Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Gęś Pipa hitem wakacyjnych miejscowości w Polsce, lecz zastanów się przed kupnem. Wydano ostrzeżenie
Lena Tomaszewska
Lena Tomaszewska 20.07.2023 15:44

Gęś Pipa hitem wakacyjnych miejscowości w Polsce, lecz zastanów się przed kupnem. Wydano ostrzeżenie

UOKiK wydało ostrzeżenie. Popularna maskotka gęsi zagrożeniem dla dzieci?
UOKiK wydało ostrzeżenie. Popularna maskotka gęsi zagrożeniem dla dzieci?, fot. Twitter/UOKiKgovPL, Gmina Ustronie Morskie

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał ostrzeżenie: popularne maskotki gęsi Pipy mogą być śmiertelnie niebezpieczne dla dzieci. Hit zakopiańskich (i nie tylko) straganów jest marzeniem wielu osób. UOKiK ostrzega, czym może się skończyć zabawa niebezpieczną maskotką.

UOKiK apeluje do turystów. "Kupujesz pamiątki z wakacji? Weź pod uwagę nie tylko modę"

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów znany jest z bezkompromisowego działania. Dzięki ich interwencjom nieuczciwi producenci nie mogą bezkarnie szkodzić ludziom. Tym razem urząd zajął się coraz powszechniejszym problemem, z którym można spotkać się na wakacjach.

Polskę zalała fala pluszowych maskotek – głównie gęsi, ale też kotów czy flamingów. Szczególnie w miejscach atrakcyjnych turystycznie wiele osób spaceruje z dopiero co kupionymi zabawkami – zaczyna informacyjnego tweeta UOKiK.

Pluszowa gęś Pipa stała się popularnym zakupem wśród wczasowiczów. Zamiast magnesów czy ciupag, Polacy coraz częściej wolą kupić dzieciom urocze maskotki. Nie wiedzą jednak, że w niewinnie wyglądających zabawkach może czaić się niebezpieczeństwo.

Zajmowała się ogródkiem, w jednej z donic zobaczyła, że coś się rusza. Małe oczka patrzyły z przerażeniem

Gęś Pipa hitem TikToka. Celebrytka z Tarnobrzegu szturmem podbiła internet

Kim właściwie jest gęś Pipa? To prawdziwa TikTokowa celebrytka, która mieszka w tarnobrzeskim Wake Parku. Gęś zdobyła serca internautów, których zauroczyły filmiki wstawiane przez Kamila, występującego pod pseudonimem Dekorator Wnętrz Umysłu, który jest właścicielem zwierzęcia. Popularność gęsi postanowiono spieniężyć, produkując wzorowane na niej maskotki. To był prawdziwy strzał w dziesiątkę. Gęś Pipa stała się gwiazdą każdego straganu.

TikToker Kamil chwali się w internecie filmikami wyjątkowego zwierzęcia, zbierając miliony wyświetleń. Wyjątkowe zwierzę zdobyło serce internautów, którzy śledzą codzienne życie gęsi. Pipa nie jest byle ptakiem. To temperamentna gwiazda, z którą nie chcesz zadrzeć. 

UOKiK ostrzega turystów. "Nawet najsłodsze i najmodniejsze pamiątki mogą stanowić zagrożenie dla dzieci"

Podejmując decyzję o zakupie zabawki, zwróćmy uwagę na jej bezpieczeństwo – apeluje Joanna Jahn-Machowska, Małopolski Wojewódzki Inspektor Inspekcji Handlowej.

UOKiK zachęca do tego, żeby przed kupnem maskotki gęsi Pipy na straganie, najpierw sprawdzić jej wykonanie. Źle wykonane zabawki mogą być śmiertelnie niebezpieczne dla dzieci.

Należy zwrócić uwagę na ostrzeżenia dotyczące wieku. “Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat” to nie wyzwanie. Warto słuchać się takich ostrzeżeń, zamiast machać na nie ręką. Nawet jeśli na pierwszy rzut oka zabawka nie wydaje się niebezpieczna, trzymaj się ostrzeżeń.

Źródło: UOKiK na Twitterze, g.pl, wroclaw.pl