Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > Kota widzi każdy, a mysz? Nieliczni znajdą ukryte zwierzę w mniej niż 20 sekund
Maja  Szewczak
Maja Szewczak 06.03.2024 14:58

Kota widzi każdy, a mysz? Nieliczni znajdą ukryte zwierzę w mniej niż 20 sekund

Zagadka
fot. Pinterest

Zagadki na spostrzegawczość wywołują wiele emocji i zapoczątkowują dyskusje wśród użytkowników mediów społecznościowych. Na obrazku, który pojawił się w sieci, zauważamy kota, ale oprócz niego znajduje się jeszcze inne zwierzę. Okazuję się, że ukryta jest mysz, ale mało kto potrafi ją znaleźć. Tylko nieliczni robią to w mniej niż 20 sekund. Sprawdź, czy podołasz wyzwaniu!

Zagadka, która wywołuje wiele emocji. Gdzie ukrywa się mysz?

Ten czarno biały obrazek przedstawia kota, który szuka myszy, a w tle widać wiele małych elementów. Autor ilustracji stworzył ją tak, by na pierwszy rzut oka nie było wiadomo, gdzie znajduje się małe zwierzę. Kot zajmuje dużą część rysunku, natomiast myszy nie widać na pierwszy rzut oka. Odbiorca musi się naprawdę wysilić i wytężyć swój wzrok, by odnaleźć jej kryjówkę.

Obrazek powstał z myślą o wystawieniu na próbę spostrzegawczości odbiorcy. Jest to bardzo ciekawy zabieg, który niektórych internautów może wyprowadzić z równowagi. Zagadka ta wywołuje wiele emocji, z którymi nie wszyscy sobie radzą i po czasie rezygnują z osiągnięcia celu, jakim jest znalezienie myszy. Jak widać, łamigłówka nie jest dla osób, które szybko się niecierpliwią. 

Dostał szansę, ale tylko na chwilę. Tak cierpi Roki, który wrócił z adopcji

Nieliczni znajdują mysz w mniej niż 20 sekund

Obrazek jest czarno-biały, co dodatkowo utrudnia rozwiązanie zagadki. Bez problemu widać na nim kota, który szuka myszy schowanej w stosie gałązek. Odbiorca może wczuć się w rolę polującego drapieżnika i zabawić się w polowanie. Nieliczni dostrzegają gryzonia, a udzielenie prawidłowej odpowiedzi w mniej 20 sekund jest ogromnym wyzwaniem dla przeciętnego internauty. 

Aby podołać zadaniu, nie należy skupiać się na kocie, a nawet na chwilę o nim zapomnieć. Starajmy się zauważyć jak najwięcej szczegółów i małych elementów, które doprowadzą nas do sukcesu. Mysz jest bardzo dobrze schowana. Sprawdź, czy uda Ci się rozwiązać łamigłówkę. 

fot. Pinterest; Uda Ci się znaleźć mysz?  

Gdzie schowała się mysz?

Pora na ujawnienie tego, gdzie schowała się mysz. Otóż małe zwierzę ukryło się wcale nie w miejscu, w które patrzy kot. Wiele osób przez to mogło zostać zmylonych. Mysz znajduje się… w  lewym dolnym rogu ilustracji, a co więcej jest odwrócona “do góry nogami”. Trudność polegała na dostrzeżeniu gryzonia pośród cienkich gałęzi. 

Jeśli udało Ci się odgadnąć zagadkę w mniej niż 20 sekund, możesz być z siebie dumny! Gratulacje również dla tych, którym trochę dłużej zajęło odgadnięcie podchwytliwej łamigłówki. 

fot.Pinterest