — łatwiej jest przetrwać ten trudny czas. Nasze czworonogi również odczuwają skutki wysokich temperatur. Sprytnym rozwiązaniem dającym im chwilę wytchnienia jest produkt dostępny w sieci sklepów Action. Kosztuje 26,95 zł i zmieści się do każdego podróżnego plecaka. Latem to absolutny game-changer!
Nauczycielka podczas przerwy w zajęciach z uczniami postanowiła zrobić sobie kawę. Gdy otworzyła szafkę, była przekonana, że przez przypadek na półkach rozsypały się zmielone ziarna. Po chwili, ku jej zaskoczeniu i przerażeniu brązowe drobinki zaczęły się ruszać. Kobieta nie ukrywa, że gdy to dostrzegła, poczuła się mocno zdezorientowana.
Choć najczęściej można je spotkać w lasach, na łąkach i polach, to coraz częściej pojawiają się w naszych ogródkach. Jaszczurki, bo o nich mowa, u wielu ludzi budzą przerażenie. Nie są jednak naszymi sprzymierzeńcami, a jeśli zadomowiły się w pobliżu Twojego domu, nie przeganiaj ich. Dzięki nim pozbędziesz się pasożytów.
Przyjmując pod swój dach psa, każdy opiekun musi zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria i zabawki. Na pierwszy ogień idą zwykle gadżety umożliwiające bezpieczne spacerowanie. Wówczas wielu z nas zastanawia się, jakie wyboru należy dokonać — kupić obrożę lub szelki? To zależy. Behawiorysta Krzysztof Tatar wyjaśnia, że odpowiedź uzyskamy, zadając sobie jedno ważne pytanie.
Pijawki, obok pająków czy węży, są zwierzętami, które u zdecydowanej większości osób wywołują raczej strach i wstręt niż fascynację. Można je spotkać w niemal każdym zbiorniku wodnym w naszym kraju. Osiągają niebywałe rozmiary oraz posiadają szczęki wyposażone w drobne chitynowe zęby. Dawniej wierzono, że znienacka atakują bydło i wysysają z niego niemal całą krew. Czy pijawka końska jest faktycznie taka groźna jak ją malują?
Koty są niesamowicie wrażliwymi zwierzętami. Często bodźce zewnętrzne i inne stresory umykają naszej uwadze, jednak wpływają na zachowanie naszych kocich przyjaciół. Część z nich może skłonić mruczka do zachowań obsesyjno-kompulsywnych, które prowadzą do autoagresji. Behawiorystka wyjaśnia, dlaczego koty się samookaleczają i jakie objawy świadczą o tym, że najwyższa pora zasięgnąć porady specjalisty.
Smutek jest jedną z podstawowych emocji, która pełni kluczową rolę w ludzkim życiu. Oczywiście zwierzęta również posługują się prostymi emocjami, manifestując swoje zasmucenie w określony sposób. Czy zaobserwowałeś, że twój pupil stał się przygnębiony lub apatyczny? Zastanawiasz się, co może być przyczyną takiego stanu? Chwilowo zły nastrój, a może sygnał, że dzieje się coś poważniejszego? Zaradź smutkowi u zwierzęcia sprawdzonymi metodami.
Każdy pies jest wyjątkowy — to fakt, nie opinia. Choć czworonogi różnią się od siebie charakterem, wyglądem i temperamentem, to przy właściwej opiece wszystkie mają wspólny mianownik. Łączy je bezgraniczna miłość do człowieka. Przedstawiamy 5 najbardziej oddanych psich towarzyszy. Jeśli zależy Ci na wiernym i zapatrzonym w Ciebie pupilu, warto zastanowić się nad wyborem jednej ze wskazanych ras.
Każdy koci właściciel powinien wiedzieć, że w momencie podjęcia się opieki nad zwierzęciem staje się odpowiedzialny za zdrowie oraz bezpieczeństwo pupila. Regularne odrobaczanie to jeden z fundamentalnych zabiegów profilaktycznych, mających na celu dbanie o dobrostan futrzaka. Pasożyty w organizmie to powszechny problem wśród kotów zarówno tych wychodzących, jak i pozostających w domach. Jak często odrobaczać dorosłego kota i kocięta? Wyjaśniamy.
Prośby i skargi na sąsiadów, których psy uciążliwie szczekają to problem wielu mieszkańców polskich osiedli. Spór między lokatorami może się nasilić, jeżeli hałasy powodowane przez zwierzaka zakłócają ciszę nocną. Co robić, gdy nasz futrzak nieustannie ujada? Kara przewidziana za to wykroczenie może przyjąć różne formy. Wyjaśniamy, jakie konsekwencje grożą właścicielowi w przypadku niewłaściwej opieki nad zwierzęciem.
Choć w Polsce występuje aż 19 gatunków kleszczy, na naszym terytorium pojawiła się nowa, groźna odmiana. Kleszcz afrykański może przerażać nie tylko rozmiarem, ale i również zagrożeniem, jakie stwarza dla ludzi i zwierząt. Sprytny pasażer na gapę dotarł do naszego kraju za pomocą ptaków wracających z ciepłych krajów. Jego atak może skończyć się dla nas tragicznie.
Czy zauważyłeś niecodzienne zachowanie u swojego psa, które przejawia się potrząsaniem głowy i drapaniem po uchu? Przyczyna dolegliwości może być poważna i nie wolno bagatelizować sygnałów wysyłanych przez pupila. Nierzadko chodzi o groźną chorobę zapalenia ucha, która nieleczona może prowadzić nawet do utraty słuchu.
Eksperci apelują do wszystkich miłośników zwierząt, by zwrócili uwagę na krzywdę, jaką mogą wyrządzać im, nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Okazuje się, że charakterystyczne światła stanowią poważne zagrożenie dla wielu gatunków. Eksperci z zakresu botaniki, w tym Łukasz Łuczaj, alarmują, by pozbyć się ich jak najszybciej.
Czy zauważyłeś, żeby twój pies miał problem z wyjściem z domu na spacer, gdy na dworze panuje deszczowa aura? Załatwianie potrzeb przy takich warunkach pogodowych to przecież nic przyjemnego. Na czym polega problem i jak przekonać czworonoga do przechadzek w czasie opadów? To nie takie trudne — podpowiadamy, co zrobić.
Prędzej czy później w życiu każdego opiekuna zwierzęcia nastąpi moment, gdy obecność futrzastego przyjaciela znajdzie swoje zwieńczenie w śmierci. Mimo iż współcześnie starość, umieranie i śmierć zostały niejako zepchnięte na skraj świadomości, sam temat nie traci na aktualności i u wielu rodzi dylematy. Kiedy należy rozważyć decyzję o uśpieniu pupila? Wyjaśniamy, jakie warunki muszą zostać spełnione, aby możliwe było poddanie zwierzęcia eutanazji.
Akcesoria do drapania to obowiązkowy element wyposażenia każdego mieszkania, w którym znajduje się kot. Znana sieć sklepów po raz kolejny swoją ofertę kieruje do wszystkich miłośników futrzaków i proponuje im drapak z dodatkową funkcją, który bez wątpienia pokocha twój kot. To prawdziwy hit w Action!
Mszyce to prawdziwa zmora wszystkich ogrodników. Gatunek ten żeruje na pąkach kwiatowych, liściach i łodygach, doprowadzając do osłabienia i uszkodzenia rośliny. Najczęściej można spotkać je na młodych pędach, jednak nierzadko atakują też korzenie. Ze zwalczaniem owadów nie należy zwlekać, dlatego warto wiedzieć, jak szybko i skutecznie się ich pozbyć. Sprawdź, jak przygotować niezawodny oprysk, a uporczywe szkodniki przestaną wyrządzać szkody w Twoim ogrodzie.
Czy zauważyłeś, żeby w ostatnim czasie twój kot stał się bardziej uczuciowy, choć dotychczas nieprzesadnie domagał się czułości? Dla opiekunów przyzwyczajonych do tego, że mruczek zwykle trzyma się z boku i łaskawie wyraża zgodę na drapanie po grzbiecie, może być to duże zaskoczenie. Jak się okazuje, z pozoru niewinna zmiana zachowania może zwiastować problemy.
Jak zadbać o bezpieczeństwo w domu, gdzie obecne są koty? Wystarczy proste zabezpieczenie w postaci siatki, które mimo swojej popularności nadal budzi wiele pytań i niepewności. Wielu właścicieli zastanawia się, jak ocenić wytrzymałość siatki zabezpieczającej i czy montaż można wykonać bez ingerencji w elewację. O zaletach i wadach tego rozwiązania opowiada Maja Sieńkowska, kocia behawiorystka i założycielka firmy “Kotek nielotek”.
Zarówno dla ludzi jak i zwierząt czas przemija nieuchronnie. Jak wiadomo, czworonogom nie jest dane żyć tyle, co nam, a proces ich starzenia jest bardzo indywidualną kwestią. Po czym więc poznać, że pies jest już seniorem, aby zapewnić mu należytą dla wieku opiekę? Niektóre z oznak jego starzenia widoczne są już na pierwszy rzut oka, inne natomiast łatwo przeoczyć.
Pędraki bywają ogromną zmorą ogrodników i działkowców. Larwy żyjące w glebie żywią się m.in. korzeniami, przez co niszczą nie tylko uprawy, ale również sprawiają, że na trawnikach pojawiają się brunatne plamy. To z kolei przyciąga inne szkodniki, którym ułatwiany jest dostęp do pożywienia. Jak w bezpieczny sposób poradzić sobie z larwami chrząszczy?
Jak się okazuje, nudzić się potrafią nie tylko ludzie, ale i zwierzęta. Czworonogi także doskonale znają ten stan. Psia nuda nie jest jednak tym samym, co nuda u człowieka. Będziesz zaskoczony, co może ją powodować oraz jak się objawia.
Zarówno u psów jak i u ludzi podłoże reakcji alergicznych może być przeróżne. Rozpoznanie alergenu u czworonoga nie należy jednak do najłatwiejszych. Niepokojące symptomy, które towarzyszą pupilowi, mogą wynikać także z wielu innych chorób. Diagnostyka oraz późniejsze leczenie alergii wymaga wielu konsultacji i wizyt w gabinecie weterynaryjnym. Co najczęściej uczula psa? Podpowiadamy, na jakie objawy zwrócić szczególną uwagę.
Wszystkim kochającym posiadaczom mruczków zależy, aby ich pupile były w jak najlepszej kondycji zdrowotnej. Dwoją się i troją, żeby zapewnić im należytą opiekę. Czasem jednak zdarza się, że mimo wszelkich starań futrzakowi coś dolega. Jak rozpoznać gorączkę u kota i jak ją zbić?
Choć koty znane są ze swojego wyrafinowanego gustu i specyficznych upodobań żywieniowych, to zdarza im się odmawiać jedzenia z zupełnie innych powodów niż smak karmy. Istnieje wiele czynników, których oddziaływanie może prowadzić do utraty apetytu u mruczka. Jeden z powodów może Cię zaskoczyć. Na szczęście ten problem rozwiążesz błyskawicznie.
Gołębie potrafią być zmorą osób, którym zależy na utrzymaniu czystości na balkonie i parapetach. Ptaki te nie tylko roznoszą zanieczyszczenia, ale również choroby. Potrafią uwić gniazdo na balkonie, a ponadto zniszczyć doniczki, kwiaty i inne ozdoby. Jak w bezpieczny sposób odstraszyć gołębie? Oto kilka sprawdzonych sposobów.
Psy to niezwykle ciekawskie zwierzęta — często wąchają, liżą i jedzą wszystko, co spotkają na swojej drodze, dlatego zatrucie pokarmowe możliwe jest nawet przy stałym nadzorze. Takie zachowanie sprzyja również zakażeniom pasożytami. Dlatego każdy z właścicieli czworonogów powinien regularnie odrobaczać swojego pupila. Niestety okazuje się, że wielu z nich wciąż robi to zbyt rzadko. Jak często odrobaczać dorosłego psa i szczeniaka i jaki rodzaj odrobaczania wybrać? Wyjaśniamy.