Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Królik miniaturka wyrzucony na śmietnik. Czyżby nieudany prezent pod choinkę?
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 09.01.2022 01:00

Królik miniaturka wyrzucony na śmietnik. Czyżby nieudany prezent pod choinkę?

Zdjęcie ilustracyjne
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Na lokalnej grupie na Facebooku opublikowano post informujący o smutnym znalezisku na terenie Sosnowca. W kuble na śmieci znaleziono żywego królika, którego ktoś postanowił się pozbyć. Czyżby wraz z nastaniem Nowego Roku pupil znudził się dotychczasowym opiekunom?

Autor wpisu przekazał, że w sobotę, 8 stycznia w koszu na śmieci znaleziono żywego królika miniaturkę. Pojemnik znajdował się w zamkniętej na klucz wiacie śmietnikowej, na osiedlu Zagórze w Sosnowcu.

Królik miniaturka wyrzucony do śmieci

Puszysty zwierzak został znaleziony przez jednego z mieszkańców osiedla. Chociaż był czysty, wyglądał na wystraszonego i osowiałego z powodu mrozu. Jego uszy i łapki były lodowate. Nie wiadomo, ile czasu spędził w śmietniku przy minusowej temperaturze.

Pomijając stres, jaki nieodpowiedzialni opiekunowie zafundowali królikowi, warto nadmienić, że narazili go na chorobę – zwierzak z łatwością mógł się przeziębić, a nawet umrzeć.

Porzucenie zwierzęcia nie jest rozwiązaniem

Czy zwierzątko okazało się nietrafionym prezentem pod choinkę? A może zwyczajnie się komuś znudziło? Na te i wiele innych pytań niestety nie znamy odpowiedzi.

- Jeśli komuś się znudziło, to przecież można oddać do schroniska, zanieść do fundacji, dać ogłoszenie o adopcji, cokolwiek… a nie wyrzucać jak zepsutą rzecz, na mróz, do śmieci. Wstydźcie się!!! - napisał rozzłoszczony internauta w poście na Facebooku. Post został udostępniony blisko 350 razy. W sekcji komentarzy pod wpisem pojawiły się wypowiedzi internautów zszokowanych i sfrustrowanych zachowaniem sprawcy.

- Życzę Właścicielowi aby jego życie z czasem go tak samo zweryfikowało jak on to zrobił i wylądował na śmietniku i poczuł tego smak. Zwierzęta nie są zabawkami na chwilkę i odbieramy całkowitą odpowiedzialność za nie - czytamy w komentarzu. Na szczęście lekarz weterynarii Dagmara Lubińska przekazała, że króliczek trafił już w w dobre ręce. Zwierzakiem najprawdopodobniej stanie się nowym podopiecznym Stowarzyszenia Pomocy Królikom. Jak wynika z innych wypowiedzi, kilku mieszkańców Sosnowca zaoferowało się, by przygarnąć pupila i zapewnić mu odpowiednie leczenie.

Zobacz zdjęcia:

Źródło: facebook/Spotted: Sosnowiec

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami