Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Byli pewni, że kupili labradora. Pani weterynarz nie ma wątpliwości, co naprawdę wyrośnie ze szczeniaka
Lena Tomaszewska
Lena Tomaszewska 30.05.2023 13:20

Byli pewni, że kupili labradora. Pani weterynarz nie ma wątpliwości, co naprawdę wyrośnie ze szczeniaka

weterynarz i szczeniak
tiktok/dr_lindsaybutzer

Chcieli przyjaznego, rodzinnego labradora, z którym mogłyby wychowywać się ich dzieci. Sprzedawca w internecie upchnął im zgoła inną rasę. Pani weterynarz od razu wiedziała, że szczeniak, którego ma przed oczami, nie wyrośnie na labradora.

W schronisku czekają psy z różnymi historiami życiowymi, szukające domu. Niektórzy jednak decydują się na zakup konkretnej, wymarzonej rasy. Pewna rodzina ze Stanów Zjednoczonych marzyła o labradorze. Ogłoszenie o dostępnym szczeniaku znaleźli w internecie. I jak wiele internetowych zakupów, dostali nie to, co w opisie aukcji. Ze zwrotem może być natomiast ciężko.

Chcieli labradora. Zostali oszukani

Decydując się na psa, zawsze wybierajmy sprawdzone hodowle. Nie wspierajmy bezmyślnego rozmnażania zwierząt, nastawionego tylko na zysk i ignorującego dobrobyt tych żywych istot. Upewniajmy się, że mamy do czynienia z legalną hodowlą, a rozród odbywa się w humanitarnych warunkach.

Nie wiemy, gdzie dokładnie przyszedł na świat bohater artykułu, ale możemy z pewnością stwierdzić, że nie była to hodowla labradorów. Taką pomyłkę łatwo usprawiedliwić. Dla niewprawionego oka szczenięta różnych ras są do siebie bardziej podobne niż osobniki dorosłe.

Szczeniak stał się gwiazdą wydania wiadomości na żywo. To zachowanie zwróciło uwagę widzów

Weterynarz od razu wiedziała, że nie wyrośnie z niego labrador

Być może dla samej rodziny szczenię było nie do odróżnienia od małego labradora, ale wystarczyło jedno spojrzenie i pani weterynarz znana z TikToka wiedziała, z jaką rasą ma do czynienia. Dr Lindsay Butzer podzieliła się ze swoimi obserwatorami krótkim wideo, gdzie w zabawny sposób pokazała reakcję na informację, jakoby jej pacjentem był labrador. Filmik zgromadził ponad milion polubień i tysiące komentarzy.

Kiedy przychodzi świeżo upieczona właścicielka pupila i mówi, że właśnie kupiła żółtego labradora w internecie – brzmi wstęp do filmiku. Następnie pani weterynarz robi pełną niedowierzania minę i zadaje pytanie. – Że niby jaką rasę właśnie pani powiedziała?! “Żółty labrador”?

“Przykro mi, to nie żółty labrador. To mały pitbull!” – brzmi opis pod filmikiem. Sytuacja była powodem do wielu żartów.

Nie wiem, co Ty widzisz, ale to żółty labrador. Kiedy pyta ubezpieczyciel, to labrador! – pisze internautka, w zabawny sposób dzieląc się doświadczeniami z wynajmowania mieszkania, gdzie właściciele są uprzedzeni do pitbulli.

To mrugnięcie okiem! Jakby mówił “jestem labradorem” – zwróciła uwagę komentująca. Faktycznie, szczeniak z filmiku puszcza oko do kamery, jakby chciał powiedzieć, że na potrzeby adopcji sam udaje psa tej rasy.

To nie pierwsza taka pomyłka. Ludzie kupują kota w worku

Niedawno opisywaliśmy sytuację, w której influencerka Chloe Mitchell myślała, że adoptuje kota rzadkiej rasy ze schroniska. Wydała na proces fortunę i poczuła się oszukana. Kiedy udowodniła schronisku kłamstwa, zaoferowali jej zwrot pieniędzy, ale tylko w przypadku, gdy zwróci kota

Nie mamy wątpliwości, że mimo pomyłki rodzina pokocha szczenię takim, jakie jest. To żywa, czująca istota i nawet jeśli nie jest wymarzonym labradorem, zasługuje na miłość właścicieli.

Źródło: TikTok, kobieta.wp.pl

7 zachowań, którymi nieświadomie ranisz swojego psa. Jeśli nie przestaniesz, pupil poczuje, że go nie kochasz
smutny pies rasy cavalier
Każdy właściciel psa zdaje sobie sprawę, że zrozumienie zachowań pupila bywa ciężkim zadaniem. Niestety mniej zwracamy uwagę na to, jak nasz czworonożny przyjaciel interpretuje to, co robimy my. Nie chcemy ranić jego uczuć, ale możemy to robić nieświadomie. Żeby nasz pupil czuł się kochany, musimy zapomnieć o tych zachowaniach.Pies, jako członek naszej rodziny, zasługuje na to, żeby być traktowanym z miłością i szacunkiem. Ze względu na niezrozumienie psiego języka i umysłu możemy przypadkiem dawać mu do zrozumienia, że nie jest dla nas ważny. Z punktu widzenia psa neutralne dla nas zachowania mogą być krzywdzące. Oto 7 przykładów, które mogą zranić pupila.
Czytaj dalej
Mówią na niego “tramwajarz”. Wygląda wstrętnie, ale daruj mu życie. Jego obecność jest wręcz pożądana
kowal bezskrzydły
Znajdziesz go zawsze w grupie, często złączonego odwłokiem z innym osobnikiem. Ze względu na ten szczególny sposób poruszania się nazywany jest “tramwajarzem”, a czasem “trupiarzem” przez częste pojawianie się na cmentarzach. Brany za szkodnika, na jego temat narosło wiele mitów, z którymi w tym artykule spróbujemy się rozprawić.Jaskrawoczerwony kolor i charakterystyczne czarne plamy sprawiają, że ciężko go przegapić. “Tramwajarz”, a właściwie kowal bezskrzydły, wzbudza w ludziach silne emocje. Kiedy pojawia się w naszych ogródkach, próbujemy się go pozbyć, traktując go jak szkodnika. Czy jednak faktycznie zasłużył sobie na tę renomę?
Czytaj dalej