Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Z pozoru prosta zagadka, a wielu ma problem, by ją rozwiązać. Znasz odpowiedź?
Magdalena Cichocka
Magdalena Cichocka 17.05.2024 15:23

Z pozoru prosta zagadka, a wielu ma problem, by ją rozwiązać. Znasz odpowiedź?

zagadka
fot. threads.net/@rombesk

Choć zagadka ta z pozoru może wydawać się dziecinnie prosta, a jej wykonanie powinno zająć dosłownie chwilę, niektórym może sprawić niemały kłopot. Rozwiązanie łamigłówki wymaga podstawowej wiedzy z matematyki, a także odrobiny cierpliwości i skupienia. W ciszy i spokoju rozwiąż zadanie, a następnie sprawdź, czy poprawnie odpowiedziałeś. Do dzieła! 

Zagadki jako gimnastyka szarych komórek

Pośród licznych obowiązków, a także upragnionego i należytego relaksu warto każdego dnia poświęcić, chociaż chwilę na rozruszanie swoich szarych komórek. Jeszcze do niedawna sądzono, że nie da się ich odbudować. Szare komórki odpowiedzialne są za myślenie abstrakcyjne, czytanie, pisanie, pamięć czy inteligencję. Okazuje się jednak, że istota szara ma zdolność do regeneracji, a co za tym idzie - część tzw. szarych komórek może się odtworzyć. 

Świetnym sposobem na ich “odnowienie” jest rozwiązywanie krzyżówek, łamigłówek czy zagadek, a także wykonywanie innych czynności wymagających aktywności umysłowej. Tym razem przygotowaliśmy dla Was matematyczną zagadkę, która z pozoru wydaje się prosta. Sprawdź, czy poprawnie ją rozwiążesz.

Słyszysz w domu dziwne dźwięki? To może być pająk zwany zyzusiem tłuściochem Kot został znieczulony u weterynarza. Ciężko się nie wzruszyć, oglądając nagranie z kąpieli

Zagadka. Czy wiesz, ile ważą zwierzęta?

Na poniższym obrazku widzimy cztery różne konfiguracje, podczas których królik, kot i pies zostali zważeni. Zwierzęta umieszczono w różnych parach, a Twoim zadaniem jest obliczenie, ile kilogramów ważą wszystkie na raz. 

Skup się. W tym zadaniu mamy do czynienia aż z trzema niewiadomymi. Nie spiesz się i zastanów się, ile waży poszczególne zwierzę, a następnie wszystkie te wyniki dodaj do siebie. Jeśli masz problem, aby wykonać wszystkie obliczenia w pamięci, chwyć za kartkę i długopis, by rozwiązać zadanie. 

zagadka
fot. threads.net/@rombesk

Rozwiązanie zagadki

Istnieje kilka sposobów, by rozwiązać to zadanie. Może być to metoda prób i błędów, czyli zgadywanie odpowiedzi i kolejno sprawdzanie ich prawidłowości. Można również skorzystać z równania matematycznego. Poprawnie ułożone i rozwiązane da nam odpowiedź na zadanie.

Warto także zauważyć, że każde ze zwierząt pojawia się dwukrotnie, a więc 10 kg + 20 kg + 24 kg = 54 kg. 54 kg ważą: dwa koty, dwa psy i dwa króliki. Kolejnym etapem jest podzielenie tej sumy na dwa, czyli zwierzęta w sumie ważą 27 kg - królik 3 kg, kot 7 kg, a pies 17 kg.