Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > 15-letni labrador zaprzyjaźnia się ze szczeniaczkiem. Różnica wieku nie ma dla nich znaczenia
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 09.11.2022 12:28

15-letni labrador zaprzyjaźnia się ze szczeniaczkiem. Różnica wieku nie ma dla nich znaczenia

Szczeniak i psia seniorka
tiktok/_olives_odyssey_

Czy różnica wieku u psów ma znaczenie? Poznajcie historię 15-letniego labradora, który zaprzyjaźnił się ze szczeniaczkiem po tym, jak stał się częścią jego rodziny. Kiedy maluch po raz pierwszy spotkał swoją psią babcię, jeszcze nie wiedział, jakim jest szczęściarzem.

Nikogo nie dziwi fakt, że starsze psy nie mają ochoty na tak potężną dawkę zabawy, co szczeniaki i młode psiaki. Sędziwe zwierzaki mogą poczuć się przytłoczone zbyt energicznym zachowaniem młodszych osobników, jednak w przypadku Roxy i Olive różnica wieku nie stanęła na drodze pięknej przyjaźni.

Szczeniak kontra 15-letni labrador

Roxy to 15-letnia suczka labradora, która do tej pory była oczkiem w głowie opiekunów i jedynym zwierzęciem domowym, z którym dzielili wspólną przestrzeń. Jednakże jej właściciele zdecydowali, że przyszedł odpowiedni czas, aby powiększyć rodzinę. W ten sposób do domu trafił szczeniak golden retrievera.

Mając świadomość, że czworonożny senior potrzebuje spokoju i odpoczynku, a zaczepiające go psie dziecko będzie go irytowało, w głowach właścicieli musiało pojawić się pytanie, czy pomimo wiekowej przepaści zwierzaki znajdą wspólny język. Na szczęście, w przypadku Roxy i Olive nie mogli sobie tego lepiej wymarzyć.

1

Relację, jaką od początku znajomości budowały psy, nagrali ich opiekunowie, a następnie zamieścili zgromadzone materiały w sieci. Na udostępnionym filmiku i zdjęciach widzimy wielką troskę starszej suczki, która w obliczu prowokacji do zabawy przez szczenię zachowywała wręcz imponującą dozę cierpliwości i wyrozumiałości. Olive wielokrotnie przeszkadzała jej w drzemkach, zaczepiała małą łapką, ale także pomagała jej dbać o higienę.

2

Między Roxy i Olive narodziła się prawdziwa przyjaźń. Choć labrador odszedł już za Tęczowy Most, jesteśmy pewni, że dzięki młodszej koleżance jej ostatni czas był naprawdę szczęśliwy.

3

@_olives_odyssey_ BFF ##bff #dogs #dogsoftiktok #goldenretriever #labradorretriever #friendsforever #love ♬ Until I Found You - Stephen Sanchez

Różnica wieku między psami

Szczeniak w domu zawsze będzie potrzebował zsocjalizowania z dotychczasowym czworonożnym rezydentem, aby nawiązała się między nimi nić porozumienia. Tymczasem behawioryści zalecają, aby różnica wieku między psami, które mają zamieszkać pod jednym dachem, wynosiła nie więcej niż dwa lata. Oczywiście jest to jedynie sugestia, aniżeli sztywna reguła. Ostateczna decyzja należy do opiekunów.

Decydując się na powiększenie czworonożnej rodziny, przede wszystkim należy zadbać o to, aby zwierzęta zostały ze sobą w odpowiedni sposób zapoznane. Najlepiej, żeby psy zapoznawały się ze sobą stopniowo, na neutralnym gruncie. Raptowne wprowadzanie obcego psa do mieszkania czy na posesję drugiego psa to bardzo zły pomysł. Prawidłowa adaptacja pomoże zapobiec niektórym problemom wychowawczym, a także zmniejszy stres u zwierząt.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

źródło: zooart.com.pl; wamiz.de