Swiatzwierzat.pl
4-letnia Nadia

https://zrzutka.pl/h48abd

4-latka ze Zduńskiej Woli pogryziona przez psa. Rodzice zbierają środki na operację

9 Sierpnia 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Pies, mieszaniec w typie amstaffa zaatakował grupę bawiących się dzieci. 4-letnia Nadia została dotkliwie pogryziona przez zwierzę i przewieziona do szpitala. Chociaż wybudziła się ze śpiączki, wciąż potrzebuje kosztownej operacji.

Koszmar 4-letniej Nadii Kaczmarek ze Zduńskiej Woli rozegrał się 19 lipcu br. Dziewczynka wyszła wraz z rodzeństwem na podwórko wielorodzinnego budynku, gdzie bawiła się grupa dzieci. W pewnym momencie podbiegł do nich pies, mieszaniec w typie amstaffa. Biegające bez opieki zwierzę bez ostrzeżenia zaatakowało dziewczynkę, gryząc ją w policzek.

Pies w typie amstaffa rozszarpał dziecku twarz

Jak relacjonują rodzice Nadii - Sylwia i Kamil Kaczmarek, agresywnego psa cudem udało się odciągnąć i uratować dziecko. Na miejsce wezwano pogotowie, a kilkulatka została przetransportowana do Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, gdzie przeszła operację.

null

- Nadia przez tydzień przebywała na oddziale intensywnej terapii w stanie śpiączki farmakologicznej. Jej stan był bardzo ciężki, miała też przetaczaną krew. Całe dnie modliliśmy się przy łóżku naszej córeczki, żeby jej stan się wreszcie poprawił - przekazują rodzice dziewczynki.

056813f60c42e6ebc8c460ffaf156119

Życiu 4-letniej Nadii nie grozi już niebezpieczeństwo, ale blizny na twarzy zawsze będą jej przypominały o przeżytym koszmarze. Przed dziewczynką bardzo długa droga, zanim wróci do sprawności fizycznej i psychicznej.

j1a0b83bfb75accc
t8ba0a14726f6fff
ZOO Wrocław

Z psem do ZOO? Wykluczone. Ostrzegamy przed konsekwencjami

CZYTAJ DALEJ

Rodzice 4-letniej Nadii uruchomili zbiórkę na operację

Rodzice Nadii szukają wsparcia finansowego na operację plastyczną i dalsze leczenie dziecka. W tym celu zwrócili się do internautów, zakładając dla córeczki zbiórkę.

- Naszą córeczkę czeka wiele prywatnych konsultacji, wizyt lekarskich i liczne operacje plastyczne. Nadusia wymaga wsparcia psychologa, w związku z traumą, której doznała - opisują rodzice.

Cel, jaki chcą osiągnąć to 200 tys. zł. Na obecną chwilę udało się uzbierać nieco ponad 10% kwoty, dlatego liczy się każda złotówka. Serdecznie zachęcamy do wsparcia zbiórki - link do niej znajduje się TUTAJ.

Nadia

Z zebranych dotychczas informacji wynika, że dziewczynka znała zwierzę. Funkcjonariusze ustalili, że pies nie posiadał aktualnych szczepień. Dokładne okoliczności tego zdarzenia są wyjaśniane pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zduńskiej Woli. 

Policja przypomina, że psa należy wyprowadzać na smyczy - najlepiej z kagańcem. Niezachowanie należytej ostrożności przy trzymaniu psa może doprowadzić do wyrządzenia szkody innej osobie. W zależności od skutków, właściciela może spotkać mniej lub bardziej surowa odpowiedzialność, z karną włącznie.

Za przestępstwo narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, właścicielowi psa grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. Niemniej jednak żadna kara nie przywróci dziewczynce pierwotnego wyglądu.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

7 ras kotów, które wyglądają jak tygrysy, lamparty i gepardy. W ich żyłach płynie "dzika krew"

Każdy kot ma w sobie coś z tygrysa, ale czy kiedykolwiek marzyłeś o posiadaniu kota przypominającego swoich dzikich krewnych? Jest to jak najbardziej możliwe! Poznaj 7 kocich ras, które w większym lub mniejszym stopniu przypominają lamparty, serwale, gepardy czy oceloty. (fot. unsplash/Kim Davies)

Zobacz galerię >

Takiego quizu jeszcze nie było. Jak dobrze znasz zwierzęta polskich gwiazd? Sprawdź!

Pytanie 1 z 8

Jakiej rasy jest Grey, pies należący do Małgorzaty Kożuchowskiej?

Źródło: https://zrzutka.pl/h48abd

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >

Pozostałe

Co wabi kleszcze? Jeden przedmiot przyciąga je jak magnes

Czytaj więcej >

Pozostałe

Pierwszy przypadek małpiej ospy w Europie. Czy mamy powody do obaw?

Czytaj więcej >