Labrador czeka na kochającą rodzinę już ponad 500 dni. Wszystko przez syndrom, który dotyka też innych
Wolontariuszka schroniska Benton-Franklin Humane Society udostępniła na swoim TikToku nagranie z labradorem w roli głównej. Czarny pies trafił do niego ponad 500 dni temu. Od tego czasu żadna z rodzin, które zdecydowały się zaadoptować zwierzaka z placówki, nie zwróciła na niego nawet uwagi. Pracownicy przypuszczają, że w tym wypadku mogą mieć do czynienia z pewnym syndromem.
Pies trafił do schroniska ponad 500 dni temu
Pies w typie labradora trafił do schroniska Benton-Franklin Humane Society w listopadzie 2021 roku. Niestety nie podano jego historii, ani nie zdradzono, co spotkało go wcześniej. Butter - ponieważ takie imię otrzymał - jak każde zwierzę po przejściach zmagało się ze swoimi problemami. Wątpliwości nie podlega jednak fakt, że zdecydowanie lepiej przystosowałby się do życia obok ludzi w domu, niż przytulisku.
Jedną z osób, które nawiązały z nim głębszą więź była wolontariuszka Julie Saraceno. To ona nagłośniła jego przypadek w social mediach. Kobieta nie ukrywa, że Butter potrafi być nerwowy, jednak to problem, nad którym da się pracować.
Fala upałów doskwiera także zwierzętom w lasach. Niedźwiedź na oczach turystów znalazł sposób na ochłodę"Dlaczego nikt nie zaadoptował tego słodkiego pyszczka?"
Wolontariuszka doskonale zdaje sobie sprawę, że dorosłe psy z reguły spędzają w schronisku znacznie więcej czasu, niż szczenięta. Na młode czworonogi o wiele chętniej decydują się odwiedzający je potencjalni opiekunowie. Choć w pewnym stopniu to zrozumiałe, nikt nie ma wątpliwości, że starsze czworonogi mają wiele do zaoferowania.
W przypadku Butter domyśla się, że niechęć adoptujących może być spowodowana syndromem, o którym mówi się w przypadku zwierząt o ciemnym ubarwieniu. Niestety doświadczenie mówi jej, że w rzeczywistości takie zjawisko naprawdę ma miejsce.
Syndrom czarnego psa
Syndrom czarnego psa wynika z zaobserwowanej niechęci potencjalnych opiekunów adopcyjnych do zwierząt o ciemnym ubarwieniu. Badania przeprowadzone przez naukowców z Pensylwanii dowiodły, że czarny kolor u czworonogów kojarzy się ludziom z agresją i nieprzyjaznym nastawieniem względem człowieka. Wpływ na to zjawisko może mieć również wykształtowana przez społeczeństwo opinia, że czworonogi o ciemnym ubarwieniu są kojarzone z siłami nieczystymi.
Butter wciąż czeka na ludzi, którzy pokochają go za to, jaki jest. Wolontariusze oraz internauci, którzy zapoznali się z jego historią, mają nadzieję, że w końcu znajdzie się odpowiednia osoba, która zapewni mu dom i najlepsze traktowanie, na jakie niewątpliwie zasługuje.
źródło: insider.com