Swiatzwierzat.pl > Zwierzęta

Zwierzęta

Kot pokryty sadzą zaskoczył strażaków, którzy go znaleźli
17.08.2023 15:56 Strażacy byli zdumieni, gdy znaleźli kociaka pokrytego sadzą. Ogień nie powstrzymał go przed skokiem

Pokryty sadzą kociak nawiedził remizę strażacką i wywołał niemałą konsternację. Nie w głowie były mu psoty. Przebiegły uciekinier umknął zabójczemu żywiołowi i w nagrodę niepostrzeżenie uciął sobie drzemkę w jednym z wozów. Niewiele brakowało, a zwierzak spłonąłby żywcem. Mruczek musiał jednak wykazać się cierpliwością, zanim dane mu było przeprowadzić się do nowego domu. 

Karma dla zwierząt domowych drożeje w zastraszającym tempie
17.08.2023 13:44 Karmy dla zwierząt drożeją w oczach, ale na tym nie koniec. Mamy złe wieści dla posiadaczy pupili

Analitycy nie mają żadnych wątpliwości – karma dla zwierząt domowych to jeden z najbardziej drożejących produktów. Właściciele pupili muszą szykować portfele, bowiem nic nie wskazuje na to, żeby trend miał się w najbliższym czasie odwrócić. Dlaczego karma dla zwierząt domowych jest coraz droższa? Wpływ na to ma szereg czynników, a inflacja jest tylko jednym z nich. Znamy prognozy na najbliższe miesiące. Ile przyjdzie nam zapłacić za wyżywienie pupila?

Powódź w hoteliku dla zwierząt
17.08.2023 12:51 Powódź w hotelu dla psów. Przerażające, co spotkało uwięzione zwierzęta, "Straciłam moje maleństwo"

Lato bieżącego roku zaskakuje gwałtownymi opadami w wielu miejscach na świecie. Ofiarami powodzi są nie tylko ludzie, ale również zwierzęta. Niektóre czworonogi zagubione w trakcie katastrofy udaje się odnaleźć całe i zdrowe. Niestety, nie wszyscy właściciele psów mają tyle szczęścia. W tym tygodniu w wyniku gwałtownej ulewy i powstałej przez nią fali powodziowej w hoteliku dla zwierząt zginęło co najmniej kilka psów. Opiekunowie nie mogą się pogodzić ze śmiercią czworonożnych członków rodziny, porównując ją do straty dziecka. 

Sunia wypadła z drugiego piętra we Wrocławiu. Złamała 12 żeber
17.08.2023 11:33 Psi staruszek wypadł z balkonu na 2. piętrze i czekał na pomoc, ból jest nieznośny. 12 połamanych żeber

Przez nieodpowiedzialność właścicieli złamała dwanaście żeber. Przeraźliwy skowyt i nieprzespane noce – tak wygląda teraz życie zwijającej się z bólu suni, która wypadła z balkonu we Wrocławiu. Każdy oddech sprawia przestraszonemu psu niewyobrażalny ból, którego nie tłumią nawet najsilniejsze leki przeciwbólowe. Walka o życie zwierzęcia nadal trwa.

twitter.com/Quadratin_
17.08.2023 10:26 Chcieli ukraść auto, w ręku mieli broń. Wtem przez szybę wyjrzał pies, nie takiego finału się spodziewali

Kradzieże to problem, z którym borykają się ludzie na całym świecie. Co więcej, w wiele przestępstw tego typu są wplątane zwierzęta. Niektórzy złodzieje wykradają egzotyczne gatunki o których posiadaniu marzą od dawna. Inni włamują się do domów żeby ukraść pupila w celu sprzedaży lub zażądania okupu. Okazuje się jednak, że psy mogą uczestniczyć nawet w kradzieży samochodu. Pewien czworonóg zupełnie zmienił plany dwóch mężczyzn specjalizujących się w tym przestępstwie.  

Łamigłówka
17.08.2023 09:23 Masz 8 sekund, aby znaleźć na obrazku psa. To zadanie dla internautów z sokolim okiem

Łamigłówki to coś, co wielu osobom kojarzy się z czasami dziecięcymi. Warto jednak praktykować tą formę ćwiczenia umysłu przez całe życie. Regularne skupienia uwagi na jednej czynności poprawia koncentrację oraz pamięć. To z kolei może pozytywnie przełożyć się na wiele aspektów codziennego życia. Dlatego zachęcamy do tego, żeby spróbować swoich sił i rozwiązać łamigłówkę, którą przygotowaliśmy tym razem. Gdzie ukrył się pies? Masz ograniczony czas na uporanie się z zagadką. Powodzenia!

Biały pudelek
16.08.2023 14:24 Mężczyzna kupił na targu pudla w okazyjnej cenie. Weterynarz popukał się w czoło, gdy weszli do gabinetu

Wiele ludzi marzy o posiadaniu rasowych zwierząt. Niestety, to obszar w którym nie brakuje oszustów. Zdarzają się przypadki w których czworonogi, które miały być przedstawicielem małej rasy, wyrosły na prawdziwe olbrzymy. Inni myśląc, że kupują czystorasowe psy, w rzeczywistości płacą za mieszańce. Oszukany został też pewien mężczyzna, który od dawna myślał o pudlu. Kiedy w końcu spełnił swoje marzenie, na jaw wyszło, że dał się oszukać. Wziął pod swój dach zupełnie inne zwierzę, niż mu się wydało.

Chory kot
16.08.2023 12:44 Twój kot nagle schudł, choć dużo je? Nietypowych objawów jest więcej. Od razu idź do weterynarza

Dorosły kot lub senior nagle stał się nadpobudliwy, ma ogromny apetyt, a mimo to chudnie? To powód do niepokoju. Starzejące się zwierzęta, zupełnie tak jak ludzie, zmieniają swoje zwyczaje. To naturalny proces wynikający z fizjologicznych mechanizmów zachodzących w organizmie. Jednak niektóre nowe zachowania u starszych kotów powinny wzbudzić niepokój u właściciela. Mogą one być pierwszymi symptomami rozwijających się chorób. 

Kot a ciąża
16.08.2023 11:22 Wróciła do domu i odkryła, że zniknął kot. Wszystkiemu była winna córka jej narzeczonego

Relacje rodzinne bywają trudne. Kłótnie wynikające z różnic w życiowych poglądach czasami okazują się być gwoździem do trumny wielu relacji. Zdarza się, że największe konflikty wybuchają ze względu na zwierzęta. Wtedy opiekunowie czworonogów często muszą stawać przed bardzo trudnymi wyborami. Tak było w przypadku, właścicielki starego kocura, który bardzo przeszkadzał jej ciężarnej pasierbicy. Okazało się, że zwierzak nie był bezpieczny we własnym domu. Jego opiekunka musiała podjąć bardzo drastyczne kroki.

Weterynarz odradza 5 psich ras
16.08.2023 09:54 Weterynarz zdradza 5 ras psów, których nigdy nie chciałby mieć. Niektóre są mocnym zaskoczeniem

Na świecie istnieje ponad trzysta ras psów. Określenie dokładnej liczby jest bardzo trudne, ponieważ w niektórych krajach pewne psy są uznawane za rasowe, a w innych nie. Sprawę komplikuje fakt, iż wciąż trwają prace hodowlane w wyniku których wyodrębniane są nowe rasy. Niektóre psy rasowe okazują się być bardziej chorowite w porównaniu do innych. Lekarz weterynarii dr Ben Simpson-Vernon stworzył listę ras psów, których zakup odradza. Aspekty zdrowotne nie były jedynym argumentem determinującym ostateczny wybór.

Bezdomny kot
16.08.2023 09:22 Zniknięcie Maciusia zmartwiło karmicieli. Robaki niemalże zjadły go żywcem, wdarły się przez skórę do środka

Organizacje zajmujące się pomocą dla bezdomnych zwierząt każdego dnia ratują setki stworzeń. Wiele czworonogów nie przeżyłoby bez wsparcia ludzi dobrej woli. Niestety, nie wszystkim udaje się pomóc. Jednak dla Maciusia jest jeszcze szansa. To bezdomny kocur, który od dawna jest dokarmiany przez lokalną grupę wspierającą wolnożyjące koty. Na jakiś czas zniknął. Znaleziono go w fatalnym stanie. Kota zjadało żywcem robactwo i ma martwicę skóry wokół ogonka. Na tym jego dramat się nie kończy.

Mucha
16.08.2023 08:00 Ich ukąszenie może objawić się dopiero po roku, bywa, że doprowadza do śpiączki i śmierci. WHO alarmuje

Podróże po egzotycznych krajach to marzenie wielu ludzi. Jednak podczas wyboru kierunku wycieczki, niewiele ludzi myśli o potencjalnych zagrożeniach biologicznych występujących na danym obszarze. Jak się okazuje, ignorowanie tego aspektu może być tragiczne w skutkach. Zagrożeniem są nie tylko rekiny czy jadowite węże. W niektórych miejscach na świecie powszechnie występują zwierzęta, które są nosicielami śmiercionośnych patogenów. Wiele osób nawet nie zauważa momentu, w którym zostają zarażone. 

Gdzie ukryła się pantera śnieżna?
16.08.2023 07:00 Fotograf uchwycił drapieżnika czające się na skale. Trzeba nieźle się wysilić, by dostrzec panterę

Czy potrafisz dostrzec śnieżną panterę na tle skalistej scenerii, który ukradkiem skrada się w stronę swojej zdobyczy? Król drapieżników wtapia się w otoczenie i jest prawie niemożliwy do wychwycenia na zdjęciu. 

W polskich lasach można spotkać dzikie kotowate
15.08.2023 15:24 Zdziwił się, kto wyszedł mu na spotkanie. Leśne szlaki kryją mnóstwo tajemnic, ale taki widok to rzadkość

„Kto spotyka w lesie dzika, ten na drzewo szybko zmyka” – pisał niegdyś Jan Brzechwa. Z jakimi innymi stworzeniami mamy szansę stanąć oko w oko podczas spacerów leśnym duktów szlakiem? Kandydatów do wyboru do koloru, aczkolwiek niektórzy z nich nie pałają przesadną sympatią do człowieka i w zupełności satysfakcjonuje je byt z dala od ciekawskich spojrzeń turystów. Zdarzają się jednak wyjątki, których bynajmniej nie peszy kamera. Intrygujące spotkanie udało się zarejestrować w Bieszczadach. Posiadacz puszystego ogona o skrytym charakterze podszedł bardzo blisko do wędrowca.

Owad
15.08.2023 13:49 Leśnicy rzucili wyzwanie internautom: "zagadka ze świata owadów". Rozpoznajesz go?

Owady to najliczniejsza grupa zwierząt na świecie. Szacuje się, że na jednego człowieka przypada ponad milion osobników tych małych stworzeń. Niektóre z nich bywają niebezpieczne a inne przynoszą ludziom mnóstwo korzyści. Jeszcze inne wyglądają, jakby pochodziły z zupełnie innej planety. Pewnego dziwoląga udało się nagrać leśnikom z Baligrodu. Nie powiedzieli wprost, jak gatunek został uwieczniony na filmie. Zamiast tego rzucili wyzwanie internautom. Sprawdź, czy wiesz jakie zwierzę kryje się w bieszczadzkich lasach.

Osy
15.08.2023 12:15 Osy atakowały ją, aż straciła przytomność. To nie koniec dramatu, w pobliżu nie było wolnej karetki

Osy to owady, na które można natknąć się w całej Polsce. Nie jest to najbardziej lubiany gatunek. Nic dziwnego, ich użądlenia są źródłem nieprzyjemnych objawów utrzymujących się nawet przez kilka dni. Co więcej, owady te bywają bardzo agresywne. W obronie swojego gniazda potrafią całą chmarą rzucić się na człowieka. Do bardzo niebezpiecznej sytuacji z udziałem roju os doszło kilka dni temu w Wielkopolsce. Kobieta została zaatakowana przez dziesiątki osobników w swoim własnym domu. Co gorsza, w okolicy nie było dostępu do profesjonalnej pomocy.

Rudy kot
15.08.2023 11:50 Rudy kot ma poranny rytuał. Rozczulające, czego domaga się tuż po przebudzeniu, wideo jest hitem

Wiele kotów ma swoje codzienne rytuały. Zazwyczaj mają one związek z ulubionym jedzeniem lub wyjątkowo komfortowym miejscem, gdzie można uciąć sobie drzemkę. Jednak niektóre osobniki okazują się mieć nieco inne priorytety. Tak jest w przypadku rudego kocura o imieniu Pumpkin. To czworonóg, który każdy dzień zaczyna tak samo. Jak tylko otworzy oczy, natychmiast biegnie do pomieszczenia, w którym ktoś na niego czeka. Zachowanie Pumpkina rozczuliło już wiele tysięcy internautów. Co więcej, wielu z nich przyznaje, że marzy o takim przyjacielu. 

Płaczące dziecko
15.08.2023 10:16 Dramatyczne sceny w Karkonoszach, dziecko zaatakowane przez lisa. Turyści sami prosili się o kłopoty

Na Polskich trasach turystycznych można natknąć się na wiele ciekawych gatunków zwierząt. Niektóre z nich są prawdziwym wakacyjnym hitem. Inne udaje się zobaczyć jedynie nielicznym. Z kolei w Karkonoskim Parku Narodowym wiele osób postanowiło stworzyć sobie dodatkową atrakcję. Przerażająca ilość ludzi zaangażowała się w regularne dokarmianie dzikich zwierząt. Niestety, to nieodpowiedzialne zachowanie doprowadziło do tragedii. Ofiarą jest kilkuletnie dziecko. 

Seniorka
15.08.2023 08:00 Po 58 latach razem straciła męża. Wzruszające, jak wypełniła pustkę w sercu, "Oboje się odnaleźli"

Mary to kobieta, która przez 58 lat żyła w udanym małżeństwie. Niestety, kilka miesięcy temu pochowała swojego ukochanego męża. Bardzo to przeżyła, ale postanowiła zrobić wszystko, żeby wciąż być w stanie cieszyć się życiem. Podjęła decyzję, która bardzo zaskoczyła jej najbliższych. Seniorka nie chciała spędzać dni w samotności. Potrzebowała kogoś, kto spędzi z nią jesień życia. Dlatego postanowiła uratować istotę, która od dawna czekała na kogoś, kto ją pokocha. W zamian dostała to, czego najbardziej jej brakowało po śmierci męża: bezwarunkową miłość. 

Podróż samolotem z psem
14.08.2023 15:48 Wykupił trzy miejsca w samolocie, by zmieścił się tam jego przyjaciel. "Podróżni byli zszokowani"

Do podróży z pupilem trzeba się zawsze dobrze przygotować. Nieznajomość zasad związanych z przewozem zwierząt może skończyć się tragicznie. W przypadku lotu samolotem, w razie nieprzestrzegania ustalonych norm, trzeba liczyć się z niewpuszczeniem zwierzaka na pokład. Wiedział o tym Gabriel, właściciel wyjątkowo dużego psa o imieniu Darwin. Dlatego przed planowanym lotem, dokładnie zaplanował każdy etap podróży. Jego pupil, ze względu na nietypowe gabaryty, został potraktowany zupełnie inaczej niż pozostałe czworonogi. Darwin stał się prawdziwą sensacją wśród pasażerów oraz załogi samolotu.

Tajemnicze zwierzę
14.08.2023 14:12 Leśnik dojrzał wśród zarośli istotę o niepokojącym spojrzeniu. Przyćmiła nawet spadające gwiazdy

W Polsce jest mnóstwo terenów na których można natknąć się na przeróżne gatunki zwierząt. Spotkania z niektórymi z nich należą do niedoścignionych marzeń wielu przyrodników. Z kolei inne stworzenia są znane ze śmiesznych zachowań, przez co stają się żywą atrakcją na szlakach turystycznych. Kilka dni temu na terenie Nadleśnictwa Ustrzyków Dolnych leśnik spotkał w środku nocy tajemnicze stworzenie. Długo nie był w stanie określić gatunku, do którego należy. Pod uwagę brał wiele opcji. Na szczęście, po pewnym czasie stwór postanowił podejść bliżej i pokazać się w całej okazałości. 

Owczarek niemiecki ujawnił niewierność męża
14.08.2023 13:36 Tak dowiedziała się, że mąż ją zdradza, dowód podsunął jej pies. Niewierny partner był nieostrożny

To, że psy są najlepszymi przyjaciółmi człowieka wiadomo od dawna. Wiele czworonogów potrafi zaskoczyć swoim zaangażowaniem w dbałości o dobro ludzi. Nawet te najmniejsze osobniki, są gotowe stanąć w obronie swoich opiekunów, wystawiając się na konfrontację z o wiele silniejszym przeciwnikiem. Wyjątkowym talentem do pomagania ludziom wykazał się owczarek niemiecki o imieniu Rex. To pies, który wielokrotnie pomagał przypadkowym osobom spotkanym na spacerach. Jednak pewnego dnia to dzięki niemu kobieta odkryła, że mąż ją zdradza. Gdyby nie Rex, nawet nie przyszłoby jej to do głowy.

Byk
14.08.2023 12:24 Ważny komunikat z gminy w Wielkopolsce. Po okolicy grasuje wielkie zwierzę, "może być niebezpieczny"

Mieszkańcy Doruchów muszą uważać. Miejscowy Urząd Gminy wydał ważny komunikat, który informuje, że po okolicy grasuje imponujących rozmiarów zwierzę. Co więcej, podczas kontaktu z człowiekiem może okazać się niebezpieczne. Wszyscy, którzy zobaczą je na wolności, są proszeni o poinformowanie odpowiednich służb.

Koń Rudolf przyjechał zza granicy, żeby trafić do rzeźni
14.08.2023 11:26 "Przytyje i zawiśnie na haku". Rudolf nie wzbudza litości w ludziach, od narodzin jest na straconej pozycji

Rudolf to 20-letni wałach, który do Polski trafił zza granicy. Nie przyjechał tu jednak, żeby zyskać nowe życie. Po lekkim podtuczeniu ma trafić do rzeźni. Prezeska Fundacji Koniki Moniki protestuje przeciwko skazaniu zwierzęcia na okrutną śmierć i dostaje ultimatum. Albo dostarczy pieniądze, albo konia czeka koniec. “Bez Was Rudolf umrze, a cała nasza praca pójdzie na marne".

Pies boi się wody
14.08.2023 09:42 Suczka panicznie boi się wejść do wody. Tak przezwyciężyła swój największy lęk, popłynęły łzy wzruszenia

Adoptowane zwierzęta, po zadomowieniu się w nowym otoczeniu, dosłownie rozkwitają. Zmienia się nie tylko ich wygląd, ale również psychika. Często zdarza się, że najbardziej wycofane osobniki w schronisku stają się ciekawe świata i nowych doznań po przeprowadzce do kochającego domu. Przyjemność obserwowania takiej metamorfozy miała Danielle, która kilka miesięcy temu adoptowała zlęknioną sunię. Psinka panicznie bała się wody, ale dzięki wsparciu swojej nowej opiekunki przekonała się, że nawet największy lęk można pokonać. 

Zwierzę wpadło do studzienki w Białymstoku. Zaalarmowany mieszkaniec zadzwonił po straż
14.08.2023 08:01 Zwierzak wpadł do studzienki. Gdyby nie jeden telefon, nigdy już nie wydostałby się na powierzchnię

Zdezorientowane zwierzę wpadło do studzienki. Miało szczęście, że obok przechodził spacerowicz, który natychmiast zadzwonił na 986. Powiadomiono Straż Miejską w Białymstoku, która szybko pojawiła się na miejscu. Gdyby nie ich pomoc, malutkie zwierzę należące do gatunków chronionych już nigdy nie wydostałoby się na powierzchnię.

Fretka
14.08.2023 07:00 Szukasz oryginalnego i ładnego imienia dla fretki? Oto najlepsze propozycje dla samców i samiczek

Wybór imienia dla zwierzaka to poważna sprawa, która budzi wiele emocji. Niektórzy wiedzą, jak nazwą swojego pupila, jeszcze zanim pojawi się on w domu. Inni zastanawiają się tygodniami nad tym, jakie określenie najlepiej opisze wygląd oraz charakter zwierzaka. Co więcej, wielu marzy o znalezieniu imienia, które będzie zabawne. Jeżeli zastanawiasz się, jakie imię wybrać dla fretki, to dzisiaj postaramy się Ci w tym pomóc. Przygotowaliśmy listę najbardziej uroczych, zabawnych i dźwięcznych określeń doskonale pasujących do tego gatunku. 

Jest decyzja w sprawie koni na krakowskim rynku
13.08.2023 16:52 Żar leje się z nieba, ale dla dorożkarzy to nie wymówka. Jest decyzja ws. koni na Rynku w Krakowie

Żar leje się z nieba, a temperatury przekraczają 30℃. Kiedy ludzie szukają schronienia przed gorącem, konie ciągnące dorożki dla uciechy ludzi pracują godzinami w pełnym słońcu. Aktywiści walczący o prawa zwierząt próbują zwalczać patologie w polskich miastach. Czy krakowskie władze ugięły się pod ich presją? Pojawiła się decyzja w sprawie koni zaprzężonych do dorożek na Rynku w Krakowie.