Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Znalazła w krzakach błękitne stworzenie. Natychmiastowo zorganizowała pomoc
Monika Włodarczyk
Monika Włodarczyk 23.05.2024 07:00

Znalazła w krzakach błękitne stworzenie. Natychmiastowo zorganizowała pomoc

paw
Fot. TikTok/wildliferehab_kl

Kobieta znalazła błękitne stworzenie w krzakach. Wiedziała, że musi działać szybko, gdyż zbliżała się potężna burza, która mogłaby zagrozić życiu niewinnej istoty. Nie czekając na wsparcie, natychmiastowo podjęła działania i przystąpiła do akcji ratunkowej. Dzięki wsparciu i poświęceniu lokalnej ratowniczki udało się ocalić zwierzę.

W krzakach skrywało się błękitne stworzenie

Karenlynn Stracher to lokalna ratowniczka dzikiej przyrody, dla której losy zwierząt nie pozostają obojętne. Pewnego dnia otrzymała zgłoszenie na temat potrzebującej istoty, błąkającej się w zaroślach w centrum miejscowości Hewlett Harbor w Stanach Zjednoczonych. Kobieta niewiele myśląc, ruszyła pod wskazany adres.

Gdy dotarła na miejsce, jej oczom ukazały się niebiesko ubarwione pióra, lekko wystające z głębi krzaków. Stracher wiedziała, że musi działać szybko, gdyż tego dnia przez Hewlett Harbor miała przejść silna burza z ulewnym deszczem i wiatrem osiągającym prędkość ponad 120 kilometrów na godzinę. Zdrowie oraz życie zwierzęcia było więc w niebezpieczeństwie.

Weterynarz pokazał zdjęcie kota z gabinetu. Jego mina mówi sama za siebie Godzinami sprawdzał, kto nie sprzątnął psiej kupy z jego podjazdu. Zemścił się

Kobieta uratowała pawia

Zbłąkaną błękitną istotką w zaroślach okazał się być paw. Złapanie sporych rozmiarów latającego ptaka nie należało do najprostszych i zwykle podczas interwencji ratowniczych wykonywały to minimum 3 osoby. Ratowniczka wiedziała, że musi działać szybko, gdyż na otwartej przestrzeni zwierzę mogło z łatwością uciec. Postanowiła zaryzykować, wziąć sprawy w swoje ręce i samodzielnie przystąpiła do akcji ratunkowej.

Po chwili ratowniczka wyczołgała się z krzaków, bezpiecznie trzymając w ramionach pięknie ubarwionego ptaka. Cała akcja wymagała niemałych umiejętności. Dzięki jej poświęceniu udało się szybko złapać zwierzę i zapewnić mu należytą opiekę. Paw okazał się dość małym, niedawno wyklutym osobnikiem. Nie wiadomo skąd w mieście wziął się bezpański ptak, gdyż nikt nie zgłosił jego zaginięcia. Niedługo po całym zajściu dostojny młody paw został adoptowany i może cieszyć się nową, kochającą rodziną.

Ciekawostki o pawiach

Paw indyjski zwany też pawiem niebieskim bądź zwyczajnym należy do gatunku dużych ptaków z rodziny kurowatych. Choć jego naturalne występowanie to subkontynent indyjski, spotkać go można niemal na całym świecie jako ptaka hodowlanego. Największe zachwyty oraz podziwy zbiera pawi samiec, a wszystko za sprawą swojego zapierającego dech w piersiach barwnego upierzenia.

Poniżej przedstawiamy kilka ciekawostek na temat pawi, o których mogłeś jak dotąd nie wiedzieć:

  • u pawi występuję dymorfizm płciowy (znaczące różnice w wyglądzie między samem a samicą z danego gatunku) - samiec pawia posiada różnokolorowe upierzenie z tzw. trenem pokrytym “pawimi oczkami” i osiąga długość ciała w okolicach 2 metrów, a samica zwykle ma pióra w kolorze szarym i nie przekracza 1 metra całkowitej długości;
  • pawie są wszystkożerne;
  • pawie wiją gniazda w ziemi;
  • pawie mogą dożyć 20 lat;
  • pawie uwielbiają latać;
  • pawie nie potrafią pływać;
  • pióra pawi służą jako element dekoracyjny, są także kolekcjonowane;
  • pawie mają na głowie charakterystyczne piórka, zwane pawią koroną;
  • pawie wydają nieprzyjemny okrzyk, gdy są zaskoczone lub czują się zagrożone.
paw
Fot. Canva/VMonte13