Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > Młody lew morski dołącza do rywalizacji z psem o piłkę. Filmik wzbudził zachwyt
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 30.08.2022 12:12

Młody lew morski dołącza do rywalizacji z psem o piłkę. Filmik wzbudził zachwyt

Pies i lew morski
fot. Dave „Nelly” Nelson.

Lwy morskie i psy mają pewne wspólne cechy. Poza zamiłowaniem do natury, łącze je także naturalna chęć do zabawy i aportowania. Fotograf Dave „Nelly” Nelson uwiecznił na filmie wyścig do piłki pomiędzy zwierzakami należącymi do dwóch całkowicie różnych gatunków. Szli łeb w łeb!

Zwierzęta mają rozwinięty podstawowy zestaw emocji, takich jak radość, złość, strach i są w stanie komunikować się z innymi stworzeniami oraz zawierać bezinteresowne przyjaźnie, niezależnie od gatunku lub rasy. Niektóre relacje pokazują, że człowiek od zwierząt może się naprawdę wiele nauczyć.

Przyjaźń niemożliwa?

Świat zwierząt wymyka się przyjętym przez nas stereotypom i uprzedzeniom. Istnieje wiele przykładów wzajemnej sympatii między przedstawicielami jednego gatunku, między zwierzętami a ludźmi, a nawet między zwierzętami różnych gatunków.

Słyszeliśmy już o przyjaźni pomiędzy tygrysem wychowanym ze szczeniakiem owczarka niemieckiego, słabości królika do adoptowanego kotka, a nawet zażyłości pomiędzy psem rasy chihuahua i niepełnosprawnym gołąbkiem.

Tym razem poznajcie historię nieprawdopodobnego spotkania między labradorem a morskim stworzeniem, która udowadnia, że różnorodność może być zaletą, a w świecie widzianym oczami zwierząt nie ma miejsca na podziały. Na jednej ze słonecznych plaży w Santa Cruz w Kalifornii rozkwitła przyjaźń najdziwniejsza z dziwnych.

Lew morski i pies bawili się razem w aportowanie

Fotograf Dave „Nelly” Nelson zabrał czekoladową labradorkę o imieniu Moe nad wodę, by pobawić się z nią w aportowanie. Na zarejestrowanym przez niego filmiku widać, jak suczka biega za piłką do wody. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że do wymarzonej formy spędzania czasu dołącza jeszcze jeden zwierzak - młodziutki lew morski!

wgsv b

Zwierzę podpłynęło na płyciznę i z wyraźnym zainteresowaniem obserwowało psa biegającego za piłką. Gdy zabawka wylądowała w wodzie, pomiędzy lwem morskim a labradorem rozpoczął się wyścig.

- Ten lew morski jest bardzo ciekawski – przyznaje mężczyzna w filmiku.

W tej wyrównanej rywalizacji to Moe wskakuje do wody i jako pierwsza dociera do piłki, po czym z dumą dostarcza ją w pysku z powrotem na plażę. Przegrana nie zniechęciła lwa morskiego do dalszej zabawy ze swoim lądowym przyjacielem.

qv ab

- W pewnym momencie Moe upuściła swoją piłkę i przez sekundę szli nos w nos – to było takie urocze! Moja suczka go powąchała i szczeknęła z miłością, dlatego wyciągnąłem telefon, ponieważ naprawdę się bawili – tłumaczy Dave „Nelly” Nelson.

l2.jpg

Chyba nie można sobie wyobrazić lepszego dnia spędzonego na plaży! Koniecznie obejrzyjcie poniższy film, by nacieszyć oczy tym wspaniałym widokiem.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: reddit