Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Milionerzy: Pytanie o polskie zwierzę zaskoczyło. Pan Łukasz nagle zaczął przepraszać
Monika Włodarczyk
Monika Włodarczyk 23.05.2024 10:22

Milionerzy: Pytanie o polskie zwierzę zaskoczyło. Pan Łukasz nagle zaczął przepraszać

milionerzy
Fot. "Milionerzy", prod. TVN

Pytania w słynnym programie “Milionerzy” nierzadko weryfikują wiedzę uczestników z tematyki zwierzęcej. W jednym z ostatnich odcinków pan Łukasz stanął przed możliwością zdobycia 40 tysięcy złotych. Jak się okazało, nazwa polskiego zwierzęcia wyraźnie go zaskoczyła. Zakłopotany mężczyzna nagle zaczął przepraszać.

Pytanie o polskie zwierzę za 40 tysięcy złotych zaskoczyło mężczyznę

W jednym z ostatnich odcinków “Milionerów” mogliśmy obserwować zmagania pana Łukasza, który na co dzień pracuje jako adiunkt w Katedrze Biologii Molekularnej na Uniwersytecie Gdańskim. Dzięki swoim badaniom przyczynia się do rozwoju leczenia chorób nowotworowych.

Uczestnik od pierwszych chwil dobrze radził sobie z zadawanymi przez prowadzącego pytaniami z zakresu sportu, lingwistyki oraz geografii, wykorzystując przy tym wszystkie możliwe koła ratunkowe. Pytanie za 40 tysięcy złotych dotyczące zwierzęcia występującego w Polsce jednak trochę zaskoczyło mężczyznę.

5 najpiękniejszych ras kur na świecie. Dla hodowców są jak białe kruki Przeraźliwy pisk w gnieździe Wrotki. Kamery uchwyciły "porywacza"

"Warzęcha zwyczajna do Polski:" - tak brzmiało pytanie za 40 tysięcy złotych

Gdy Hubert Urbański odczytał treść pytania wartego 40 tysięcy złotych, mężczyzna po zaledwie kilku sekundach podzielił się swoimi przypuszczeniami. 

Pan Łukasz usłyszał:

Warzęcha zwyczajna do Polski:
A. zalatuje;
B. przypełza;
C. przypływa;
D. przybiega w podskokach.

Jak powiedział uczestnik, warzęchę zwyczajną od pierwszych chwil skojarzył z ważką. 

Pierwsze co zobaczyłem to obraz ważki.

Dodatkowo podkreślił, że nie ma co do swoich przypuszczeń pewności i za ewentualną pomyłkę przeprosił swoich kolegów pracujących w Katedrze Zoologii Bezkręgowców i Parazytologii na Uniwersytecie Gdańskim. Następnie nie zwlekając, poprosił prowadzącego o definitywne zaznaczenie odpowiedzi A.

Milionerzy
Fot. "Milionerzy", prod. TVN

Błędne skojarzenie uczestnika okazało się trafnym strzałem

Mimo że warzęcha zwyczajna to nie ważka, a gatunek dużego brodzącego ptaka z rodziny ibisów, spotykanego w Polsce podczas przelotów przez nasz kraj w okolicach kwietnia i maja, to mężczyzna prawidłowo strzelił, dzięki czemu mógł kontynuować walkę o milion złotych.

Jeśli lubisz tego typu aktywności umysłowe, spróbuj swoich sił w przygotowanych przez naszą redakcję quizach o tematyce zwierzęcej i koniecznie daj znać w komentarzu, jak Ci poszło. Pozostając w ptasiej tematyce, na start proponujemy test z wiedzy o ptakach, które spotkasz w Polsce. Zwykle na 5 pytaniu polega większość uczestników.