Swiatzwierzat.pl
Pies i lew morski

fot. Dave „Nelly” Nelson.

Młody lew morski dołącza do rywalizacji z psem o piłkę. Filmik wzbudził zachwyt

30 Sierpnia 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Lwy morskie i psy mają pewne wspólne cechy. Poza zamiłowaniem do natury, łącze je także naturalna chęć do zabawy i aportowania. Fotograf Dave „Nelly” Nelson uwiecznił na filmie wyścig do piłki pomiędzy zwierzakami należącymi do dwóch całkowicie różnych gatunków. Szli łeb w łeb!

Zwierzęta mają rozwinięty podstawowy zestaw emocji, takich jak radość, złość, strach i są w stanie komunikować się z innymi stworzeniami oraz zawierać bezinteresowne przyjaźnie, niezależnie od gatunku lub rasy. Niektóre relacje pokazują, że człowiek od zwierząt może się naprawdę wiele nauczyć.

Przyjaźń niemożliwa?

Świat zwierząt wymyka się przyjętym przez nas stereotypom i uprzedzeniom. Istnieje wiele przykładów wzajemnej sympatii między przedstawicielami jednego gatunku, między zwierzętami a ludźmi, a nawet między zwierzętami różnych gatunków.

Słyszeliśmy już o przyjaźni pomiędzy tygrysem wychowanym ze szczeniakiem owczarka niemieckiego, słabości królika do adoptowanego kotka, a nawet zażyłości pomiędzy psem rasy chihuahua i niepełnosprawnym gołąbkiem.

Tym razem poznajcie historię nieprawdopodobnego spotkania między labradorem a morskim stworzeniem, która udowadnia, że różnorodność może być zaletą, a w świecie widzianym oczami zwierząt nie ma miejsca na podziały. Na jednej ze słonecznych plaży w Santa Cruz w Kalifornii rozkwitła przyjaźń najdziwniejsza z dziwnych.

Koń

Sennik: konie. Jak interpretować sen o koniach?

CZYTAJ DALEJ

Lew morski i pies bawili się razem w aportowanie

Fotograf Dave „Nelly” Nelson zabrał czekoladową labradorkę o imieniu Moe nad wodę, by pobawić się z nią w aportowanie. Na zarejestrowanym przez niego filmiku widać, jak suczka biega za piłką do wody. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że do wymarzonej formy spędzania czasu dołącza jeszcze jeden zwierzak - młodziutki lew morski!

wgsv b

Zwierzę podpłynęło na płyciznę i z wyraźnym zainteresowaniem obserwowało psa biegającego za piłką. Gdy zabawka wylądowała w wodzie, pomiędzy lwem morskim a labradorem rozpoczął się wyścig.

- Ten lew morski jest bardzo ciekawski – przyznaje mężczyzna w filmiku.

W tej wyrównanej rywalizacji to Moe wskakuje do wody i jako pierwsza dociera do piłki, po czym z dumą dostarcza ją w pysku z powrotem na plażę. Przegrana nie zniechęciła lwa morskiego do dalszej zabawy ze swoim lądowym przyjacielem.

qv ab

- W pewnym momencie Moe upuściła swoją piłkę i przez sekundę szli nos w nos – to było takie urocze! Moja suczka go powąchała i szczeknęła z miłością, dlatego wyciągnąłem telefon, ponieważ naprawdę się bawili – tłumaczy Dave „Nelly” Nelson.

l2.jpg

Chyba nie można sobie wyobrazić lepszego dnia spędzonego na plaży! Koniecznie obejrzyjcie poniższy film, by nacieszyć oczy tym wspaniałym widokiem.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Archiwum Grażyny Rutowskiej

Można się zdziwić, jakie zwierzaki skradły serca Polaków w PRL-u. Dziś mało kto pamięta

Przed pięćdziesięcioma laty na podwórkach i w parkach próżno było szukać piesków rasy chihuahua, szpiców miniaturowych czy golden retrieverów. Naszym rodzicom i dziadkom towarzyszyły za to owczarki niemieckie, pudle, boksery oraz kundelki. Tematem fotografii z tamtych czasów byli także mruczący przyjaciele człowieka - w archiwach zachowały się dziesiątki zdjęć z kotami we wszystkich możliwych umaszczeniach. Pozwól zabrać się w podróż w czasie i na nowo odkryć, jakim zwierzętom Polki i Polacy deklarowali swoją miłość.

Zobacz galerię >

Sprawdź, ile wiesz o rybach z polskich wód. Nie tylko wędkarze mogą popisać się ich znajomością

Pytanie 1 z 9

Najstarsza hodowana przez człowieka ryba to...

Źródło: reddit

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Inne zwierzęta

7 mitów dotyczących koni i koniarzy, w które wciąż wierzymy

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Aktywiści powiedzieli "nie" wyścigom konnym. Nadchodzi fala protestów?

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Co skraca życie zwierzaków? 7 najczęściej popełnianych błędów

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Rozpoczęło się rykowisko jeleni. Jak podejrzeć walkę samców?

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Jeże masowo giną pod kołami samochodów. Czy można temu zapobiec?

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Co sprawia, że zwierzęta popełniają samobójstwo? Poznaj odpowiedź

Czytaj więcej >