Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Petsitters.pl: wiemy, jak pomagać zwierzętom, więc dzielimy się wiedzą z wami
Redakcja swiatzwierzat.pl
Redakcja swiatzwierzat.pl 04.03.2024 10:13

Petsitters.pl: wiemy, jak pomagać zwierzętom, więc dzielimy się wiedzą z wami

Petsitter
canva

W dzisiejszym zabieganym świecie, gdzie czas jest na wagę złota, często zdarza się, że właściciele zwierząt domowych stają przed dylematem, jak zapewnić swoim czworonożnym przyjaciołom odpowiednią opiekę i uwagę. Podczas gdy wybierasz się na wakacje, czy wyjeżdżasz do innego miasta, często spotykasz się z sytuacją, że nie wiesz z kim zostawić swojego ukochanego pupila. Tu z pomocą przychodzi Petsitters – platforma łącząca właścicieli zwierząt z zaufanymi opiekunami, oferująca szeroki zakres usług opieki jak dla kotów tak i dla psów, od spacerów po długoterminową opiekę. Na naszej stronie znajdziesz setki doświadczonych opiekunów zwierząt, którzy służą pomocą dla Ciebie i Twojego pupila. Codzienne wyprowadzanie, karmienie, wizyty lub opieka w domu, to wszystko znajdziesz na Petsitters.pl.

Dla Petsitters bezpieczeństwo jest na pierwszym miejscu

Różnicą, która wyróżnia Petsitters na tle innych serwisów opieki, jest nasz proces selekcji petsitterów. Każdy opiekun przechodzi dokładne rozmowy kwalifikacyjne oraz testy, co zapewnia, że opieka nad zwierzętami jest powierzona tylko zaangażowanym i profesjonalnym osobom. Stawiamy na transparentność - regularnie wysyłamy właścicielom raporty, zdjęcia oraz wideo, aby mogli oni śledzić, jak ich pupile spędzają czas pod naszą opieką. To wszystko gwarantuje, że każde zwierzę traktowane jest z największą troską i uwagą. Nasza zaawansowana wyszukiwarka umożliwia znalezienie opiekuna, który najlepiej odpowiada specyficznym potrzebom Twojego pupila.

Jako start-up, Petsitters.pl brał udział w prestiżowych programach akceleracyjnych wspieranych przez Google i Huge Things, co pozwoliło nam rozwinąć nasze usługi i zwiększyć efektywność działania. Te doświadczenia umocniły naszą pozycję na rynku i pozwoliły zbudować solidne fundamenty dla dalszego rozwoju, skupiając się na innowacyjnych rozwiązaniach dla dobra zwierząt i ich właścicieli.

Co zrobić, gdy śmierć zwierzęcia nastąpiła w domu? Wyjaśniamy krok po kroku Wzięli kundelka ze schroniska. Jego nerkę wszczepiono rasowemu psu

Pomoc dla tych, którzy tego potrzebują

W Petsitters, nasza pasja i zaangażowanie w dobrostan zwierząt przekracza granice zwykłej opieki. Jesteśmy dumni, że współpracując z Fundacją Wesoły Kundelek, udało nam się pomóc zwierzętom, które stracili swój dom. Wspólnie wsparliśmy setki zwierząt, zapewniając im pożywienie i schronienie, aż znajdą one swój nowy dom. Pomoc ze znalezieniem domu dla uratowanych zwierząt często jest niedoceniana. Jeżeli kiedyś pomagaliście bezpośrednio zwierzętom, które były w ciężkiej sytuacji, doskonałe wiecie, jak bardzo jest to ciężka i pełna oddania praca. 

Jesteśmy pod dużym wrażeniem, jaką pomoc prezes zarządu fundacji Pan Karol Kusal, jest w stanie zaoferować nie tylko zwierzętom, ale też ludziom, którzy chcą pomagać braciom mniejszym. Nasze działania, od ratowania zwierząt z opuszczonych schronisk po dostarczanie karmy, lekarstw i niezbędnych środków, były możliwe dzięki kooperacji z tym schroniskiem, a także z globalnym serwisem  „Wag”. My dokładnie wiemy, że nie tylko zwierzęta potrzebują pomocy. W Polsce istnieje ponad 200 schronisk, i wiele z nich sami potrzebują pomocy materialnej. Stąd powstał nasz pomysł, aby pomóc nie tylko zwierzętom, ale też schroniskam, które od lat opiekują się i dbają o zdrowie czworonogich przyjaciół. 
 

Petsitters i Fandy: pomagaj zwierzętom w kilka kliknięć

Nasze zaangażowanie nie kończy się na jednorazowych akcjach. Podczas pomagania zwierzętom napotkaliśmy różne problemy, takie jak brak wystarczającej ilości jedzenia i miejsc schronienia dla zwierząt, które straciły domy. Wkładając wszelkie starania, nawiązaliśmy również kontakt z fundacjami, które mogły wspomóc nas w znajdowaniu tymczasowych domów dla zwierząt, ich transporcie, karmieniu i opiece nad nimi, ale okazało się, że oni też potrzebują naszej pomocy. Te trudności, z którymi spotkaliśmy, przekonali nas, że pomoc dla zwierząt w Polsce i za granicą powinna stać się bardziej powszechna i dostępna, aby każdy mógł dołożyć swoją cegiełkę do tego szlachetnego celu. 

Rozpoczęcie współpracy Petsitters z Fundacją Fandy otwiera nowy rozdział w naszej misji wspierania zwierząt na terenie całej Polski. Fandy, teraz będąc częścią Fintech Poland, oferuje organizacjom charytatywnym nowatorskie narzędzia, które między innymi pozwalają na łatwe tworzenie formularzy darowizn. Dzięki technologii Fandy, zarówno lokalne schroniska mają teraz możliwość znacznego zwiększenia swojej widoczności i efektywności w pozyskiwaniu funduszy, co w obliczu rosnących potrzeb i wyzwań jest nieocenione. Nowa współpracy między Petsitters a Fandy przekształciła pomoc zwierzętom w niezwykle prosty i intuicyjny proces. Każdy użytkownik platformy Petsitters ma teraz możliwość bezpośredniego przyczynienia się do dobrostanu zwierząt, dokonując drobnych darowizn. To prosta, ale potężna zmiana, która pozwala każdemu z nas na wyrażenie solidarności i wsparcia dla tych, którzy nie mają własnego głosu.

To oznacza, że bez dodatkowego wysiłku, za jednym kliknięciem, można wesprzeć schroniska i organizacje charytatywne zajmujące się zwierzętami. To partnerstwo pokazuje, jak prosto można wprowadzić dobroczynność do naszej codzienności, czyniąc pomoc naturalną częścią naszego życia. Petsitters i Fandy wspólnie pokazują, że zainteresowanie losem zwierząt i chęć niesienia pomocy mogą być łatwo przekute w konkretne działania, które realnie zmieniają życie zwierząt na lepsze.

Od rozmowy do działania: jak możesz pomóc

Teraz, korzystając z usług Petsitters, możesz pomóc organizacjom w ich ciężkiej, ale tak ważnej misji. Za każdym razem, gdy skorzystasz z usług opieki lub wyprowadzania psów na naszej stronie, możesz przyczynić się do wspaniałego dzieła – wsparcia fundacji “Wesoły Kundelek”. Po dokonaniu rezerwacji sittera lub umówienia się na wyprowadzanie możesz dokonać darowizny na rzecz schroniska. Dokonując darowizny, wspierasz zwierzęta posiłkami, ciepłem, zabawkami. Twoja troska jest bardzo ceniona przez tych, którzy jej potrzebują.

Wspieranie zwierząt jest niezwykle ważne dla nas, ponieważ każda istota zasługuje na godne i szczęśliwe życie. Nawet najmniejsza darowizna może mieć ogromne znaczenie, umożliwiając zapewnienie niezbędnego leczenia, schronienia czy pożywienia dla zwierząt, które znalazły się w trudnej sytuacji. Dla bezdomnego psa czy kota każda złotówka przekłada się na szansę na lepsze jutro.

W Petsitters wierzymy, że każdy gest pomocy, mały czy duży, ma znaczenie. Przez nasze codzienne działania, partnerstwa i inicjatywy charytatywne, dążymy do budowania lepszego świata dla zwierząt. Razem możemy sprawić, że będzie on bardziej przyjazny i bezpieczny dla wszystkich jego mieszkańców.

petsitters.pl

https://fandy.me

Fundacja Wesoły Kundelek, założona w marcu 2019 roku w Lesku, skupia się na ochronie zwierząt, oferując szerokie spektrum działań. Obejmują one przygarnianie bezdomnych zwierząt, wspieranie schronisk, prowadzenie działalności adopcyjnej, programy sterylizacji i edukację społeczną. Fundacja realizuje również międzynarodowe projekty, współpracując z zagranicznymi fundacjami i przekazując pomoc zwierzętom z terenów konfliktów. Pan Karol, prezes zarządu, jest bardzo empatyczną i pomocną osobą do wszystkich, kto tego potrzebuje. Dzięki tym działaniom, Fundacja Wesoły Kundelek znacząco przyczynia się do poprawy dobrostanu zwierząt, promując humanitarne traktowanie i odpowiedzialność w społeczeństwie.