Leśnicy z Ustrzyków Dolnych (woj. podkarpackie) ostrzegają – w lasach zaroiło się od groźnych owadów. Ich zwiększona aktywność jest uwarunkowana nawracającymi upałami. Bliskie spotkanie z tymi owadami może skończyć się bolesnym użądleniem, a w najgorszym wypadku może kosztować nawet życie. Wystarczy zachować podstawowe środki ostrożności, żeby nie paść ich ofiarą. Według leśników najczęstszą przyczyną ataku jest nieuwaga człowieka.
Niektóre incydenty na pokładzie samolotu potrafią skutecznie uprzykrzyć nam podróż. Dla jednych do najgorszych możliwych scenariuszy należy podróżowanie w towarzystwie płaczących dzieci czy pijanych współpasażerów, z kolei inni nie mogą znieść myśli o kilkugodzinnym opóźnieniu, graniu na telefonie z włączonym dźwiękiem czy kopaniu w nasz fotel. Nieprzyjemna sytuacja, jaka przytrafiła się pewnemu małżeństwu, dotyczyła jednak psa należącego do osoby siedzącej w ich rzędzie. Nikt, nawet największy miłośnik zwierząt, zapewne nie chciałby się znaleźć na ich miejscu.
Kochamy naszych futrzastych przyjaciół, jednak czasem zapewnienie im stuprocentowego bezpieczeństwa bywa trudne. Co rusz dowiadujemy się o substancjach czy produktach, które szkodzą pupilom. Właściciele kotów mogą nie być świadomi, że te przedmioty obecne w każdym domu stanowią ogromne niebezpieczeństwo dla zdrowia i życia ich mruczka. Pani weterynarz podzieliła się listą 4 przedmiotów, o których szkodliwości nie mamy pojęcia. Trzymajcie je z dala od kotów, bowiem krzywda, jaką mogą wyrządzić, bywa nieodwracalna.
Jak objawiają się zatwardzenia u kotów i jak im zapobiec? Mruczki nie potrafią nam powiedzieć, co im dolega, a więc musimy stać się prawdziwymi ekspertami od kociego behawioru. W przypadku kocich zaparć, symptomy poważnych chorób bywają nieswoiste. Kiedy mruczek cierpi na problemy ze strony układu pokarmowego, to do nas należy obowiązek wykrycia zmian w zachowaniu pupila i zorientowanie się, że coś jest nie tak. Na szczęście wystarczy prosty domowy sposób, a problemy związane z zaparciami ustaną.
Psie uzębienie ma ułatwić zwierzęciu rozdrabnianie pokarmów, a w naturze – umożliwić polowanie. Ze względu na udomowienie naszych ulubionych czworonogów, zdrowie jamy ustnej przestało mieć kluczowe znaczenie, jeśli chodzi o ich przetrwanie. Nie oznacza to jednak, że możemy je całkowicie ignorować. Choroby zębów i dziąseł bywają źródłem cierpienia naszych czworonogów. Co zrobić, kiedy psu ruszają się zęby? Czy wypadające zęby u starych psów to powód do niepokoju? Rozwiewamy wszelkie wątpliwości na temat psiego uzębienia.
Właściciele owczarka niemieckiego posłuchali rady farmaceutki. Gdyby nie ona, pies wciąż by żył. Patrzyli, jak ukochany pupil ginie w męczarniach i pluli sobie w brodę, że posłuchali rady kobiety. Wrocławski lekarz weterynarii apeluje do farmeceutów: “Nie doradzajcie w sprawach o których nie macie pojęcia”.
Rodzinne wakacje przerodziły się w koszmar, kiedy jej 10-letnia córka obudziła się z czerwoną wysypką na nogach. Wypełnione płynem bąble zaalarmowały pielęgniarkę z wieloletnim doświadczeniem, która postanowiła sprawdzić, czy w pokoju nie zagnieździli się niechciani lokatorzy. Kiedy odkryła, co było źródłem wysypki, wiedziała, że nie chce zostać w hotelu ani chwili dłużej. Spakowała walizki i wyjechała.
Koty wyewoluowały w taki sposób, żeby nie pokazywać żadnych słabości. Zranione czy chore byłyby smacznym kąskiem dla czających się na nie drapieżników. Dlatego właśnie właścicielom mruczków tak trudno jest zorientować się czasem, że z ich kotem dzieje się coś złego. Baczna obserwacja pozwala zorientować się, że nasze zwierzę jest chore. Warto zwrócić uwagę na zawartość kuwety kota, która potrafi wiele powiedzieć o zdrowiu mruczka. Nie przegap tego niepokojącego objawu, może świadczyć o ciężkiej chorobie.
Właściciele psów chcieli tylko wytępić szkodniki zjadające ich uprawy. Posypując ziemię niebieskimi granulkami, nie spodziewali się, że sprawa skończy się tragicznie. Na te zamiast szkodników skusiły się psy. Toksyczna dawka trucizny sprawiła, że musiały zostać hospitalizowane. Klinika weterynaryjna ostrzega przed popularnym środkiem stosowanym w ogrodach.
Jak poznać, że kot ma chorobę sierocą? Proces wczesnej socjalizacji zwierząt jest niesamowicie istotny z perspektywy ich dalszego rozwoju. Zaburzenia kontaktu kocięta z mamą w pierwszych tygodniach życia mogą doprowadzić do wykształcenia powtarzalnych zachowań, które mogą być niebezpieczne. Jak objawia się choroba sieroca u kota? Czy chorobę sierocą można leczyć?
35-letni Michael Kohlhof myślał, że bierze go grypa. Od kilku dni czuł się słabo, bolały go mięśnie i miał wysoką gorączkę. Ze względu na brak ubezpieczenia medycznego odkładał wizytę u lekarza. Bywał już w końcu bardziej chory, dlatego podejrzewał zwykłe zmęczenie. Nie wiedział, że gdyby trafił do szpitala kilka godzin później, prawdopodobnie byłby już martwy. Wystarczyło jedno ugryzienie pchły, by stracił obie ręce i częściowo nogi.
Weterynarze z kliniki My Pet's Animal Hospital podzielili się nagraniem z zabiegu, jaki przeprowadzono na kocim pacjencie, który trafił do nich z guzkiem na pyszczku. Zmiana na nosie okazała się jednak czymś znacznie poważniejszym. Medycy nie wahali się ani przez chwilę. Jeden z nich wziął w dłoń pęsetę i próbował wyciągnąć przerażającą zawartość nozdrza. To nagranie nie jest dla ludzi o słabych nerwach – nawet pod doświadczonym weterynarzem mogą ugiąć się nogi, kiedy “obcy” wychodzi na powierzchnię.
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał ostrzeżenie: popularne maskotki gęsi Pipy mogą być śmiertelnie niebezpieczne dla dzieci. Hit zakopiańskich (i nie tylko) straganów jest marzeniem wielu osób. UOKiK ostrzega, czym może się skończyć zabawa niebezpieczną maskotką.
Koty są przystosowane ewolucyjnie do ukrywania złego samopoczucia. Gdyby zdradzały oznaki choroby czy bólu, stałyby się łatwym kąskiem dla drapieżników. Dlatego mruczki z łatwością ukrywają nawet bardzo poważne problemy zdrowotne. To ogromna przeszkoda dla właścicieli, którzy nie wiedzą, że ich zwierzę źle się czuje. Pomoc weterynaryjna może zostać przez to udzielona zbyt późno. Dlatego warto wiedzieć, jak poznać, że z kotem dzieje się coś złego. Okazuje się, że kolor wymiotów zdradza wiele na temat zdrowia mruczków.
Kolejna kocia epidemia zbiera swoje żniwo, tym razem na Wyspie Kotów. Giną tysiące zwierząt, głównie bezpańskich. Mimo interwencji organizacji pro-zwierzęcych rząd pozostaje nieugięty. Leczenie, które mogłoby uratować życie setek kotów, nie zostało dopuszczone do użytku. Miłośnicy zwierząt decydują się nawet poszukiwać lekarstw na czarnym rynku.
Jeżowce to fascynujące morskie stworzenia, ale ich piękno wolimy doceniać z daleka. Bliskie spotkanie z ich długimi igłami można przepłacić silnym bólem, a nawet infekcją. Czy jeżowce są groźne? Skąd wiedzieć, czy na wakacjach ukłuł nas jeżowiec? To zwierzę może przebić nam skórę i zadać ranę kłutą. Nie można go lekceważyć.
Czy zauważyłeś kiedykolwiek czerwone plamy, swędzenie skóry czy dyskomfort po opalaniu? Marystella Gomez zakładała, że zaczerwienienie i świąd to normalna reakcja po ekspozycji na słońce, jednak diagnoza wskazywała na dużo poważniejsze podłoże dolegliwości skórnych. Choć początkowo podejrzewano reakcję alergiczną, z czasem lekarze utwierdzili się w przekonaniu, iż w organizmie 27-latki zagnieździły się pasożyty pochodzące od psów i kotów.
Epidemia ptasiej grypy wśród mruczków jest ostatnio na językach wszystkich kociarzy. Mnożą się pytania spanikowanych właścicieli, którzy chcą być jak najlepiej poinformowani o zagrożeniach czyhających na życie ich kotów. Chociaż sprawa rozwija się dynamicznie i nadal nie wiemy wszystkiego na temat wirusa panoszącego się wśród mruczków, potrafimy już odpowiedzieć na jedno z częściej padających pytań. Czy ptasia grypa H5N1 zagraża opiekunom kotów? Eksperci odpowiadają na nurtujące pytania.
Właściciele psów na plaży ignorują ryzyko związane z czyhającymi na psa zagrożeniami. Mogą nawet nie być świadomi, jakie nieszczęścia mogą spotkać pozostawionego bez odpowiedniej opieki pupila. Weterynarze alarmują: zabawy w piasku mogą skończyć się dla psa zagrożeniem życia.
Ze czkawką mierzą się nie tylko ludzie, ale też nasi pupile. Ofiarą czkawki padają często szczenięta, których organizm dopiero się rozwija, ale od czasu do czasu pojawia się ona też u dorosłych psów. Chociaż problem wydaje się błahy, a nasz czkający pupil może nawet wyglądać uroczo, nie możemy lekceważyć tego objawu. Czkawka może być symptomem poważnych chorób, zwłaszcza, jeśli występuje szczególnie często u psów dorosłych.
Początek tego lata z perspektywy zwierząt jest wyjątkowo pechowy. Doskwierające upały i tajemnicze choroby to nie koniec kłopotów. Coraz częściej odnotowuje się przypadki zatrucia u pupilów. Jak donoszą właściciele psów z Wrocławia, nawet krótki spacer w dobrze znane miejsce może stać się źródłem problemów. Co szkodzi zwierzętom? Swoimi podejrzeniami dzielą się lekarze weterynarii.
Zwierzęta często nie potrafią okazać bólu tak, żeby właściciel był w stanie to dostrzec. Co więcej, wiele psów wykazuje jakiekolwiek objawy choroby dopiero w jej zaawansowanym stadium. Dlatego nie warto czekać, aż coś w zachowaniu czy wyglądzie naszego psa, kota czy królika wzbudzi nasz niepokój. Zdecydowanie lepiej zapobiegać niż leczyć. Czworonogi mogą cierpieć na wiele różnorodnych schorzeń. Niektóre z nich mogą być proste do wyleczenia, inne mogą okazać się ogromnym wyzwaniem. Jednak każde będzie wiązało się z mniejszymi konsekwencjami, jeżeli zostanie szybko zauważone.
Miłośnicy kotów doskonale zdają sobie sprawę z tego, że to bardzo specyficzne zwierzęta. Każdy kot się od siebie różni. Jedne można określić jako typowe “gaduły”, inne zdecydowanie bardziej wolą “milczeć”. Faktem jest jednak to, że nawet wyjątkowo cichy kot od czasu do czasu lubi sobie pomiauczeć. Czasami zdarza się jednak, że zwierzak zupełnie milknie. Co to może oznaczać?Niektóre osobniki odzywają się, gdy są głodne, inne wtedy kiedy potrzebują większej uwagi. Są też takie, które lubią “pogadać” bez powodu. Czy należy mieć powody do niepokoju, jeśli kot nie miauczy? A może niedyspozycja pojawiła się nagle?
Wiosno i lato to czas, kiedy chętniej spędzamy więcej czasu na zewnątrz niż w domu. Dotyczy to również psów, które zazwyczaj towarzyszą opiekunom na świeżym powietrzu. Niestety nie wszyscy zdają sobie sprawę, że zwykły spacer czy zabawa w trawie może nieść za sobą tak tragiczne konsekwencje. Przed niebezpieczeństwem ostrzega właścicielka suczki imieniem Cleo, której omal nie stała się poważna krzywda. Zawinił kłos.Kłosy - to właśnie one skutecznie przyczepiają się do sierści czworonoga w trakcie spacerów na łonie przyrody. Jeśli nie zostanie on szybko usunięty, może wręcz pokaleczyć naszego pupila. Wplątanie się w sierść pupila jednak nie jest jeszcze najgorsze.
Sezon letni to czas roślinnej obfitości, z której warto jak najwięcej korzystać. W tym okresie wielu właścicieli zastanawia się nad tym, czy powinni pozwalać swojemu psu na jedzenie sezonowych owoców. I bardzo słusznie! Niektóre z nich mogą być dla zwierząt trujące. W przypadku innych trzeba trzymać się kilku zasad. Jednym z najlepszych pomysłów na słodką przekąskę dla psa będą truskawki. Warto jednak być świadomym kilku aspektów aby niechcący nie zaszkodzić swojemu zwierzakowi. Truskawki są produktem bardzo niskokalorycznym, bogatym w błonnik oraz antyoksydanty. Wydawać by się mogło, że są one produktem idealnym dla psów - na co więc należy uważać?
Jako właściciele martwimy się o zdrowie naszych mruczków. To w pełni zrozumiałe, zważywszy na to, iż nawet niewielka zmiana w ich zachowaniu potrafi zwiastować rozmaite dolegliwości. Na niektóre symptomy należy szczególnie uważać i nigdy ich nie ignorować. Drgawki u kota zawsze są sygnałem, że coś jest nie tak. Mogą być objawem poważnej choroby. Sprawdź, co zagraża twojemu pupilowi.Wszelkie zmiany w zachowaniu naszego kota powinny zwracać naszą uwagę, bo w odróżnieniu od człowieka, nasze mruczki nie mogą nam bezpośrednio zakomunikować, że dzieje się z nimi coś złego. Dlatego tak ważna jest obserwacja naszego pupila. Na co zwrócić uwagę, dowiesz się z treści tego artykułu.
Gdziekolwiek nie pójdziesz, twój psiak idzie za tobą? Zwierzęta te żyją w grupie, a swojego właściciela postrzegają jako przewodnika stada. Jednakże lekarka weterynarii wyjawia, dlaczego tak ważne jest, aby opiekunowie trzymali swoich pupili z dala od toalety. Grozi im tam poważne niebezpieczeństwo - i nie, wcale nie chodzi o traumę związaną z ujrzeniem człowieka podczas korzystania z ubikacji, lecz ze względu na ich wrodzoną ciekawość. Pies chce towarzyszyć swojemu opiekunowi w niemal każdych okolicznościach, nawet podczas sytuacji wymagających pewnego poziomu prywatności, jak korzystanie z toalety czy okazywanie sobie czułości z partnerem. Niemniej warto trzymać się wcześniej ustalonych zasad życia domowego, ponieważ dając czworonogowi nieograniczony dostęp do wszystkich pomieszczeń w domu, stwarzasz potencjalne ryzyko wyrządzenia szkody oraz narażasz go na chorobę.
Wiele osób z utęsknieniem wypatruje już wiosny, ale jednocześnie nie wszyscy wiedzą, że bywa ona zdradliwa nie tylko dla ludzi, ale i dla naszych czworonogów. Piękna pogoda i promienie słońca zachęcają do większej aktywności na zewnątrz także tej z pupilami. Niestety wiosenny spacer może być opłakany w skutkach dla psów. Na co jakie niemiłe niespodzianki należy uważać?Niebezpieczeństwo pojawiające się wiosną, na które mogą natknąć się nasi milusińscy, to nie tylko budzące się do życia kleszcze czy inne owady. Warto zwrócić uwagę na znajdujące się w ich zasięgu pozostałości po imprezach plenerowych czy niektóre rośliny. Niestety ich spożycie może wiązać się z bardzo przykrymi konsekwencjami.