Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Królik

Królik

BeFunky-collage (10)
01.11.2022 17:41 Rodzina adoptuje upragnionego królika. Kilka dni później sprawy wymknęły się spod kontroli

Stowarzyszenie specjalizujące się w ratowaniu gryzoni i małych zwierzątek domowych wydało do adopcji królika. Nowi opiekunowie upragnionego pupila nie mogli przewidzieć, że zaledwie kilka dni później sprawy wymkną się spod kontroli. Niestety przez niewystarczającą wiedzę i nieuwagę właścicieli zwierzaka, w niedługim czasie w panice dzwonili po pomoc do stowarzyszenia.Adopcja zwierzaków, niezależnie od tego, czy ma być to pies, kot, królik, rybka lub mysz, musi być w pełni przemyślaną decyzją. Przed powitaniem w domu nowego członka rodziny najlepiej odpowiednio się przygotować i dokształcić w zakresie hodowli. Dzięki powszechnie dostępnym materiałom edukacyjnym czy forom internetowym można zaczerpnąć przydatną wiedzę, a ewentualnej porady zasięgnąć u behawiorystów, lekarzy weterynarii czy członków fundacji pro-zwierzęcych.

Zdjęcie ilustracyjne: śmietniki
22.08.2022 16:33 Ktoś postanowił pozbyć się niechcianego zwierzątka. Wyrzucił go żywego do śmieci

W jednym z koszy na śmieci przy ulicy Małej w Krakowie dokonano smutnego odkrycia. Ktoś pozbył się królika jak niechcianej rzeczy. Zwierzątkiem zaopiekowali się strażnicy miejscy.Wiosną i latem nasila się problem niechcianych zwierząt. To zjawisko cykliczne, występujące co roku na przełomie czerwca i lipca. Mnóstwo kociaków, króliki, szczeniaki, a nawet dorosłe psy. Niektórzy oddają w cywilizowany sposób, inni porzucają, wskutek czego organizacje walczące z problemem bezdomności zwierząt domowych.Jedną z najpopularniejszych opcji jest również jedna z najniebezpieczniejszych - pozostawienie zwierzęcia w lesie. Co niepokojące, od niedawna rośnie ilość przypadków wyrzucenia pupili do śmietników.

Kot i królik
09.08.2022 16:45 Nietypowa przyjaźń połączyła kota i królika. Wzruszają ludzi na całym świecie

Królik nazywany Echo niespecjalnie przepadał za kotami. Chociaż dzielił dom wraz z innymi mruczkami, wolał trzymać się od nich na bezpieczną odległość. Ale w 12-tygodniowej kotce o imieniu Ahsoka było coś wyjątkowego, co sprawiło, że chciał z nią spędzać każdą chwilę.Przyjaźnie międzygatunkowe, choć często są trudne do wytłumaczenia, nieustannie rozbudzają naszą ciekawość i przywołują uśmiech na usta. Czasem niezwykła relacja może narodzić się nawet pomiędzy zwierzakami, które z pozoru nie mają ze sobą niczego wspólnego - przykładem jest więź pomiędzy gołębiem i pieskiem chihuahua. A co powiecie o kocie i króliku, którzy stali się nierozłączni?

Króliki
11.07.2022 10:56 Królik domowy po raz pierwszy spotyka dzikiego krewnego. Reakcja zwierzaków potrafi zaskoczyć

Co się stanie, gdy dziki królik natknie się na królika domowego? Właściciele uszaka imieniem Blanc de Hotot postanowili się przekonać. Nagranie dokumentujące to niezwykłe spotkanie ma już ponad 2 miliony wyświetleń. Richard Ballantyne z miejscowości Ithaca w stanie Nowy Jork opublikował w sieci film, który przypadł do gustu tysiącom internautów. Przedstawia on moment, w którym królik domowy postanawia zajrzeć do świata swoich dzikich krewnych - i chyba całkiem mu się spodobało.

Królik
30.06.2022 12:12 Imię dla królika. Oryginalne propozycje dla samców i samiczek

Imię to osobista nazwa, która stanowi nieodłączną część Twojego pupila i w znaczący sposób łączy się z jego wyglądem, usposobieniem czy cechami charakteru. Dlatego też tak ważne jest podjęcie dobrej decyzji i wybranie odpowiedniego imienia dla królika. Przedstawiamy kilka ciekawych i oryginalnych propozycji.Imię dla pupila powinno być przede wszystkim pasujące do samego zwierzaka. Warto też pamiętać, że imiona dla chłopców nie zawsze będą dobrze brzmieć, kiedy nadamy je dziewczynkom - i vice versa. Oto kilka zabawnych i interesujących przykładów, które możesz wykorzystać dla swojego królika.

Królik i kot
20.06.2022 17:54 Kot zaczepia królika. Uszak nie wytrzymał, jego reakcja przechodzi najśmielsze oczekiwania

Czy królik i kot mogą się zaprzyjaźnić? Tak, ale pod warunkiem, że nauczą się przebywać razem w pokojowej atmosferze. Kotek imieniem Monti oraz królik nazywany Waffles są tego przykładem, choć, jak to bywa w przyjaźni, od czasu do czasu lubią się wzajemnie zaczepiać. Konflikt i nieporozumienie to normalne zjawiska, które zdarzają się niemal w każdej relacji, zarówno w ludzkim, jak i zwierzęcym świecie. Na szczęście nie każda kłótnia musi od razu kończyć się zrywaniem znajomości. Przykład przyjacielskiej sprzeczki pomiędzy kotem i królikiem zarejestrowano na niespełna minutowym filmie.

Królik przy drodze canva PRO
09.05.2022 11:24 Między polami znaleźli porzuconą rodzinę królików miniaturek. "Wzięliśmy swoje bluzy i próbowaliśmy je złapać"

Mieszkańcy Rybnika jadąc samochodem, nagle zauważyli przy drodze tajemnicze stworzenie. Okazało się, że jest to porzucony królik miniaturka, któremu towarzyszyła cała rodzina. "Były wystraszone, wzięliśmy swoje bluzy i próbowaliśmy je złapać" - opowiedziała jedna z kobiet.Króliki na szczęście udało się wyłapać i przekazać w ręce specjalistów. Obecnie wszystkie mają już nowych właścicieli, do których niedługo trafią. Wolontariusze z Pet Patrolu zaapelowali jednak o uwagę.

Zajączek wielkanocny
17.04.2022 13:06 Zajączek wielkanocny - kiedy przychodzi z prezentami i co symbolizuje?

Kiedy myślimy o Świętach Wielkanocnych, niewątpliwie pierwsze skojarzenia to wspólne gotowanie, czas spędzony w rodzinnym gronie, ozdabianie jajek, prezenty, a także ozdoby stołów. Wśród nich nie może zabraknąć zajączka. Mimo, iż uszaty przyjaciel wywołuje uśmiech na ustach najmłodszych, kościół za nim nie przepada. Wszystko przez jego symbolikę. Nadeszła Wielkanoc! Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was garść ciekawostek związanych z jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli tego święta. Mowa oczywiście o zajączku wielkanocnym, który w ten wyjątkowy dzień przejmuje obowiązek wręczania słodkości oraz upominków najmłodszym członkom rodziny.

chów klatkowy
24.03.2022 18:56 Komisja Europejska rusza do walki z chowem klatkowym

Komisja Europejska wreszcie ogłosiła decyzję w sprawie chowu klatkowego na terenie państw należących do Unii Europejskiej. Czy nastał koniec "Epoki Klatek"?Polityka jest skomplikowana i każde słowo, gest i czyn stanowią przedmiot kontrowersji. Nie inaczej jest w przypadku najnowszej decyzji Komisji Europejskiej, dotyczącej chowu klatkowego.

akcja ratunkowa
24.03.2022 18:42 Wielka akcja ratunkowa w USA. Pracowali bez wytchnienia, by uratować ponad 400 zwierząt

Janine Guido nie przypuszczała, co ją czeka, gdy bladym świtem odebrała telefon od spanikowanego oficera policji stanowej. To, co zdarzyło się w ciągu kilku kolejnych dni i nocy, może przejść do historii ratowania zwierząt w amerykańskim stanie Pensylwania.- To wygląda naprawdę źle, Janine - mówił policjant przez telefon. - Wszędzie są martwe zwierzęta.Janine nie czekała, tylko wskoczyła w buty, chwyciła kubek kawy i wybiegła z domu.

Pies i kumpel
24.03.2022 01:00 Pierwsze spotkanie psa z nowym domownikiem śmieszy i rozczula. Nowy filmik podbija Sieć

Nowe wideo podbija internet. Tym razem możemy zobaczyć, jak przebiegło pierwsze spotkanie owczarka collie z nowym lokatorem domu. Reakcja psa może zaskoczyć!Psy różnie reagują na nowych domowników, zwłaszcza jeśli to inne zwierzaki, a już zwłaszcza małe i puchate.

Zdjęcie ilustracyjne oraz wiadomość
27.01.2022 01:00 "Zostawiłem królika u was pod wycieraczką". Wpis wolontariuszy wywołał oburzenie

Wolontariusze ze Stowarzyszenia Pomocy Królikom- Sopockie Uszakowo poinformowali o skandalicznym zachowaniu osoby, która chciała zrzec się opieki nad zwierzęciem. Właściciel wysłał wiadomość na messangerze, po czym zostawił królika "pod wycieraczką". Mimo usilnych poszukiwań nie udało się go znaleźć.Dokładnie w roku 2004 powstało w Polsce Stowarzyszenie Pomocy Królikom - Sopockie Uszakowo. Głównym celem organizacji, działającej na zasadach wolontariatu, jest zapobieganie bezdomności długouchich podopiecznych oraz ułatwianie im znalezienia nowych, kochających opiekunów. Chociaż wolontariusze podkreślają, że dyżury odbywają się w stałych godzinach, a wizyty powinny być uprzednio umówione, znajdą się i tacy, którzy nie stosują się do zaleceń i pojawiają się przed siedzibą przy ul. Grottgera nawet późnym wieczorem. Jedna z takich sytuacji zdarzyła się przed kilkoma dniami.

Królik
19.01.2022 01:00 42-latek odpowie za zabicie sześciu królików ze szczególnym okrucieństwem

Policja zatrzymała 42-letniego mieszkańca Pomorza w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa. Mężczyzna miał gołymi rękoma zabić sześć królików, aby zemścić się na swojej byłej partnerce. Sprawca był także poszukiwany za inne przestępstwa. Zemsta na byłym małżonku czy partnerze potrafi być okrutna i zamienić życie eks w piekło. Przekonała się o tym właścicielka sześciu królików domowych, które poniosły okrutną śmierć.

Znalezisko w lesie
11.01.2022 01:00 Mężczyzna potknął się podczas spaceru w lesie. Tak znalazł grób liczący 130 lat

Podczas spaceru po lesie Sid Saunders, emeryt z Anglii, natknął się na dziwnie wyglądający kamień. Kiedy strząsnął z niego liście i dokładnie mu się przyjrzał, okazało się, że przypadkiem znalazł grób z epoki wiktoriańskiej. Ku jego zaskoczeniu, nagrobek wcale nie był poświęcony człowiekowi.Nie bez powodu mówi się, że obcowanie z naturą wpływa na poprawę sił witalnych, energię, a także ludzką odporność. W końcu nie ma nic przyjemniejszego niż spacer w ponury dzień, nieprawdaż? To jednak nie wszystkie zalety aktywności na świeżym powietrzu. Jeśli wybierasz się do lasu, koniecznie nie zapomnij aparatu, ponieważ nigdy nie wiadomo, na co możesz się natknąć.

Zdjęcie ilustracyjne
09.01.2022 01:00 Królik miniaturka wyrzucony na śmietnik. Czyżby nieudany prezent pod choinkę?

Na lokalnej grupie na Facebooku opublikowano post informujący o smutnym znalezisku na terenie Sosnowca. W kuble na śmieci znaleziono żywego królika, którego ktoś postanowił się pozbyć. Czyżby wraz z nastaniem Nowego Roku pupil znudził się dotychczasowym opiekunom?Autor wpisu przekazał, że w sobotę, 8 stycznia w koszu na śmieci znaleziono żywego królika miniaturkę. Pojemnik znajdował się w zamkniętej na klucz wiacie śmietnikowej, na osiedlu Zagórze w Sosnowcu.

Kłótnia na lotnisku
22.11.2021 01:00 Awantura, wyzwiska, a nawet rękoczyny. Na pokład samolotu nie wpuszczono królika

Dwóch pasażerów nie zostało wpuszczonych na pokład samolotu lecącego z Sao Paulo do Dublina. Podczas odprawy między personelem a podróżnymi doszło do ostrej wymiany zdań, a nawet rękoczynów. Przyczyną nieporozumienia okazał się królik.Jak podają holenderskie media, Jorge i Gabriella, para brazylijskiego pochodzenia planowała udać się w podróż wraz ze swoim pupilem - królikiem o imieniu Alfredo. Aby dostać się na miejsce, wybrali linię lotniczą KLM, która oferowała połączenie z przesiadką w porcie lotniczym Shiphol w Amsterdamie.

Zdjęcie ilustracyjne
30.09.2021 02:00 Awanturnik polał benzyną klatki ze zwierzętami. Został zatrzymany przez policjantów

57-letni mężczyzna wpadł w furię i zagroził matce, że popełni samobójstwo poprzez samospalenie. Polewając benzyną klatki, krzyczał, że spali również zwierzęta. Całe szczęście w ostatniej chwili służbom udało się zapobiec tragedii.Do dramatycznego zdarzenia doszło we wtorek, 28 września. Po godzinie 16 starsza mieszkanka wsi Olszyny (gmina Szczytno) powiadomiła policję o zagrożeniu życia jej syna. 57-latek groził, że spali siebie oraz wszystkie hodowane zwierzęta.

Zdjęcie ilustracyjne: dziewczynka z królikiem
26.09.2021 02:00 Królicza miłość. Jak króliki okazują swoje emocje?

Każdy, kto posiada królika dobrze wie, że zachowania zajęczaków różnią się od sygnałów wysyłanych przez inne domowe pupili. W porównaniu do psów czy kotów porozumiewają się za pomocą jasnych komunikatów. Jak więc rozpoznać, że królik jest szczęśliwy i darzy właściciela sympatią? Zachowania domowych futrzaków uczymy się z czasem. Niekiedy nawet po kilku latach wspólnego życia nie potrafimy do końca rozszyfrować, co pupile chcą nam przekazać. Jeśli miewasz problemy ze zrozumieniem króliczego języka, przychodzimy z pomocą!

BeFunky-collage - 2021-09-02T153654.052
02.09.2021 02:00 Andrzej Duda podpisał Ustawę o gatunkach obcych. Co to oznacza dla posiadaczy zwierząt?

Andrzej Duda podpisał Ustawę o gatunkach obcych, która ma na celu ochronę rodzimej przyrody Polski. Jednym ze środków ochronnych są drakońskie kary na tych, którzy złamią nowe przepisy. Jakich zwierząt dotyczy nowe prawo i co grozi za niedopełnienie formalności?Nowa ustawa zaostrza przepisy dotyczące tzw. gatunków inwazyjnych, tzn. zwierząt i roślin, które nie występują naturalnie w Polsce. Gatunki inwazyjne to problem globalny - wprowadzone do obcego dla siebie, ale sprzyjającego środowiska, inwazyjne zwierzęta i rośliny powodują szybkie niszczenie pierwotnego ekosystemu danego miejsca. Może to prowadzić do prawdziwych katastrof ekologicznych!

Anna Mucha
22.08.2021 02:00 Anna Mucha wyśmiana przez internautę. „Ludzie z głodu umierają, a ty króliczka będziesz leczyć"

Anna Mucha musiała przerwać odpoczynek we Francji. W trakcie jazdy jedną z polnych dróg we Francji aktorka dostrzegła potrąconego zajączka. Bez chwili wahania zdecydowała się mu pomóc. Nie spodobało się to jednemu z internetowych hejterów, który postanowił wysłać do celebrytki wyjątkowo kąśliwą wiadomość.Jak dotąd, Anna Mucha nie miała powodów, by narzekać na niedosyt atrakcji podczas wspólnego wyjazdu z ukochanym. Odkąd wyjechała do kraju nad Sekwaną na jej Instagramie regularnie pojawiają się zdjęcia m.in. znad basenu i piaszczystych plaż.

BeFunky-collage - 2021-07-11T132254.778
11.07.2021 02:00 Horror w centrum Warszawy. Ponad 200 zwierząt rozpaczliwie potrzebowało ratunku

Gdyby nie zdjęcia, trudno byłoby uwierzyć w piekło, jakie kobieta zgotowała zwierzętom w samym centrum Warszawy.Organizacja Animal Rescue Patrol przybyła na miejsce w asyście Policji, Straży Miejskiej, Inspekcji Weterynaryjnej i przedstawicieli Urzędu Miasta. To, co zastali na miejscu, odebrało im mowę.

Ex Lege
02.07.2021 02:00 Tylko u nas: rozmowa z prezesem Fundacji Ex Lege. Pseudohodowla zamknięta dzięki obrońcom zwierząt

Ta sprawa wstrząsnęła Polską. Pseudohodowca z gminy Wohyń głodził 21 psów, 3 byki i 7 królików. Gdyby nie obrońcy zwierząt, umilknąłby kary. Redakcja Świata Zwierząt rozmawia z Martą Włosek, prezes Fundacji Na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt Ex Lege.Wszystko zaczęło się od zamieszczonego w Sieci ogłoszenia o sprzedaży rasowych psów. Miały to być owczarki, jamniki i pinczery.

Zagadka
06.06.2021 02:00 Ile królików naliczysz na zdjęciu? Tylko najbardziej spostrzegawczy ludzie potrafią dostrzec je wszystkie

Ile królików kryje się na zdjęciu? Ta grafika z iluzją optyczną podzieliła internautów. Czy Ty będziesz w stanie udzielić poprawnej odpowiedzi i policzyć wszystkie białe zwierzaki na zdjęciu? Przekonaj się!Nasz mózg uwielbia zagadki, dzięki nim pobudza szare komórki i nieustająco się rozwija. Dlatego przygotowaliśmy dla Was fascynującą łamigłówkę ze zwierzakami w roli głównej. Osoby obdarzone nadzwyczajną spostrzegawczością nie będą miały z nią najmniejszych problemów.

Zdjęcie ilustracyjne
03.06.2021 02:00 Wzruszająca historia rannego zajączka. Dzieci i motornicza podjęli walkę z czasem o jego życie

Czy znacie historie o bohaterskich kierowcach, którzy zatrzymują pojazdy, by ratować życie, czy wymierzać sprawiedliwość? W ostatnim czasie miała ona miejsce w naszym kraju. Niesamowita historia akcji ratunkowej rannego zajączka rozegrała się bowiem we Wrocławiu i z prędkością światła obiegła media. Poszkodowane zwierzątko przeżyło wyłącznie dzięki spostrzegawczym dzieciakom i motorniczej, która odwiozła go tramwajem do lecznicy. Jak relacjonuje członkowie dolnośląskiej organizacji EKOSTRAŻ, która zajmuje się humanitarną ochroną zwierząt, historia zajączka miała wyjątkowo fatalny początek. W niedzielę maleństwo spadło z wysokiego wiaduktu w okolicach wrocławskiego stadionu sportowego wprost na ulicę i potrzebowało natychmiastowej pomocy.

Królik
13.04.2021 02:00 Skradziono największego królika na świecie. Został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa

Gigantyczny królik Dariusz mierzący 129 cm długości został skradziony! Sprawca porwał zwierzę z przydomowego ogródka znajdującego się w posiadłości we wsi Stoulton. Właścicielka zaoferowała nagrodę za pomoc w odnalezieniu Dariusza. Oferuje dwa tysiące funtów!Królik Dariusz został wpisany do Księgi Rekordów Guinessa w 2010 roku. Został uznany za największe zwierzę ze swojego gatunku.

Golden retriever i króliczki
04.04.2021 02:00 Golden retriever adoptował zagubione króliczki. Zajął się nimi w najczulszy sposób

Golden retrievery uchodzą za wyjątkowo łagodne i opiekuńcze czworonogi. To rasa psów, która charakteryzuje się łagodnym usposobieniem i niebywałym instynktem opiekuńczym. Ten niezwykle przyjacielski czworonóg ma w sobie niewyobrażalne pokłady sympatii, którą obdarza każdą napotkaną osobę lub zwierzę.

Świat zwierząt
03.04.2021 02:00 Sensacyjne odkrycie na "wyspie marzeń". Słodkie króliczki odnalazły skarb sprzed 9000 lat

Skokholm, nazywany także "wyspą marzeń", to bezludna wyspa położona około 3 km od wybrzeży Pembrokeshire w Walii. Pełni rolę rezerwatu setek gatunków ptaków, m.in. maskonurów i oraz farmę królików, które swobodnie wędrują po jej terenie. Ze względu na trwającą pandemię wyspa jest wolna od turystów, a jedynymi mieszkańcami jest duet strażników. Obaj monitorują dziką przyrodę i rejestrują ją na wspólnym blogu.

Króliki
30.03.2021 02:00 Ojczym pod wpływem spalił żywcem króliki. Grozi mu do 5 lat więzienia

Warmińsko-mazurska Policja została poinformowana o awanturze domowej rozgrywającej się w jednym z domów w gminie Iława. Zgłaszający relacjonował, że ojczym biega za nim z siekierą i mu grozi, co zaalarmowało stróżów prawa.