Znalazła w krzakach błękitne stworzenie. Natychmiastowo zorganizowała pomoc
Kobieta znalazła błękitne stworzenie w krzakach. Wiedziała, że musi działać szybko, gdyż zbliżała się potężna burza, która mogłaby zagrozić życiu niewinnej istoty. Nie czekając na wsparcie, natychmiastowo podjęła działania i przystąpiła do akcji ratunkowej. Dzięki wsparciu i poświęceniu lokalnej ratowniczki udało się ocalić zwierzę.
W krzakach skrywało się błękitne stworzenie
Karenlynn Stracher to lokalna ratowniczka dzikiej przyrody, dla której losy zwierząt nie pozostają obojętne. Pewnego dnia otrzymała zgłoszenie na temat potrzebującej istoty, błąkającej się w zaroślach w centrum miejscowości Hewlett Harbor w Stanach Zjednoczonych. Kobieta niewiele myśląc, ruszyła pod wskazany adres.
Gdy dotarła na miejsce, jej oczom ukazały się niebiesko ubarwione pióra, lekko wystające z głębi krzaków. Stracher wiedziała, że musi działać szybko, gdyż tego dnia przez Hewlett Harbor miała przejść silna burza z ulewnym deszczem i wiatrem osiągającym prędkość ponad 120 kilometrów na godzinę. Zdrowie oraz życie zwierzęcia było więc w niebezpieczeństwie.
Weterynarz pokazał zdjęcie kota z gabinetu. Jego mina mówi sama za siebie Godzinami sprawdzał, kto nie sprzątnął psiej kupy z jego podjazdu. Zemścił sięKobieta uratowała pawia
Zbłąkaną błękitną istotką w zaroślach okazał się być paw. Złapanie sporych rozmiarów latającego ptaka nie należało do najprostszych i zwykle podczas interwencji ratowniczych wykonywały to minimum 3 osoby. Ratowniczka wiedziała, że musi działać szybko, gdyż na otwartej przestrzeni zwierzę mogło z łatwością uciec. Postanowiła zaryzykować, wziąć sprawy w swoje ręce i samodzielnie przystąpiła do akcji ratunkowej.
Po chwili ratowniczka wyczołgała się z krzaków, bezpiecznie trzymając w ramionach pięknie ubarwionego ptaka. Cała akcja wymagała niemałych umiejętności. Dzięki jej poświęceniu udało się szybko złapać zwierzę i zapewnić mu należytą opiekę. Paw okazał się dość małym, niedawno wyklutym osobnikiem. Nie wiadomo skąd w mieście wziął się bezpański ptak, gdyż nikt nie zgłosił jego zaginięcia. Niedługo po całym zajściu dostojny młody paw został adoptowany i może cieszyć się nową, kochającą rodziną.
Ciekawostki o pawiach
Paw indyjski zwany też pawiem niebieskim bądź zwyczajnym należy do gatunku dużych ptaków z rodziny kurowatych. Choć jego naturalne występowanie to subkontynent indyjski, spotkać go można niemal na całym świecie jako ptaka hodowlanego. Największe zachwyty oraz podziwy zbiera pawi samiec, a wszystko za sprawą swojego zapierającego dech w piersiach barwnego upierzenia.
Poniżej przedstawiamy kilka ciekawostek na temat pawi, o których mogłeś jak dotąd nie wiedzieć:
- u pawi występuję dymorfizm płciowy (znaczące różnice w wyglądzie między samem a samicą z danego gatunku) - samiec pawia posiada różnokolorowe upierzenie z tzw. trenem pokrytym “pawimi oczkami” i osiąga długość ciała w okolicach 2 metrów, a samica zwykle ma pióra w kolorze szarym i nie przekracza 1 metra całkowitej długości;
- pawie są wszystkożerne;
- pawie wiją gniazda w ziemi;
- pawie mogą dożyć 20 lat;
- pawie uwielbiają latać;
- pawie nie potrafią pływać;
- pióra pawi służą jako element dekoracyjny, są także kolekcjonowane;
- pawie mają na głowie charakterystyczne piórka, zwane pawią koroną;
- pawie wydają nieprzyjemny okrzyk, gdy są zaskoczone lub czują się zagrożone.