Swiatzwierzat.pl
Golden retriever i króliczki

youtube/SWNS

Golden retriever adoptował zagubione króliczki. Zajął się nimi w najczulszy sposób

4 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Pies rasy golden retriever przygarnął pod swoją opiekę sześć maleńkich króliczków. Zwierzaki odłączyły się od swojej mamy i nie mogły znaleźć drogi powrotnej do norki. Całe szczęście opiekuńczy czworonóg zaopiekował się rodzeństwem, a nawet pomógł im wróc

Golden retrievery uchodzą za wyjątkowo łagodne i opiekuńcze czworonogi. To rasa psów, która charakteryzuje się łagodnym usposobieniem i niebywałym instynktem opiekuńczym. Ten niezwykle przyjacielski czworonóg ma w sobie niewyobrażalne pokłady sympatii, którą obdarza każdą napotkaną osobę lub zwierzę. 

Golden retriever zaopiekował się króliczkami

Film, który niedawno pojawił się na platformie Youtube, udowadnia, że te spokojne zwierzaki o złotym futrze słusznie uważane są za świetnych pupili dla rodzin z dziećmi jak i innymi zwierzętami. Sześcioletni golden retriever o imieniu Otis dowiódł przed całym światem, że ma prawdziwie złote serce. Co więcej, zasługuje na tytuł ojca roku!

Na początku marca bieżącego roku psiak udał się na spacer wraz ze swoją opiekunką, Jenną Laigle. Radosny pupil przemierzał trawniki, lecz w pewnej chwili natknął się na sześć nowo narodzonych króliczków. Nie było przy nich ich mamy. 

Początkowo właścicielka Otisa podejrzewała, że odnalezione zwierzaki zostały osierocone, dlatego też znajdowały się bez nadzoru dorosłego królika. Wkrótce jednak dotarło do niej, że maluchy prawdopodobnie zostały oddzielone od matki i potrzebują pomocy w znalezieniu właściwej norki. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO:

Uśpiony instynkt tacierzyński

Zagubione maluchy wciąż były niesamodzielne, dlatego potrzebowały wiele czułości i troski. Z początku wydawały się bardzo wystraszone, jednak już po chwili zostały otoczone fachową opieką. Sześcioletni Otis nie miał zamiaru zrobić im krzywdy. Zastępczy ojciec instynktownie wiedział, czego potrzeba zwierzakom. 

Kochany psiak spisał się na medal w roli opiekuna króliczków, czego dowodem jest wyżej wspomniane wideo. Widzimy na nim, jak Otis trzyma królicze rodzeństwo między łapkami, dbając o ich bezpieczeństwo. Opiekunka golden retrievera tłumaczy, że pies przez cały czas delikatnie wąchał lizał króliki, traktując je niczym własne potomstwo. Z pewnością nie chciał, by żaden z maluchów padł ofiarą okolicznych drapieżników, takich jak jastrzębie czy sokoły. 

Jenną dodała, że ostatecznie udało jej się zlokalizować króliczą norę i zwrócić zwierzaki pod opiekę prawowitej matki. Niemniej jednak przyjaźń, która wywiązała się między Otisem a króliczkami zostanie zapamiętana na długo. 

Zobacz nagranie:

Podobne artykuły

piesek

Psy

Zabawy psa z dzieckiem. Maluch nie może przestać się śmiać

Czytaj więcej >
pies i robbie

Psy

Adoptowany chłopiec postanowił ocalić psy w podeszłym wieku. "Wiem, jak to jest być niekochanym”

Czytaj więcej >
Nagranie z monitoringu

Psy

Bezczelnie ukradł yorka, gdy właściciel był na zakupach. Wszystko uchwyciła kamera

Czytaj więcej >
Łatek

Psy

Starsi państwo poprosili o pomoc w transporcie pieska. Zgłosił się wicemarszałek Sejmu

Czytaj więcej >
Jan Błachowicz

Psy

Jan Błachowicz o obowiązkach właścicieli zwierząt. Ma ważny apel do fanów

Czytaj więcej >
Screen z programu na żywo

Psy

Wpadka z pogodą w rosyjskiej telewizji. Golden retriever też chciał zostać prezenterem

Czytaj więcej >