Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Chciała tylko obciąć psu pazury, jego reakcja zasługuje na Oscara. Jest też mistrz drugiego planu
Joanna Kowalska
Joanna Kowalska 15.06.2023 11:46

Chciała tylko obciąć psu pazury, jego reakcja zasługuje na Oscara. Jest też mistrz drugiego planu

Obcinanie pazurków
tiktok/monicaalmaguercoaching

Niektóre psy, delikatnie mówiąc, nie przepadają za czynnościami pielęgnacyjnymi. Nawet pozornie nieinwazyjne czynności w zwierzęcych oczach mogą być czymś wyjątkowo uciążliwym. Co więcej, w mniemaniu wielu pupilów są one zbędnym zawracaniem głowy. Ten labrador zrobiłby wszystko, byleby tylko zostawiono jego pazurki w spokoju, o czym możemy przekonać się, oglądając popisową rolę tego zwierzaka. Komizmu sytuacji dodaje też reakcja kota.

Niektóre zwierzaki potrafią bardzo dobitnie pokazywać swoje niezadowolenie z zaistniałej sytuacji. Talentu mogą pozazdrościć im nawet najlepsi aktorzy!

Małe czynności, ale wielka niechęć. Labrador nie znosi obcinania pazurków

Regularne przycinanie pazurków to element troski o wysoki komfort życia psa. Jednak niektóre czworonogi nie podzielają tej opinii. Z perspektywy wielu psów tego typu czynność to istna udręka. Wcale nie musi chodzić o ewentualny ból wynikający ze zbyt krótko uciętego pazura. Zdarza się, że dany osobnik po prostu bardzo nie lubi dotykania łap. W końcu to jego łapy i nikomu nic do tego!

Sezon na truskawki w pełni. Czy psy mogą jeść truskawki? Jest 1 warunek, o którym nie wolno zapomnieć

Psi aktor, czy zwykły panikarz?

Doskonałym przykładem psiej niechęci do czynności pielęgnacyjnych jest bohater poniższego filmiku, dorosły labrador. Widać, że bardzo stara się pogodzić z nieuniknioną udręką, grzecznie siedzi w jednym miejscu. Jednocześnie dosłownie nie jest w stanie zachować zimnej krwi! Z jego perspektywy to istne tortury!

Kiedy właścicielka podnosi jedną łapę psa, ten robi coś niespodziewanego. Labrador dramatycznie mdleje, osuwając się na podłogę! Ta reakcja psa jest wręcz godna Oscara. 

Koci indywidualista ma ważniejsze sprawy...

Bohater drugiego planu ma skrajnie inną opinię o dramacie odbywającym się na jego oczach. Kot zdecydowanie nie widzi powodu do okazania wsparcia zrozpaczonemu labradorowi. 

Być może pies na filmiku to urodzona “drama queen”, w związku z czym widok ten nie jest dla kota niczym wyjątkowym? Całkiem możliwe. Uważamy jednak, że równie dobrze kot mógł być przepełniony spokojem wynikającym z tego, że jego pazurami nikt (na szczęście) się nie zainteresował. Jeśli jednak szukasz informacji o tym, jak bezpiecznie obciąć pupilowi pazurki, odsyłamy do naszego artykułu. 

Źródło: tiktok

Wyszło na jaw, że serce Igi Światek skradł ktoś wyjątkowy. Niestety jest to nieodwzajemniona miłość
Iga Świątek
Niedawno Iga Świątek po raz trzeci sięgnęła po wygraną w prestiżowym turnieju Rolanda Garrosa. Utalentowana polska tenisistka jest na ustach wszystkich miłośników sportu na całym świecie. Zupełnie nie ma się co dziwić, bo kolejne sukcesy, jakie osiąga w swojej karierze, tylko potwierdzają jej wielki talent. Okazuje się, że motorem napędowym do działania jest miłość do zwierząt, a zwłaszcza kotów.Choć Iga Świątek nie ucieka od rozmów z dziennikarzami, a nawet sama chętnie wdaje się w dyskusje z internautami w swoich social mediach, znacznie częściej zamykają się one w tematyce sportowej. Okazuje się jednak, że tenisistka opowiedziała o wyjątkowym członku rodziny, który totalnie skradł jej serce. Tego mogą o niej nie wiedzieć nawet najwierniejsi fani.
Czytaj dalej
Brud, smród i masa kołtunów. Z winy właścicieli Abi ledwo mogła chodzić, aż ciężko rozpoznać, co to za rasa
Skrajnie zaniedbana suczka
Pod opieką Kaliskiego Stowarzyszenia Pomocy Dla Zwierząt Help Animals znalazła się skrajnie zaniedbana suczka. Zwierzę z trudem mogło chodzić ze względu na przerośnięte pazury i sfilcowaną sierść, do której przyklejone były odchody. Właścicielka zdawała się być zaskoczona decyzją o interwencyjnym odebraniu pupila."Interweniowaliśmy na jednej z posesji w Kaliszu. Nie pamiętamy, abyśmy z tego typu sytuacją mieli do czynienia" - przekazali przedstawiciele Help Animals, zdradzając szczegóły interwencji za pośrednictwem mediów społecznościowych.
Czytaj dalej