Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Znęcanie Się Nad Zwierzętami

Znęcanie Się Nad Zwierzętami

Zagłodzony pies
11.11.2023 09:07 Na widok tego psa aż serce się kraje, ponad 20 kg niedowagi. Był zupełnie sam, czekał na pewną śmierć

Wolontariusze z organizacji OTOZ Animals w Tczewie przeprowadzili w asyście policji interwencję, która poruszyła nawet najbardziej doświadczonych aktywistów. Pies w typie doga de bordeaux został znaleziony w opuszczonym mieszkaniu. Stan, w jakim go zastano, wskazywał na to, że nikt nie zajmował się nim od tygodni. Czworonóg  ma ponad 20 kilogramów niedowagi. Od dawna konał z głodu.

Zaniedbany pies
10.11.2023 16:06 Znaleźli ją przywiązaną w stodole bez dostępu do wody i światła. Policjanci zareagowali natychmiast

Funkcjonariusze policji podczas pełnienia obowiązków służbowych w miejscowości leżącej w województwie pomorskim, znaleźli psa uwięzionego w stodole. Czworonóg był przywiązany do słupa, wokół którego leżało mnóstwo odchodów. Pies nie miał dostępu do wody ani jedzenia. Niestety, okazało się, że właściciel zaniedbanego zwierzęcia ma na sumieniu znacznie więcej niewinnych istot. Dla wielu z nich na pomoc było już za późno. 

Zaniedbany pies
10.11.2023 08:50 Ratownicy zgodnie przyznają, że tak upodlonego psa jeszcze nie widzieli. Wstrząsające szczegóły interwencji

Do schroniska dla bezdomnych zwierząt w Gnieźnie trafił pies w typie owczarka niemieckiego o imieniu Rex. Zwierzę zostało odebrane dotychczasowemu właścicielowi. Było w dramatycznym stanie, ledwo chodzące, obklejone własnymi odchodami. Ekipa specjalistów walczy o to, aby czworonóg ten miał jeszcze okazję zaznać życia bez bólu - zarówno tego fizycznego, jak i psychicznego. Jednak już wiadomo, że będzie to długa i ciężka walka.

Numer alarmowy dla zwierząt
08.11.2023 14:17 Numer alarmowy dla zwierząt? To rewolucja! Startuje ANIMAL HELPER, teraz niech się boją oprawcy

W Polsce startuje ANIMAL HELPER, czyli numer alarmowy 112 dla zwierząt. Od dzisiaj każdy może pobrać na swój telefon aplikację, która ma na celu ratowanie zdrowia i życia naszych braci mniejszych. Na wsparcie będą mogły liczyć zarówno domowe pupile, jak i zwierzęta gospodarskie oraz dzikie. Jak działa aplikacja i w jaki sposób możemy zgłosić przestępstwa dokonywane na zwierzętach?

Na cmentarzu rozgrywał się dramat niewinnej istoty
04.11.2023 15:32 Za ogrodzeniem cmentarza rozgrywał się dramat. W końcu rozpaczliwe wołanie o pomoc usłyszeli ratownicy

Głośny płacz rozbrzmiewał zza ogrodzenia cmentarza. Żałosny jęk był nie do pomylenia z niczym innym. Niewinna istota, porzucona na pastwę losu, błagała o ratunek. Potrzebowała, żeby ktoś zainteresował się jej losem i ocalił od samotności.

Kot Nunuś ze Świebodzic
04.11.2023 10:08 "Jeśli przeżyje, to będzie cud". Wróciła do domu i zastała kota w takim stanie, wiadomo, co grozi oprawcy

Policjanci ze Świebodzic (woj. dolnośląskie) otrzymali wezwanie w sprawie znęcania się nad kotem. Kiedy przybyli na miejsce zdarzenia, zrozumieli, z jakim okrucieństwem mieli do czynienia. Leżący bez ruchu kocur był sparaliżowany bólem. Jego oprawca zniknął, jednak schronisko obiecuje, że nie puści mu tego płazem.

Znęcanie się nad zwierzętami
03.11.2023 10:38 Miał być przyjazny hotel, treserka zgotowała im piekło. To tu cierpiały zwierzęta z całej Polski

Przedstawiciele Fundacji Przyjaciele Braci Mniejszych w asyście Powiatowego Lekarza Weterynarii, urzędników gminnych oraz policji przeprowadzili wyjątkowo trudną interwencję. Z pseudo-hotelu dla zwierząt znajdującego się w gminie Wieliszew odebrano dwanaście psów. Zwierzęta utrzymywane były w dramatycznych warunkach. Ta historia powinna być przestrogą dla każdego, komu zdarza się zostawiać swojego pupila pod opieką obcych ludzi. 

Grzybobranie
02.11.2023 12:26 Grzybiarz nakrył zwyrodnialca. Przyłapany zaczął uciekać, ale coś mu wypadło. "Cały czas płacze"

Grzybiarz z okolic Aleksandrowa Łódzkiego planował spokojną przechadzkę po lesie. Zamiast tego, w trakcie wędrówki natknął się na podejrzanego człowieka. Kiedy mężczyzna zorientował się, że ktoś go obserwuje, natychmiast zaczął uciekać. W leśnych zaroślach zostawił szczenię, które nie miało szans na przetrwanie bez opieki. Trwają poszukiwania zwyrodnialca.

Poszukiwania Grzegorza Borysa
31.10.2023 12:07 Cierpiał nie tylko Oluś. Nowe fakty ws. Grzegorza Borysa, ma na swoim koncie jeszcze jedną zbrodnię

Gdzie jest Grzegorz Borys? To pytanie od kilkunastu dni zadaje sobie policja, żandarmeria wojskowa oraz miliony Polaków. Służby uczestniczą w obławie mającej na celu zatrzymanie 44-latka z Gdyni, podejrzanego o zabójstwo swojego 6-letniego synka Olusia. Niedawno na jaw wyszły kolejne szczegóły zbrodni. Okazało się, że Grzegorz Borys ma na rękach krew jeszcze jednego członka rodziny. 

Suczka na łańcuchu
29.10.2023 15:30 To miał być najpiękniejszy prezent dla córki. Suczka nie spełniła oczekiwań, czekała ją za to kara

Zwierzęta mają swoje potrzeby, które zmieniają się wraz z kolejnymi etapami ich życia. Opieka nad nimi to obowiązek na lata. Niestety pewnej rodzinie wydawało się, że szczeniak będzie idealnym prezentem dla córki, jednak kiedy z małej kuleczki wyrósł na sporej wielkości psa, spisali go na straty. Suczka trafiła na łańcuch, a jej miejsce zastąpił shih tzu. Na lepsze warunki życia nie mogły liczyć także jej szczenięta.

Nastolatek znęcał się nad kotem
27.10.2023 12:11 Najpierw wziął do ręki cegłę, potem wyżył się na małym kocie. Oprawca zwierząt ma tylko 14 lat

Gmina Rokietnica w województwie podkarpackim jest kolejnym niechlubnym miejscem na mapie Polski, gdzie doszło do znęcania się nad zwierzęciem. Sprawcą cierpienia wyrządzonego kociakowi okazała się osoba małoletnia. 14-latek wrzucił go do studzienki kanalizacyjnej, a następnie ciskał w uwięzione zwierzę cegłami. Nastolatek odpowie za swój czyn przed sądem rodzinnym.

Pies husky syberyjski
25.10.2023 16:22 Weterynarz skanuje chip znalezionego psa i aż go zmroziło. W żadnym razie nie mógł go wypuścić

Błąkający się pies rasy husky syberyjski został złapany i przewieziony do lecznicy dla zwierząt. Po zeskanowaniu chipa stało się jasne, dlaczego jest tak przerażony i nieufny wobec ludzi. Okazało się, że rasowy pupil wcale nie zaginął właścicielowi. Trop prowadził do laboratorium prowadzącego eksperymenty na zwierzętach. 

Znęcanie się nad zwierzętami
25.10.2023 10:21 "Gdzie nasze człowieczeństwo?!". Kocięta wrzucone do wychodka na cmentarzu, nikt nie chciał pomóc

Święto Zmarłych coraz bliżej, a na cmentarzach pojawia się coraz więcej osób odwiedzających swoich bliskich. Okazuje się, że dla wielu Polaków posprzątany grób jest znacznie ważniejszy niż życie bezbronnych istot. Ktoś wrzucił do cmentarnego wychodka trzy maleńkie czworonogi. Zwierzęta piszczały błagając o pomoc. Pomimo tłumów na cmentarzu, na rozpaczliwe łkanie zareagowała tylko jedna osoba. 

Porzucony pies
24.10.2023 14:14 "Niechlubna tradycja Polaków". Starego, chorego psa zostawili przy śmietniku na parkingu, zapomnieli o jednym

W ręce ludzi zajmujących się pomocą dla porzuconych zwierząt trafił zaniedbany york w sędziwym wieku. Ktoś zostawił go w kartonie pod śmietnikiem na leśnym parkingu w okolicach Rawicza. Aktywiści proszą o pomoc każdego, kto może mieć jakiekolwiek informacje umożliwiające ustalenie tożsamości osoby, która tak potraktowała bezbronnego czworonoga. Na szczęście w miejscu, w którym został porzucony pies, jest monitoring.

Znęcanie się nad zwierzętami
24.10.2023 12:10 Wbrew pozorom to nie był zwykły spacer z psem. Wszystko nagrał monitoring, widok łamie serce

Na jednej z kamer miejskiego monitoringu została nagrana kobieta, która porzuciła swojego psa w parku miejskim. Właścicielka czworonoga wjechała luksusowym autem na parking, zaprowadziła swojego pupila w alejkę, po czym sama wróciła do auta i odjechała. Lokalni aktywiści zajmujący się ochroną praw zwierząt zrobili wszystko, aby ustalić tożsamość kobiety.

Nielegalny handel
20.10.2023 11:29 Zbolałe i w ciasnych klatkach. Zbili fortunę na chorych zwierzętach, wśród przestępców weterynarz

Służby specjalne zatrzymały trzynastu członków gangu odpowiedzialnego za handel pseudorasowymi psami. Wśród nich był lekarz weterynarii, który podpisywał się pod dokumentami świadczącymi o dobrym stanie zdrowia zwierząt. Sfałszowana dokumentacja znacznie odbiegała od rzeczywistości. Gdyby nie skargi klientów sklepu zoologicznego, w którym sprzedawano pupile, los 400 psów i kotów pozostałby nieznany.

Wiata śmietnikowa
19.10.2023 14:31 Spod wiatki śmietnikowej dochodziło cichutkie łkanie, pani sprzątająca ruszyła na pomoc. "Ty potworze"

Kobieta sprzątająca klatki schodowe na jedynym z olsztyńskich osiedli usłyszała niepokojący dźwięk dochodzący z jednej z wiatek śmietnikowych. Kiedy zdała sobie sprawę z tego, kto jest autorem odgłosów, natychmiast wezwała specjalistów. Biedna istota potrzebowała profesjonalnej pomocy. 

Jadowity pająk
13.10.2023 10:06 Cieszył się, że znalazł akwarium przy śmietniku. Szybko pożałował, że je wziął, o mały włos od tragedii

Pewien mieszkaniec Gdańska wracając do swojego mieszkania, natknął się na akwarium zostawione pod śmietnikiem. Mężczyzna uznał, że wykorzysta ten zbiornik jako nowe lokum dla swoich rybek. Szybko pożałował tej decyzji. Kiedy wszedł ze swoim znaleziskiem do klatki schodowej, zdał sobie sprawę z tego, że w środku znajduje się jadowite zwierzę. Przerażony akwarysta uciekł, a o interwencję poproszono specjalistów ze straży miejskiej.

Katowanie zwierząt
12.10.2023 11:19 "Połowa z nich była ledwo żywa". Rozsupłała reklamówkę znalezioną w krzakach, nieomal pękło jej serce

Kilka dni temu kobieta spacerująca z psem wzdłuż polnej drogi, we wsi Wilkowie znajdującej się w województwie dolnośląskim, natknęła się na makabryczny widok. Ktoś wyrzucił w plastikowym worku sześć nowo narodzonych kociąt. Zdarzenie to mocno wstrząsnęło wieloma okolicznymi mieszkańcami, którzy usiłują za wszelką cenę znaleźć człowieka, który skazał niewinne istoty na niewyobrażalne cierpienie.

Pokłócił się z dziewczyną i chwycił za nóż
11.10.2023 13:09 Nagle chwycił za nóż. Porażające, jak próbował się zemścić, wszystko na oczach właścicielki psa

W jednym z mieszkań w Wałbrzychu doszło do awantury pomiędzy parą. 30-latek pokłócił się z dziewczyną, ponieważ nie dopilnowała swojego zwierzaka. Mężczyzna był tak wściekły, że szybko przeszedł do przemocy fizycznej, a następnie sięgnął po nóż. Wiedział, że nic tak nie zaboli jego partnerki, jak krzywda wyrządzona jej psu. Przybyli na miejsce policjanci od razu zauważyli na klatce schodowej krew oraz nóż ze śladami zwierzęcej sierści.

Petsitterka odpowie za śmierć psa
11.10.2023 11:31 Zostawiła psy pod opieką petsitterki. Nigdy nie wyobrażała sobie, że skończy się to wielką ROZPACZĄ

Właścicielka pięciu psów i jednego kota zaufała petsitterce znalezionej w Internecie. Kiedy wróciła przedwcześnie do domu, jej oczom ukazał się obraz nędzy i rozpaczy. Nie mogła uwierzyć w okrucieństwo, które rozegrało się przed jej oczami. Musiała natychmiast pojechać do weterynarza.

Zambrów. Właściciel wygolił grzbiet psu i napisał na nich hasło
10.10.2023 15:40 Wygolił psa, by na jego ciele napisać TAKIE słowa. Oto jak się tłumaczył, interweniowali przechodnie

Przechodnie zobaczyli łamiący serce widok. Przed sklepem sieci Lidl w Zambrowie (woj. podlaskie) młodzież natknęła się na okaleczoną sunię. Jej grzbiet był wygolony, żeby na obolałej skórze napisać czerwonym markerem niecenzuralne polityczne hasło. Przeprowadzono interwencję, a sprawa skończyła w sądzie. Właściciel nie okazuje skruchy, psa uznaje za swoją własność.

Kot
04.10.2023 12:33 Zamknął 6 kotów w mieszkaniu na 9 miesięcy bez opieki. Widok, jaki zastali odebrał im mowę

Na jaw wyszedł kolejny przypadek bestialskiego znęcania się nad zwierzętami. Tym razem makabryczne wydarzenia, w wyniku których ucierpiało sześć kotów, miały miejsce w Radomiu. Zwierzęta męczyły się miesiącami. Niestety po wielu dniach cierpienia stało się najgorsze. Miłośnicy zwierząt nie mogą uwierzyć, jakim człowiekiem trzeba być, by tak potraktować bezbronne stworzenia.

Zrzucił psa z mostu
01.10.2023 11:42 Brawurowa akcja ratunkowa rybaków. Widzieli, jak zrzucili go z mostu, poszukują sprawcy

Trzech mężczyzn wybrało się na ryby. Zamiast relaksu i weekendu wypełnionego wędkowaniem, czekała ich jednak stresująca walka o życie i o sprawiedliwość. Na moście przebiegającym przez rzekę zauważyli zatrzymujące się auto. Kierowca wyszedł z pojazdu i bez zawahania wrzucił do wody zwierzę, które trzymał w rękach. Odjechał z piskiem opon, kiedy wędkarze popędzili, żeby pomóc tonącemu stworzeniu.

Porzucanie zwierząt
27.09.2023 11:56 Przerażające znalezisko dzieci w pudełkach po butach. Myślały, że ktoś zgubił markowe obuwie

Porzucanie niechcianych zwierząt to zaskakująco powszechny proceder, w wyniku którego cierpi wiele niewinnych istot. Kolejnymi ofiarami bestialskiego traktowania żywych stworzeń padły trzy kocięta. Zwierzaki zostały znalezione przypadkiem przez grupę nastolatków. Ktoś zamknął je w pudełkach po butach, które zostawił w pełnym słońcu.

Porzucony kot
26.09.2023 14:17 Wywiózł do lasu kota z wenflonem i cewnikiem, nie chciał płacić za leczenie. Zapadł wyrok

Pod Olsztynem, w lesie w miejscowości Kudypy żona leśniczego znalazła kota z założonym cewnikiem i wenflonem. Okazało się, że czworonóg został porzucony przez Ryszarda R., który nie chciał pokrywać kosztów związanych z leczeniem zwierzęcia. Żonie powiedział, że ich pupil został uśpiony. Wczoraj, Sąd Rejonowy w Olsztynie uznał mężczyznę za winnego popełnienia czynu znęcania się nad zwierzętami. 

Przerażające znalezisko w śmietniku
24.09.2023 11:24 W tym śmietniku znaleźli kiedyś 4 szczenięta, a to nie koniec dramatu. Wszystko pod kamerami monitoringu

W zeszłym miesiącu, w Nowym Sączu w śmietniku przy ulicy Zamenhofa znaleziono cztery szczeniaki. Ktoś wrzucił je tam, wsadzając je przedtem do plastikowego worka. Jeden z piesków przez długi czas walczył o życie. Niestety, kilka dni temu okazało się, że to nie koniec dramatu. Oprawca, tym razem do kontenera na śmieci, wrzucił coś jeszcze. Aktywiści błagają o pomoc w ustaleniu tożsamości osoby, która potraktowała żyjące istoty w tak bestialski sposób. 

Pies w budzie
24.09.2023 07:15 Skrawek podwórka i łańcuch były całym jego światem. Polały się łzy, gdy ratownicy ujrzeli jego szyję

Kolejny przypadek bestialskiego traktowania zwierząt wyszedł na jaw. Wolontariusze z Ekostraży interweniowali w niewielkiej miejscowości, położonej w województwie śląskim. Zaledwie roczny pies żył tam w budzie na łańcuchu. Uprząż boleśnie wrastała mu w szyję. Podczas gdy rana gniła, rozwijały się w niej larwy much. Właściciel czworonoga stwierdził, że nie zauważył żadnych oznak świadczących o złym stanie zdrowia zwierzęcia.