Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Koty > Nietypowa przyjaźń połączyła kota i królika. Wzruszają ludzi na całym świecie
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 09.08.2022 16:45

Nietypowa przyjaźń połączyła kota i królika. Wzruszają ludzi na całym świecie

Kot i królik
instagram/thepalermoclan

Królik nazywany Echo niespecjalnie przepadał za kotami. Chociaż dzielił dom wraz z innymi mruczkami, wolał trzymać się od nich na bezpieczną odległość. Ale w 12-tygodniowej kotce o imieniu Ahsoka było coś wyjątkowego, co sprawiło, że chciał z nią spędzać każdą chwilę.

Przyjaźnie międzygatunkowe, choć często są trudne do wytłumaczenia, nieustannie rozbudzają naszą ciekawość i przywołują uśmiech na usta. Czasem niezwykła relacja może narodzić się nawet pomiędzy zwierzakami, które z pozoru nie mają ze sobą niczego wspólnego - przykładem jest więź pomiędzy gołębiem i pieskiem chihuahua. A co powiecie o kocie i króliku, którzy stali się nierozłączni?

Osierocony kociak znajduje pocieszenie u boku królika

Echo, którego Ryanne i Jacques Palermo uratowali z Fundacji The Animal, od samego początku zajmował najwyższe miejsce w rodzinnej hierarchii. Jak przyznają jego właściciele, królik był szefem domu i wolał trzymać się z daleka od swojego kociego rodzeństwa. Co zabawne, większość pupili zwyczajnie się go bała - z wyjątkiem jednego.

Wszystko zmieniło się wraz z chwilą, gdy małżeństwo adoptowało 12-tygodniową kotkę. Młoda kocia dama dostała na imię Ahsoka i po krótkim okresie izolacji miała szansę poznać pozostałych czworonogów. Ku wielkiemu zaskoczeniu Palermo, psotny króliczek natychmiast poczuł silne uczucie opiekuńcze w stosunku do nowego przybysza. Pozwalał nawet wchodzić kotce do swojej klatki.

- Futrzaki zawsze mogłyby spędzać razem czas, a to jest takie super. Ona jednak zamiast swoich braci i sióstr z miotu wybrała królika i się z nim związała - wspominają właściciele.

Kiedy zwierzaki nie oglądały telewizji u boku opiekunów, to najprawdopodobniej spędzały swój czas, przytulając się do siebie. W krótkim czasie stały się nierozłączne.

- On był prawdziwym królem, a ona jego królową – mówi Ryanne Palermo.

Żegnaj, Echo! Do zobaczenia po drugiej stronie

Niestety, z początkiem lipca właściciele zwierzaków opublikowali na Instagramie smutny komunikat. Echo przeszedł przez Tęczowy Most, pozostawiając swoją kocią przyjaciółkę w ogromnym bólu i tęsknocie. "Królowa" Ahsoka nadal śpi w łóżku, które kiedyś dzieliła z "królem" Echo, wspominając ich wspólne zabawy.

- Zawsze przytulali się do siebie i spali razem. Ashoka lubiła też bawić się jego uszami. Ona była w stosunku do niego bardzo delikatna, a on całkowicie to uwielbiał - napisali właściciele zwierząt.

Jake i Ryanne Palermo przyznają, że ta niezwykła dwójka przyjaciół wniosła wiele radości do ich życia i wypełniała ich serca miłością, dlatego potrzebują czasu, by oswoić się ze stratą jednego z podopiecznych. W najbliższym czasie nie planują adoptować kolejnego królika, ale jeśli kiedyś zmienią zdanie, mają pewność, że Ahsoka przywita nowego członka rodziny w iście królewski sposób.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: The Dodo

Tagi: Królik Kot