Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Agresja

Agresja

Zachowanie mające na celu wyrządzenie szkody sobie lub otoczeni. Może mieć różne powody. Często bywa wyrazem instynktu uaktywniającego się w obliczu zagrożenia.

pies
08.06.2024 16:38 9-latka pogryziona przez psa. Właścicielka zbiegła z miejsca zdarzenia

Na jednej z ulic w Gdańsku doszło do ataku psa, który pogryzł przebywającą w pobliżu 9-letnią dziewczynkę. Właścicielka czworonoga nie udzieliła poszkodowanej pomocy i zbiegła z miejsca zdarzenia. Dziecko z obrażeniami twarzy trafiło do szpitala, a policja rozpoczęła poszukiwania sprawcy oraz jego opiekunki. Wizerunek kobiety został zarejestrowany przez osiedlowy monitoring.

pitbull
17.05.2024 14:26 Trzy psy zaatakowały kobietę. Trafiła do szpitala w ciężkim stanie

Na Dolnym Śląsku doszło do przerażającej sytuacji z udziałem trzech psów rasy american bully, które dotkliwie zaatakowały przejeżdżającą na rolkach kobietę. 26-latka w ciężkim stanie trafiła do szpitala. Właściciel psów w momencie zatrzymania był nietrzeźwy i czekają go poważne konsekwencje nie tylko za nieupilnowanie zwierząt. O dalszym losie czworonogów zadecyduje Powiatowy Inspektorat Weterynarii.

bulterier
30.04.2024 11:16 Bulterier zaatakował rowerzystę. Właścicielka wyprowadzała go, jadąc autem

Do ataku psa na rowerzystę doszło w gminie Stawiguda w woj. warmińsko-mazurskim. Zwierzę bez smyczy i kagańca rzuciło się na mężczyznę. Właścicielka wyprowadzała swojego bulteriera w dość nietypowy sposób — prowadząc samochód. Czworonóg miał biec za pojazdem, aby się bardziej zmęczyć.

pies
25.04.2024 16:03 Kto odpowiada za agresję u psa? Behawiorysta wyjaśnia

Według statystyk najczęściej nie gryzą psy bezpańskie tylko te, które mają swoich właścicieli. Kto jest więc odpowiedzialny za agresywne zachowania wśród czworonogów? One same czy ich opiekunowie? Behawiorysta wyjaśnia.

agresywny pies
15.04.2024 09:35 Nagłe ataki agresji u psa. Z czego wynikają i jak na nie reagować?

Czy zauważyłeś problemy z agresją u swojego psa? Jeśli tak, wiedz, że coś się dzieje. Czworonogi z natury nie uchodzą za porywcze zwierzęta. Jednak niektóre czynniki mogą wpłynąć na zmianę ich zachowania. W takiej sytuacji należy reagować szybko.

niedźwiedź
20.03.2024 09:28 Atak niedźwiedzia w centrum miasta. 5 osób rannych, nakazano odstrzał zwierzęcia

Szokujące doniesienia dobiegają ze skraju Tatr. Niedźwiedź gonił ludzi w centrum miasta. Miejscowość, w której doszło do ataku, znajduje się ok. 80 km od Zakopanego. Służby specjalne monitorują teren. W przypadku powrotu zwierzęcia ma ono zostać odstrzelone. 

Ambulans
07.03.2024 14:25 Pies pogryzł niespełna 2-letnią dziewczynkę. Dziecko jest w szpitalu

Przez ostatnie dwa miesiące nie cichły echa tragedii, jaka rozegrała się w Zgorzelcu, a policja zawiadamia o kolejnym pogryzieniu dziecka przez psa. W Wieluniu niespełna 2-letnia dziewczynka, przebywając w mieszkaniu pod opieką matki, została zaatakowana. W obliczu zaistniałej sytuacji dziecko wymagało udzielenia pomocy lekarskiej. Trafiło do szpitala w Łodzi.

Pomoc medyczna
13.12.2023 12:28 Głuchy mężczyzna nie słyszał rozpaczliwych krzyków. Minuty po tym, jak psy uciekły, rozegrał się horror

Kobieta została zaatakowana we własnym ogrodzie przez trzy psy pasterskie. Przykrym zrządzeniem losu mężczyzna, który jej towarzyszył, nie zareagował. Nie był w stanie usłyszeć wołania o pomoc ze względu na wadę słuchu. Nieustające krzyki ofiary zaniepokoiły mieszkańców wioski, którzy niezwłocznie pobiegli za źródłem dźwięków. Udało im się przegonić agresywne zwierzęta. Nie sądzili, że to dopiero początek horroru, w którym przyszło im brać udział.

Pies pogryzł 5-latka, Policjanci eskortowali chłopca do szpitala
06.07.2023 14:33 Dramat w Jasionce, pies ugryzł 5-latka w twarz. Ojciec roztrzęsionym głosem poprosił policję o pomoc

Ojciec i jego 5-letni syn przyjechali odwiedzić dziadka mieszkające w Jesionce na Podkarpaciu. Podczas gdy dorośli rozmawiali, nieoczekiwanie rozległ się krzyk dziecka. Chłopiec został pogryziony w twarz przez psa należącego do członka rodziny. Zważywszy na bezpośrednie zagrożenie utraty zdrowia czy życia, funkcjonariusze pomogli w szybkim dotarciu poszkodowanego do szpitala w Rzeszowie. 

Agresywny pies zagryzł ciężarną sarnę
14.05.2023 11:39 Taką krzywdę może wyrządzić spuszczanie psa ze smyczy. Dla sarny było za późno, "Niebawem miała urodzić"

Ile krzywd może wyrządzić właściciel psa, pozwalając pupilowi na bieganie samopas po lesie czy spuszczając go ze smyczy bez nadzoru w trakcie nocy? Pracownicy Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Kościanie pokazali skutki tychże decyzji. W mediach społecznościowych umieszczono zdjęcia ciężarnej sarny, która miała rozszarpany tył ciała. Do takiego stanu doprowadził ją wałęsający się luzem pies.W gminie Kościan (woj. wielkopolskie) w jednym z ogrodów znaleziono sarnę pogryzioną przez psa. Oto efekty zabawy psów, i to wcale nie tylko tych, należących do dużych ras, dzikimi zwierzętami - ból, cierpienie, a w tym przypadku też trauma ludzi, na których posesji rozegrał się ten dramat. 

Wściekły kot
11.05.2023 17:17 Kot prędzej wydrapałby oczy, niż pozwolił się pogłaskać. Bał się wszystkich, dopóki nie poznał dziadka

Koty bywają przeważnie potulne, łaszą się do nóg i nadstawiają pupę, by pogłaskać je u nasady ogona - ale nie Nanoos. Zadziorny mruczek prędzej podrapie człowieka do krwi, niż pozwoli się komukolwiek dotknąć. Właścicielka agresywnego zwierzaka szukała pomocy, jednak bezskutecznie. Remedium okazała się kojąca obecność dziadka.Kot, który wyrazem twarzy zdradza więcej emocji niż niejeden człowiek, istnieje i należy do Reem Mohammad, jednak problem stanowi drobny szczegół - jego pyszczek zazwyczaj wyraża gniew i wściekłość, czyli typową reakcję wśród zwierząt na odczuwany strach. 

Niedźwiedź wyskakuje ze śmietnika
10.05.2023 09:26 Otworzył kontener na śmieci, wtem rozległ się głośny ryk. Przerażony dyrektor musiał uciekać w te pędy

Dyrektor szkoły podstawowej w Wirginii Zachodniej doznał szoku. Otwierając kontener, ujrzał sporych rozmiarów niedźwiedzia. Takiego zastrzyku energii nie byłaby w stanie dostarczyć nawet najmocniejsza kawa. Poniedziałek to chyba najbardziej nielubiany przez pracowników dzień tygodnia, gdyż kojarzy nam się najczęściej z powrotem do pracy i obowiązkami. Niewykluczone, że Jamesowi Marshowi, dyrektorowi Zela Elementary School, będą one odtąd przypominały o niespodziewanym spotkaniu z dzikim zwierzęciem podczas obchodu wokół szkoły. 

Turecka angora
09.05.2023 16:22 Mówili, że jest zbyt agresywny, by ktokolwiek go pokochał. Budził strach we wszystkich poza jedną osobą

Co zrobić, gdy nie można zapanować nad agresywnym zwierzakiem? - z tym pytaniem przyszło się zmierzyć opiekunom Ludde'a. Kocurek miał na koncie kilkukrotne porzucenie przez właścicieli. Mruczka określono beznadziejnym przypadkiem, z którym nawet doświadczeni ratownicy nie mogli sobie poradzić. Tylko jedna osoba postanowiła zaryzykować i oswoić stworzenie, które przeszło piekło.Kocia agresja jest bardzo częstą przyczyną konsultacji opiekunów z behawiorystami, zoopsychologami i lekarzami weterynarii. Koty są zwierzętami o wrażliwej psychice, większość z nich lubi ustalony rytm dnia, dlatego nawet najmniejsze odstępstwa od normy, zmiana otoczenia czy nieznajome twarze mogą wyzwolić u nich negatywne emocje. 

Żbik
06.05.2023 11:08 Wyszedł na spacer, skończył w szpitalu. Tajemnicza hybryda kota i żbika dokonała "strasznych pogryzień"

W województwie małopolskim doszło do niesprowokowanego ataku na mężczyznę spacerującego po terenie swojej posesji. Nieznane zwierzę dotkliwie pogryzło gospodarza. Finalnie drapieżnik przegrał starcie z człowiekiem. Zdaniem powiatowej lekarki weterynarii mężczyzna został zaatakowany przez krzyżówkę żbika z kotem domowym. Przed kilkoma miesiącami w mediach pojawiały się wzmianki o “czarnej owcy” wśród watahy wilków. Mowa o hybrydzie wilka i psa widzianej w okolicach Lidzbarka Warmińskiego, która zapoczątkowała dyskusję o skutkach krzyżowania się udomowionych pupili z ich dzikimi krewnymi. Incydent z ostatnich dni pokazuje, że wypuszczanie kotów również może mieć zemścić się na człowieku. 

Charla Nash i szympans Travis
27.04.2023 13:01 Szympans był wychowywany jak dziecko. Zwierzę pokiereszowało ją tak dotkliwie, że straciła pół twarzy i ręce

Szympans o imieniu Travis niemal od momentu przyjścia na świat był otoczony ludźmi. Nosił swetry, pił wino z kieliszka, a nawet występował w reklamach, co uśpiło czujność jego opiekunów. Gdy osiągnął dojrzałość, przestał być słodką małpką. O nieprzewidywalności dzikiego zwierzęcia na własnej skórze przekonała się 55-letnia Charla Nash. Zmasakrowana przez szympansa kobieta cudem przeżyła. Zapis rozmowy właścicielki Travisa z dyspozytorem medycznym mrozi krew w żyłach.Dramatyczny finał “zabawy w dom” stanowi niezaprzeczalny dowód na to, iż dzikie zwierzęta nie powinny być uczłowieczane. Sprowadzając je do roli przyjaciół czy substytutu dziecka, nie dajemy im przyzwolenia na bycie sobą - a w dzikości kryje się przecież nieprzewidywalność, natura i wolność w jednym. 

None
05.04.2023 12:27 Kuriozalne sceny w Rosji. Bezpański kot posłał dwóch funkcjonariuszy policji do szpitala

Dwóch rosyjskich funkcjonariuszy z regionu moskiewskiego zostało rannych podczas próby przerwania walki między psem policyjnym a bezpańskim kotem. Według lokalnych źródeł, operacja była bardzo skomplikowana i zakończyła się dla policjantów hospitalizacją. Los kociego napastnika pozostaje nieznany.Koty są zwierzętami, które, podobnie jak ludzie, mają swoje sympatie i antypatie. Pech chciał, iż dwóch policjantów interweniujących w mieście Dmitrow zostało zaklasyfikowanych przez zdziczałego zwierzaka do tej drugiej kategorii.

policja
24.08.2022 14:37 Pies zagryzł 47-letniego mężczyznę. Ofiara chciała go tylko wziąć na spacer

Pies rasy pitbull zaatakował 47-letniego mężczyznę. Ofiara to znajomy właścicielki psa, który miał wyręczyć ją w wyprowadzaniu czworonoga na spacer. Zwierzę zostało odstrzelone przez policjantów z uwagi na agresywne zachowanie. Do tragedii doszło we wtorek, 23 sierpnia w godzinach wieczornych w mieszkaniu przy ul. Pańskiej w Gdyni Witominie. 47-latek odwiedził znajomą w mieszkaniu z zamiarem wyprowadzenia należących do niej psów rasy pitbull. Jeden z nich nieoczekiwanie zaatakował mężczyznę.

4-letnia Nadia
09.08.2022 12:29 4-latka ze Zduńskiej Woli pogryziona przez psa. Rodzice zbierają środki na operację

Pies, mieszaniec w typie amstaffa zaatakował grupę bawiących się dzieci. 4-letnia Nadia została dotkliwie pogryziona przez zwierzę i przewieziona do szpitala. Chociaż wybudziła się ze śpiączki, wciąż potrzebuje kosztownej operacji. Koszmar 4-letniej Nadii Kaczmarek ze Zduńskiej Woli rozegrał się 19 lipcu br. Dziewczynka wyszła wraz z rodzeństwem na podwórko wielorodzinnego budynku, gdzie bawiła się grupa dzieci. W pewnym momencie podbiegł do nich pies, mieszaniec w typie amstaffa. Biegające bez opieki zwierzę bez ostrzeżenia zaatakowało dziewczynkę, gryząc ją w policzek.

Zdjęcie ilustracyjne: rekiny
03.08.2022 16:10 Atak rekina u wybrzeży Wielkiej Brytanii. To pierwszy udokumentowany przypadek od lat

Jak informują brytyjskie media, kobieta, która w ubiegły czwartek (28 lipca) nurkowała w Oceanie Atlantyckim u wybrzeży Kornwalii, została ugryziona przez rekina błękitnego. Organizatorzy nurkowania podkreślają, że zaistniała sytuacja jest "niezwykle rzadka".W południowo-zachodniej Anglii doszło do ataku rekina na człowieka. Kobieta biorąca udział w nurkowaniu doznała urazu nogi. Według brytyjskiej organizacji charytatywnej The Shark Trust to pierwszy udokumentowany przypadek od ponad 150 lat.

Z ostatniej chwili
02.08.2022 10:41 Prokuratura zabrała głos ws. pogryzień w gminie Jeziorzany. Są wstępne wyniki sekcji zwłok 67-latka

Ujawniono wstępne wyniki sekcji zwłok 67-latka. Ciało mężczyzny ze śladami pogryzienia, najprawdopodobniej przez zwierzęta, leżało od około tygodnia w miejscowości Krępa w gminie Jeziorzany. Wiadomo już, że do zgonu nie doszło w wyniku ataku agresywnych psów.Mieszkańcy wsi, w których w zeszłym tygodniu znaleziono zwłoki dwóch mężczyzn - 48- i 67-latka - bali się wychodzić z domów i poruszać po otwartych przestrzeniach. Miało to związek z okolicznościami, w jakich doszło do serii tajemniczych zgonów. Na ciałach zmarłych widoczne były liczne obrażenia, głównie rany kąsane i szarpane, wskazujące na atak zwierzęcia.

Policja
29.07.2022 10:52 Jeziorzany: Odnaleziono kolejne zwłoki ze śladami pogryzienia. To już drugi przypadek

W gminie Jeziorzany, gdzie w ostatnim czasie doszło do tragicznej śmierci 48-latka, znaleziono kolejne zwłoki. Również i w tym przypadku na ciele znajdowały się liczne obrażenia, głównie rany kąsane i szarpane, wskazujące na atak zwierzęcia.Jak informowaliśmy z początkiem tygodnia, 23 lipca na terenie wsi Skarbiciesz w gminie Jeziorzany znaleziono zwłoki 48-letniego Mariusza K. Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, że - najprawdopodobniej owczarki belgijskie - zaatakowały go, gdy jechał na rowerze. Zaledwie kilka dni później, w nocy z czwartku na piątek, w powiecie lubartowskim służby zabezpieczyły kolejne zwłoki ze śladami pogryzień.

benito
26.07.2022 13:57 Schronisko Na Paluchu wykonało pierwszą od lat eutanazję zdrowego psa. Ujawniono powody

W warszawskim schronisku Na Paluchu wykonano pierwszą od ośmiu lat eutanazję w pełni zdrowego psa. Zdaniem nowo powołanej komisji etycznej czworonóg imieniem Benito nie rokował i należało go uśpić. "Z bólem serca podjęliśmy taką decyzję" - zapewnia wicedyrektor placówki. Benito trafił do schroniska Na Paluchu cztery lata temu jako kilkuletni pies. Zwierzę zostało odebrane poprzednim właścicielom, gdyż już wtedy przejawiał agresję. Czworonóg od początku nie zdawał sobie sprawy ze swoich gabarytów, a przede wszystkim siły. Uznano go za psa trudnego i problemowego.

Chaos na plaży
13.07.2022 16:04 Kobieta wypoczywająca na plaży nie zdążyła dojeść pizzy. Została pogryziona przez dzika

Turyści, którzy wybrali się na urlop nad morze, nie spodziewali się takiego wydarzenia. Kobieta wypoczywająca na jednej z włoskich plaż została zaatakowana przez dzika. Zwierzę najprawdopodobniej zwabiła niedojedzona pizza. Dzikom coraz rzadziej brakuje odwagi, by pchać się w środek europejskich miast w poszukiwaniu pożywienia. Stada wygłodniałych zwierząt buszujące po śmietnikach, plażach i innych miejscach, w których mogą znaleźć resztki jedzenia, to już powszechne zjawisko, które można zaobserwować w wielu miejscach w Polsce. Okazuje się, że mieszkańcy słonecznej Italii także są udręczeni przez te stworzenia.

Zdjęcie ilustracyjne
09.07.2022 15:37 Jego pies pogryzł się z innym, więc wezwał policję. Chwilę później sam trafił za kartki

Mokotowscy funkcjonariusze policji przyjęli zgłoszenie dotyczące dwóch psów, które miały się ze sobą gryźć. Przyjazd funkcjonariuszy zakończył się... aresztowaniem zgłaszającego. Co było powodem zatrzymania?Policjanci z mokotowskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego zostali skierowani na ul. Wielicką, gdzie miały pogryźć się dwa wyprowadzane na spacer psy. Z agresywnego zachowanie zwierząt w krótkim czasie wywiązała się kłótnia między ich właścicielami.

niedźwiedź
30.06.2022 15:58 Atak niedźwiedzia na turystę w Tatrach. Internauci: "Sam się o to prosił"

Niedźwiedź zaatakował turystę po słowackiej stronie Tatr, a przerażające zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamerę. Zachowanie turysty jest doskonałym przykładem tego, czego nie powinno się robić, gdy spotka się na swojej drodze drapieżnika.Niedźwiedź jest największym drapieżnikiem występującym na terenie Tatr, zarówno po polskiej, jak i słowackiej stronie. Można go zaobserwować w każdym piętrze roślinnym, jednak najlepszym sposobem radzenia sobie ze spotkaniem niedźwiedzia jest po prostu go nie mieć. Najgorszym pomysłem jest podążanie śladami drapieżników i lekceważenie zagrożenia. Na własnej skórze przekonał się o tym pewien słowacki turysta, który został zaatakowany podczas górskiej przechadzki.

Chihuahua
24.06.2022 14:23 Chihuahua była agresywna wobec każdego. By jej pomóc, zdecydowano się na ryzykowny krok

Wolontariuszka z organizacji Freedom Ride Rescue przyjęła pod opiekę chihuahuę z diabelskim charakterem. Suczka miniaturowych rozmiarów nie ufała człowiekowi i miała poważne problemy z agresją. Wszystko zmieniło się wraz z chwilą, gdy pierwszy raz została pogłaskana po brzuszku.Pies to zwierzę o bardzo bogatym wachlarzu emocji i reakcji, niemniej jednak wielu ludzi krzywdzi zwierzęta z braku świadomości. Czasem nawet nie wiemy, jak wielką krzywdę możemy wyrządzić pupilowi, traktując go w nieodpowiedni sposób. Na szczęście duże nakłady cierpliwości i bardzo spokojnej pracy nad psychiką czworonoga mogą zmienić jego zachowanie nie do poznania. Ta agresywna chihuahua jest tego idealnym przykładem.

18-latka
19.06.2022 12:22 18-letnia Weronika pogryziona przez watahę psów. Trwa zbiórka pieniędzy na leczenie

18-letnia Weronika została dotkliwie pogryziona przez sforę zdziczałych psów. Z ciężkimi obrażeniami trafiła do szpitala. Dziewczynę czekają kosztowne operacje plastyczne i długotrwała rehabilitacja. Ruszyła wielka akcja pomocy, podczas której zbierane są pieniądze na leczenie dla nastolatki.Do tragicznego w skutkach wypadku doszło 26 maja br. Tego dnia rano Weronika jak zwykle wyszła do szkoły, ale niestety już do niej nie dotarła. Kilkadziesiąt metrów od domu została zaatakowana przez watahę zdziczałych psów.

Niedźwiedź
10.06.2022 15:40 Okrucieństwo w czystej postaci. Rosyjscy górnicy wysadzili niedźwiedzia w powietrze

Internet obiegło wstrząsające nagranie z jednego z zakładów w Jakucji - wschodniej części Syberii. Tamtejsi górnicy postanowili w wyjątkowo okrutny sposób zabić niedźwiedzia, który szukał pożywienia w pobliżu kopalni. Zastawili na niego pułapkę, a swój wyczyn uwiecznili na filmie.W czwartek 9 czerwca w rosyjskich mediach społecznościowych opublikowano nagranie przedstawiające akt bestialstwa w najczystszej postaci. Rosyjscy pracownicy chcieli pozbyć się niedźwiedzia, który utracił lęk przed człowiekiem i zaczął zbliżać się do ludzkich osad. Dla stuprocentowej gwarancji powodzenia "misji" użyli materiałów wybuchowych.