Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > 42-latek odpowie za zabicie sześciu królików ze szczególnym okrucieństwem
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 19.01.2022 01:00

42-latek odpowie za zabicie sześciu królików ze szczególnym okrucieństwem

Królik
unsplash/ANKUR MADAN

Policja zatrzymała 42-letniego mieszkańca Pomorza w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa. Mężczyzna miał gołymi rękoma zabić sześć królików, aby zemścić się na swojej byłej partnerce. Sprawca był także poszukiwany za inne przestępstwa. Zemsta na byłym małżonku czy partnerze potrafi być okrutna i zamienić życie eks w piekło. Przekonała się o tym właścicielka sześciu królików domowych, które poniosły okrutną śmierć.

Na złość byłej partnerce zabił należące do niej króliki

Do makabrycznego zdarzenia doszło w poniedziałek, 17 stycznia w godzinach przedpołudniowych. Funkcjonariusze otrzymali informację, że 42-letni mieszkaniec powiatu wejherowskiego przyszedł odwiedzić byłą partnerkę i podczas spotkania wdał się z nią w kłótnię. Spór przerodził się w brutalne morderstwo domowych pupili.

Pokrzywdzona zgłosiła, że rozgoryczony rozstaniem mężczyzna wpadł w szał i gołymi rękoma zabił sześć królików domowych. Po dokonaniu przestępstwa uciekł z mieszkania.

Pod wskazany adres został skierowany patrol, który podjął poszukiwania podejrzanego. 42-latek nie nacieszył się długo wolnością, gdyż już po kilku godzinach został zatrzymany przez stróżów prawa i doprowadzony do aresztu.

W trakcie dochodzenia ustalono, że sprawca był poszukiwany z uwagi na konieczność odbycia kary 21 miesięcy pozbawienia wolności za stosowanie przemocy oraz inne przestępstwa.

42-latek przyznał się do zabicia królików i wkrótce usłyszy zarzuty. Przypominamy, że za znęcanie się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem ustawa o ochronie zwierząt przewiduje karę do 5 lat więzienia  100 tys. zł. grzywny.

Zwierzęta cierpią po rozstaniu

Nie jest niczym zdumiewającym fakt, że nie tylko dzieci, ale także zwierzęta cierpią po rozstaniu opiekunów. Nie dość, że tęsknią, to często są wykorzystywane do brudnych sztuczek w akcie zemsty.

Jak podaje Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Opolu, działacze zmagają się z prawdziwą plagą fałszywych zgłoszeń dotyczących złego traktowania zwierząt. W większości są one podyktowane złośliwością i chęcią odegrania się na byłym partnerze.

Żona bądź mąż chce się zemścić na współmałżonku i zgłasza do nas, że rzekomo partnerka bądź partner ma zaniedbanego psa, którego trzyma w kojcu bądź na łańcuchu. Kłamią, że pies jest chory, wygłodniały lub ma guzy. My przyjeżdżamy na miejsce i okazuje się, że piesek jest zdrowy, zadbany i szczęśliwy. Wiemy wtedy od razu, że takie zgłoszenie to nieudolna próba pogrążenia właściciela - mówi Dagmara Wojtas w rozmowie z "Wyborczą".

O tym, że ludzie nie mają skrupułów, gdy w grę wchodzi rewanż na byłym partnerze czy znienawidzonym sąsiedzie, pisaliśmy niedawno, poruszając temat psa wywiezionego do odległego lasu. Wielka szkoda, że spory międzyludzkie tak często odbijają się na niczego winnych zwierzętach.

Zobacz zdjęcie:

Zatrzymanie sprawcy

Źródło: policja.gov.pl

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami