Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Mężczyzna potknął się podczas spaceru w lesie. Tak znalazł grób liczący 130 lat
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 11.01.2022 01:00

Mężczyzna potknął się podczas spaceru w lesie. Tak znalazł grób liczący 130 lat

Znalezisko w lesie
facebook/Sid Saunders

Podczas spaceru po lesie Sid Saunders, emeryt z Anglii, natknął się na dziwnie wyglądający kamień. Kiedy strząsnął z niego liście i dokładnie mu się przyjrzał, okazało się, że przypadkiem znalazł grób z epoki wiktoriańskiej. Ku jego zaskoczeniu, nagrobek wcale nie był poświęcony człowiekowi.

Nie bez powodu mówi się, że obcowanie z naturą wpływa na poprawę sił witalnych, energię, a także ludzką odporność. W końcu nie ma nic przyjemniejszego niż spacer w ponury dzień, nieprawdaż? To jednak nie wszystkie zalety aktywności na świeżym powietrzu. Jeśli wybierasz się do lasu, koniecznie nie zapomnij aparatu, ponieważ nigdy nie wiadomo, na co możesz się natknąć.

Niezwykły grób pośrodku lasu

W 2017 roku pewien emerytowany mężczyzna z East Sussex postanowił skorzystać z wolnego czasu, wybierając się na spacer po lesie. Kiedy próbował ominąć kałużę, niechcący potknął się o kamień znajdujący się obok ścieżki.

Starszy mężczyzna postanowił zbadać fascynujące znalezisko. Okazało się, że skałka porośnięta mchem i obsypana opadłymi liśćmi miała wygrawerowany ledwo dostrzegalny napis. Pozostaje jednak pytanie, po co ktokolwiek miałby zakopywać ciało akurat tam?

Aby poznać dokładną treść wiadomości na nagrobku, nazajutrz Sid wrócił w to samo miejsce i oczyścił kamień. Wtedy zorientował się, że ponad 130 lat pochowano w tym miejscu ukochanego członka rodziny.

Emeryt nie mógł powstrzymać łez wzruszenia, gdy zrozumiał, że miejsce spoczynku wcale nie należało do człowieka, lecz królika! Wystarczy dobrze się przyjrzeć, aby zobaczyć, że obok epitafium widnieje niewielki rysunek uroczego zwierzaczka. Napis na nagrobku brzmiał następująco:

„Pamięci Duchie urodzonej w sierpniu 1869 r. i zmarłej w grudniu 1882 r.”.

Zważając na wiek zmarłego zwierzęcia, Sid uważa, że pupil był ogromnie kochany i musiał znajdować się pod dobrą opieką. Króliki żyją bowiem do 10 lat, a Duchie doczekała się swoich 13 urodzin. Internauci pokochali tę historię i byli pod wrażeniem dobroci starszego mężczyzny. Chociaż nie wiadomo, kim byli bliscy zwierzątka, nie ma wątpliwości, że pupil znaczył dla nich bardzo wiele.

Zobacz zdjęcie:

Źródło: boredpanda.com

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami