Swiatzwierzat.pl
18-latka

Fot.

18-letnia Weronika pogryziona przez watahę psów. Trwa zbiórka pieniędzy na leczenie

19 Czerwca 2022

Autor tekstu:

Wioleta Piróg

Udostępnij:

18-letnia Weronika została dotkliwie pogryziona przez sforę zdziczałych psów. Z ciężkimi obrażeniami trafiła do szpitala. Dziewczynę czekają kosztowne operacje plastyczne i długotrwała rehabilitacja. Ruszyła wielka akcja pomocy, podczas której zbierane są pieniądze na leczenie dla nastolatki.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło 26 maja br. Tego dnia rano Weronika jak zwykle wyszła do szkoły, ale niestety już do niej nie dotarła. Kilkadziesiąt metrów od domu została zaatakowana przez watahę zdziczałych psów.

Psy dotkliwie pogryzły nastolatkę

Zdążyła wyjść z bramy i przejść 100 może 80 metrów. Przejeżdżał tamtędy bus i kierowca zauważył leżącą córkę. Widziała ją też sąsiadka, jadąca rowerem. Przyjechała do nas do domu i poinformowała, że jakąś dziewczynę pogryzły psy. Żona natychmiast tam pobiegła, a później zadzwoniła do mnie i powiedziała, co się stało – opowiada Krzysztof Przybylski, cytowany przez portal "Nasze Miasto".

Po tym wydarzeniu na mieszkańców okolicy padł blady strach. Rodzice bali się wypuszczać swoje dzieci z domów, dopóki nie mieli pewności, że stado w całości zostało odłowione. Sfora, która zaatakowała nastolatkę, liczyła 13 psów. Na szczęście udało się je wszystkie złapać i obecnie znajdują się już w schronisku w Wojtyszkach.

kot w pudełku

Dlaczego koty kochają siedzieć w pudełkach? Rozwiązanie zagadki zaskakuje

CZYTAJ DALEJ

Trwa zbiórka pieniędzy na leczenie 18-letniej Weroniki

Uczniowie, nauczyciele i cała społeczność szkolna Zespołu Szkół nr 1 w Zduńskiej Woli, którego uczennicą jest 18-letnia Weronika Przybylska, zmobilizowała się do pomocy. Mieszkańcy miasta i pobliskich wsi są poruszeni, tym co spotkało młodą dziewczynę z Mikołajówka koło Łasku. Sąsiedzi Przybylskich, a także harcerze i strażacy zaangażowali się w pomoc, oddając dla nastolatki krew.

Tymczasem Wioletta Przybylska, matka Weroniki postanowiła zwrócić się o pomoc do internetowej społeczności i w tym celu założyła zbiórkę w serwisie zrzutka.pl na leczenie córki. Dziewczyna przeszła już operację twarzoczaszki oraz rekonstrukcję powiek, niemniej jednak operacji będzie znacznie więcej.

Córka na tę chwilę przebywa w szpitalu, czeka ją wiele operacji plastycznych, opieka psychologów. Rehabilitacja oraz operacje plastyczne będą długotrwałe, oraz kosztowne - czytamy w opisie zbiórki.

Weronika Przybylska

Jak napisała mama nastolatki, Weronika jest pełna życia i optymizmu, uwielbia jazdę na motocyklu, kocha zwierzęta i marzy o tym, by odzyskać pełnię sił.

Weronika bardzo pragnie szybko wrócić do zdrowia oraz cieszyć i korzystać z uroków życia w pełnej sprawności – napisano w treści zbiórki.

e28c45f0825e5e5fcb480674c7c895ba
c3b045807d1775769da568e75785b2eb

Cel zbiórki opiewa na kwotę pół miliona złotych. W chwili pisania tego artykułu rodzinie Weroniki udało się zebrać blisko 320 tysięcy złotych. Jeżeli chcesz przyłączyć się do zbiórki na leczenie 18-letniej Weroniki Przybylskiej możesz to zrobić poprzez zbiórkę zamieszczoną pod TYM linkiem.

TOP 10 najniebezpieczniejszych zwierząt świata. Numer jeden zabija z zimną krwią

Najniebezpieczniejsze zwierzęta świata mogą wyglądać naprawdę niepozornie. Wręcz przeciwnie - mogą być małe, wyglądać uroczo bądź wcale nie uchodzić za drapieżniki. Przedstawiamy 10 najniebezpieczniejszych zwierząt na świecie. (Fot. SGreys, canva.com)

Zobacz galerię >

QUIZ: Co wiesz o podwodnym świecie zwierząt?

Pytanie 1 z 6

Największa ryba na świecie to:

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: tomaszowmazowiecki.naszemiasto.pl, zrzutka.pl, światzwierzat.pl

Wioleta PirógAutor

Redaktor portalu swiatzwierzat.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Psy

Dlaczego pies merda ogonem? To wcale nie musi oznaczać radości

Czytaj więcej >

Psy

Trener psów ujawnia 3 błędy w wychowaniu zwierząt. Absolutnie ich nie popełniaj

Czytaj więcej >

Psy

7 najbardziej wrażliwych ras psów. Należy je traktować delikatnie

Czytaj więcej >

Psy

Dlaczego pies podnosi przednią łapę? Poznaj 4 możliwe powody

Czytaj więcej >

Psy

Podatek od posiadania psa idzie w górę. Ile zapłacimy w 2023 roku?

Czytaj więcej >

Psy

Czy owczarek niemiecki często choruje? Na jakie choroby najczęściej?

Czytaj więcej >