Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Horror w centrum Warszawy. Ponad 200 zwierząt rozpaczliwie potrzebowało ratunku
Emil Hoff
Emil Hoff 11.07.2021 02:00

Horror w centrum Warszawy. Ponad 200 zwierząt rozpaczliwie potrzebowało ratunku

BeFunky-collage - 2021-07-11T132254.778
Facebook.com @AnimalRescuePatrol  

Gdyby nie zdjęcia, trudno byłoby uwierzyć w piekło, jakie kobieta zgotowała zwierzętom w samym centrum Warszawy.

Organizacja Animal Rescue Patrol przybyła na miejsce w asyście Policji, Straży Miejskiej, Inspekcji Weterynaryjnej i przedstawicieli Urzędu Miasta. To, co zastali na miejscu, odebrało im mowę.

Dantejskie sceny pośrodku miasta

Piekło zwierząt gorzało w samym środku Warszawy, na mokotowskich Rodzinnych Ogródkach Działkowych, osłonięte przed wzrokiem ludzi za pomocą płotów i bujnej zieleni.

Na terenie działki należącej do pani Doroty oczom ratowników ukazała się scena jak z horrorów. Nigdzie niezgłoszona hodowla kur przedstawiała obraz nędzy i rozpaczy. Niedożywionym ptakom wypadały pióra. Nie lepiej było z zabiedzonymi gęśmi, kozami i królikami. Zwierzęta jadły odpadki i chorowały, bo na całej posesji nie było dla nich porządnej karmy.

Właścicielka rzuciła się z nożem

Właścicielka ogródka działowego od lat toczy spór z Urzędem Miasta st. Warszawy o własność gruntu. Według warszawskich urzędników przebywa na działce nielegalnie. Jak widać, poza problemami z tytułem własności, kobieta zupełnie nie radziła sobie z prowadzoną na dziko hodowlą zwierząt.

W pewnym momencie sytuacja przybrała bardzo groźny obrót. Na widok zabieranych przez wolontariuszy Animal Rescue Patrol zwierząt, kobieta rzuciła się na nich z nożem! Na szczęście obecni na miejscu funkcjonariusze Policji zapobiegli tragedii.

Obecnie organizacja Animal Rescue Patrol przetransportowała ponad 200 zwierząt w bezpieczne miejsce. Na ich żywienie i leczenie potrzebne są pieniądze. Zbiórkę można wesprzeć tutaj.

Zobacz wstrząsającą fotorelację z interwencji w ogródku działkowym w centrum Warszawy:

Źródło: Facebook.com @AnimalRescuePatrol  

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!