Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Awantura, wyzwiska, a nawet rękoczyny. Na pokład samolotu nie wpuszczono królika
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 22.11.2021 01:00

Awantura, wyzwiska, a nawet rękoczyny. Na pokład samolotu nie wpuszczono królika

Kłótnia na lotnisku
twitter/AeroportoD

Dwóch pasażerów nie zostało wpuszczonych na pokład samolotu lecącego z Sao Paulo do Dublina. Podczas odprawy między personelem a podróżnymi doszło do ostrej wymiany zdań, a nawet rękoczynów. Przyczyną nieporozumienia okazał się królik.

Jak podają holenderskie media, Jorge i Gabriella, para brazylijskiego pochodzenia planowała udać się w podróż wraz ze swoim pupilem - królikiem o imieniu Alfredo. Aby dostać się na miejsce, wybrali linię lotniczą KLM, która oferowała połączenie z przesiadką w porcie lotniczym Shiphol w Amsterdamie.

Pasażer pobił się z pracownikami linii lotniczych o królika

Przed wylotem właściciele zwierzęcia uzyskali specjalne pozwolenie na jego przewóz, które zostało wydane przez brazylijski sąd. Pomimo okazania dokumentów, podczas odprawy na lotnisku Guarulhos (GRU) niedaleko Sao Paulo zostali poinformowani, że królik nie zostanie wpuszczony na pokład. Pracownicy linii lotniczych KLM pozostawali nieugięci i nie chcieli wyrazić zgody na przewóz zwierzęcia. Para nie wykonywała poleceń pracowników, dlatego sytuacja szybko eskalowała.

W pewnym momencie między na lotnisku wywiązała się bójka między jednym z pasażerów. Nagranie dokumentujące przebieg zdarzenia trafiło do sieci.

Linia lotnicza wyraziła ubolewanie z powodu nieporozumienia

Rzecznik linii lotniczych odniósł się do niedawnego zajścia. Wyjaśnił, że odmowa wpuszczenia królika na pokład była podyktowana zasadami przewoźnika, zgodnie z którymi nie wyraża się zgody na przewożenie na pokładzie samolotu innych zwierząt, niż koty i psy. Wszystko ze względów bezpieczeństwa i z uwagi na ich dobrostan.

- Bardzo tego żałujemy, KLM potępia wszelkie formy przemocy zarówno ze strony personelu, jak i pasażerów - powiedział rzecznik linii lotniczej, cytowany przez holenderski dziennik "Algemeen Dagblad".

Ostatecznie Jorge i Gabriella udało się wyruszyć w dalszą podróż wraz ze swoim puszystym przyjacielem. Alfredo wylądował w sobotę na lotnisku w Amsterdamie, skąd udał się w dalszą podróż do Irlandii.

Zobacz zdjęcia i nagranie:

Źródło: TVN24

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami