Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Labrador czeka na kochającą rodzinę już ponad 500 dni. Wszystko przez syndrom, który dotyka też innych
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 18.07.2023 07:14

Labrador czeka na kochającą rodzinę już ponad 500 dni. Wszystko przez syndrom, który dotyka też innych

Labrador w schronisku
Labrador w schronisku; fot. tiktok/juliesaraceno2

Wolontariuszka schroniska Benton-Franklin Humane Society udostępniła na swoim TikToku nagranie z labradorem w roli głównej. Czarny pies trafił do niego ponad 500 dni temu. Od tego czasu żadna z rodzin, które zdecydowały się zaadoptować zwierzaka z placówki, nie zwróciła na niego nawet uwagi. Pracownicy przypuszczają, że w tym wypadku mogą mieć do czynienia z pewnym syndromem.

Pies trafił do schroniska ponad 500 dni temu

Pies w typie labradora trafił do schroniska Benton-Franklin Humane Society w listopadzie 2021 roku. Niestety nie podano jego historii, ani nie zdradzono, co spotkało go wcześniej. Butter - ponieważ takie imię otrzymał - jak każde zwierzę po przejściach zmagało się ze swoimi problemami. Wątpliwości nie podlega jednak fakt, że zdecydowanie lepiej przystosowałby się do życia obok ludzi w domu, niż przytulisku.

Jedną z osób, które nawiązały z nim głębszą więź była wolontariuszka Julie Saraceno. To ona nagłośniła jego przypadek w social mediach. Kobieta nie ukrywa, że Butter potrafi być nerwowy, jednak to problem, nad którym da się pracować.

Fala upałów doskwiera także zwierzętom w lasach. Niedźwiedź na oczach turystów znalazł sposób na ochłodę

"Dlaczego nikt nie zaadoptował tego słodkiego pyszczka?"

Wolontariuszka doskonale zdaje sobie sprawę, że dorosłe psy z reguły spędzają w schronisku znacznie więcej czasu, niż szczenięta. Na młode czworonogi o wiele chętniej decydują się odwiedzający je potencjalni opiekunowie. Choć w pewnym stopniu to zrozumiałe, nikt nie ma wątpliwości, że starsze czworonogi mają wiele do zaoferowania.

W przypadku Butter domyśla się, że niechęć adoptujących może być spowodowana syndromem, o którym mówi się w przypadku zwierząt o ciemnym ubarwieniu. Niestety doświadczenie mówi jej, że w rzeczywistości takie zjawisko naprawdę ma miejsce.

@juliesaraceno2 Replying to @h.nicosia Butter update: still there! He is adoptable at @Benton Franklin Humane Society. #shelterdogsrock #adoptashelterdog #tricitieswa ♬ Jacob and the Stone - Emile Mosseri

Syndrom czarnego psa

Syndrom czarnego psa wynika z zaobserwowanej niechęci potencjalnych opiekunów adopcyjnych do zwierząt o ciemnym ubarwieniu. Badania przeprowadzone przez naukowców z Pensylwanii dowiodły, że czarny kolor u czworonogów kojarzy się ludziom z agresją i nieprzyjaznym nastawieniem względem człowieka. Wpływ na to zjawisko może mieć również wykształtowana przez społeczeństwo opinia, że czworonogi o ciemnym ubarwieniu są kojarzone z siłami nieczystymi. 

Butter wciąż czeka na ludzi, którzy pokochają go za to, jaki jest. Wolontariusze oraz internauci, którzy zapoznali się z jego historią, mają nadzieję, że w końcu znajdzie się odpowiednia osoba, która zapewni mu dom i najlepsze traktowanie, na jakie niewątpliwie zasługuje.

źródło: insider.com