Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Labrador

Labrador

Labrador – cechy

Labrador retriever jest rasą psów typu wyżłowatego. Są to psy aportujące, płochacze, a także psy wodne. Labradory pochodzą z Nowej Fundlandii, choć ich nazwa wzięła się od kanadyjskiego półwyspu Labrador. Drugi człon nazwy, a więc „retriever”, powstał od czasownika „to retrieve”, co po polsku oznacza “przynosić”. Labrador retriever jest jedną z najpopularniejszych ras psów w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, a także w Polsce.

Początkowo labradory wykorzystywano głównie do pracy na kutrach rybackich. Przydatne bowiem były ich umiejętności aportujące, a także fakt, iż są świetnymi pływakami. Pierwsze psy tej rasy przywiózł do Europy lord Malmesbury w 1870 roku. To właśnie on błędnie nazwał je „psami z Labradoru”. Wraz z synem zajął się hodowlą labradorów, a 7 lipca 1903 roku labrador retriever został uznany za samodzielną rasę przez angielski klub kynologiczny. Samce labradora zwykle mierzą około 57 cm oraz ważą od 29 kg do 36 kg. Samice standardowo są nieco mniejsze od samców. Mierzą około 55 cm oraz ważą od 25 kg do 32 kg.

Labradory są niezwykle żywiołowe i towarzyskie. Bardzo cenią sobie obecność drugiego człowieka, dobrze dogadują się także z innymi psami. Psy tej rasy ze względu na swe przyjazne usposobienie oraz wrodzoną cierpliwość nadają się do życia w rodzinie, w której są małe dzieci. Zwykle żyją do 14 lat. Oprócz życia w rodzinie rasa ta często szkolona jest także do pracy z niewidomymi, jako psi ratownik oraz w dogoterapii. Ich doskonały węch wykorzystywany jest również przez policje oraz służby celne.

Jak zajmować się labradorem?

Labradory są bardzo aktywnymi psami, więc potrzebują częstych spacerów. W przeciwnym razie mogą mieć problemy z otyłością, która zwykle prowadzi do chorób stawów. Oprócz tego psy tej rasy bez odpowiedniej ilości ruchu mogą być nadpobudliwe i nieposłuszne. Poza aktywnym życiem labradory potrzebują jakościowego pokarmu oraz stałego dostępu do świeżej wody. Jak każdy pies wymagają także regularnych wizyt weterynaryjnych. Dodatkowo potrzebują także odpowiedniego legowiska i zabawek, jednak należy zwrócić uwagę, iż labradory mają skłonności do połykania różnych przedmiotów, które nie nadają się do jedzenia.

Labrador – ile kosztuje i jaką hodowle wybrać?

Cena labradora z hodowli często zależy od osiągnięć wystawowych rodziców szczenięcia, a także renomy samej hodowli. Szczeniak może kosztować od 2 tysięcy złotych to nawet 7 tysięcy złotych. Co ciekawe, na cenę nie ma wpływu kolor umaszczenia szczenięcia. Przyszłego opiekuna labradora powinny interesować jedynie hodowle należące do Związku Kynologicznego w Polsce. O tym czy dana hodowla należy do ZkwP dowiedzieć się można m.in. na stronie związku.

Pokaż więcej

pies ratownik
11.04.2024 11:42 Labradora skreślono na szkoleniu. Jego pomoc po trzęsieniu ziemi była nieoceniona

W trzęsieniu ziemi na Tajwanie zginęli ludzie. Ratownicy do samego końca szukali pod gruzami jakichkolwiek oznak życia. Z pomocą przyszedł im pies o imieniu Roger. Odważny czworonóg został bohaterem choć przez jego łagodny charakter nie wróżono mu zawrotnej kariery w pracy z funkcjonariuszami.

kot
09.04.2024 13:37 Kociątko z uporem łapało ogon labradora. Nie przewidziało, jak zakończy się zabawa

Nic tak nie rozczula właścicieli młodziutkich mruczków jak oglądanie filmików obrazujących frywolne zabawy ich podopiecznych. Nieporadne kocie wybryki potrafią wywołać uśmiech u największych smutasów. A gdy dodatkowo do akcji wkracza inne zwierzę, efekt mamy murowany. W sieci krąży nagranie kociątka, które z uporem chwyta za ogon psa. Malutki futrzak nie jest jednak świadomy reakcji czworonożnego towarzysza na jego zaczepki. Zobaczcie sami humorystyczne nagranie i przekonajcie się, że śmiechu jest co niemiara.

Pies zaprzyjaźnił się z delfinem
22.10.2023 13:36 Nim nastanie świt, pies biegnie nad wodę. Nieprawdopodobne, z kim się zaprzyjaźnił, to nie przypadek

Psiakowi o imieniu Ben wcale nie przeszkadza fakt, że nie ma płetw. Pomimo różnic w anatomii uzyskał on akceptację morskiego stworzenia i postanowił się z nim zbratać. Labradorowi niestraszne są wszelkiej maści figle z delfinem, który pogrążył się w żałobie po stracie partnera. Pupil dzielnie dotrzymuje mu tempa i czuje się jak ryba w wodzie! Doniesienia o tej niezwykłej przyjaźni stały się sensacją w Internecie. 

Pies budzi się w nocy
13.09.2023 13:52 Labrador budzi opiekunkę o 2:45 w nocy. To, czego żąda o bladym świcie, jest nie do uwierzenia

Większość zwierzaków noce spędza na słodkim śnie, często tuż obok swojego opiekuna. Czasem się zdarza, że czworonogi budzą swojego właściciela o najdziwniejszych porach. Zazwyczaj chodzi o pilną potrzebę fizjologiczną. lecz bywają też inne powody, dla których przynajmniej według psów, warto zerwać się z łóżka w środku nocy. Kobieta, która jest szczęśliwą posiadaczką suczki o imieniu Daisy, pokazała internautom, dlaczego jej pupil zmusił ją do wyjścia na zewnątrz przed trzecią rano.

Labrador trafił do kliniki z bólem brzucha. Nie spodziewali się, co zobaczą na prześwietleniu
09.08.2023 14:25 Labrador trafia do kliniki z bólem brzucha. Weterynarz prześwietla suczkę i od razu nabiera podejrzeń

Poppy to piękna suczka rasy labrador o biszkoptowym umaszczeniu. Zwierzakowi dotychczas nie dolegały żadne problemy zdrowotne, dlatego nagłe dolegliwości żołądkowe oraz silna apatia poważnie zaniepokoiły jego opiekunów. Sunię przywieziono do weterynarza, gdzie skierowano ją na prześwietlenie. Kiedy lekarz spojrzał na zdjęcie rentgenowskie, zauważył liczne ciała obce umiejscowione w żołądku pacjentki. Z czymś takim spotkał się pierwszy raz w całej swojej karierze. Potrzebna była pilna operacja. 

Labrador w schronisku
18.07.2023 07:14 Labrador czeka na kochającą rodzinę już ponad 500 dni. Wszystko przez syndrom, który dotyka też innych

Wolontariuszka schroniska Benton-Franklin Humane Society udostępniła na swoim TikToku nagranie z labradorem w roli głównej. Czarny pies trafił do niego ponad 500 dni temu. Od tego czasu żadna z rodzin, które zdecydowały się zaadoptować zwierzaka z placówki, nie zwróciła na niego nawet uwagi. Pracownicy przypuszczają, że w tym wypadku mogą mieć do czynienia z pewnym syndromem.

wychudzony pies
23.06.2023 12:23 Zagłodzony, samotny i z wielkim guzem. Tygodniami nikt nie reagował na cierpienie labradora, "Bestialstwo!"

W gminie Borek anonimowo zgłoszono znęcanie się nad psem. Inspektorzy Gostyńskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt NOE po przybyciu pod wskazany adres odkryli przerażający widok. Znaleźli ledwo żywego, skrajnie słabego psa w typie labradora. Widać było, że stan zwierzęcia wynikał z wielotygodniowych lub nawet wielomiesięcznych zaniedbań. Jego właściciele musieli ignorować przewlekłe cierpienie czworonoga. 

Labrador z łapą na dłoni
15.06.2023 15:06 Pies i właściciel usłyszeli tę samą diagnozę, musieli walczyć razem. Tylko jedno z nich otrzymało kolejną szansę

Zdrowie to największy skarb jaki może posiadać każdy człowiek oraz zwierzę. Niestety, pomimo stale rozwijającej się medycyny czasami niewiele można zrobić. Podwójne nieszczęście wynikające z komplikacji zdrowotnych spotkało Simon'a O'Brien oraz jego ukochaną labradorkę Bellę.To co przydarzyło się w rodzinie do której należą bohaterzy tej historii, wydaje się być niemożliwe. A jednak. Pomimo szansy jednej na milion, Belli i jej opiekunowi przyszło zmagać się z tą samą dolegliwością. 

Obcinanie pazurków
15.06.2023 11:46 Chciała tylko obciąć psu pazury, jego reakcja zasługuje na Oscara. Jest też mistrz drugiego planu

Niektóre psy, delikatnie mówiąc, nie przepadają za czynnościami pielęgnacyjnymi. Nawet pozornie nieinwazyjne czynności w zwierzęcych oczach mogą być czymś wyjątkowo uciążliwym. Co więcej, w mniemaniu wielu pupilów są one zbędnym zawracaniem głowy. Ten labrador zrobiłby wszystko, byleby tylko zostawiono jego pazurki w spokoju, o czym możemy przekonać się, oglądając popisową rolę tego zwierzaka. Komizmu sytuacji dodaje też reakcja kota.Niektóre zwierzaki potrafią bardzo dobitnie pokazywać swoje niezadowolenie z zaistniałej sytuacji. Talentu mogą pozazdrościć im nawet najlepsi aktorzy!

weterynarz i szczeniak
30.05.2023 13:20 Byli pewni, że kupili labradora. Pani weterynarz nie ma wątpliwości, co naprawdę wyrośnie ze szczeniaka

Chcieli przyjaznego, rodzinnego labradora, z którym mogłyby wychowywać się ich dzieci. Sprzedawca w internecie upchnął im zgoła inną rasę. Pani weterynarz od razu wiedziała, że szczeniak, którego ma przed oczami, nie wyrośnie na labradora.W schronisku czekają psy z różnymi historiami życiowymi, szukające domu. Niektórzy jednak decydują się na zakup konkretnej, wymarzonej rasy. Pewna rodzina ze Stanów Zjednoczonych marzyła o labradorze. Ogłoszenie o dostępnym szczeniaku znaleźli w internecie. I jak wiele internetowych zakupów, dostali nie to, co w opisie aukcji. Ze zwrotem może być natomiast ciężko.

pies i złodziej
03.05.2023 12:13 Labrador ponoć bał się wszystkiego i wszystkich. Kiedy wypatrzył złodzieja, wnet zapomniał, czym jest strach

Nie od dziś wiadomo, że niektóre psy bacznie pilnują swoich posesji. Tak było również w przypadku tego czarnego labradora, który pogonił, gdzie pieprz rośnie mężczyznę próbującego ukraść paczkę sprzed drzwi domu. Na szczęście wszystko zarejestrował monitoring na budynku, a jego opiekunowie podzielili się tą niesamowitą historią w sieci.Zero to labrador, który udowodnił, że żaden złodziej nie ma z nim szans. Choć na co dzień jest raczej strachliwy, w obliczu wyzwania jego nastawienie zmieniło się o sto osiemdziesiąt stopni. Nie ma się co dziwić, że nagranie stało się hitem w sieci.

pies rasy labrador
24.04.2023 12:36 Dlaczego labrador jest łakomy? Pani weterynarz ujawniła powód, mało kto miał pojęcie

Labrador to jedna z najbardziej lubianych przez ludzi ras psów. Na takiego czworonoga decyduje się wiele osób, które chcą mieć pewność, że zwierzę stanie się ich najlepszym przyjacielem. Niewątpliwie niektórzy opiekunowie szybko przekonali się, że to prawdziwe łakomczuchy. Jak się okazuje, istnieje na to pewne wytłumaczenie.Na pewno nie raz czuliście na sobie błagalny wzrok pupila, który oznacza tylko jedno - spryciarz prosi o ulubiony smakołyk. Dla dobra jego zdrowia nie zawsze można tym prośbom ulec. Przeprowadzono badanie, które wykazało, dlaczego labradory są zazwyczaj dużo bardziej łakome, niż inne rasy psów. Jednak powód takiej tendencji może was naprawdę zaskoczyć!

Szybki test na spostrzegawczość. Ile psów widzisz na zdjęciu Nie tak łatwo odpowiedzieć poprawnie
25.01.2023 10:42 Szybki test na spostrzegawczość. Ile psów widzisz na zdjęciu? Nie tak łatwo odpowiedzieć poprawnie

Każdy z nas potrzebuje czasem odrobiny czułości, jednak te labradory to prawdziwi miłośnicy przytulanek. Często szykując się do drzemki, tworzą jedną wielką piramidę. Choć mogłoby się wydawać, że jest im niewygodnie, ich opiekunka zapewnia, że wtedy czują się najbardziej komfortowo. W sieci udostępniła również zagadkę, w której internauci muszą stwierdzić, ile psów widzą. Ostrzegamy, wcale nie jest taka łatwa, jak mogłoby się wydawać.Czy może być coś słodszego od gromady psiaków tulących się do siebie podczas każdej drzemki? Te labradory wprost uwielbiają się przytulać. Ich opiekunka Imogen Carr często uwiecznia nietypowe figury, które przybierają, a następnie zdjęcia i nagrania udostępnia w sieci. Na niektórych z nich nawet trudno się doliczyć, ile psów się tam znajduje. Poprawnie na to pytanie będą w stanie odpowiedzieć tylko najbardziej spostrzegawczy internauci!

labrador
28.11.2022 14:23 Labrador nie przestaje wymiotować, odkąd wraca z hoteliku. Prześwietlenie obnaża poważny problem

Pies rasy labrador zmagał się dolegliwościami żołądkowymi, odkąd wrócił do domu z hoteliku dla zwierząt. Zaniepokojeni właściciele czym prędzej udali się do kliniki, aby sprawdzić, co się dzieje z ich pupilem. Prześwietlenie obnażyło poważny problem. Zdjęcia udostępniono ku przestrodze na popularnym facebookowym fanpage'u, zrzeszającym lekarzy i techników weterynarii.Właściciele labradora byli zmuszeni opuścić swojego podopiecznego i na czas swojej nieobecności szukali dla niego zastępczego opiekuna. Jedną z możliwości zapewnienia psu w tym czasie odpowiedniej opieki jest oddanie go do psiego hotelu. Niektóre zwierzaki są spokojne i przez cały pobyt nie będą sprawiać problemu, inne zaś niemal natychmiast pakują się w kłopoty.

Właścicielka psa
09.11.2022 14:24 Labrador zawłaszczył oszczędności swojej pani. Zdruzgotana kobieta pokazała dowody zbrodni

Zdruzgotana opiekunka labradora pokazała dowody na to, że pies zawłaszczył wszystkie jej oszczędności. To, co zrobił z całą wypłatą wywołało u internautów współczucie i politowanie. Jeśli zaniedbujesz potrzeby swojego podopiecznego, szykuj się na nieplanowane wydatki. Posiadanie psa bywa równie zaskakujące, co kosztowne.Każdy właściciel psa doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że pupil bywa - oczywiście wyłącznie w naszej ocenie - niegrzeczny. Historia wielokrotnie pokazała, że zwierzaki mogą zjeść rzeczy, które nigdy nie przyszłyby do głowy ich właścicielom. Większość z nich robi to w ramach zabawy, lecz niekiedy konsekwencje mogą nieść za sobą poważne problemy zdrowotne.

Szczeniak i psia seniorka
09.11.2022 12:28 15-letni labrador zaprzyjaźnia się ze szczeniaczkiem. Różnica wieku nie ma dla nich znaczenia

Czy różnica wieku u psów ma znaczenie? Poznajcie historię 15-letniego labradora, który zaprzyjaźnił się ze szczeniaczkiem po tym, jak stał się częścią jego rodziny. Kiedy maluch po raz pierwszy spotkał swoją psią babcię, jeszcze nie wiedział, jakim jest szczęściarzem. Nikogo nie dziwi fakt, że starsze psy nie mają ochoty na tak potężną dawkę zabawy, co szczeniaki i młode psiaki. Sędziwe zwierzaki mogą poczuć się przytłoczone zbyt energicznym zachowaniem młodszych osobników, jednak w przypadku Roxy i Olive różnica wieku nie stanęła na drodze pięknej przyjaźni.

BeFunky-collage - 2022-11-01T143406.719
01.11.2022 16:55 Labrador umierał tygodniami. Ratunek przyszedł za późno. "W tak złym stanie psa nigdy jeszcze nie widziałam"

Inspektorzy Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Opolu odebrali labradora w stanie agonalnym z rąk pseudowłaściela. Niestety Ballo, bo tak nazywało się poszkodowane zwierzę, po tygodniach cierpienia zmarł. Teraz na jaw wychodzą porażające szczegóły interwencji. Jedna z zaangażowanych w sprawę aktywistek komentuje ją jednym zdaniem: "W tak złym stanie psa nigdy jeszcze nie widziałam".Labrador o imieniu Baloo przebywał na podwórku jednego z domów we wsi Zwiastowice (woj. opolskie). Stan, w jakim się znajdował, był, delikatnie mówiąc, opłakany. Przedstawiciel jednej z najpiękniejszych ras wśród psów stał się przeraźliwie wychudzony, nie miał dostępu do jedzenia czy choćby kropli wody. Przerażający jest także fakt, że psa konającego na podwórku codziennie mijali ludzie, a mimo to, nikt nie powiadomił służb o ewidentnym łamaniu Ustawy o ochronie zwierząt. Ot kolejny przypadek patologii środowisk wiejskich.

1 (1)
19.10.2022 09:10 Znaleźli starszego labradora śpiącego na zewnątrz. Wybrał to miejsce z bardzo ważnego powodu

Becky Albon spostrzegła starszego labradora śpiącego na zewnątrz, którego widok mocno chwycił ją za serce. Pies wybrał miejsce przed domem z bardzo ważnego powodu. Wszystko tłumaczyła karteczka przyłączona do płotu tuż nad jego głową.Labradory to piękne, dobrze zbudowane psy, po których można spodziewać się dużej dawki wigoru oraz chęci do aktywności fizycznej. Uwielbiają kontakt z ludźmi i zabawę z nimi, zwłaszcza w aportowanie. Doskonale sprawdzają się również jako ratownicy, przewodnicy i tropiciele, lecz niestety nie są tak żywotne jak psy miniaturowe, które czasem dożywają nawet do 20 lat.

labrador
17.10.2022 12:31 Labrador kontra dekoracje na Halloween. Zwierzak stanął jak spetryfikowany

Halloween to doskonała okazja, aby puścić wodze fantazji, stworzyć niepowtarzalny strój i ozdobić dom. Zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych ten dzień obchodzi się bardzo hucznie. Właścicielka labradora nagrała jego reakcje na dekoracje, które przygotowała. Szok to mało powiedziane!Labrador retriever to rasa psów uważana za jedną z najlepszych kandydatów na przyjaciół wielopokoleniowej rodziny. Oprócz tego, że wydają się być stworzone do życia u boku rodziców z dziećmi, świetnie sprawdzają się jako przewodnicy osób niewidomych, ratownicy oraz towarzysze myśliwych. Są niezwykle empatyczne i ufne, a zarazem uwielbiają naukę w połączeniu z zabawą, gonitwą i innymi aktywnościami w okolicznościach przyrody.

Księżna Diana i książę Karol
05.09.2022 08:27 Kamerdyner księżnej Diany zdradził jeden z jej największych sekretów. Miała w planach powiększenie rodziny

Pomimo upływu 25 lat od tragicznego wypadku w paryskim tunelu D'Alma, życie Królowej ludzkich serc do tej pory budzi ogromne zainteresowanie. Księżną Dianę kochali wszyscy, nie tylko Brytyjczycy. Krótko przed swoją śmiercią Diana Spencer podjęła ważną decyzję. Szczegóły ujawnił długoletni sługa brytyjskiego domu królewskiego.Gdyby ściany Pałacu Kensington umiały mówić, mogłyby wyjawić wiele tajemnic związanych z członkami brytyjskimi rodziny królewskiej, o których monarchia wolałaby zapomnieć. Choć od śmierci księżnej Diany minęły już 25 lata, sympatycy Lady Di nadal składają kwiaty pod rezydencją ku pamięci zmarłej. Fascynacja życiem prywatnym i dziedzictwem księżnej Walii zdaje się nie mijać, o czym świadczą kolejne rewelacje na temat stosunków pomiędzy nią, a jej najbliższymi, które regularnie przedostające się do mediów. W ostatnim czasie światło dzienne ujrzała historia, która na nowo ożywiła emocje związane z tragicznie zmarłą księżną Dianą oraz jej relacjami z byłym mężem.

Pies i lew morski
30.08.2022 12:12 Młody lew morski dołącza do rywalizacji z psem o piłkę. Filmik wzbudził zachwyt

Lwy morskie i psy mają pewne wspólne cechy. Poza zamiłowaniem do natury, łącze je także naturalna chęć do zabawy i aportowania. Fotograf Dave „Nelly” Nelson uwiecznił na filmie wyścig do piłki pomiędzy zwierzakami należącymi do dwóch całkowicie różnych gatunków. Szli łeb w łeb!Zwierzęta mają rozwinięty podstawowy zestaw emocji, takich jak radość, złość, strach i są w stanie komunikować się z innymi stworzeniami oraz zawierać bezinteresowne przyjaźnie, niezależnie od gatunku lub rasy. Niektóre relacje pokazują, że człowiek od zwierząt może się naprawdę wiele nauczyć.

Psy canva PRO
16.08.2022 16:56 Labrador chciał się pobawić z psim przyjacielem z sąsiedztwa. W tym celu wykopał dół pod ogrodzeniem

Właścicielka labradora przyłapała psiaka i jego przyjaciela podczas nietypowej zabawy. Zwierzak z sąsiedztwa tak bardzo próbował przedostać się na drogą stronę, że przekopał dół pod ogrodzeniem. Nawoływania opiekunki nie pomagały.Labrador to jedna z najpopularniejszych ras, która charakteryzuje się masą energii, a także zabawnym usposobieniem. Nagranie udostępnione przez użytkowniczkę TikToka udowadnia, że pieski te mogą pochwalić się również niezwykłym sprytem. Krótki film stał się hitem w sieci.

Tort
02.06.2022 14:33 Dzień przed ślubem suczka zjada tort weselny. Kara, jaką ją spotkała, była dotkliwa

Kilka godzin przed ślubem Jackie Walker i Scotta Willisa suczka o imieniu Bella dorwała się do tortu weselnego. Labradorka ze smakiem spałaszowała większość czekoladowego ciasta. Chociaż młoda para nie gniewała się za wybryk zwierzaka, sunia i tak wpadła w poważne tarapaty.Wielkimi krokami zbliżał się dzień, w którym Jackie Walker i Scott Willis mieli przysiąc sobie dozgonną wierność i powiedzieć sakramentalne "tak". Zanim jednak doszło do ceremonii, zdarzył się pewien wypadek z tortem ślubnym. Okazuje się, że za wszystkim stała suczka należąca do ich najbliższej rodziny.

z
27.05.2022 09:22 Labrador przybłąkał się z terenów okupowanych przez Rosjan. Na grzbiecie napisano mu jedną literę

Na tereny pozostające pod kontrolą władz w Kijowie przybłąkał się biały labrador. Pies, który przywędrował z miejscowości okupowanych przez Rosjan, miał na grzbiecie wymalowaną literę "Z". "Bestie w ludzkiej postaci oznaczyły go swoim symbolem" - komentują Ukraińcy.W mediach społecznościowych zostało opublikowane zdjęcie białego labradora z czarną literą "Z" na grzebiecie. Symbol ten nazywany jest rosyjską swastyką. Fotografię udostępniła ukraińska straż graniczna, która wyjaśniła, że psa oznaczyły "bestie w ludzkiej postaci".

Biedny Masti
24.03.2022 18:58 Skandaliczne zachowanie właściciela psa, internauci pomagają w leczeniu

Młodemu małżeństwu z Wodzisławia szczekanie labradora zakłócało sen. Wpadli na "genialny" pomysł, jak poradzić sobie z psim szczekaniem. Trudno uwierzyć, by rozumni ludzie byli zdolni do czegoś takiego.Co zrobić, gdy pies za głośno szczeka? Sprawdzić, co mu dolega? Zabrać do weterynarza lub behawiorysty? Młode małżeństwo z Wodzisławia znalazło prostszy sposób. Wystarczy zakleić psu pysk taśmą klejącą!

grzechotnik
24.03.2022 18:57 W ciągu sekundy spacer po lesie zmienił się w dramat. Nic nie zapowiadało ataku drapieżnika

To miała być radosna wycieczka do parku narodowego dla Amber Mcdermott i jej wiernego, 9-letniego psa, Bentley'a. Ani kobieta, ani pies nie przewiedzieli jednak, że ich wypad do lasu w ciągu sekundy zmieni się w dramatyczną walkę o życie.Betnley buszował w zakamarkach bujnej roślinności parku narodowego Kalamalka Lake Provincial Park w okolicach miasteczka Coldstream w Kanadzie. Tego rodzaju głusza to raj dla ciekawskich, aktywnych psów, które mogą do woli nabiegać się i nawąchać zapachów nieskażonej natury.

balonik
24.03.2022 18:56 Pies i jego najlepszy przyjaciel - zielony balonik. Słodki film podbił serca internautów

Jak wiadomo, psy mają wielkie serca, które rozpiera miłość do świata i wszystkich jego mieszkańców. Szczególnie młode psiaki rwą się do eksploracji i zabawy. Pewien labrador znalazł sobie niezwykłą zabawkę, a jego harce nagrał komórką jeden z przechodniów.Trudno się dziwić, że wideo szturmem zdobyło Sieć i serca internautów. Harce małego labradora z jego niezwykłą zabawką to prawdopodobnie najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie.

Ares
24.03.2022 18:42 Bohaterski labrador wykrył przemyt na ogromną skalę. Wartość towarów robi wrażenie

Ares to przeuroczy labrador o maści biszkoptowej i pyszczku, który zawsze sprawia wrażenie uśmiechniętego. Jak każdy labrador, Ares jest rozmerdanym rozrabiaką. Nie jest to jednak zwykły pupil, lecz pies służbowy łódzkiego oddziału Krajowej Administracji Skarbowej. Pracownicy łódzkiej KAS pochwalili się na swojej stronie internetowej relacją z niezwykłej akcji Aresa. Dzielny pies wyniuchał w paczkach nielegalne towary i tym samym zadał silny cios szajce przemytniczej z Podkarpacia.