Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Znęcanie Się Nad Zwierzętami

Znęcanie Się Nad Zwierzętami

pomorska.policja.gov.pl
12.08.2023 10:41 Urządzali nielegalne pokazy węży. Policja zatrzymała ich w centrum Gdańska na oczach gapiów

Wycieńczone szczeniaki czy zaniedbane szopy oraz ptactwo to historie, które już miały miejsce na ulicach miejscowości turystycznych. Wykorzystywanie zwierząt jako atrakcji może być prawdziwą żyłą złota, a jak się okazuje, właściciele istot pełniących funkcję żywych maskotek często niespecjalnie przejmują się ich dobrostanem. Kolejny tego typu proceder miał miejsce w tym sezonie wakacyjnym, w Gdańsku. Tym razem ucierpiały egzotyczne gady. W sprawie interweniowali przedstawiciele prawa. Właścicielom zwierząt grożą poważne konsekwencje, jeden z nich stanie przed sądem. 

Morderca zwierząt
11.08.2023 11:02 Widziałeś tego mężczyznę? Szuka go policja. Uchwycił go monitoring, wcześniej skatował zwierzę

W Polsce, za znęcanie się za zwierzętami można zostać ukaranym karą pozbawienia wolności. Kilka miesięcy temu, w Kołobrzegu, ktoś skatował zwierzę podlegające częściowej ochronie. Póki co, nie udało się ustalić szczegółów zdarzenia, ale wiadomo, że w sprawę zamieszany jest mężczyzna, którego twarz udało się nagrać w sierpniu bieżącego roku na miejskim monitoringu. Lokalna policja prosi o pomoc każdego, kto może pomóc w ustaleniu tożsamości człowieka podejrzanego o znęcanie się nad zwierzętami. 

Martwy pies wyrzucony przez okno
10.08.2023 13:37 Wyrzuciła szczeniaka z 4. piętra, lecz jeszcze przed tym cierpiał katusze. 27-latka z zarzutami

Bestialskie traktowanie czworonogów to coś, czego wciąż dopuszcza się wielu ludzi. Wyjątkowo okrutny przypadek znęcania się nad zwierzętami miał miejsce w zeszłym tygodniu w centrum Poznania. Przypadkowi przechodnie na ulicy Podgórnej znaleźli martwego szczeniaka, który został wyrzucony przez okno z mieszkania na czwartym piętrze. Po kilku dniach udało się ustalić szczegóły zdarzenia. Już wiadomo, że oprawczynią zwierzęcia była jego właścicielka - 27-letnia kobieta.

Sąsiad usłyszał jęki psa zza ściany i wezwał policję
08.08.2023 16:52 Skowyt psa przeraził sąsiadów. Zwyrodnialec rzucał nim o ścianę, partnerka zbytnio się nie przejęła

Mieszkańcy jednego z olsztyńskich osiedli usłyszeli donośny skowyt za ścianą. Nie wahali się ani przez chwilę i ruszyli na pomoc maltretowanemu zwierzęciu. Złapali za słuchawkę i zadzwonili na policję, która natychmiast przyjechała na miejsce. W sąsiednim mieszkaniu od miesięcy dochodziło do znęcania nad kilkumiesięcznym kundelkiem Leonem. “Gdyby nie interwencja sąsiadów-zwierzolubów, mogło go już nie być na tym świecie” – pisze schronisko. Doświadczony przez los pies szuka domu na całe życie.

W ciele suni znaleźli ponad 30 śrutów
08.08.2023 13:23 W jej ciele znajduje się kilkadziesiąt śrutów. "Ile cierpienia jest w stanie wytrzymać zwierzę"?

Inspektorzy z Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt ponownie zadają sobie pytanie, do czego jeszcze będzie w stanie posunąć się człowiek względem bezbronnego zwierzęcia. Po ich opiekę trafiła sunia, która jak się okazało oprócz widocznego, dużego guza na łapie, cierpiała jeszcze z innego powodu. Miłośnicy zwierząt łapią się za głowy, a pracownicy DIOZ dopatrują się już tendencji.

Pirat spędził lata w pseudohodowli, bez żadnych praw i przywilejów
07.08.2023 13:11 Jedno oczko, bijące jeszcze serce i ogrom rozpaczy. Pseudohodowcy zgotowali Piratowi piekło na ziemi

Ostatnimi lasy pseudohodowle psów i kotów stały się zmorą naszego kraju. Godzimy się na okrucieństwo wobec zwierząt, idąc za modą i trendami, a dobitnym świadectwem win części społeczeństwa jest historia Pirata, znajdującego się pod opieką Fundacji Centaurus. Podczas interwencji zwierzak kulił się w ramionach aktywistów, spozierając na nich jednym okiem. Stan zapalny wskazuje, że drugie najprawdopodobniej zostało mu wydłubane. 

Rosyjscy politycy pozowali z młodym tygrysem
06.08.2023 16:58 Rosjanie okradli w Mariupolu nawet zoo. Porwanego tygryska wysłano do cyrku, nie przeżył tresury

Wojna Rosji z Ukrainą na przestrzeni minionych miesięcy zebrała śmiertelne żniwo. Wśród niewinnych ofiar są nie tylko ludzie, ale również zwierzęta. Niektóre z nich zginęły w wyniku nalotów bombowych, inne konają z głodu w okupowanych miejscowościach. Mało tego, rozważano też wykorzystanie psów jako żywej broni. Z kolei małe tygrysiątko uprowadzone z ukraińskiego zoo zostało wywiezione przez Rosjan, w celu uczynienia z niego moskiewskiej zabawki dla urzędników. Niestety, kocię nie wytrzymało warunków, w których przyszło mu żyć.

Ktoś powiesił go na drzewie. Na ciele miał liczne rany
05.08.2023 14:23 Znaleźli go powieszonego na drzewie, z pociętym tułowiem i pyszczkiem. Poszukują oprawcy, jest nagroda

Kobieta wybrała się na grzyby, nie zapomni tego do końca życia. Mieszkanka gminy Nasielsk w województwie mazowieckim dokonała w lesie makabrycznego odkrycia. Na jednym z drzew wisiało bezwładne ciało. Zmaltretowane zwierzę nadal miało otwarte oczy, chociaż nie było w nich już życia. Policja wszczęła śledztwo. Za informacje na temat sadysty oferowana jest nagroda.

Ktoś włożył kotu do pyszczka petardę
04.08.2023 13:42 Bambo wyszedł na podwórko i padł ofiarą okrutnej zabawy. Zwyrodnialcy włożyli mu do pyszczka petardę

Jakie niebezpieczeństwo może spotkać tzw. kota wychodzącego? Lista jest długa: poza dosyć oczywistym ryzykiem związanym z wypadkami komunikacyjnymi, istnieje możliwość skrzyżowania dróg z groźnym człowiekiem. Padło na kocura imieniem Bambo, który doczłapał do domu ciężko ranny. Zwyrodnialcy wsadzili mu do pyszczka petardę i odpalili. 

Zaniedbany pies rasy pekińczyk
02.08.2023 12:38 Handlarz zbożem wystawił na targu przerażoną suczkę. Trzymał ją do rozrodu do czasu, gdy się "zepsuła"

Rynek pseudo rasowych psów cieszy się dużym zainteresowaniem. Ludzie, którzy nie weryfikują źródeł, z których pochodzą ich pupile, bardzo często szybko przekonują się, że tanie szczenięta są obarczone wadami genetycznymi oraz nie są przystosowane do życia z człowiekiem. Ma to związek z niekontrolowanym rozmnażaniem zwierząt oraz utrzymywaniem ich w nieludzkich warunkach. Pewien rolnik z okolic Półtuska zarabiał w ten sposób przez co najmniej 10 lat. Mężczyzna rozmnażał suczkę rasy pekińczyk, której szczenięta cieszyły się ogromnym zainteresowaniem na okolicznym targu, a ich matka cierpiała przez całe życie, zamknięta w oborze. Okazało się, że pseudo hodowca nawet nie musiał ukrywać się ze swoim bestialskim podejściem do “hodowli” psów. 

Złodziej łapiący jamnika
02.08.2023 11:15 Zamaskowany mężczyzna z młotkiem ukradł jamnika. Po głowie chodziło mu coś o wiele gorszego

Wydawać by się mogło, że pies zamknięty we własnym domu będzie zupełnie bezpieczny. Okazuje się, że niekoniecznie. Na własnej skórze przekonał się o tym 16-miesięczny jamnik o imieniu Twiglet. Czworonóg, gdy był sam w mieszkaniu, został zaskoczony przez obcego mężczyznę uzbrojonego w młotek. Zwierzak za wszelką cenę usiłował uciec od oprawcy, ale niestety, nie udało mu się to. Twiglet został porwany. Całe zdarzenie zostało nagrane przez monitoring, który właściciele psa mieli w zwyczaju włączać po wyjściu do pracy. Okazało się, że przestępca postanowił wykorzystać jamnika do zarobienia pieniędzy. 

Karton i kocięta
02.08.2023 10:09 Senior był zupełnie bezlitosny. Włożył je do kartonowego pudła i nie przejmował się ich losem

Każdego dnia w Polsce znajdowane są bezdomne kocięta. Wiele z nich, to potomstwo zwierząt właścicielskich, które są porzucane przez nieodpowiedzialnych opiekunów chcących uniknąć problemów oraz kosztów związanych z wychowaniem maluchów. Niestety, wielu sprawców tego typu działań nie ponosi żadnej odpowiedzialności karnej za popełnione czyny. W zeszłym tygodniu w Leżajsku znaleziono sześć kilkudniowych kociąt zostawionych na polu w kartonowym pudełku.

Worek i pies
01.08.2023 14:51 Makabra pod Gnieznem. Znaleźli zwłoki w worku z zaciśniętą obrożą, wyniki sekcji ujawniono dopiero teraz

Wiele ludzi znęcających się nad zwierzętami nigdy nie ponosi żadnych konsekwencji prawnych związanych z popełnionym przestępstwem. Na szczęście są aktywiści, którzy starają się to zmienić. Kilka miesięcy temu w Trzemesznie znaleziono zwłoki zamknięte w worku. Na szyi psa była zaciśnięta smycz. O zdarzeniu poinformowano policję, która zabezpieczyła zwłoki jako dowód w sprawie. Dzięki zaangażowaniu przedstawicieli Gnieźnieńskiego Oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami udało się ustalić, kto popełnił to przestępstwo. 

Buldog francuski w trakcie operacji
01.08.2023 14:48 Dał się oszukać weterynarzowi bez uprawnień. Wpadł w rozpacz, gdy obejrzał film z operacji swojego psa

Buldogi francuskie to jedna z najbardziej delikatnych ras psów na świecie. Ze względu na liczne deformacje ciała, zwierzęta te mają problemy z oddychaniem, poruszaniem się oraz porodami. Wiele ciężarnych suk nie jest w stanie urodzić szczeniąt w sposób naturalny i konieczne jest przeprowadzenie cięcia cesarskiego. Tak było w przypadku buldożki o imieniu Lyli. Suczka miała przejść profesjonalny zabieg przeprowadzony przez lekarza weterynarii. Niestety, jak się okazało, jej właściciele zostali oszukani, a cała historia zakończyła się tragicznie. Lyli odeszła na stole operacyjnym. Jej cierpienia zostały nagrane i udostępnione w Internecie.

Pies ma w pyszczku rozpadający się guz
31.07.2023 13:19 Inspektorzy odebrali psa z gnijącym i rozpadającym się guzem w pyszczku. "Czy są granice zaniedbania?"

Jak daleko może posunąć się jeszcze ludzka znieczulica? To pytanie zadają sobie nie tylko inspektorzy, którzy wzięli udział w odebraniu od właścicieli psa z ogromnym, gnijącym i rozpadającym się guzem w pyszczku, ale także wszyscy miłośnicy zwierząt wrażliwi na krzywdę niewinnych stworzeń. Choć trudno w to uwierzyć, ludzie nie reagowali widok cierpiącego czworonoga, który ewidentnie wymagał pomocy specjalistów. Na szczęście w końcu trafił w dobre ręce i pod opiekę weterynarzy.

Parówki z gwoździami
30.07.2023 16:36 Ktoś próbuje zabić zwierzęta swoich sąsiadów. Niebezpieczeństwo czyha w trawie, miej oczy dookoła głowy!

Jednym z najbardziej cenionych łupów, według psów, są parówki. Doskonale wie o tym każdy właściciel czworonoga. Wie o tym też ktoś, komu zależy na skrzywdzeniu psów. Na poznańskiej Wildzie, na terenie często odwiedzanym przez właścicieli czworonogów, znaleziono kawałki parówek, w których ukryto gwoździe. Niestety, jedno zwierzę nabrało się na pułapkę, w wyniku czego wylądowało w klinice weterynaryjnej.

Wszyscy w okolicy bali się agresywnej rodziny rolników
30.07.2023 11:45 Dantejskie sceny pod Nakłem, zobaczyli na polu psy chude jak szkielety. Rodzina rolników wpadła w szał

Na terenie gminy Żnin, we wsi Nakło, rolnicy wykorzystali psy w charakterze żywego alarmu. Zwierzęta były przywiązane do palika w szczerym polu. Ich zadaniem było pilnowanie ziemniaków oraz karpi, utrzymywanych w prowizorycznym stawie. Podobno obecność czworonogów pomagała w płoszeniu lisów. Zwierzęta nie miały dostępu do budy oraz czystej wody a karmione były śrutą dla świń. Aktywiści z Fundacji Pańska Łaska udało się odebrać i zabezpieczyć zaniedbane psy, ale interwencja należało do wyjątkowo trudnych. Właściciele wykazywali się agresja i nie chcieli oddać zwierząt, twierdząc, że są ich własnością, z którą mogą robić co chcą. 

Pies i samochód
29.07.2023 13:25 Zamknęła w samochodzie 9 psów, gdy na zewnątrz było 40 stopni. Nie wszystkie udało się uratować

Psy, w porównaniu do ludzi, są zdecydowanie bardziej wrażliwe na wysoką temperaturę. Dlatego w okresie letnim należy uważnie je obserwować i pod żadnym pozorem nie zostawiać ich w szybko nagrzewających się przestrzeniach, na przykład w aucie. Nawet piętnaście minut spędzone w nagrzewającym się samochodzie, może stać się bezpośrednią przyczyną śmierci psa. Niestety, pomimo licznych kampanii uświadamiających, wielu właścicieli wciąż popełnia ten błąd. Na jednym z parkingów w Las Vegas znaleziono auto, w którym zamknięte było aż 9 psów. Historia zakończyła się tragicznie. 

Kosa i skatowany pies
28.07.2023 15:06 Trzymając kosę w ręku, zapędził psa w róg komórki i nagrał film. Twierdził, że "to wszystko dla zabawy"

Aktywiści z Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, kilka dni temu otrzymali drastyczny film, na którym mężczyzna zapędza małego psa w róg pomieszczenia, po czym wymachuje w jego kierunku kosą. Zwierzę było przerażone i usiłowało się bronić. Filmik, przed udostępnieniem go aktywistom, przez kilka tygodni krążył pomiędzy różnymi ludźmi. W końcu ktoś postanowił zgłosić tę sprawę do osób zajmujących się ochroną praw zwierząt. Inspektorom udało się ustalić, kto jest właścicielem katowanego zwierzęcia. Udali się pod wskazany adres, ale nie mieli pewności, czy zwierzę jeszcze żyje. 

Poparzony pies w typie pitbulla
28.07.2023 12:05 Oblał psa benzyną i podpalił, zwierzę w panice biegało po ulicy. Poparzenia objęły 60 procent ciała

Znęcanie się nad zwierzętami może przybierać różne formy. Niektórym wystarczy kilka szczeknięć, aby chcieć pozbyć się psa. Inni decydują się na unieruchomienie cierpiących staruszków. Każda tego typu historia porusza i prowokuje do zadawania pytań typu: “Dlaczego ktoś jest zdolny do takich czynów?”. Jednak okazuje się, że można być zdecydowanie bardziej okrutnym. Na własnej skórze doświadczyła tego suczka w typie pitbulla, która za sprawą człowieka, dosłownie płonęła żywcem. Znaleziono ją podpaloną, biegnącą po ulicach Memphis w Stanach Zjednoczonych. 

42-latek zabił psa na oczach dzieci.
27.07.2023 16:28 Sąsiedzi słyszeli tylko pisk i krzyki dzieci. 42-latek nie miał litości, przed policją kryła go żona

Gdzie leży cienka granica człowieczeństwa w podejściu do słabszych i wymagających naszej opieki istot? Czy można nazwać człowiekiem kogoś, kto zabił czworonożnego przyjaciela rodziny na oczach dzieci, po czym zwłoki zakopał na działce? Oficjalnie rodzina stwierdziła że pies uciekł. Tylko dzięki determinacji członków Fundacji Ochrony Zwierząt "Pańska Łaska” udało się ustalić szczegóły tego bestialskiego mordu. 

Pies przewożony poza samochodem? Kierowca działał w 100% legalnie,
25.07.2023 16:21 Pokazał, co przywiązano z tyłu samochodu. Gdyby nie mały szczegół, kierowca mógłby trafić za kratki

Jeździsz na co dzień samochodem? Zapewne często zdarza Ci się obserwować nie do końca zrozumiałe, a czasem i niebezpieczne sytuacje z udziałem innych kierowców, rowerzystów czy pieszych. Za sprawą wideo-rejestratorów wiele z nich nie umyka czujnemu oku kamery i dzięki temu ma szansę trafić do sieci. Niedawno ogromne kontrowersje wywołała fotografia przedstawiająca nietypowy sposób przewozu zwierząt domowych… poza kabiną pojazdu. O dziwo w niektórych zakątkach świata jest on w w zupełności legalny. 

Ostre ząbki kuny mogą przyprawić kierowców o ból głowy
25.07.2023 10:14 Zwyrodnialec z Wrocławia poszukiwany. Okrutne, w jaki sposób chciał pozbyć się kun, brakuje nam słów

Przedstawiciele wrocławskiej Ekostraży biją na alarm w związku z potencjalnym zagrożeniem w postaci porozstawianych żelaznych pułapek zaciskowych. Osoba, która rozłożyła je na terenie stolicy Dolnego Śląska, chciała w brutalny sposób pozbyć się grasujących w pobliżu kun bądź wolno bytujących kotów. Zasadzka ma na celu zmiażdżenie łap stworzenia, uniemożliwiając mu tym samym ucieczkę. 

Kot znaleziony przy dworcu we Wrocławiu
24.07.2023 11:39 Kotka konała tuż przy wrocławskim dworcu. Na jej małej główce rany zaczęły już gnić

Trwa okres, w którym liczba bezdomnych zwierząt intensywnie rośnie. Ma to związek z czasem wakacyjnym, podczas którego wielu właścicieli postanawia porzucić swoje zwierzęta oraz z sezonem rozrodczym. Drugi problem dotyczy przede wszystkim kotów. Masowo rozmnażające się zwierzęta nie zawsze są w stanie zapewnić swojemu potomstwu bezpiecznych do życia warunków. Często matki giną w niewyjaśnionych okolicznościach, a kocięta są pozostawione na pastwę losu. To, czy uda im się przeżyć, w dużej mierze zależy od tego, czy spotkają ludzi, którzy się nimi zainteresują. Kocie maleństwo umierające nieopodal torów na stacji kolejowej Wrocław Główny zostało znalezione przez pracownicę kolei. Kobieta postanowiła o nie zawalczyć. 

Pies przywiązany do trzepaka
22.07.2023 15:24 Gdy żar lał się z nieba, zostawił suczkę przywiązaną do trzepaka. Męczarnia zdawała się nie mieć końca

Okres wakacyjny, to czas w którym obserwuje się masowe porzucanie zwierząt. Skala zjawiska jest tak duża, że można nazwać ją “plagą bezmyślności”. W Polsce problem staje się coraz poważniejszy. Każdego dnia, jednostki zajmujące się ochroną zdrowia i życia porzuconych zwierząt mają ręce pełne roboty. Na brak zajęć nie narzeka między innymi Animal Patrol Straży Miejskiej w Łodzi. Kilka dni temu funkcjonariusze miejscy zabezpieczyli suczkę, która została przywiązana do trzepaka i pozostawiona sama sobie w trzydziestostopniowym upale. 

Pies w klatce
22.07.2023 10:18 Wielki sukces obrońców zwierząt. Doprowadzili do zamknięcia brutalnego targu traktowanego jako atrakcję

Rok 2023 okazuje się być dla indonezyjskich psów oraz kotów lepszy niż wszystkie poprzednie. Dzięki kampanii prowadzonej we współpracy aktywistów z organizacji Humane Society International zajmujących się obroną praw zwierząt oraz celebrytów, udało się doprowadzić do zmian w prawie. Na skutek tego, w Indonezji zakazany został handel mięsem psów i kotów. Dotychczas z towaru tego typu korzystali nie tylko miejscowi mieszkańcy. Bazary z “nietypowymi” produktami przyciągały miliony turystów. 

Inspektorzy OTOZ Animals wkroczyli na posesję grozy w gminie Lubomino
19.07.2023 11:59 Inspektorzy weszli na fermę i zastali widok jak z koszmaru. Z "miłości do zwierząt" zgotowali im piekło

OTOZ Animals przeprowadziło interwencję w gminie Lubomino w województwie warmińsko-mazurskim. Na farmie grozy znaleziono ponad dwadzieścia zwierząt. Właściciele pozostawili je bez jedzenia i picia na pewną śmierć. Na miejsce musiały wkroczyć policja i straż pożarna.

Przywiązali kota do torów i pozostawili na pewną śmierć
19.07.2023 08:32 Dzieci kątem oka zobaczyły, jak coś rusza się na torach. Zwierzę nie miało możliwości ucieczki

“Bandyci pozbawieni jakichkolwiek ludzkich uczuć są wśród nas” - tymi słowami rozpoczęto wpis udostępniony przez Biłgorajskie Stowarzyszenie Opieki nad Zwierzętami "Podaj Łapę". Na pewną śmierć skazana byłaby kotka, którą uwiązano sznurkiem za szyję do torowiska, gdyby nie grupka dzieci przechodząca w pobliżu torów kolejowych. Kto chciał w ten sposób pozbawić zwierzęcia życia? Tego jeszcze nie ustalono.