Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Koty > Kotek wychował się z królikiem. Nagrano, jak naśladuje swojego przyjaciela w najbardziej uroczy sposób
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 11.12.2022 13:34

Kotek wychował się z królikiem. Nagrano, jak naśladuje swojego przyjaciela w najbardziej uroczy sposób

kotek i królik
tiktok/p_malina

Jak zachowuje się kotek wychowany od małego z królikiem? Mruczek z popularnego filmiku na TikToku jest wyjątkowym przedstawicielem swojego gatunku, który na pierwszy rzut oka wygląda całkiem normalnie. Ale to tylko pozory - w głębi duszy jest przekonany, że jest uszakiem! Obecnie nic nie stoi na przeszkodzie temu, by króliki mieszkały pod jednym dachem z innymi przedstawicielami gatunków, w tym z kotami. Wszystko zależy od charakteru zwierzaków i naszego zaangażowania w rozwój ich relacji. Nagranie z udziałem mruczka oraz królika jest niekwestionowanym hitem w Internecie i udowadnia, że przysłowie "kto z kim przestaje, takim się staje” ma swoje odzwierciedlenie także w świecie zwierząt.

Kotek spędził za dużo czasu w towarzystwie królika

Króliki domowe zaliczane są do jednych z najbardziej popularnych i lubianych zwierzątek domowych, gdyż nie są trudny w hodowli, a ponadto wyróżnia je miłe usposobienie, uroczy wygląd i chęć do głaskania. Rosnącą popularność rozmaite rasy królików zaczęły zyskiwać w XIX wieku i to właśnie od tego momentu zyskały status zwierząt pokazowych oraz żywych maskotek. Obecny stan wiedzy z dziedziny zoologii pozwala stwierdzić, że królik do życia potrzebuje sporej przestrzeni, dlatego opiekunowie często pozwalają swoich podopiecznym na swobodne kicanie po domu.

Opiekunka dwóch zwierzaków - kilkutygodniowego kotka oraz dorosłego królika - zapewne nie spodziewała się tego, jak silny wpływ wywarło na kociątko wychowanie w towarzystwie rudego króliczka. Niewielkich rozmiarów mruczek bardzo szybko zdradził swoją prawdziwą naturę, a jednym z pierwszych symptomów był charakterystyczny sposób poruszania się. Mowa oczywiście o kicaniu.

Zwierzaki puszczone luzem po salonie mają szansę wzajemnie się obserwować. W pewnym momencie kociątko zaskoczyło swoją właścicielkę. Ni stąd, ni zowąd zaczęło kicać, a swoim zachowaniem i nawykami do perfekcji naśladuje króliczy tryb życia!

Kociak skacze jak króliczek

Opublikowany na TikToku klip z podpisem: „Kiedy twój kotek też myśli, że jest królikiem” przedstawia kociątko oraz rudego królika. Wystarczyło zaledwie kilka sekund, by zobaczyć, na co stać małego rozrabiakę. Mruczek nie ogranicza się do jednego skoku, ale popisuje się serią skoków i akrobacji! Widać, że od samego początku życia uważnie przygląda się ruchom swojego przyjaciela i świetnie je naśladuje.

@p_malina 🥰🥰#animals #cat #rabbit #loveanimals #foryou #foryoupage #fyp #xyzbca #trending #trend ♬ meet me at our spot by willow smith and tyler cole - The Favourites.

Opublikowany materiał wideo zgromadził blisko 40 milionów wyświetleń! Skaczący kotek podbił serca internautów, mimo że nie chciała zachowywać się jak przedstawiciel własnego gatunku.

- Który z nich jest kotem? Widzę tylko króliki - skomentował jeden z internautów.

Mamy nadzieję, że kociątko wybierze to, co najlepsze z obu światów, a nikt, ale to dosłownie nikt nie wyjawi temu uroczemu kotu, że w rzeczywistości nie jest prawdziwym królikiem!

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

źródło: tiktok/p_malina

Tagi: Królik Kot