Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Aktualności > Ile królików naliczysz na zdjęciu? Tylko najbardziej spostrzegawczy ludzie potrafią dostrzec je wszystkie
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 06.06.2021 02:00

Ile królików naliczysz na zdjęciu? Tylko najbardziej spostrzegawczy ludzie potrafią dostrzec je wszystkie

Zagadka
tiktok

Ile królików kryje się na zdjęciu? Ta grafika z iluzją optyczną podzieliła internautów. Czy Ty będziesz w stanie udzielić poprawnej odpowiedzi i policzyć wszystkie białe zwierzaki na zdjęciu? Przekonaj się!

Nasz mózg uwielbia zagadki, dzięki nim pobudza szare komórki i nieustająco się rozwija. Dlatego przygotowaliśmy dla Was fascynującą łamigłówkę ze zwierzakami w roli głównej. Osoby obdarzone nadzwyczajną spostrzegawczością nie będą miały z nią najmniejszych problemów.

Ile królików jest na zdjęciu?

W ostatnim czasie twórca filmików na TikToku o pseudonimie @HecticNick zachęcił swoich widzów do podjęcia nietypowego wyzwania. Chodzi o test na spostrzegawczość, którzy potrafić spędzić sen z powiek.

Internauci z bezradnością wpatrują się w grafikę przedstawiającą białe króliczki na ośnieżonych torach kolejowych i próbują udzielić prawidłowej odpowiedzi na pytanie, ile właściwie futrzaków kryje się na zdjęciu.

Zagadka na pozór wydaje się prosta, ale według słów tiktokera tylko 1 procent ludzi potrafi poprawnie odpowiedzieć na zadane pytanie. Czy należysz do grona wybrańców, a może jesteś w pozostałych 99 procentach?

Czas się przekonać. Upewnij się, że jesteś w pełni skupiony, a następnie spójrz na poniższy obrazek i spróbuj policzyć wszystkie króliki.

Króliki
Króliki

Niezwykła iluzja optyczna

Pod nagraniem zebrało się już blisko 11 tysięcy komentarzy, ale autor nagrania przekonuje, że na razie nikt nie zgadł prawidłowej odpowiedzi. Dodał jednak, że kilka internautów jest blisko.

Jedni są pewni, że na zdjęciu kryje się 17 królików, podczas gdy inni optują, że na zdjęciu jest ich aż 19. Pojawiają się również różne niestandardowe teorie.

Jedna z osób biorących udział w wyzwaniu upiera się, iż może być ich nieskończona liczba ze względu na śnieżnobiały kolor sierści. To jednak wcale nie jest takie oczywiste!

I jak Ci poszło? Koniecznie daj znać, ile zwierzaków udało Ci się naliczyć.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!