Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Koty > Wpuściła kotkę z młodymi do pokoju, gdzie na podłodze leżało dziecko. Nagrała zachowanie matki
Joanna Kowalska
Joanna Kowalska 05.03.2024 09:38

Wpuściła kotkę z młodymi do pokoju, gdzie na podłodze leżało dziecko. Nagrała zachowanie matki

Kot i niemowlę
tiktok.com/pearlsragdolls

Kobieta, która jest właścicielką hodowli kotów rasy ragdoll, niedawno urodziła dziecko. Krótko po porodzie postanowiła sprawdzić, jak jej kotka, która również jest świeżo upieczoną mamą, zachowa się w sytuacji, kiedy kocięta będą miały możliwość kontaktu z niemowlęciem. Reakcja kociej rodzicielki była zaskakująca. Wszystko zostało nagrane. Filmik stał się hitem w mediach społecznościowych, zyskując ponad 17 milionów odtworzeń.

Pokochała koty rasy ragdoll całym sercem

Pearl od lat jest ogromną fanką kotów rasy ragdoll. Uwagę kobiety zwróciła przede wszystkim wyjątkowa pokrywa włosowa oraz niebieskie oczy. Pokochała te zwierzęta na tyle mocno, że postanowiła założyć własną hodowlę. Zdarza się, że w jej domu znajduje się nawet kilkanaścioro przedstawicieli tych ufnych i przyjacielskich mruczków. Opieka nad tak pokaźną gromadką to nie lada wyzwanie, jednak Pearl nie zamierza rezygnować ze swojej pasji. Dlatego kiedy dowiedziała się, że jest w ciąży, miała świadomość, że odtąd będzie musiała pogodzić wychowywanie dziecka z prowadzeniem hodowli.

W trosce o komfort i bezpieczeństwo niemowlęcia oraz zwierząt Pearl już od pierwszych dni po powrocie do domu dbała o to, aby koty nie zostawały sam na sam z jej pociechą. Jednak pewnego dnia postanowiła zrobić wyjątek, aby sprawdzić, jak w nowej sytuacji zachowa się jej ukochana kotka. Reakcja mruczka powaliła ją na kolana. 

Pożar pod Bełchatowem, w budynku uwięzione zwierzęta. 29-latek za wszelką cenę próbował je ratować Rolnika poturbowały byki, nie udało się go uratować. Jednak nie tylko on potrzebował interwencji lekarzy

Pozwoliła na interakcję kotów z niemowlęciem. Efekt przeszedł jej najśmielsze oczekiwania

Kotka Pearl o imieniu Summer została mamą mniej więcej w podobnym czasie, co jej opiekunka. Zazwyczaj kobieta pilnowała, by kocięta przebywały w innym pokoju niż maleństwo, niemniej po kilku tygodniach ciekawość zwyciężyła. Opiekunka zwierząt pragnęła sprawdzić, jak Summer i jej potomstwo zareagują na pojawienie się nowego członka rodziny. W tym celu położyła dziecko na ziemi i otworzyła bramkę, przez którą kocięta mogły swobodnie przejść.

Ku zaskoczeniu kobiety, Summer nie zamierzała czekać, aż kociaki odważą się podejść do niemowlęcia. Zamiast tego, wzięła jedną ze swoich pociech w pysk i zaniosła je na poduszkę, na której odpoczywało niemowlę. Na nagraniu widzimy, jak delikatnie kładzie je tuż przy twarzy dziecka. Później sytuacja zrobiła się jeszcze bardziej zaskakująca.

gfgf.JPG
Kotka bez oporów zaniosła kocię do niemowlęcia, źródło: tiktok.com/@pearlsragdolls

Kotka zapoznała swoje potomstwo z niemowlęciem. Nagranie rozczuliło miliony internautów

Kotka podsuwała kocię pod buzię dziecka, jakby chciała zadbać o to, żeby najmłodsi domownicy poznali się nawzajem. Pearl była w szoku. Wiedziała, że Summer jest bardzo inteligentnym i łagodnym stworzeniem, ale nie spodziewała się po niej takiego odruchu. 

Pearl postanowiła udostępnić wzruszające nagranie w mediach społecznościowych. Filmik szybko stał się hitem. Obejrzano go już ponad 17 milionów razy. Wielu internautów twierdzi, że zachowanie Summer jest doskonałym dowodem na to, że ragdoll to odpowiednia kocia rasa dla rodzin z dziećmi. Według wielbicieli tych mruczków odznaczają się one na tle innych mruczków nie tylko wysoką inteligencją i pięknym wyglądem, ale również ponadprzeciętnie rozwiniętymi zdolnościami społecznymi.

@pearlsragdolls

Summer wanted to show off her baby to my baby

♬ original sound - Pearl’s Ragdolls

Źródło: tiktok.com/@pearlsragdolls, wamiz.co.uk